» »

Slušalke PC

Slušalke PC

free_k_shot ::

Ker nisem našel objave v letu 2015 ki bi mi dala odgovor napišem kar tukaj;

Sem v nabavi novih slušalk za gaming (večinoma fps)

Veliko mi pomeni prednost, da preko zvoka pozicioniraš nasprotnika.
Budget je do cca 100€.

Izbiram med tema dvema;
Ozone blast 7.1 in logitech g35.
Kaj vi mislite? Logitech je malo dražji, vendar ali je upravičeno?

Hvala za nasvet/pomoč

Lp

Insan3Lik3 ::

imel g35, nobenih pritožb, super slušalke. sicer nisem še probal novejših zadev, tako da ne morem primerjat
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

free_k_shot ::

Morda še kdo kakšno mnenje?
Sem probal primerjat ozone in g35 in ni še nobenih primerjav narejenih :S

xxurban ::

Tole vem da ti ne bo preveč pomagalo, ampak za dobro pozicioniranje so dovolj poceni telefonske slušalke, ne rabiš dragih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxurban ()

free_k_shot ::

Hja... trenutno imam od acme ene slušalke ki so bile takrat ko sm jih kupil super zadeva...

Pri cod 2 ni nobenih težav. Se dokaj lepo sliši kje kdo hodi. Ampak pri advanced warfare, je pa že problem ker se več dogaja naenkrat, in ni razločnih zvokov. Oz. Imajo po moje slušalke preslab razpon zvoka in se zato združuje. Tko po kmečko ;)

Insan3Lik3 ::

xxurban je izjavil:

Tole vem da ti ne bo preveč pomagalo, ampak za dobro pozicioniranje so dovolj poceni telefonske slušalke, ne rabiš dragih.


najbrž ja :)

free_k_shot je izjavil:

Hja... trenutno imam od acme ene slušalke ki so bile takrat ko sm jih kupil super zadeva...

Pri cod 2 ni nobenih težav. Se dokaj lepo sliši kje kdo hodi. Ampak pri advanced warfare, je pa že problem ker se več dogaja naenkrat, in ni razločnih zvokov. Oz. Imajo po moje slušalke preslab razpon zvoka in se zato združuje. Tko po kmečko ;)


pri cod2 se niti ne opazi toliko razlika med stereo in 7.1, od cod4 naprej pa veliko.
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Zgodovina sprememb…

free_k_shot ::

No sej to pravim insan3

xxurban ::

overclocker je danes ob 18:06:25 izjavil:
Tole vem da ti ne bo preveč pomagalo, ampak za dobro pozicioniranje so dovolj poceni telefonske slušalke, ne rabiš dragih.


najbrž ja :)


Sam imam Samsungove slušalke ki so bile zraven telefona in pri csju ni problema. Pri COD se pa itak redki zanašajo na zvok in tudi na njem ni toliko poudarka.

Insan3Lik3 ::

xxurban je izjavil:

overclocker je danes ob 18:06:25 izjavil:
Tole vem da ti ne bo preveč pomagalo, ampak za dobro pozicioniranje so dovolj poceni telefonske slušalke, ne rabiš dragih.


najbrž ja :)


Sam imam Samsungove slušalke ki so bile zraven telefona in pri csju ni problema. Pri COD se pa itak redki zanašajo na zvok in tudi na njem ni toliko poudarka.


zato majo vsi proji na tekmovanjih slušalke od telefona
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

free_k_shot ::

Že pri cod 2 ce greva igrat pa imam 7 let stare slušalke verjamem da bi popizdil ker bi te na vsakem vogalu čakal. Mislim da ni primerjave z pravimi slušalkami in kakršnimi koli vrvicami za ušesa.

xxurban ::

Proji imajo, ker jih morajo imeti zaradi sponzorjev, in pač zato ker jih lahko imajo. In če jih imajo proji ne pomeni da so nujne. Na cod tournamentih pred kakim letom, ko sem še gledal so imeli slušalke za v uho, povrhu pa tiste naglušnike, da jih publika ne moti.

Meni je vseeno če si kupiš gaming slušalke za 500€ ampak ne govori da se z navadnimi ne da.

Insan3Lik3 ::

-.-
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

free_k_shot ::

Najboljš da maš kar zvočnike 2.1 ob monitorju. Zih je to isto dobr. -.-'

Overclocker, pa si ti drugace gamer? Al sam želiš pomagat pa v bistvu ne znaš ?. Pa brez zamere

xxurban ::

Prosim če poveta kje se motim.

free_k_shot ::

Če ne drugje pri praksi.

Drugače pa si poglej specifikacije kakšnih g35 slušalk in nekih xy ki jih uporavljaš za telefon. Pa ti bo takoj jasno.

To je tko kot če bi reku da slušalke ki so 600€ niso nič boljše kot tiste v kitajcu za 2€.

xxurban ::

Govorimo o preprostem pozicioniranju. Kvaliteta zvoka je pa sigurno boljša na dražjih slušalkah. 7.1 virtual surround whatever je pa itak gimmick če mene vprašate ker se vse lepo sliši že na stereo.

Insan3Lik3 ::

očitno nisi imel nikoli dobrih slušalk, tako da raje bodi tiho :) smetiš brezveze temo
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

xxurban ::

Imam dobre slušalke vendar niso gaming, ker mi je bolj pomembna kvaliteta zvoka (m50x). Za gaming pa uporabljam in-ear ker rad slišim kaj se dogaja okoli mene. V razne surround sounde pa ne verjamem zato, ker vse slišim na navadnih slušalkah tako da ne vem kaj bi mi 7.1 virtual surround pomagal. Itak jih ima pa večina (7.1 surround) lepo na vsakem ušesu po en driver in je itak logično da je gimmick.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxurban ()

Insan3Lik3 ::

kako sem rekel, če še nisi probal, ne bluzi.
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

xxurban ::

Ja potem mi pa povej kaj je takega na recimo Logitech g430 ali kakšnih drugih slušalkah ki imajo "gaming featurje" da so toliko boljše?

Insan3Lik3 ::

zakaj bi ti razlagal če si trmast, nč, gimmick je use, ne odgovarjaj več hvala
čestitam da si prvi slo-techovec ki mi gre pošteno na živce
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

free_k_shot ::

Škoda se kregat. Overclocker, gaming slušalke majo malo drugačne specse ker so namenjene gamingu. Ta surround sound ipd.se strinjam s tabo do določene mere. 5.1 in 7.1 je virtualen. Nikakor se ne mora primerjat z hišnim kinom ker tudi ni temu namenjeno. Obstajajo slušalke namenjene glasbi, editiranju itd.ki so kvalitetnejše. Boljši zvok in vse. Ampak ne moraš enačit teh slušalk z gaming slušalkami ker bi potem vsi dj-i in glasbena industrija uporabljali le eno vrsto. Imaš, mono, stereo, 2.1, 5.1... itd. Tako da ja, lahko bi vzel neke slušalke namenjene poslušanju glasbe in imel perfect zvok. Ampak spet... ali jih bom uporabljal za to? Poleg tipa slušalk obstaja tudi namen slušalk. Ne morš pa prodajat da je zvok enako dober na navadnih slušalkah na štrik in slušalkah namenjenih za določeno zadevo. Prosim,dodaj link 1 slušalk v budgetu 100€ ki so na štriku in so namenjene gamingu. Me prav zanima.

Sicer pa je vse to off topic. Vprašanje je bilo katere so boljše ozone ali g35 in zakaj!

xxurban ::

HyperX cloud 1/2 bi naj bile zelo dobre za gaming. Drugače pa popolnoma razumem, da niso vse slušalke enake, ampak pri pozicioniranju nasprotnika se pa le ne razlikujejo toliko. Najbrž ste že slišali za "Virtual barber shop". Na vseh slušalkah ki sem jih preizkusil na tem, se je slišalo vse popolnoma lepo. Seveda so razlike v zvočni kvaliteti, nizkih tonih etc. Sem pa testiral tudi nekaj gaming slušalk. Bolj natančno g430 in g35 in niso nič izstopale. Sicer jih nisem preizkusil v cs-ju ampak ne verjamem da bi mi omogočale opazno "taktično prednost" pri igranju.

No offense ampak se mi zdi da nekateri tukaj mislite da vam bodo drage slušalke 3x improvale skill level. S tem ne kažem prstov na nobenega. Btw osebno poznam par takih ljudi ki tako razmišljajo. Itak je pa to samo moje mnenje in upam da boš zadovoljen s čimer koli kupiš na koncu.

free_k_shot ::

Sem tudi jaz to poslušal na navadnih slušalkah ja. Zadeva dela super. Vendar pa ne vem če si se poglobil kako tak posnetek naredijo. Minimalno levi in desni mikrofon in vsak posname svoj zvok ki ti ga potem predvajajo kot eno. Zato zadeva špila.
Glede skilla... ne. Ne bo ti izboljšal skill, bo pa ti izboljšal slušni kanal ki ti omogoča predčasno predvidt situacijo. Skill = dril! Zvok je v pomoč.
Drugače pa poizkusi igrat kkšn novejši cod z navadnimi in z namenskimi pa bos razumel zakaj sva te negirala.vsak ma svoje mnenje, ampak morda bo kdaj še kdo to bral in ne želim da dobi informacije kot so, kupi neki za 3€ pa boš več kot zadovoljen. Sej razumeš.

SloBiscuit ::

Nisem bral vsega ker je brezveze. Takole je.

OP hoče slušalke ki so ubistvu virtual surround ala 5.1 ali pa 7.1. Tega ne more doseči samo z navadnimi slušalkami. Najlažje je potlej kupiti slušalke ki imajo to funkcijo ker pridejo z priloženo zvočno kartico (aka soundcard ki se priklopi preko usb-ja, to kar ma Logitech G430 pa druge...). Brez te zvočne kartice ne more pridt do virtualnega pozicioniranja.

Čeprav je surround sound samo preko zvočne kartice aka. "fake surround" je znatno lažje ugotovit iz kje te strelajo. Tako, da rečt da je vseeno oz. isto tudi če ni surround sound je trapasto, ker pač ni res.

Overclocker, daj ti bod raj tiho ker razlika je in tud je prednost če maš ta virtual surround. Maš ene razer slušalke ki so 7.1 in majo tok driverjev notr, pa ko jih boš primerjal med temi pa med npr. g430, boš videl da je razlika mogoče samo v kvaliteti v surround soundu pa ne. Čeprav je fake surround sound, je zlo dobr fake surround sound. Ja itak da slišš vse lepo pa to, sam ne veš pa od kje točno prihajojo zvoki.

gimmick
a trick or device intended to attract attention, publicity, or trade.

Sam če to deluje pol ni gimmick ane. Če ti pomaga pri igranju pol ni gimmick. Ni to pol noben "trick". Mater ste eni...

Itak da bo kvaliteta slabša, ampak tuki se ne pogovarjamo v kvaliteti, tko da sploh ne omenjat tega tle ker nobenmu ne pomagate.

Kok ste šli off topic. Člouk hoče virtual surround sound pol mu pa tle jokate da je sam gimmick pa za en drek pa da ni nobene razlike (kar ni res!). Dej raj, po domače povedan, spizdite stran z takimi pripombami.

Drugače pa teh Ozone produktov ne priporočam, to naši slovenci skoz neki prodajajo na facebooku pa to, pa te nagradne igre, roba pa krš. Z logitechom boš veliko bolj zadovoljen.
neznanec555

tadejbb ::

Na amazon.de mas logitech g35 za borih 65 evrov:D. Mislim da je to best buy trenutno.

Lp
Tadej

free_k_shot ::

Tadej, kk pa prek amazona naročiš v Slo? Ker ne pošiljajo :/.

Sem probal že že prej enkrat za druge zadeve pa ni šlo. Any idea?

SloBiscuit ::

amazon.de ne .com

drugače pa ne pošiljajo vsega v slovenijo.
neznanec555

tadejbb ::

Ena opcija je da nardiš prostoležeče v avstriji:D pa se zapeleš do najbližje pošte v avstrijo:D. Al pa če poznaš ko ga ko je v avstriji,pa da tI on prevzame pa pošle v Slovenijo.

Lp

Tadej

Insan3Lik3 ::

SloBiscuit je izjavil:

Nisem bral vsega ker je brezveze. Takole je.

OP hoče slušalke ki so ubistvu virtual surround ala 5.1 ali pa 7.1. Tega ne more doseči samo z navadnimi slušalkami. Najlažje je potlej kupiti slušalke ki imajo to funkcijo ker pridejo z priloženo zvočno kartico (aka soundcard ki se priklopi preko usb-ja, to kar ma Logitech G430 pa druge...). Brez te zvočne kartice ne more pridt do virtualnega pozicioniranja.

Čeprav je surround sound samo preko zvočne kartice aka. "fake surround" je znatno lažje ugotovit iz kje te strelajo. Tako, da rečt da je vseeno oz. isto tudi če ni surround sound je trapasto, ker pač ni res.

Overclocker, daj ti bod raj tiho ker razlika je in tud je prednost če maš ta virtual surround. Maš ene razer slušalke ki so 7.1 in majo tok driverjev notr, pa ko jih boš primerjal med temi pa med npr. g430, boš videl da je razlika mogoče samo v kvaliteti v surround soundu pa ne. Čeprav je fake surround sound, je zlo dobr fake surround sound. Ja itak da slišš vse lepo pa to, sam ne veš pa od kje točno prihajojo zvoki.

gimmick
a trick or device intended to attract attention, publicity, or trade.

Sam če to deluje pol ni gimmick ane. Če ti pomaga pri igranju pol ni gimmick. Ni to pol noben "trick". Mater ste eni...

Itak da bo kvaliteta slabša, ampak tuki se ne pogovarjamo v kvaliteti, tko da sploh ne omenjat tega tle ker nobenmu ne pomagate.

Kok ste šli off topic. Člouk hoče virtual surround sound pol mu pa tle jokate da je sam gimmick pa za en drek pa da ni nobene razlike (kar ni res!). Dej raj, po domače povedan, spizdite stran z takimi pripombami.

Drugače pa teh Ozone produktov ne priporočam, to naši slovenci skoz neki prodajajo na facebooku pa to, pa te nagradne igre, roba pa krš. Z logitechom boš veliko bolj zadovoljen.


najlepša hvala za to razlago, meni se ni dalo res :D +1 za ta odgovor
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

SloBiscuit ::

Ma sej bi lohka lepše skupaj spravil. Sam se vid, da tud če bi nebi pomenil kaj več.

Drugače pa, če nisem omenil imam sam G430 in so super zadnje 2-3 leta. Nobenih problemov, samo ne dati prat teh snemljivih delov.

Se pa lahko da ON/OFF med 7.1 pa 2.1, preko Logitech gaming software-a. Ponavadi izklopim če muzko poslušam. Res da kvaliteta ni nevem kaj ampak za špile bo pa super ^^
neznanec555


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech G430

Oddelek: Zvok in slika
61092 (971) dottor
»

Gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6114365 (12525) dottor
»

gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8510192 (8759) r3dkv1c4
»

Nakup Slušalk Razer Megalodon 7.1

Oddelek: Zvok in slika
191136 (967) Jst
»

Nakup novih slušalk!

Oddelek: Kaj kupiti
273448 (2455) BangBros123

Več podobnih tem