» »

big bang nateg, kaj storiti

big bang nateg, kaj storiti

your3 ::

Pozdravljeni,

včeraj sem v Bigbangu v Kranju kupil laptop Lenovo, ki je bil v aktualnem letaku oglaševan z znižano ceno s 449eur na 379eur ( http://www.bigbang.si/prenosni-racunaln... ).

Na žalost šele danes ugotovim, da nima grafične kartice ATI JET PRO R5 M230 2gb, kot je navedeno na aktualnem letaku, ampak AMD RADEON R4 GRAPHICS integrirano grafiko.

Na njihovi internetni strani ni laptopa Lenovo, ki bi imel vse specifikacije (razen specifikacij grafične kartice) za isto ceno.

Kaj storiti? Imam pravico zahtevati zamenjavo za laptopa, ki je v zgornjem linku oglaševan samo še danes s to ceno? Kako lahko sploh dobim kaj takega, če Laptopa s takimi specifikacijami ni na njihovi internetni strani?

Hvala za pomoč!

hojnikb ::

kako veš da je nima ?
R4 bo v vsakem primeru mel (ker je integriran v cpu), tako da je čisto možno, da ti na r5 enostavno ne preklapla/zazna, ker nimaš pravih driverjov...
#brezpodpisa

your3 ::

aha, na to pa nisem pomislu. Po en stran mi je logično, da so driverji že inštalirani, ampak očitno niso

hojnikb ::

dej poglej na škatlo/nalepko za specifikacije. Če tam piše, da je r5 noter, potem je ziher. Sicer so te pač nategnal.
#brezpodpisa

jype ::

lspci -v, pa boš vidu kaj je not. Oziroma na Windows imaš verjetno kak Upravljalec Nedolžnih.

your3 ::

na računu mi piše da nej bi bla, torej je treba najti v tem čudnmu win8 nastavitve za grafiko:)

hojnikb ::

ne gledat računa, glej na škatli/nalepki.
#brezpodpisa

Vikking ::

tole zaženi, pa poglej kaj izpiše: http://www.techpowerup.com/gpuz/

na škatli ob strani bi drugače moralo tudi pisati, nisem pa siguren če to vedno piše.

Mavrik ::

your3 je izjavil:

na računu mi piše da nej bi bla, torej je treba najti v tem čudnmu win8 nastavitve za grafiko:)


Če na računu piše nekaj drugega kot pa si dobil je to jasno problem. Tvoj prvi korak je jasno iti vprašat nazaj v Big Bang kaj točno je na stvari - možno je da so preprosto naredili napako. Če boš tam imel težave pa prideš sem nazaj da se pogrunta kako eskalirati zadevo.
The truth is rarely pure and never simple.

your3 ::

na škatli in na garancijskemu listu ni navedeno katera grafična je, edino na računu je jasno napisano.

Mirk ::

Namesti nove gonilnike in zaženi GPU-Z.
Poglej na nalepko na zadnji strani in poročaj kateri P/N imaš.

Praviloma bi ta model moral bit označen kot P/N: 80E30073SC

Pomnilnika imaš 6GB?
Imaš drugače model 80E30072SC, ki ima samo R4, vendar je z 4GB pomnilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mirk ()

your3 ::

mam 6GB, to je preverjeno. Model je 80E300G9SC. Tista druga koda je pa pod S/N...
pošiljam pa screenshot v nastavitvah grafične kjer ni omenjena ATI R5 M230 (
) Tudi gonilnike bom poskušal namestit sam da povezavo na laptopu zrihtam

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

dj_uro ::

GpuZ...tam ti bo pokazalo obe grafični, če seveda sta not
vw-klub.si

DOOM_er ::

print screen tipka mogoče? jao :|
Robots will steal your job. But that's OK

your3 ::

hmmmmm

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

dottor ::

Provaj pognat kak furmark pa poglej če ti preklopi, pa še v BIOS poglej. Drugače je kolegica imela podoben problem, ko je nadgradila na Win 8.1 ji je začelo normalno preklapljat med iGPU in GPU.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

your3 ::

poznam tipko PrtSc ampak se še navajam na 8ko

broken/link ::

sej maš spodaj levo dropdown menu za izbrat podatke o grafični kartici.

lukaz ::

your3 je izjavil:

poznam tipko PrtSc ampak se še navajam na 8ko

Uporabi Snipping tool ali Orodje za izrezovanje.

Zheegec ::

V spodnjem levem kotu GPU-Z imaš drop-down menu za izbrati grafično kartico. Klikni tja in poglej, kaj ti pokaže. Samo eno ali dve grafični?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

D3m ::

Vprašanje, če so sploh bili pozorni na R5, da ni ostala specifikacija od prej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Če pogooglaš model tega prenosnika, postane razvidno, da je v vseh trgovinah pri opisu omenjena ATI JET PRO grafična. Tako da ni vrag...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Compufreek ::

Hallo !
Sem pred kratkim imel pri kolegu podoben problem...
Torej ... V računalniku imaš procesor A6 ki ima vgrajeno R4 grafično kartico to ti bo računalnik konstantno kazal kot primarno kot tudi v večino programih (cpu-z,hwinfo,dxdiag) kot edino grafično kartico
prej da karkoli nadaljuješ preveri če imaš na windowsih najnovejše posodobitve torej nadzorna plošča > system / security > windows update...

nato posnemi najnovejši AMD jev gonilnik:
http://support.amd.com/en-us/download/m...

potem pa odpreš catalyst controll center in pod power options nastavljaš kaj se bo poganjalo na high performance in kaj ne (pa kljub temu da nikjer ne piše je treba po vsaki nastavitvi teh performansov restartat PC ker vsaj v mojem primeru ni delalo drugače)

pa bi potem mogli delat obe grafični ... namreč delata v crossfire načinu ....

ti pa podam primer kolega ... kupil je HP jev laptop z A8 procesorjem ki ima vgrajeno grafično R5 laptop je imel v notranjosti R7 m260 grafično (js sem imel v prenosniku radeon HD 5650 ki je poganjala tudi najnovejše igre vsaj na low če že ne na medium) ta grafična bi morala biti za 20 - 30 % boljša od moje ampak v prasi se vedno vklopi grafična iz procesorja fizična pa ji pomaga poganjat zadeve ....posledično je moj laptop z slabšo samostojno grafično poganjal diabla 3 na ultra meddtem ko je HP laptop z R5 in R7 m260 poganjal ga glih komaj oz celo neigrivo na low


edini način da sem videl da laptop uporablja drugo grafično je bil da sem posnel vse gonilnike in furmark , ga v CCC nastavitvah dal na high performance in ko sem fur mark pognal mi je pisalo grafična: r5 openGL renderer: r7 m260 razlika med samo r5 in r5 + r7 je bla 5 FPS : 7 FPS torej nična .... tako da nategno te na žalost ni bigBang ampak novodobni proizvajalci procesorjev in prenosnikov

PS. Za lažje upravljanje z windows 8 ti močno priporočam startisback+ lahko dobiš crackanega (ne ga updejtat) al pa ga preprosto kupiš če maš pejpal itak je samo 2 eura :) pa je windows 8.1 isti ko pa 7 ka samo da hitreje laufa :)

aja ... sem se tudi pozanimal če je grafično od procesorja možno izklopit pa vsaj pri HP ju ni možno ... mogoče ma lenovo malo bolj svoboden bios .... moreš to namreč v biosu nastavit (če je možno ga updejti na najnovejšega)

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

Pojdi v BIOS. Poglej pod menu "CONFIGURATION" pod menu GRAPHIC DEVICE. tukaj imaš po defaultu verjetno nastavljeno na DICRETE. Poglej katere opcije ti še ponuja.

Netrunner ::

Če zadeva nima tistega kar piše na računu oz. da ne ustreza pogojem pod katerimi si kupil enostavno neseš v bigbang in zahtevaš denar nazaj. Zakon o zvezi potrošnikov jasno nakazuje da če podatki ob prodaji niso bili točni lahko neseš nazaj in dobiš vrnjen denar.

V nasprotnem primeru pa je samo dobra volja prodajalca da vrne denar ali ti da vsaj dobropis.

marvin42 ::

Compufreek je izjavil:

r7 m260 razlika med samo r5 in r5 + r7 je bla 5 FPS : 7 FPS torej nična


Kako nična? Druga kartica je glede na test. ki ga omenjaš, 40% hitrejša.
Mostly Harmless

D3m ::

Čakamo, da OP pove če je kaj našel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mzakelj ::

če piše da je r5 grafika not nič ne preklaplja, samo gonilnike moraš prav namestiti. Ne vem zakaj bi tlačili še eno grafiko noter ? Vsaj jaz nisem nikoli videl da bi bila pa kaka r4 pa potem v igrah r5 grafika. To imajo ponavadi intel+nvidia naveza, ati pa kolikor je meni znano ima samo en grafični čip in tistega uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Šimpanz ()

D3m ::

Na uradni lenovi strani piše "up to R5..."
|HP EliteBook|R5 6650U|

mzakelj ::

sem imel podoben primer, pa je uvoznik zajebal in menjajo brez skrbi. Samo v mojem primeru smo dobil z intel grafiko mogel bi biti pa r5 not. Verjetno bigbang samo prepiše podatke, nič ne preverja. Že kak študent daje na net pa nima ravno pojma zakaj se gre. Nesi tja pa naj zamenjajo.

D3m ::

Tako je. Napaka pri vnašanju podatkov o artiklu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Compufreek ::

marvin42 je izjavil:

Compufreek je izjavil:

r7 m260 razlika med samo r5 in r5 + r7 je bla 5 FPS : 7 FPS torej nična


Kako nična? Druga kartica je glede na test. ki ga omenjaš, 40% hitrejša.



zato pa nemaram statistike ;)

v teoriji je kartica 40 % boljša ... v praksi pa je ta informacija popolnoma neuporabna ...

m0LN4r ::

To lahko tudi eskaliramo na 50-70 in je fajn, če maš vsaj 60 ane?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

marvin42 ::

Compufreek: glej odgovor od m0LN4r-ja :)
Mostly Harmless

Compufreek ::

Seveda .... itak mate prav :)
.... ampak moj point je bil, da bi ta kartica ... v samostojnem načinu teoretično morala biti 20 - 40 % zmoglivejša od grafične Mobility Radon 5650, v praksi pa ji ne seže niti do kolen ker ima glavno vlogo intergrirana grafična v procesor ... zdej nevem ali je za to kriv AMD ali pa proizvajalci prenosnikov... zdaj ker je to lenovo je možno da se bo dalo v biosu zadevo uredit ampak z HP jem imam pa že dolgo probleme ker modificirajo neki kartice sami in posledično v večini primerov sploh nemorš uporabljat najnovejših gonilnikov (hvala bogu da so to težavo z windowsi 8.1 delno odpravili napr. 7690 XT ki že v osnovi sploh ni serija 7xxx ampak 6xxx predelana, pred win8 sploh ni delala drugače kot pa z HP jevim gonilnikom drugače je kr bil blue screen)
na desktopu preprosto izklopiš intergrirano grafično in je vse ok, meddtem ko pa na prenosnikih tega ne dopuščajo.

Drugače pa če še kakšnemu "laiku" dela zadeva probleme je tukaj video kako pri takšnih grafičnih vklopiš "dedicated" grafično:

m0LN4r ::

Poskusi leshcatlabs driverje za mobility.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SuperVeloce ::

mzakelj je izjavil:

če piše da je r5 grafika not nič ne preklaplja, samo gonilnike moraš prav namestiti. Ne vem zakaj bi tlačili še eno grafiko noter ? Vsaj jaz nisem nikoli videl da bi bila pa kaka r4 pa potem v igrah r5 grafika. To imajo ponavadi intel+nvidia naveza, ati pa kolikor je meni znano ima samo en grafični čip in tistega uporablja.

Seveda preklaplja. Za windoze je integrirana iz procesorja (tako iz AMD APU kot iz intelovih procesorjev), za 3D pa ponavadi dedicated grafika (ali hybrid crossfire, kar je brezveze). AMD ma pri driverjih tudi možnost da sam nastavljaš, katera grafika fura neko aplikacijo/igro.

mzakelj je izjavil:

sem imel podoben primer, pa je uvoznik zajebal in menjajo brez skrbi. Samo v mojem primeru smo dobil z intel grafiko mogel bi biti pa r5 not. Verjetno bigbang samo prepiše podatke, nič ne preverja. Že kak študent daje na net pa nima ravno pojma zakaj se gre. Nesi tja pa naj zamenjajo.

Intelova integrirana je v vsakem primeru zraven, če imaš R5 ali pa ne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158564 (51935) Predator X
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510498 (9454) Predator X
»

stari prdec in graficne kartice

Oddelek: Kaj kupiti
222341 (1507) m0LN4r
»

HP pavilion dv7

Oddelek: Pomoč in nasveti
191002 (829) Gutjerez

Več podobnih tem