» »

Nega zob

Nega zob

1
2
3 4 5

kopriwa ::

blackbfm je izjavil:

Kolk nabijanja v tej temi. Zdrave dlesni ne krvavijo, ce se to dogaja je prva stvar da gres odstranit zobni kamen. Pa ne rabis neke scifi scetke za 200e, vse lahko tudi z navadno sam temeljito je treba poscetkat.
To je to. Ko sem prvič šel odstranit zobni kamen so si dlesni čez nekaj tednov opomogle in krvavenja ni bilo več (oz. se je močno zmanjšalo). Pa redna uporaba zobne nitke poleg vsega ostalega je tudi verjetno k temu pripomogla.

detroit ::

grunfurmich: interdentalne ščetke ne pucajo tako dobro kot nitke, ker ti moraš čistit pod dlesnijo pač kakršnkoli žepek že imaš nitka je boljša. Je pa res da večjih lukenj (razmaka med zobmi ne med dlesnijo in zobom) ne spucaš z nitko...sam imam še waterflosser.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Alamar ::

Waterpik je kar procedura in svinjarija, opcija so seveda interdental sticks.

http://www.dm.de/de_homepage/dontodent_...

Alamar ::

AndrejO je izjavil:

Alamar je izjavil:

Namesto teh umetnih vodic, si lahko enostavno in ucinkovito vodico pripravis iz naravnih sestavin....

Pravtako se da enostavno narediti domaco zobno pasto. ...

Verjetno. Sam se s tem nisem nikoli ubadal, ker mi produkti iz polic v celoti zadoščajo. Pa še mojo lenobo podpirajo, kar mi je vedno všeč.
Ne gre se za to, da sredstva iz trgovine ne zadoščajo. Verjetno so še bolj učinkovita. Gre se za to, da v gobec daješ čim manj kemije. Zobne paste se sicer tudi meni ne da delat, ker zna bit kar tricky, a ustna vodica je blazno enostavna. Vzameš 2-3 deci vode, najbolje destilirane, daš noter dve žlici jedilne sode bikarbone (proti obarvanosti zob) in par kapljic recimo peperminta. Daš v ustrezno plastenko/stekleničko in imaš odlično naravno ustno vodico.

Strošek je - 10l destilirane vode - 3 EUR, soda bikarbona 0.5kg - 49 centov iz Eurospina, 10ml bio eteričnega olja peperminta iz UK s poštnino vred 3.5 EUR.
Iz teh sestavin lahko narediš dobesedno 10 litrov osvežujoče ustne vode.:)

matijadmin ::

V osnovi sta bistveni pravilno ščetkanje in nitkanje.

Ščetkanje mora biti brez uporabe pritiska, torej zelo, zelo nežno, da dlesni ne odmikamo od zob ali poškodujemo. Sam prisegam na ščetke z veliko zelo mehkimi ščetinami znanega proizvajalca. Pri preprečevanju nastanka oblog je pomembno, da dobro očistimo zob ob dlesni. To najlažje dosežemo s krožnim gibanjem, dober video:

Za trde ščetine in energične gibe ta tehnika naj ne bi bila najbolj priporočljiva, nisem pa prepričan (to imam v spominu).

Medzobne ščetke nikakor ne nadomestijo nitkanja, saj očistijo samo spodnji mezialni/distalni rob zoba, kjer se stika z dlesnijo. Z nepravilno rabo pa lahko naredimo tudi nekaj škode, odrivamo dlesen in delamo dodaten prostor hrani, ki se nato tam zatika in pogosto tudi vnema. Velikost te ščetke mora biti za vsak medzobni prostor točno odmerjena odmerjena, prehajati pa mora brez uporabe sile in krvavenja. Sam jo uporabljam, vendar redko. Nitko pa uporabljam precej običajno povoskano z naravnim voskom (neteflonsko) in na držalu, ker si prste težko tlačim v usta (mi ne gre to dobro od rok).

Izbira zobne paste ob pravilnem ščetkanju ni tako problematična, sam imam rad blage encimske in z veliko fluora, včasih jih kombiniram tudi s kakšnim z rastlinskih izvlečkov zaradi svežine. Stvar okusa.

Včasih sem uporabljal tudi Sonicare, uporabljal pa sem ga nekaj krat tedensko. Ni je čez ščetko! Namesto nitkanja smo doma nekoč uporabljali WaterPik za čiščenje medzobnega prostora s curkom vode. Obstaja pa še cel kup bolj in manj uporabnih eksotičnih pripomočkov, ki jih nisem še preizkusil.

Aja, pa tudi ustno vodo zadnje čase uporabljam, tako bolj blago na osnovi rastlinskih izvlečkov in brez alkohola (dr.organic).

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Ščetkanje mora biti brez uporabe pritiska, torej zelo, zelo nežno, da dlesni ne odmikamo od zob ali poškodujemo. Sam prisegam na ščetke z veliko zelo mehkimi ščetinami znanega proizvajalca.


Nop, vsak zobozdravnik ti bo povedal da je treba kar na grobo drgnit, če imaš zdrave zobe in dlesni ne bo nobene škode. Seveda ne it delat tega s kamnom in vnetimi dlesnimi..tiste mehke ščetke pa so bolj za posebne primere kot redno uporabo.

AndrejO ::

Alamar je izjavil:

Strošek je - 10l destilirane vode - 3 EUR, soda bikarbona 0.5kg - 49 centov iz Eurospina, 10ml bio eteričnega olja peperminta iz UK s poštnino vred 3.5 EUR.
Iz teh sestavin lahko narediš dobesedno 10 litrov osvežujoče ustne vode.:)

Dokler moja plača podpira mojo lenobo, bom len. Ker se pa to lahko kadarkoli spremeni (kar se lahko zgodi že jutri ali pa nikoli - napovedati ne vem), pa si bom recept zapomnil.

blackbfm je izjavil:

Nop, vsak zobozdravnik ti bo povedal da je treba kar na grobo drgnit, če imaš zdrave zobe in dlesni ne bo nobene škode. Seveda ne it delat tega s kamnom in vnetimi dlesnimi..tiste mehke ščetke pa so bolj za posebne primere kot redno uporabo.

Zobozdravniki pravijo vse sorte. Sam sem do sedaj dobil že troje različnih navodil od treh različnih zobozdravnikov. Ker nisem nikakršen znalec, se držim tega, kar mi trenutni reče, da moram početi sedaj. To pa zato, ker je verjetno vse skupaj odvisno od trenutnih spoznanj in od mojega splošnega stanja. Torej se s časom skoraj zagotovo spreminja.

matijadmin ::

blackbfm je izjavil:

Ščetkanje mora biti brez uporabe pritiska, torej zelo, zelo nežno, da dlesni ne odmikamo od zob ali poškodujemo. Sam prisegam na ščetke z veliko zelo mehkimi ščetinami znanega proizvajalca.


Nop, vsak zobozdravnik ti bo povedal da je treba kar na grobo drgnit, če imaš zdrave zobe in dlesni ne bo nobene škode. Seveda ne it delat tega s kamnom in vnetimi dlesnimi..tiste mehke ščetke pa so bolj za posebne primere kot redno uporabo.


Dedek je bil zobozdravnik, poznam veliko zobozdravnikov, tudi moja sestrična je zobozdravnica (v .at), pa od nikogar (niti od svoje šolske zobozdravnice ali zdajšnjega izbranega) nisem slišal, da bi priporočil energično drgnjenje. Celo nasprotno, da s tem odmikaš dlesni, jih lahko raniš in dolgoročno poškoduješ sklenino (še posebej pri uporabi visoko abrazivnih zobnih past).

Trša kot je ščetina, bolj škoduje pritisk. Ščetke s tršimi ščetinami je potrebno nežno vleči pod ostrim kotom od dlesni vzdolž zoba navzdol oz. navzgor (kot so nas učili nekoč). Ščeke z več in mehkejšimi ščetinami bolje očistijo prostor ob dlesni, kar so potrdile in vitro ter klinične študije. Tudi na račun krožne tehnike, ki je prikazana v videu. Poleg tega so bolj prizanesljive do sklenine ob večjem pritisku. Takšno uničevanje sklenine se žal pozna šele po dolgoletni nepravilni tehniki. Da ne bo kdo mislil, da favoriziram enega proizvajalca (čeprav sam uporabljam njihovo ščetko), tudi drugi proizvajajo ščetke z več in mehkejšimi ščetinami. Sploh pa ta švicarski proizvajalec ni bil prvi na tržišču.

matijadmin ::

Meni osebno sede blaga ustna voda na osnovi rastlinskih izvlečkov (arnike, aloje, čajevca, mete, islandskega lišaja, grenivkinih semen) in brez alkohola. Mi pusti tak svež okus, blag vonj in imam občutek, da kar fino doprinese k boljši higieni. Ni ravno poceni taka ustna voda, jo bom pa z veseljem kupoval, ker česa takšnega preprosto ne bi mogel spackati doma, vsaj bistveno ceneje ne.

Ko sem imel težave s krvavenjem dlesni (zelo redko) ali vnetjem, ko je kje ostala hrana cel dan (saj ni bilo ne nitke pri roki), sem uporabil ali ustno vodo s kloroheksidinijevim diglukonatom ali kar poceni zobno pasto s triklosanom (proti kateremu imajo nekateri veliko povedati). Oboje je vnetje odpravilo zelo hitro.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

btw, meni je rekla ortodontka ravne gibe, in še v sš so tudi bili za ravne gibe od dlesni proti koncu zoba, in tega se zaenkrat držim. + najmehkejša ščetka, ker mi vse druge poškudujejo dlesen.

detroit je izjavil:

grunfurmich: interdentalne ščetke ne pucajo tako dobro kot nitke, ker ti moraš čistit pod dlesnijo pač kakršnkoli žepek že imaš nitka je boljša. Je pa res da večjih lukenj (razmaka med zobmi ne med dlesnijo in zobom) ne spucaš z nitko...sam imam še waterflosser.


pri meni načeloma samo nitka ne bi prišla v poštev, med zobni ob dlesni mi sigurno interdentalna ščetka bolje sčisti kot nitka, ker je dosti placa. ker pa imam zobe trdno skupaj pa za tam vmes rabim nitko, da se prerine skozi.
torej menim da je potrebno oboje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matijadmin ::

Ta tehnika ščetkanja vzdolž zoba od dlesni proti vrhu krone pod ostrim kotom je konzervativna in nujna pri uporabi trših ščetin, da ne odmikamo dlesni in ne poškodujemo sklenine.

Z zelo mehkimi ščetinami (in nežnim ščetkanjem) pa se odprejo nove možnosti, kakršna je tehnika s kroženjem, saj z njo bistveno bolje očistimo prostor med zobom in obzobnim tkivom ali okoli spojk fiksnega aparata (seveda pridejo tu v poštev še posebne ščetke s fazeto med ščetinami za žico aparata, solo ščetke, pa tudi medzobne se lahko za to uporabijo).

Glede interdentalne je tako, če imaš veliko prostora ali pač paradontozo in gre zlahka skozi je fino, ampak imam občutek, da še stroka težko oceni pri zdravih dlesnih/zobeh, kdaj je smiselna in kdaj ne. Eni pravijo, da odrivaš z njo dlesen in je potem pri zobnem vratu luknja vse večja. Meni, ko se hrana ustavi ob zobnem vratu, se mi lokalno že po nekaj urah vnamejo dlesni, takrat jo potem nujno rabim. Ampak, ko očistim in pozdravim dlesni, se raje izogibam problematični hrani nekaj dni in imam občutek, da je potem brez nadaljnje rabe interdentalne bolje, da se res manj tam nabira hrana (in posledično tudi ne vnema). Tako da jaz uporabljam samo nitko in redko kdaj zelo zanke interdentalne.

Korenje44 ::

No, pa sem jo končno dobil. Kupil sem tole zobno ščetko. Zadeva je top. Ne vem, kaj sem sploh počel z navadno krtačko. Malo me je skrbelo, da bo imela premalo vrtljajev, a vse je bilo odveč. Bi prej rekel, da se prehitro vrti. ;)

Kako pa je z nastavki? Pri mimovrste.com en nastavek stane od 8 do 12€. Vidim, da je možno ščetko kombinirati z več nastavki. Kje se jih da kupiti bolj poceni? So občasno kakšne in se takrat splača vzeti kakšen nastavek več?

avani ::

haha lušno! sam imam isto! tudi zelo zadovoljen :-)

Ganon ::

Kupil sem nov model zobne ščetke Curaprox - CS Smart. Za razliko od CS 5460 Ultra Soft, ima ta še manjšo glavo in 7600 (!) ščetin. Vsekakor priporočam. :D

Tilen ::

V opisu na lekarnar.com piše, da je za otroke. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dottor ::

Lej dokler je on zadovoljen... Jaz sem tudi enkrat kupu teniske in šele ko sem prišu domov ugotovil da so ženske (pač bil mi je model ušeč in komot so ble za hodit ampak so ble moške barve katastrofa... Niti prodajalec ni šel za tem.

Drugače sem se jaz zadnjič zafrknu in namesto soft ščetke uzel medium, zdej pa imam koline vsako jutro ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ganon ::

Na uradni strani piše, da je primerna za otroke in odrasle. Jaz ne bom več kupil 5460, mi je ta boljša. 8-)

Tilen ::

Curaprox CS surgical ima 12000 ščetin. Si jo že preizkusil? :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ganon ::

KAJ?? :O To bom pa prav iz radovednosti kupil.

Tilen ::

RejZoR, lahko prosim našteješ eno ali dve pasti iz naših polic, ki vsebuje stannous fluoride? Hvala.

Sensodyne(R) Repair & Protect / complete protection bi ga naj vsebovala, vendar se je očitno to (v EU ?) spremenilo.


http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00AWKQWM...

Tale na Amazon US ga ima, tista na naših policah pa ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RejZoR ::

Edina pasta pri nas, ki sem jo opazil z drugačni fluoridom je bila Signal Family Cavity protection z dodanim kalcijevim karbonatom in natrijevim monofluorofosfatom (sodium monofluorophosphate oz MFP). Čist vse ostale uporabljajo čist navaden natrijev fluorid.

Sam sem glede tega ful natančen in bi rade volje dal tud mal več, da bi pasta imela boljši fluorid in še dodane gradnike zob. Ampak je pri nas skor nemogoče dobit. Očitno bo treba naročat iz tujine...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mitoess ::

Drugače naj bi bila boljša oz. vsaj enakovredna zobna paste sensodyne repair and protect, ki vsebuje Novamin

Tilen ::

Sam uporabljam Sensodyne Complete Protection (Novamin), Repar & Protect (Novamin) in prav tako vsebuje sodium monofluorophosphate, nisem pa še zasledil nobene, ki bi imela stannous fluoride.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RejZoR ::

Še zanimiv podatek:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2466...

Primerjava stannous in NaF oz MFP fluorida. Stannous ima več kot 20% boljšo zaščito pred erozijo sklenine v primerjavi z NaF in MFP.

MFP je baje še mal cenejši in samo rahlo slabši od NaF. Skratka, če kdo najde kakšno s stannous fluoridom (SnF2) naj prosim pove. Sam sem v lokalnem Tuš Cash&Carry prečekiral praktično vse in ni nobena imela SnF2.

@mitoess
Tle sta dva pomembna faktorja. Gradnik in katalist. Novamin je grdnik, fluorid je katalist, ki pospešuje integracijo gradnika v sklenino oz dentin.

Pol je pa še problem pri gradnikih, če so delci preveliki se slabo integrirajo in je učinkovitost slaba, ker se ne drži dobro sklenine. Sploh če se površina zoba spremeni v gladko, medtem ko ej naravno groba in sestavljena iz drogov sklenine (enamel rods) sestavljenih iz hidroksiapatita, ki je tud gradnik zobovja tko kot Novamin).

Skratka sam sem prvo mislil, da je regeneracija sklenine enostavna, ko imaš prave kemične setavine, pa je v igri še cel kup drugih stvari, predvsem dimenzijsko orientiranih. Recimo preveliki delci hidroxyapatita, čeprav je identična snov kot v sklenini, pa se noče integrirat, ker so delci preveliki (~20 mikometrov proti naravnim ~5 mikrometri). Skratka cela znanost okoli nečsa navidezno enostavnega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

matijadmin ::

Tilen je izjavil:

V opisu na lekarnar.com piše, da je za otroke. :)


Na uradni strani proizvajalca pa, da je za otroke in odrasle. ;) Pa še lažje ščetkaš osmice in zobe bolj od zadaj.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Evo, dobil odgovor od nemškega proizvajalca zobne paste ApaCare. Vsebuje 1450 ppm natrijevega fluorida (NaF) in pa 1% nano-hidroxiapatita (nHA). nHA delci so veliki od 1-3 nanometre. Kar dejansko pomeni, da se "umetno" dodan hydroxyapatite integrira v zobe enako kot naravni in pri tem isto ustvarja skleninske drogove (enamel rods). Nekaj kar prve generacije z navadnim HA niso uspele (ker so bili HA delci veliki preko 20nm).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

Si že našel kakšno SnF2 pasto pri nas? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bambam20 ::

Korenje44 je izjavil:

No, pa sem jo končno dobil. Kupil sem tole zobno ščetko. Zadeva je top. Ne vem, kaj sem sploh počel z navadno krtačko. Malo me je skrbelo, da bo imela premalo vrtljajev, a vse je bilo odveč. Bi prej rekel, da se prehitro vrti. ;)

Kako pa je z nastavki? Pri mimovrste.com en nastavek stane od 8 do 12€. Vidim, da je možno ščetko kombinirati z več nastavki. Kje se jih da kupiti bolj poceni? So občasno kakšne in se takrat splača vzeti kakšen nastavek več?



Imam podobno :). Sem povsem zadovoljen.

theBill ::

RejZoR je izjavil:

Evo, dobil odgovor od nemškega proizvajalca zobne paste ApaCare. Vsebuje 1450 ppm natrijevega fluorida (NaF) in pa 1% nano-hidroxiapatita (nHA). nHA delci so veliki od 1-3 nanometre. Kar dejansko pomeni, da se "umetno" dodan hydroxyapatite integrira v zobe enako kot naravni in pri tem isto ustvarja skleninske drogove (enamel rods). Nekaj kar prve generacije z navadnim HA niso uspele (ker so bili HA delci veliki preko 20nm).

Za točno katero zobno pasto se gre tu, kjer je proizvajalec ApaCare? Je potem Signal Family Cavity protection v redu, ali je boljša Sensodyne Complete Protection?

Mogoče veš, kako je pa s to zobno pasto - Signal Expert Protection Complete?
http://www.salma.si/signal/expert-prote...

harvey ::

Sem pred kratkim govoril z enim zobozdravnikom in je rekel, da so ščetke Curaprox premehke in da ne odstranijo plakov. Sedaj pa vedi, kaj je na stvari. Potem sem ga vprašal, katera ščetka je pa po njegov primerna, pa je bil brez konkretnega predloga, samo neko filozofiranje kakšna bi mogla bit.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

RejZoR ::

theBill je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Evo, dobil odgovor od nemškega proizvajalca zobne paste ApaCare. Vsebuje 1450 ppm natrijevega fluorida (NaF) in pa 1% nano-hidroxiapatita (nHA). nHA delci so veliki od 1-3 nanometre. Kar dejansko pomeni, da se "umetno" dodan hydroxyapatite integrira v zobe enako kot naravni in pri tem isto ustvarja skleninske drogove (enamel rods). Nekaj kar prve generacije z navadnim HA niso uspele (ker so bili HA delci veliki preko 20nm).

Za točno katero zobno pasto se gre tu, kjer je proizvajalec ApaCare? Je potem Signal Family Cavity protection v redu, ali je boljša Sensodyne Complete Protection?

Mogoče veš, kako je pa s to zobno pasto - Signal Expert Protection Complete?
http://www.salma.si/signal/expert-prote...


ApaCare
http://www.apacare.com/en/

Glede te Signal paste pa ne najdem nobenih informacij. Unliver sicer ima v lasti brand Regenerate z uporabo podobnih fosfosilikatov kot je Novamin, ampak tega ni vidit pri tvoji pasti pod znamko Signal. Family Protect ima samo dodan navaden kalcijev karbonat, kar sicer pomaga ampak ne toliko kot nHA.
Če hočeš to potem vzemi Vademecum ProVitamin Repair. To je edina za katero vem da uporablja HA in je dostopna v vsaki štacuni pri nas, ker nič drugega ne moreš poimenoivat kot "tekoča sklenina" - liquid enamel. Moram pa še podrezat ljudi pri Henklu, če mi bojo zaupali kako veliki delce imajo v tej Repair pasti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

theBill ::

Zdaj jo imam pred sabo, Signal Expert Protection Complete White vsebuje: natrijev monofluorofosfat (1450 ppm F), to je pa tudi vse kar piše na sami tubi. Več info je na embalaži, katera je pa že letela v smeti.

Sem pa tu našel nekaj info:
http://www.signalweb.cz/produkty/3-sign...

...Our laboratories have created so far its most advanced toothpaste Expert Protection with active HAP mineral, zinc and microgranules.

HAP mineral penetrates into the open dentinal tubules and helps to fill. This reduces tooth sensitivity to cold or heat irritation. Effects of dental floss is represented by microgranules for effective interdental cleaning. Properties of Mouthwash again replaces zinc, which provides protection against bacteria and plaque and helps effectively protect gums.



Od ApaCare je verjetno mišljena ta zadeva? Sej cena sploh ni tako visoka.
http://shop.apacare.com/ApaCare/ApaCare...

igor0203 ::

Kolikor sem zasledil, imajo stannous flouride tudi Oral B paste, ki se pri nas dobijo v Müllerju pod blagovno znamko Blend-a-med by Oral B



Zadnjič sem jo kupil, vendar je še nisem kaj dosti uporabljal, ker bom najprej porabil Curaprox Enzycal 1450ppm.

Tilen ::

Tale Oral-B ima res SnF2, vendar je bojda slaba;

Sixteen human molars were each divided into four specimens, mounted on mouth appliances and worn by 8 volunteers for 9 days. Specimens were brushed with toothpaste twice each day for 30 s either with fluoride-free toothpaste or toothpastes including SnF2. Toothpaste was left on the surface for 90 additional seconds. Group 1, fluoride-free toothpaste; Group 2, toothpaste A (0.4 % SnF2, Solidox); Group 3, toothpaste B (0.454 % SnF2, Oral-B((R))); Group 4, brushed with fluoride-free toothpaste (30 s) and treated for 2 min with a 0.4 % SnF2 solution (1,000 ppm F). To mimic gastric reflux/vomit, specimens were etched for 2 min twice a day (0.01 M HCl). Procedures were performed extra-orally.
RESULTS:

The mean enamel wear (in ?m) for the control specimens was: -29.2 ? SD 10.5; for group 2 -14.5 SD ? 9.3; for group 3 -33.3 SD ? 7.4, and for group 4 +0.4 SD ? 1.3. The specimens treated with SnF2 solution and toothpaste A showed significantly lower enamel wear than the control group. Toothpaste B gave no significant reduction in enamel wear.

CONCLUSIONS:

The SnF2 solution fully protected the enamel surface against erosive and abrasive challenges. The SnF2 toothpaste A (Solidox) showed less, but significant protection of the enamel, while no statistically significant protection was demonstrated by SnF2 toothpaste B (Oral-B((R)) Pro-Expert).


413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RejZoR ::

theBill je izjavil:

Zdaj jo imam pred sabo, Signal Expert Protection Complete White vsebuje: natrijev monofluorofosfat (1450 ppm F), to je pa tudi vse kar piše na sami tubi. Več info je na embalaži, katera je pa že letela v smeti.

Sem pa tu našel nekaj info:
http://www.signalweb.cz/produkty/3-sign...

...Our laboratories have created so far its most advanced toothpaste Expert Protection with active HAP mineral, zinc and microgranules.

HAP mineral penetrates into the open dentinal tubules and helps to fill. This reduces tooth sensitivity to cold or heat irritation. Effects of dental floss is represented by microgranules for effective interdental cleaning. Properties of Mouthwash again replaces zinc, which provides protection against bacteria and plaque and helps effectively protect gums.



Od ApaCare je verjetno mišljena ta zadeva? Sej cena sploh ni tako visoka.
http://shop.apacare.com/ApaCare/ApaCare...


Hja, pol pa uporablja Hydroxyapatite, kar je načeloma zelo kul. Najbolj pomembno vprašanje sedaj je samo kako veliki so delci HAP (oz HA oz nHA).

Najbolj me zanima kako bojo te paste na dolgi rok vplivale na kvaliteto zobovja človeške vrste. Npr ko so začeli na veliko uporabljat fluoridne paste je kvaliteta drastično poskočila. Zdej so začel dodajat še dejanske gradnike, kar mi moralo na globalnem nivoju krepko zvišat kakovost zobkov. Sploh če pomislimo kako polna je naša prehrana sladkorjev in kislin...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

igor0203 ::

Pa kdo že uporablja te ApaCare paste? Se jih dobi samo v tujini ali se jih najde tudi kje pri nas?

Spajky ::

Najbolj poceni pasta + najbolj poceni krtačka za zobe ki ti odgovarja in malo "dela" s kako roko, pa je. Vse ostalo je v glavnem nateg in vlečenje denarja iz žepa. Podobno je s pralnimi praški, mili, šamponi za lase, posodo pomivat etc ... Reklame so zato, da te prepričajo, da izvališ "pare" ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

zrataj4201 ::

Spajky je izjavil:

Najbolj poceni pasta + najbolj poceni krtačka za zobe ki ti odgovarja in malo "dela" s kako roko, pa je. Vse ostalo je v glavnem nateg in vlečenje denarja iz žepa. Podobno je s pralnimi praški, mili, šamponi za lase, posodo pomivat etc ... Reklame so zato, da te prepričajo, da izvališ "pare" ...



Zanimivo.Tudi sam sem gledal eksperimentalno odajo na tuji tv.Testirali so razne paste in nato testirali plak.Tudi najcenejša pasta se enako obnese.Edini ključni faktor, ki so ga izpostavili, je bil čas ščetkanja.Razlika v ceni med najcenejšo in najdražjo je bil faktor x6.Najcenejša pasta je očistila bolje pri 2x času od najdražje.Čas in temeljitost so bili izpostavljeni ključni elementi za očiščenje zob.
Niso pa govorili in testirali ničesar o obnavljanju sklenine.Šlo je samo za test efekta čiščenja.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Spajky je izjavil:

Najbolj poceni pasta + najbolj poceni krtačka za zobe ki ti odgovarja in malo "dela" s kako roko, pa je. Vse ostalo je v glavnem nateg in vlečenje denarja iz žepa. Podobno je s pralnimi praški, mili, šamponi za lase, posodo pomivat etc ... Reklame so zato, da te prepričajo, da izvališ "pare" ...



Se vidi, da še nisi uporabljal el. ščetke. Z ročno krtačko ne boš nikoli očistil dobro ob dlesni :).

zrataj4201 ::

Moj kolega je bil naročen za čiščenje zobnega kamna nekje čez 6 mesecev.Kupil si je novo neko sonic ščetko.Ko je prišel na čiščenje kamna, mu je zdravnik dejal, da nima ničesar za počistit.Ker ga poznam in mu zaupam, me zanima kakšne imate morda izkušnje s tem?

theBill ::

zrataj4201 je izjavil:

Moj kolega je bil naročen za čiščenje zobnega kamna nekje čez 6 mesecev.Kupil si je novo neko sonic ščetko.Ko je prišel na čiščenje kamna, mu je zdravnik dejal, da nima ničesar za počistit.Ker ga poznam in mu zaupam, me zanima kakšne imate morda izkušnje s tem?

Meni je moj zobar nazadnje rekel enako, nobenega kamna, še vprašal me je, a uporabljam električno ščetko. Po njegovih besedah naj bi vibracije odstranjevale na daljši rok tudi zobni kamen, niti ni nujno za odstranjevanje kamna vsak dan ščetkat z električno, naj bi bilo čisto dovolj je če jo uporabljaš 3x na teden, ostale dni pa navadno. Uporabljam pa najbolj osnovno Oral-B okroglo električno ščetko za 20EUR, kadar je pa zjutraj stiska s časom pa kar navadno.

Predhodnica tega modela: http://www.enaa.com/oddelki/zdravjeInLe...

Spajky in Zrataj, vidni plak ni enak stanju sklenine. Prbobajta enkrat z električno, lahko kar to iz linka. Ko enkrat sprobaš električno, se ti ob ščetkanju z navadno zdi, kot da bi si zobe umil le napol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Fizikalko ::

Moja izkušnja:

imel orenk probleme z zobmi, med drugim se mi je začela paradontoza (spodnji sprednji zobje že majavi!). Zobar mi je zabičal, naj takoj preklopim na Philips Sonicare ali kaj primerljivega ter na Paradontax. Po nekaj mesecih so bili že prvi konkretni rezultati, sedaj po nekaj letih pa ne duha ne sluha o problemih, k zobarju grem le še enkrat na leto na peskanje.

Ne bi verjel, če ne bi bilo res... :)

Vanquish ::

Za medzobne ščetke in podobno se tukaj najde od Curaprox: http://disim.si/kozmetika/nega-zob.html
prav tako premium zobne pase - Marvis

49106 ::

Poceni napram Swissdent-u. Katere zobne paste se priporočajo (predvsem SnF2)?

Tilen ::

Novamin je bojda celo bolj učinkovit kot SnF2.

J Clin Dent. 2010;21(3):88-92.
A clinical study comparing oral formulations containing 7.5% calcium sodium phosphosilicate (NovaMin), 5% potassium nitrate, and 0.4% stannous fluoride for the management of dentin hypersensitivity.
Sharma N1, Roy S, Kakar A, Greenspan DC, Scott R.
Author information
Abstract
To determine and compare the clinical performance of formulations containing 7.5% calcium sodium phosphosilicate (NovaMin), 5% potassium nitrate, and 0.4% stannous fluoride for the management of dentin hypersensitivity.

METHODS:
This was a single-center, randomized, double-blind, parallel-group design with a duration of 12 weeks. The study included a total of 120 subjects and measured sensitivity to cold water and air blast by the use of a visual analogue scale. Measurements were taken at baseline, two, four, and 12 weeks.

RESULTS:
All three products significantly reduced sensitivity versus baseline at each time point, although the calcium sodium phosphosilicate (NovaMin) dentifrice reduced sensitivity significantly more than the others at the two- and four-week time points. At the two-week time point, for air and water, respectively, the dentifrice containing NovaMin reduced sensitivity 45% and 49%, the stannous fluoride gel 30% and 26%, and the potassium nitrate dentifrice 35% and 34%. At the 12-week time point, the dentifrice containing NovaMin reduced sensitivity 87% and 91%, stannous fluoride gel 87% and 85%, and potassium nitrate dentifrice 84% and 79%.

CONCLUSION:
In this study, all three products were effective. Compared to the potassium nitrate and stannous fluoride formulations, the dentifrice containing NovaMin provided more substantial and significant improvements at the early time points.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

49106 ::

Torej sensodyne?

Tilen ::

Mhm.

Sensodyne Repair & Protect (Novamin)



Sensodyne Complete Protection (Novamin)

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

matijadmin ::

Tilen je izjavil:

Mhm.

Sensodyne Repair & Protect (Novamin)



Sensodyne Complete Protection (Novamin)



Ne vem, eni pravijo, da s prvo niso zadovoljni.

Sicer pa je NovaMin zagonsko podjetje GSK-ja v ZDA, ki je dobilo porodno infuzijo nekaj čez 100k USD za razvoj (in naj bi tudi razvilo to bioaktivno steklo, ki ne samo remineralizira sklenino, temveč s tem poveča tudi njeno odpornost na kisline), čeprav naj bi krožile urbane legende, da so vlagali predvsem v propagando/oglaševanje/trženje in je to bolj kot ne nedelujoča obljuba.

A je kdo našel kakšno (vsaj približno resno) študijo? Tu v Wikipediji je povezava do študije, v kateri ugotavljajo, da je 8 % vsebnost stroncija (če ni radioaktiven ni škodljiv za človeka) učinkovita pri desenzibilizaciji občutljivih zob: Sensodyne @ Wikipedia

Drugače sem sam uporabljal to (v tujini kupljeno in poimenovano Prosmalo ali Proschmelz) s kalijevim nitratom in veliko fluora brez SLS:

Spajky ::

ni ga čez Kalodont
:))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

RejZoR ::

Sensodyne Complete ima bolj prijeten daljnoročni učinek. Repair & Protect ima dost bolj kemičen priokus takoj in tud kasneje po nekaj urah.

Kar pa sem testiral za občutljivost zob, Vademecum ProVitamin Repair deluje skor najhitreje. Najslabše se je pri meni obnesla Sensodyne Whitening (z Novaminom). Kljub temu, da naj bi Novamin zmanjšal občutljivost sem imel takrat zobe neverjetno občutljive. Tega problema z navadno Repair & Protect oz Complete nisem nikoli imel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
511104546 (4854) SmeskoSnezak
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214654 (2130) Robocop1
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499483 (1154) samovprasam
»

Zobna nitka

Oddelek: Loža
457712 (3701) bedarija
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325483 (4626) zee

Več podobnih tem