» »

VODA in HLAJENJE

VODA in HLAJENJE

p|X| ::

pozdravljeni mam sledec problem mam vodno hlajenje 1 teden pa sem danes dodal se GPU blok. Ko sem dolil vodo in vse to pa pride tezava
mehurcki so po celem sistemu in se nocejo premaknit nikamor.8-O 8-O
voda je destilirana in dodal sem tudi uv barvilo.
če ima kdo zamisel kako odpraviti mehurcke bi bil zelo vesel,saj sem prepričan da zelo ovirajo hlajenje saj jih je polno v CPU bloku.:( :O :'(
  • spremenil: p|X| ()

T(he) Boss ::

Ce je samo po ceveh, potem pusti laufat pumpo kaki dan, pa bo stvar sla ven.:D

p|X| ::

mehurcki po cist celem sistemu
in pomikajo se tolko glih 8-O

_Dejan_ ::

zalaufej rač pol pa ga obračaj na vse strani (mal še predrmaš:D )
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

QuickShot ::

Ja kako a nimaš posode, če je nimaš se boš še dolgo zajebaval.

DimmniBurek ::

uklopi pa ugasni pumpo pa mal prerešetalj ko je ugašnjena
There Is No Stronger Drug Than Reality

DominusSLO ::

Če imaš t-člen probaj z usti povlečt- ne pit ;)

lakotnyk ::

a je kdo probal kaj drugega kot vodo dat not?! navem recimo hladilno tekočino?? :D
les grandes hommes font des grandes erreurs.

DominusSLO ::

eddy zagovarja mešanico destilirane vode s 15% antifriza(zdi da sem ga dal malo več):P

lakotnyk ::

kaj pa samo antifriz... če maš prozorne cevi more bit fejst ker ima tako fejst barvo ima... :D
les grandes hommes font des grandes erreurs.

m.i.h.a. ::

....ja pa viskoznost ima tudi fejst... poleg tega bi bilo bolje, da bi bil Freez in ne ANTIFREEZ.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

_Dejan_ ::

Pa baje če maš notr antifriz da se ti ne nabirajo alge:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Eddy ::

Iz moje strani je antifriz samo za prepracevanje razvoja alg v vodi. Zato ni treba da ga je veliko.
www.ekwaterblocks.com

lakotnyk ::

ja ne... ce bi biv freeze, poj k se tko dobr hladijo te nasi sistemi bi se ti led not nardiv, pa neb vec krozlo okol :D
les grandes hommes font des grandes erreurs.

jRk0 ::

Antifriz je nasploh pregost in pomoje naredi vec skode kot koristi ce ga je prevec :)
You fuck up once, you loose two teeth.

lakotnyk ::

mogoc se ti manj mehurcki delajo na zacetk vsaj :D
les grandes hommes font des grandes erreurs.

hudogriz ::

Je že kdo poizkusil dat sam antifriz not?
Jez mislm da ma pozitiven učinek tudi na vodno črpalko! ker je bolj masten, tudi bolje maže ležaje in ji podaljšuje življensko dobo (vsaj impelerju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudogriz ()

DominusSLO ::

hudogriz
Jst pa mislim da bi znalo bit ravno obratno-bolj gosto, več trenja-->pumpa ki se več matra in greje. Pa še več stopinj na procu, ker je manjši pretok :O

_Dejan_ ::

sam antifriz je full gost in bi se črpalka full matrala vsaj tako si jst predstavljam.

P.S. Me je DominusSLO prehitu:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

hudogriz ::

Takole bom reku: po krajšem podučevanje o antifrizu! NE DAJAT ANTIFRIZA V PC!;(( Oziroma ga dajte čimmanj! Ravno toliko da ubije alge! To pa zato ker antifriz ima zelo nizek potencial hlajenja oziroma odvajanja toplote! edini medij je VODA! Antifriz dodajajo v avtomobile zato da pozimi voda ne zmrzne in tudi da ne zavre če je prevroče. Sedaj moramo najti kompromis med algami in čim manjšo količino antifriza v hladilnem sistemu. LP.

DominusSLO ::

hudogriz
To pa je že eddy preštudiral :) 15% antifriza priporoča

hudogriz ::

... saj vem, samo jaz govorim o čim manjši cifri 10%, 7% ?...
Drugače pa nisem v tej temi zasledil nobenega pravega vzroka ZA / PROTI antifrizu! Sedaj mi je pa jasno. :\ LP.

zbogi ::

sam to je pa smeh, kaj se kemijo vi v šoli prešprical. zdej antifriz je uglavnem sestavljen iz vode, glikola, ki ima tisto zaželjeno funcijo, da voda ne zmrzne in pa zdej zadnje čase sem oprazil da dajo tud mal etanola not. Zdej glikola je not par procentov, ker 30% raztopina glikola je že taka skor ko med. In mislim da če bi šel merit toplotni učinek 15% antifriza v vodi z samo vodo bi bla razlika minimalna. Zdej če se res hočete znebit alg, pol lohk destilirano vodo sterlilizirate, enkonom lonc 20min, al dobte bidestilirano vodo, pa dodate not manjši procent etanola. Najboljša mešanica za vodno bi naj bila metanol+voda, metanol ima boljšo toplotno kapaciteto kot voda, samo je pa strupen, tak da ostante kr pri vodi, magar z mal etanola not.

lakotnyk ::

no ja... sej antifriz se daje v sisteme tud zato da ne oksidirajo zadeve... kle najbrz kej dost ne more oksidirat, ampak tko jst sprasujem ker pri ladijskih motorjih ce das not antifriz, je predpisano kolko se ga da, in niso vsi antifrizi enako viskozni, eni bolj eni manj, od od vode so vsi manj... samo imajo druge prednosti, recimo imas posebj take za baker in posebj take za aluminij etc, tako da kompenzirajo boljsim odvajanjem toplote in slabso viskoznostjo... tko da nekateri dosti bolje odvajajo toploto od vode... in imajo se to prednost da zavrejo pri 110 pod tlakom pa se visjo temperaturo, kar pomeni da ce se ti slucajno kej pregreje da ti voda ne zavre not v sistemu... no zato sem spraseval koliko ga dajete not... etc.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

DjTonic ::

Jaz sem tudi za mešanico antifriza + vode. Že dolgo uporabljam mašanico okoli 12-15%. V bistvu sploh nimam čistega antifriza ampak tisti pinki petrolov koncentrat do -40C. Sedaj že imam okrog pol leta staro tekočino v sistemu in ni nobenih težav.

Za polnjenje sistema pa je dosti bolj enostavno, če imaš kakšen rezervoar.

WamPIRe- ::

Em kaj pa šnopec? You know like sliwowitza... emm 85%?>:D A to pobije alge, ker gliste ziher ;>

Kaj si mislte o tem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje in tekočina

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182308 (2008) MyName
»

antifriz in vodno hlajenje!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212595 (2268) Nejc Pintar
»

Voda + ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171811 (1376) Gajba
»

Kakšna mešanica za vodno hlajenje ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131359 (1078) TommyBoy
»

VODNO - LEP IZGLED

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322798 (2189) burek8

Več podobnih tem