» »

Kako zapraviti 1500 eur "za dušo"?

Kako zapraviti 1500 eur "za dušo"?

«
1
2 3

klonigal ::

Pozdravljeni. Iščem en #firstworlproblem nasvet :)
Trenutno imam nekaj odvečnega denarja (1500€) in kar veliko časa. Star sem 29 let. S službo začnem komaj januarja. Trenutno tega denarja ne potrebujem, niti ne mislim nič kaj vlagat. Zato bi si rad nekaj kupil ali ga nekako zapravil da si malo "duševno obogatim" življenje. Ampak kako?
Zelo rad potujem. A ker sem vedno imel ali premalo denarja, ali premalo časa, nisem veliko potoval. Zato bi mogoče še šel kam. Problem je v tem da se mi niti sanja ne kam.(vsekakor da denarja ni veliko bi moral ostati v evropi oziroma bližini) Drugi problem je, da sem samski in nimam nobenega takega prijatelja da bi šel z mano, a hkrati sam nočem it ker sem bolj asocialni tip človeka in nekako ne znam spoznavat nove ljudi...

Načeloma zelo rad kolesarim, zato sem imel idejo, da bi si kupil kakšno ql bicikl. A spet ne kolesarim toliko da bi moral toliko denarja zapravit za njega, da ne omenjem da se sezona turistčnega kolesarjenja končuje...

Pomislil sem tudi na kakšen tečaj kjer bi se kaj pametnega naučil, a odkrito povedano ne vidim nič kaj takega kar bi mene zanimalo. Na splošno sem bolj geek narave in tukaj nevem kaj bi bilo takega :)

Drugih idej pa se ne spomnim. IMa mogoče kdo še kakšen nasvet?

Vem da je ena možnost da lepo denar šparam, a problem je da jaz ensotavno ne znam šparat. :) Če nebom zdaj to pametno porabil, bom do januarja vse zapravil za alkohol in podobne neumnosti...
Torej kakšni nasveti?
  • zaklenil: dzinks63 ()

Assass1n ::

Alkohol pa res ni neumost, pejt v to smer pa na čimveč žurov, zdej bo tega polno, pa ko ga boš mel mal v krvi tud asocialen ne boš več 8-)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

nejcek74 ::

potovanje, indija ali juzna amerika:

pakistan, indija, nepal, definitivno prides ces s kesem: 800 karta, 700 mas pa za 3 mesce dovolj
juzna amerika, mogoce si mal na svoh s kesem, odvisno kam gres, cenovno je med chilom pa bolivijo kar razlika

drugace pa popotnik tvojih let, pa ce je se tak socialni bedak spozna cel kup ljudi po hostlih, hotelih, avtobusih ipd

p.s. v argentini te mogoce celo ogovori kaka punca, pa jo lahko povabis na pijaco, v indiji bojo to samo branjevke in prostitutke. Turistke ne veljajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Limona ::

z00s ::

Potovanje - nujno. Jaz sicer priporočam JV Azijo, ker:
1. je poceni,
2. je relatino varna,
3. je super enostavna za potovati,
4. je vreme sedaj ravno pravo.

Karte so od 500€ naprej (npr. iz Benetk), tam je pa potem, kakor si narediš. Lahko pa združiš in greš na kolesarjenje po npr. Laosu (zelo popularno).

Prosim čez pol ure sporoči, za kam si si kupil karto;)

lp,Z00s

Limona ::

jz bi to za poln malih stvari zapravla

nabavi si enga zippota ki ti je všeč
nabavi si en fajni konkreten nož
nabavi si švicarski nož
nabavi si led lenser svetilko za 100€
nabavi si ameriške sladkarije in pijačo
podji v lidl pa si nabav 10 vrečk cheezy puffov
nabav 6pack kokakol pa celo pizzo iz pizzerije špica
nabavi si ene res fajne lepe šuhe za čez let in za pozimi
nabavi si 1 par levis kavbojk
nabavi si 2 dobra hoodija z zadrgo
nabavi si 2 navadna pulovra
nabavi si fajni pas in šal
nabavi si plašč če so ti všeč
mogoče celo zapravi 500€ za eno fajn usnjeno jakno (zdržijo 10 let pa tak res fajna naložba so)
mogoče kak srebrn prstan za tam nekje do 50€
hmm en dober chivas pa gram kokaina

pomoje je od tukaj najbolša ideja usnjena jakna, levis kavbojke, pa led lenser svetilka pa zippo seveda če kadiš

te stvari ti bodo use prišle prav pa še en res lep čas jih boš mel

aja pa pametno je če si nabaviš eno denarnico za 50€ ker zdržijo res dolgo časa ;)

če pa misliš potovat pa pejz za 14 dni v berlin če si žurer
800€ za stroške 700€ za zapravit pa boš mel time of your life tam :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Limona ()

mihec87 ::

Enostavno prespiš zadevo ker nekaj na silo zapravljat....

LitralSM ::

-nabaviš malce cenejši nakit iz belega zlata
-kupiš rabljen piano, najameš učitelja
-kupiš evropske lockpicke (tam nekje 40€) in par ključavnic
-kupiš 2 para čevljev, ene cenejše in ene dražje (vsaj razmerje 1:3)
-kupiš 4 grame zelenega, vsak gram od drugega dilerja
-duple fensi hlače za par € (15-30)

#000000 ::

Kup starga citroena ali pa kej podobnega, ne bo ti dolgčas 100% vsak dan nov izziv

Smurf ::

Poslusaj z00s-a, za 1500€ lahko brez problemov potujes kar nekaj tednov po JV Aziji. Najprej leti v Bankok, potem pa ali ostanes na Tajskem (gres se S pogledat junglo in pa na J pescene plaze) in/ali obisces se Vietnam/Kambodzo, ce si nekoliko bolj pustolovske narave (v resnici so vse te drzave so zelo varne za turiste). Svetujem obisk decembra, ko se dezevno obdobje tam ze konca (pa se dovolj je dalec, da se dobis relativno poceni karte).

MaterVola ::

Izi, meni jih daj. Karma level up.

itak37 ::

+1 za JV Azijo, karte so pod 700EUR trenutno, z 800EUR bos zelo lepo prezivel nekaj tednov npr. Laosu, Kambodzi ali Vietnamu. Pa ne se bat potovati sam, ogromno ljudi potuje tako in ni problema koga srecat.

martincek1 ::

Južna Amerika preko Couchsurfinga, predsodke pa pusti v Sloveniji :)

@vsi ki predlagate stvari za 10-50€: lol

klonigal ::

Najprej hvala vsem za nasvete.
Vsi ste se nekako osredotočili na kakšno potovanje v Azijo ali Južno Ameriko. Odkrito povedano me to sploh ne mika. Enostavno pač ne žeim v takšne države. In kot sem že povedal ne znam spoznavat ljudi.(Bil že enkrat sam v Bratislavi in mi je blo popolnoma bedno ker nisem znal si najt neke družbe)
Pa tudi sam pa si preprosto nebi upal...
Še vedno se sicer nekako nagibam da bi nekam šel, a mislim da bi šel samo kake največ 4 dni kam v Evropo.
Ali pa bom ostal doma in kako drugače zapravil denar. :)
Torej še kakšne ideje?

blackbfm ::

najem poršeja al pa kej?

klonigal ::

Bolj ko o potovanju vedno bolj razmišljam o kakšen tečaju oziroma izobraževanju. Ima kdo kakšen predlog?

Heh nevem kaj bi začek z poršejem? :) NIsem tip ki bi plehpičke okoli lovil :)

Ali pa mogoče kdo pozna kakšen ql geek event v evropi? Pa da je v teh mesecih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klonigal ()

Killerade ::

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Kup en star avto za 500€, pa ga začni rihtat... če imaš voljo za take stvari...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

M.B. ::

Če si dosti za računalnikom, kakšen dober Ergonomičen stol: Spinalis, Aeron.

Bitcon če res ne rabiš dnarja. :)

SSD.

Glede na to da rad kolesariš: Ležalnik na kolesu in greš na potep.

Mogoče kaj doniraš: http://www.kickstarter.com/, http://www.indiegogo.com/ https://www.humblebundle.com/ .
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

andromedar ::

+1 za JV Azijo (Tajska rules ;)

s 1500 Eur si dober za en mesec, priporočam Full Moon Party na Koh Phanganu ;) Verjami, težko boš sam...
Eh?

xardas ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

dottor ::

Lahko doniraš kakšnemu društvu, saj marsi katero išče sredstva (tudi društvo katerega sem sam član, občina ne da niti centa,).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Kupi si dobro uro. Imel jo boš lahko do penzije in te bo vedno spomnila na teh odlično zapravljenih 1500 evrov.;)

Izbira je velika, recimo tu so tri bolj ali manj naključno izbrane in zelo različne (nimam pojma, kakšen okus imaš ;) )možnosti za ta denar:





O.

LeQuack ::

Na Tenerife oz. Kanarske otoke greš na kak organiziran bike tour po vulkanih, to bi šel jaz. Ker je organizirano so tudi drugi ljudje in greš lahko sam. Vreme je pa tam idealno za kolesarjenje skoraj vse leto in tudi profesionalne ekipe dostikrat trenirajo tam čez zimo. Vmes greš še na kakšen tečaj windsurfinga al kaj podobnega. Je pa zelo blizu, Evropa praktično in Adria ima direkt lete do tja.

Tukaj imaš povezavo na eno varianto teh organiziranih tourov (približno 700€ do 1000€ na teden, hotel vključen, kolo si sposodiš tam):
AMATEUR tour
VOLCANO tour
LUNAR tour
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

BALAST ::

Oktoberfest se splača!
http://www.oktoberfest.de/en/
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

SySoop ::

Obrni denar, al pa posodi komi in čakaj na obresti. :)

Ga imaš še malo več za porabit.

Limona ::

obrni denar lol
posodi LOL
sej nočem nesramna bit, sam gengserja se je brzveze igrat kr preveč rezkiraš tut če ti po ČUDEŽU rata pa še pol ni zaslužek dost vlek v primerjavi z riskom xD

oktober fest... pač fajn je enkrat it da vidiš, sam ni pa neki to nevem ka za tist dan ko ga u enem dnem tam zapraviš lahk u eni oštariji en tedn piješ...
res ni kej posebnga, no razn če si res nevem kak pivoljub potem je pa to prava stvar

737 ::

Preveri, če imajo pri Artofliving v kratkem kakšne tečaje:

http://www.artofliving.org/si-sl

primozzzz ::

Kot vidim neznas spoznavati novih ljudi, oziroma si nekako osamljen..Naredis zurko in povabis uporabnike foruma na zurko. Sigurno bos spoznal nove ljudi.. S tem pa se prisparas kar nekaj denarja. :)
NI PODPISA

PurpleMoo ::

V Južno Korejo lahko odpotuješ za ~750€ s povratno karto, hotel stane nekje 300-400€ za ~14 dni, stvari so tam res zelo poceni (taksi povprečno stane nekje med 5 in 10€). Izjemna izkušnja, popolnoma druga kultura, zelo veliko za videti :)

ciklon ::

kupiš to http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=752... in greš na daljšo turo :D
Bolje vino v želodcu, kot voda v kolenu

Invictus ::

Na koncu ti vedno ostanejo pijača, karte in kurbe ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ciklon ::

https://www.e-stave.com/Stave/Danes.aspx tut tukaj se da dnar obračat :D daš 500€ not pa na fix stavo pa kmalu dobiš 3000€
Bolje vino v želodcu, kot voda v kolenu

Limona ::

ja pa dej dej no xD

najbol fiks vrjanta je pol da gre z enmu stavit 500€ če lahk poje 10 bobipalčk v 20ih sekundah to je 100% stava :P

einstein :P ::

@op

za 1400€ kupiš tehnologije po tvojih željah, pa za 100€ za jest - razne sladkarije, čips...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Limona ::

to je dobra ideja ja

martincek1 ::

Lahko pa meni daš teh 1500€, te bom inštruiral Adobe kolekcijo, pa še družbo boš imel :)

Okapi ::

pa za 100€ za jest - razne sladkarije, čips...
A bolj otročjega predloga si nisi mogel spomnit?>:D

O.

PaX_MaN ::

Za tko otročjo temo?
Neresn.

korenje3 ::

pri 29 letih, brez službe, brez doma, brez žene s 1500€ prišparanega denarja od žepnin?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

SySoop ::

Draga Limona, brez problema se denar obrne, in ne ni nujno biti "gangsta" po tvojih besedah.

korenje3 ::

za razliko od forumaša... imam 50k€ na banki. kaj kupiti? stanovanje z dodatnim kreditom ali avto za 15k€ in kasneje stanovanje. trenutno zidam hišo, stanovanje bi pa imel za dodatni dohodek recimo? star sem 31 let.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Map ::

Če hočeš, da boš imel res nekaj od tega je po moje najboljše kako izobraševanje, ki ti lahko koristi potem celo življenje. Ali pa potovanje kot ti predlagajo, sam si rekel kolo in se mi zd tudi to kar dobro zapravljen denar. Glede na to, da si geek, lahko nekaj ur sediš pred računalnikom, ostali del dneva pa se greš malo peljat, da se zmatraš in znoriš. Jaz grem s kolesom rad v kak gozd in se tam mal znorim, pa okol vogalov doma, ampak ne po dveh kolesih. Naučiš se raznih trikov, vožnjo po zadnjem kolesu, 180 in 360 stopinjski obrat, sploh pa uživam vv vožnji čez ovinke, ko se nagnem kolikor lahko, včasih že čutiš kako zadnjo gumo odnaša in se rad peljem kam na kak hrib, goro, kjer me potem čaka čudovit spust v dolino.

Hockey ::

Glede na to, da je klonigal že dobil nekaj nasvetov, bi še jaz malce ukradel temo. Znesek ostaja 1500 EUR, bi pa prosil za kakšne predloge, ki povečujejo kvaliteto življenja, udobje.

Nekaj dobrih predlogov je že bilo. Npr. nakup dobre ure, ki bo služila leta, zelo kvalitetni čevlji, plašč, denarnica, stol, ... Ima še kdo drug kak predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hockey ()

Furbo ::

Jap, ne zapravi tega denarja, če nimaš na strani vsaj 3x toliko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Map ::

Doma pridelana zelenjava in meso. ;)

einstein :P ::

Okapi je izjavil:

pa za 100€ za jest - razne sladkarije, čips...
A bolj otročjega predloga si nisi mogel spomnit?>:D

O.


Zakaj, pač mi je ravno zapasala ena čokolada...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

LeQuack ::

Mogoče je pa to samo nov način anketiranja za diplomsko ali seminarsko.
Quack !

BALAST ::

špekulanti rulz!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

blackbfm ::

loh greš v striptiz bar mal zatikat bankovce puncam..:))
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6220907 (11716) VolkD
»

Vrednost denarja včasih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13229077 (25362) GGGGG

Bigbang - trgovci barabe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10014543 (11705) Wox

Več podobnih tem