» »

Zobna nitka

Zobna nitka

johan05 ::

Kupil sem Oral B Essential Floss in se mi zdi zanič.

Katero uporabljate ostali?

shadeX ::

Oral B essential floss. Ena izmed najboljših in redkih ki paše med moje zobe ker je tako tanka. Tiste iz Hoferja ali pa iz Lidla je nemogoče spraviti med zob.

RatedR ::

Povej zakaj ti je ta nitka zanič?
Tudi jaz jo uporabljam vsak dan in je zdaleč najboljša od vseh ki sem jih poskusil, zakaj? Zato ker se ne "cufa", zlahka jo spraviš med zobe in ven, se ne strga in dobro pobira vse ostanke hrane.

johan05 ::

Nič se ne prime nanjo. Imel sem že druge in so se mi zdele boljše. Med zobmi imam zelo majhen razmak in tudi najmanjše medzobne ščetke ne stlacim povsod.

Trga oz. cufa se pa res zelo malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: johan05 ()

z3ro ::

Uporabljam Curaprox zobno nitko in mi je ok.

Golden eye ::

Men je tale še najbolša:
http://www.jordan.no/en/Oral-Care/Denta...


Nona ::

Oral-B pro-expert premium
 Oral-B

Oral-B

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Nona ()

bambam20 ::

johan05 je izjavil:

Kupil sem Oral B Essential Floss in se mi zdi zanič.

Katero uporabljate ostali?



Sej je zanič.



Sam uporabljam Jordan Expand Fresh. (Zobna nitka Jordan Expand Fresh se med uporabo razširi, da lahko očisti večje prostore med zobmi. Nitka je sestavljena iz mnogo teksturiranih najlonskih vlaken. Je nežna do dlesni in idealna za občutljive zobe in/ali dlesni ter odmaknjene dlesni.)

Tukaj se celo še lepše vidi, kako se razširi ob dotiku s slino. Izjemno mehka in prijazna do dlesni in lepo zapolni medzobni prostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

johan05 je izjavil:

Kupil sem Oral B Essential Floss in se mi zdi zanič.

Katero uporabljate ostali?



Sej je zanič.



Sam uporabljam Jordan Expand Fresh. (Zobna nitka Jordan Expand Fresh se med uporabo razširi, da lahko očisti večje prostore med zobmi. Nitka je sestavljena iz mnogo teksturiranih najlonskih vlaken. Je nežna do dlesni in idealna za občutljive zobe in/ali dlesni ter odmaknjene dlesni.)

Tukaj se celo še lepše vidi, kako se razširi ob dotiku s slino. Izjemno mehka in prijazna do dlesni in lepo zapolni medzobni prostor.



Sem mnenja, da po nepotrebnem zapravljaš denar. DM-ova je nekajkrat cenejša in enako dobra. Razširi se ob stiku s slino.

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

bambam20 je izjavil:

johan05 je izjavil:

Kupil sem Oral B Essential Floss in se mi zdi zanič.

Katero uporabljate ostali?



Sej je zanič.



Sam uporabljam Jordan Expand Fresh. (Zobna nitka Jordan Expand Fresh se med uporabo razširi, da lahko očisti večje prostore med zobmi. Nitka je sestavljena iz mnogo teksturiranih najlonskih vlaken. Je nežna do dlesni in idealna za občutljive zobe in/ali dlesni ter odmaknjene dlesni.)

Tukaj se celo še lepše vidi, kako se razširi ob dotiku s slino. Izjemno mehka in prijazna do dlesni in lepo zapolni medzobni prostor.



Sem mnenja, da po nepotrebnem zapravljaš denar. DM-ova je nekajkrat cenejša in enako dobra. Razširi se ob stiku s slino.



Fajn. Dvomim, da je enako dobra in enako mehka in nežna. Jaz kupujem Jordanovo, ker se je dokazala kot odlična.

Alien123 ::

Zakaj pa ne uporabljate zobne nitke z držalom? Nemorem vec it na navadne odkar uporabljam take.

harvey ::

Alien123 je izjavil:

Zakaj pa ne uporabljate zobne nitke z držalom? Nemorem vec it na navadne odkar uporabljam take.

Zato ker smo dobri/osveščeni potrošniki in tole navijamo okoli prstov in porabimo manj plastike :)

Hvala za namige, preverim ob priliki DM-ovo in tole z držalom.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

fosil ::

Ganon je izjavil:


Sem mnenja, da po nepotrebnem zapravljaš denar. DM-ova je nekajkrat cenejša in enako dobra. Razširi se ob stiku s slino.


+1
Meni je tudi tale najboljša.

Alien123 je izjavil:

Zakaj pa ne uporabljate zobne nitke z držalom? Nemorem vec it na navadne odkar uporabljam take.

Za vsaj zob naj bi uporabil čist del nitke.
Torej bi za enkratno čiščenje rabil kakšnih 20 teh nitk na držalu.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Alien123 ::

fosil je izjavil:

Ganon je izjavil:


Sem mnenja, da po nepotrebnem zapravljaš denar. DM-ova je nekajkrat cenejša in enako dobra. Razširi se ob stiku s slino.


+1
Meni je tudi tale najboljša.

Alien123 je izjavil:

Zakaj pa ne uporabljate zobne nitke z držalom? Nemorem vec it na navadne odkar uporabljam take.

Za vsaj zob naj bi uporabil čist del nitke.
Torej bi za enkratno čiščenje rabil kakšnih 20 teh nitk na držalu.


A pol si tudi vsaki dan drugo zobno ščetko vzameš?

lambda ::

Ganon je izjavil:

Sem mnenja, da po nepotrebnem zapravljaš denar. DM-ova je nekajkrat cenejša in enako dobra. Razširi se ob stiku s slino.


+1

Smurf ::

Osebno uporabljam medzobno scetko, ki naj bi bile boljsa izbira v primerjavi z nitkami.

lambda ::

Medzobne so sodeč po besedah zobozdravnikov obvezne ja. Imam kombinacijo, najprej nitko, potem pa še medzobno ščetko.

shadeX ::

Kaj pa naj bi medzobne bolj očistile kot pa kombinacija navadne ščetke + nitke?

Smurf ::

shadeX je izjavil:

Kaj pa naj bi medzobne bolj očistile kot pa kombinacija navadne ščetke + nitke?

Scetke imajo smrekco, ki se prilagaja glede na debelino medzobnega prostorja, prav tako je z medzobno scetko manjsa verjetnost, da poskodujes dlesni.

harmony ::

shadeX je izjavil:

Kaj pa naj bi medzobne bolj očistile kot pa kombinacija navadne ščetke + nitke?

Tus.

PaX_MaN ::

shadeX je izjavil:

Kaj pa naj bi medzobne bolj očistile kot pa kombinacija navadne ščetke + nitke?

Karkoli kar ni nitka, ker nitka Ne deluje™.

Invictus ::

PaX_MaN je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kaj pa naj bi medzobne bolj očistile kot pa kombinacija navadne ščetke + nitke?

Karkoli kar ni nitka, ker nitka Ne deluje™.

No ja...

Odkar uporabljam nitko, nimam nobene nove plombe.

Zame pač ta raziskava ne drži.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Sej teoreticno je ze zobna scetka lahko dovolj.

Alien123 ::

Meni je zobozdravnik priporočal nitke z držalom, one variante čiščenja z vodo pa je bwz

shadeX ::

Invictus je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kaj pa naj bi medzobne bolj očistile kot pa kombinacija navadne ščetke + nitke?

Karkoli kar ni nitka, ker nitka Ne deluje™.

No ja...

Odkar uporabljam nitko, nimam nobene nove plombe.

Zame pač ta raziskava ne drži.


Same here. Nitka predvsem odstrani ostanke hrane v določenih predelih zob, kjer z zobno ščetko težje dosežeš.

johan05 ::

Tole sem že imel in sem bil zadovoljen (3,5 €).



Danes sem kupil tole (1,5 €). Ne zdi se mi pretirano drugačna od zgornje. Morda se ob uporabi malo manj razširi, je pa cenejša.



Ostal bom kar na teh dveh, ki delujeta. Poleg tega sem kupil še nitke z držalom, da poskusim še to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: johan05 ()

cebelar123 ::

Vprašanje za nitkarje. Kako to da niste prešli na medzobne ščetke. Ker zadnjih par let če zobozdravniku omeniš nitko ti takoj reče, da je brezveze in raje uporabljaj medzobno ščetko.

johan05 ::

Imam tudi medzobno, no, kar ene par jih imam. Nisem še našel dovoj majhne, da bi lahko dosegel vse medzobne prostore. Vedno se mi med uporabo zvije. Poleg tega nitko uporabljaš le enkrat in jo ob pravilni uporabi spraviš daleč pod dlesni. Slednjega z medzobno krtačko ne moreš doseči.

Električna zobna ščetka (a) + nitka (b) + strgalo za jezik (c) + ustna voda (d).

a - 2x/dan (skoraj vedno)
b - 1x/dan (včasih se mi ne da)
c - 1x/teden (moral bi vsak dan)
d - 1x/14 dni (uporabljam različne)

Alien123 ::

cebelar123 je izjavil:

Vprašanje za nitkarje. Kako to da niste prešli na medzobne ščetke. Ker zadnjih par let če zobozdravniku omeniš nitko ti takoj reče, da je brezveze in raje uporabljaj medzobno ščetko.


Ker imamo nekateri tako zelo zobe skupaj da si s tako ščetko nimam kaj začet, še nitke se mi trgajo na vlko.. čeprav so mi tele na držalu močnejše kot navadne + tega da v kratkem dobim beneslider gor se mi bodo malo zobi premaknili, pa bo lažje :P

Ganon ::

cebelar123 je izjavil:

Vprašanje za nitkarje. Kako to da niste prešli na medzobne ščetke.


Ker nimamo vsi tolikšnega razmaka med zobmi.

mojca ::

Uporabljam Jordan Expand. Tanavadne nitke samo zdrsijo mimo in je z njimi dosti težje (da ne rečem "nemogoče") očistiti zobe. Hvala za linke na druge brande nitk, ki jih je vredno poskusiti.

Razmišljala sem o uporabi nosilca za nitko za večkratno uporabo. 99 % nitke gre v nič, za navijanje okrog prstov, pa še tam ti spolzi. Morali bi imeti nosilec, v katerega zatakneš nitko in sproti zamikaš, tako da izkoristiš celotno dolžino nitke za njen namen :D

PaX_MaN je izjavil:

ker nitka Ne deluje™.


Glasno protestiram.

Sicer se strinjam, da je skoraj nemogoče narediti znanstveno neoporečno študijo o tem, kakšen je dolgoročen vpliv nitkanja na pogostost kariesa (boš tisoč ljudi prosil, naj si dvajset let nitkajo samo eno polovico ust in primerjal pojavnost kariesa na nitkani vs. nenitkani strani?), pri čemer je stvar verjetno res še nekajkrat bolj problematična, ko vpleteš proizvajalce nitk.

Ampak lahko ti demonstriram neoporečen poskus kratkoročnega učinka:
(a) odstrani obloge med zobmi, ki jih ščetka ne more
(b) odstrani koščke vlaknin (mesa ipd.), ki jih ne moreš odstraniti niti s ščetko niti z zobotrebcem
Koščki hrane, ki morebiti ostanejo med zobmi, vodijo v zelo moteč občutek v roku parih ur ter v vnetje dlesni v roku parih dni. Tega, kako hitro obloge vodijo v karies, sicer res ne vem.

To, ali ti lahko hrana ostane med zobmi, je seveda odvisno od individualne anatomije v ustih. Čisto mogoče je, da pri določenem delu populacije ni nobene razlike, ali nitko uporablja ali ne, ampak sama od neke plombe dalje sodim v tisti del populacije, ki bi se ji strgalo, če v določenem trenutku ne dobi nitke (ali medzobne ščetke ali ekvivalenta), podoben občutek kot ob tujku v očesu ali trnu v prstu. (Tudi če študija ugotovi, da damski vložki statistično pri 15/16 ljudi nimajo nobenega efekta, to še ne pomeni, da niso uporabni.)

@cebelar123: ljudje smo si različni. Za tiste, ki imajo zobe preveč skupaj, je tlačenje medzobne ščetke med zobe praktično misija nemogoče.

johan05 ::

Nitko zvezi v zanko z vsaj dvema vozloma in ti ne bo drsela, pa še celotno nitko boš izkoristila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: johan05 ()

bigbundle ::

Obujam temo...
med karanteno sem začel uporabljati en in isti kos zobne nitke večkrat. Tudi po 5x. Pri tem nisem opazil nič slabega, razen, da se je začela približno po 4x - tni uporabi razcvetati, kar je postalo moteče, ker so se začeli koščki plastike zatikati med zobmi in torej nitka (zame) ni bila več uporabna. Sicer pa sem jo po vsaki uporabi opral in pustil v plastični posodi, da se je posušila nakar sem jo naslednji dan zopet uporabil...
zanima pa me kakšni so vaši pogledi na to. Glede bakteriološke (pa tudi kakšne druge) ustreznosti pri večkratni uporabi. Konec koncev z nitko šariš med zobmi, torej čistiš tudi bakterije - se pravi ne bi bilo smiselno vnašati nove bakterije s staro nitko? Ali pa niti ne vnašaš novih bakterij? Kaj pravi stroka?

zasekamroz ::

Med uporabami jo imej potopljeno v razkužilo

jernejl ::

Kakšen je sploh smisel takega početja?

harvey ::

jernejl je izjavil:

Kakšen je sploh smisel takega početja?

Predvsem to, da bi sodil v oddajo Cheapskates. Druge dodane vrednosti ravno ne vidim, ker cene nitk niso ravno suho zlato. :)

Med uporabami jo imej potopljeno v razkužilo

Potem bi moral imeti tudi zobno ščetko potopljeno v razkužilu, ker jo nimaš za enkratno uporabo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bigbundle ::

jernejl je izjavil:

Kakšen je sploh smisel takega početja?


ma v bistvu sem kar nekaj časa nazaj (cca 10 let) preizkusil kar nekaj nitk, dobil (in potem uporabljal) tisto, ki mi je ustrezala, dobi se jo pa samo v tujini v trgovini. Med karanteno so bile meje zaprte, meni pa je nitke pričelo zmanjkovati. V trgovino pa se mi ni hotelo it gužvat...tako da tudi jaz nisem do sedaj nikoli nitke uporabljal dvakrat - to je le stranski produkt nastale situacije...zato sprašujem...in nisem zasledil nobenih stranskih učinkov takšnega početja...to je vse.

razlika med ščetko in nitko je: ščetke se ne dotikaš z rokami + na ščetko daš zobno pasto, ki je v bistvu razkužilo...

hvala za odgovore.

Ganon ::

Kakšna vesoljska nitka je to, da se jo dobi samo v tujini? Nas trolaš? :))

genesiss ::

 jordan

jordan


Meni je ta nitka super, je pa draga.

Horas ::

jaz uporabljam oral b in mi edina paše, tanka in gre lepo med zobe. vse ostale predebele 8-O
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Karen ::

Pri meni isto. Sprobal te DM in podobne fore, tudi tisto zgoraj ki se stanjša ko jo raztegneš, ampak Oral B je edina ki se mi ne trga in mi gre med zobe.

harvey ::

Karen je izjavil:

Pri meni isto. Sprobal te DM in podobne fore, tudi tisto zgoraj ki se stanjša ko jo raztegneš, ampak Oral B je edina ki se mi ne trga in mi gre med zobe.

Enako testiral Jordan, dm stuff in ostalo, ostal na Oral B. Ala dm izdelki se bolj obnesejo pri krtačkah za medzobne prostore, kdor jih rabi.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

rozman ::

OralB, trenutno pa Colgate TOTAL PREMIUM, ki je super



V Sparu prodajajo neko nitko z aloe vero, ki se napihne, ko jo potegneš po zobeh, je tak občutek ko da bi z nohti vlekel po tabli za pisanje

Webmojster ::

Raje si kupite tisto medzobno ščetko (prodajajo v DM pa tud Hofer ali Lidl za bolj ugodne variante). Ni je nitke na svetu da bi tako dobro spucala medzobni prostor kot ta medzobna ščetka. Mi tud dohtarca tako potrdila.

mojsterleo ::

Jaz že leta uporabljam elmexovo povoščeno nitko (cerato). Se ne trga ampak se ob uporabi napne (dobi volumen oz se razširi). Tako dosti dobro očisti medzobne prostore tudi v primeru ko so ti širši od nitke. Se pa dobi v Mullerju cena je 3 eur 50m nitke.

Glede večkratne uporabe, tega ne počnite, ker je nitka prepojena s čistilnim sredstvom oz. fluoridom za enkratno uporabo. Poleg tega se ob uporabi rada poškoduje oz. natrga, večkratna uporaba takšne nitke lahko poškoduje dlesni, posledično krvavitev pa še kakšna okužba.

Ob čiščenju odtrgajte nov kos nitke in ne uporabljajte starega. Če že kdo 'škrtari' naj si pač odtrga krajšega.

bedarija ::

uporabljam oral B, tiste jordanove ki se razširi ne razumem, ker postane debela še preden jo med prvi zob spravim, ne vem a mate nekateri kraterje v ustih da lahko to uporabljate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
511104567 (4875) SmeskoSnezak
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214661 (2137) Robocop1
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499484 (1155) samovprasam
»

Nakup ustne prhe

Oddelek: Loža
219089 (4372) jocoj
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660595 (32995) Andro457

Več podobnih tem