» »

BigBang

BigBang

«
1
2 3

lee87 ::

Zdravo
Zanima me če ima še kdo težave z BigBangom.
Sam sem jih imel nešteto. Od pokvarjenih izdelkov, ne uveljavljanja garancije, čakanje servisa, nesramni prodajalci, ne upoštevanja pritožb.... Malo morje tega

Razložil sem jim, da je njihova roba zelo slaba. Vse kar sem kupil pri njih, se konstantno kvari in da imajo slabo urejeno kar se tiče garancij.
Kupil sem TV in sem ga imel 3x na popravilu. Nikoli niso odkrili napake. Vsakič so mi rekli da ne vejo kaj je.
vsakič sem čakal več kot mesec dni da mi vrnejo. Enkrat me niso niti poklicali in so potem rekli, da so me ampak se nisem javil. Zanimivo je bilo, ko sem rekel da lahko dobim spisek od Mobitela, tako da naj mi povejo s katere cifre so me klicali, takrat so malo zgodbo spremenili. Šele po poteku garancije so napako odkrili in sedaj jo lahko čudežno popravijo (€€€€€). Po dolgem pregovarjanju, so mi rekli da mi jo popravijo zastonj (tuki sem bil srečen). Sedaj je že več kot mesec in pol na popravilu. Kao, niso dobili delov (tuki nisem več bil srečen)
Kupil sem par diskov pri njih in vsi so crknili po mescu dni. Sem dobil zamenjave. Tud zamenjave so crknle. Seveda vmes čakanje po mesec dni in pregovarjanja. Da ne govorim o tem, da sem moral vedno z računom v tisto trgovino kjer sem tudi kupil izdelek. Sem prišel v Citypark in me je tip takoj poslal v BigBang BTC, ker je pač tam kupljen. Še pogovarjat se ni hotu z mano. Samo pač, pel stran. Ok, to še ni tako daleč. Kaj pa ko je eden bil kupljen v Mariboru. Pa si ti nor!!!!
Sem telefon kupil pri njih. Crknil. 3x na popravilu in šele ko sem zahteval denar nazaj so ga čudežno popravili
Pač denar, motivacija.
4 mesece nazaj je brat kupil stacionarni rač. pri njih in monitor. Prvo je crknu monitor, dan zatem pa še računalnik. Nič se ne odziva. Ko jih pokličeš, ti dajo telefonsko od serviserja pa se ti sam zmen. Serviser mi reče, če imam potrjeno garancijo in ko rečem da imam BigBang račun, mi pravi da bom moral prvo poslati račun, da preverijo če garancija res velja in nato me bodo poklicali. Čaki mal, pa to je naloga BigBenga in ne moja. Naj oni to rešujejo in ne jaz. PA še to, kako ni veljavna če je star 4 mesece!!!!! Kaj maš za prevert ej, sej piše na računu.
To itak ni vse ampak je še tega. In vsakič sem se moral kregat da so mi zrihtal vse, oz. mi niso vse zrihtal. Pol stvari je še vedno crknjenih.
Prvo: shit roba. Vse crkuje. Ko crkne pa nočjo priznat da je nekaj narobe. Če je mala stvar ti jo po 2 mescih oz. dveh turah servisov, zamenjajo, če je pa dražja jo pa lahko 500x nosiš na popravilo in ti bojo samo nabijal da ne vejo kaj bi lahko bilo....
Drugo: Njihove garancije so en drek vredne. Tist račun ko ti dajo je drek vreden. Če si ga kupil v Kranju, potem se moraš vozit v Kranj in rihtat zadeve. Serviserji se ponavadi nočejo ukvarjat z računi, ampak hočejo njihovo potrjeno garancijo. Ko gre kaj narobe, ti rečejo da naj jim poveš za kateri servis gre in da bodo poklicali ali pa se nočejo niti ukvarjat, ker se jim neda. Pač prodal so ti, zdej pa ko te JE.E. Zakaj pa bi jst sploh klicu serviserje in se menu za popravila. To je vaše delo in ne moje. Kle maste zadevo pa zrihtite
Za SE ZGODI sploh nebom začel. Kera je pa to nategancjia
Trejte: Prodajalci nimajo pojma. Če jih kej prašaš, vzamejo stvar v roke in berejo kaj piše gor. Model, znam sam brat. Če te plačajo da mi bereš kaj gor piše, pol maš res zakon službo ne. To je, če seveda pridejo do tebe. Trije stojijo in se neki menjo med sabo ti jih pa gledaš in čakaš. Pol pa pride pa pojma nima. Pejt do šefa pa ga pros za izobraževanje.
Četrtič: Ko sm napisu to BigBangu, sem dobil odgovor: ŽAL NAM JE ZA TEŽAVE, KI JIH IMATE Z IZDELKI KUPLJENIMI V Big Bangu. SEVEDA NE PRODAJAMO »DRUGORAZREDNE ROBE«, AMPAK IMATE OČITNO SMOLO. Za vse nevšečnosti se vam opravičujemo
Ni panike. Zmagovaln odgovor
Razumem da se stvari kvarijo, vse mi je jasno. Ampak dej potem zrihti to čudo da bo delal.
Ma vi ste ena velka je..na SMOLA. Pač po ovinku so mi povedal: KO TE JE.E
  • zaklenil: dzinks63 ()

hojnikb ::

Pač ne kupuj več v bigbang, sploh njihovih prebuilt računalnikov. Simple.
#brezpodpisa

lee87 ::

To je fora. Ker nism kupoval že nekaj časa pri njih. sam pač brat ni vedu in je kupu. Sam k mam tok stvari za nazaj še nerešenih in zdej še to.

dottor ::

Strinjal bi se s tabo, da so "svetovalci" (ker vsem tako ne moremo rečt) brez znanja tega kar prodajajo, se pa najdejo tudi izjeme kjer znajo dejansko svetovat in vejo kaj prodajajo, ampak takih je malo.

Kar se garancije tiče sem jo rabu do sedaj uveljavljat samo enkrat, pa sem po 45. dneh dobil nov boljši izdelek ker istega niso imeli več (brez doplačila).

Sem pa tudi opazu da ima Big Bang vedno manj ponudbe, cene so vedno višje, pa vedno v določenih oddelkih dobiš samo top šit zadeve in ne neke user friendly (tako denarnici kot uporabniku). Recimo zadnjič sem iskal 4 portni gigabit switch. Imajo samo cisco 40+EUR modele. Ko jih vprašaš za asusa, tp-link, livel-one, ... pa te butasto gledajo.

Osebno kupujem preko neta, ampak če rabim neko stvar takoj zdej alpa jutri in nikjer nimajo na zalogi pač grem v BigBang/Harvey Norman.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

RejZoR ::

Razložil sem jim, da je njihova roba zelo slaba.


Ustavi konje right there na začetku. Če na izdelku NE piše "BigBang", potem ne moreš govorit, da imajo slabo robo, ker tržijo brand znamke, ki jih dobiš še v 50 drugih trgovinah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

m0LN4r ::

Od 2x zamenjanega "novega" brivnika z kocinami (prejnšnjih lastnikov) pod rezili, več nikoli nič nisem kupil tam.

Glede nato, da majo normo okoli 2000EUR/2izdelka -na dan na računu se ne čudim, da prodajo tudi kak vrnjen izdelek, samo lepo zapakiranega.
Preizkusil 2x na lastne oči.

Več me ne vidijo kot stranko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

lee87 ::

Ustavi konje right there na začetku. Če na izdelku NE piše "BigBang", potem ne moreš govorit, da imajo slabo robo, ker tržijo brand znamke, ki jih dobiš še v 50 drugih trgovinah.

Je res to kar praviš, ampak oni so posredniki in kot posredniki se lahko odločajo kakšno kakovost bodo prodajali.
Lahko prodajajo tudi slabše kakovosti in se tega tudi zavedajo, ampak ker cenej imajo večji dobiček.
Isto je delal Tušmobil, ko se je odprl. Nabavljal so cenejšo robo in so vsi to pogruntal
Se še danes spomnim, ko sem hotel prodat mobitel v Cityparku (včasih je bila ena mobi trgovina, katera je odkupovala mobitele) prvo kar me je vprašal: Ali je bil kupljen pri Tušmobilu. In ko sem rekel ja, me je odslovil.
Potem so se popravl, ker so vidl da je folk pogruntu kaj delajo
Tako da je tukaj enako. Kot posredniki lahko dobavljajo tudi slabšo robo, oni se odločajo kaj bodo in kaj ne bodo prodajali. Tako da so oni krivi in ne dobavljalec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lee87 ()

DarwiN ::

Ravno danes kupil AEG indukcijsko kuhalno ploščo... V BigBangu 679€, meni pa so jo iz Nemčije poslali za 275€.. Free shipping in evropska garancija 2 leti. :)))) Res da se tudi sicer te plošče v Sloveniji prodajajo precej nad ceno, pa vendar, sums up Big Bang perfectly. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mirk ::

Pa saj v osnovi delajo to vsi trgovci pri nas. Smo pač balkan in temu primerno robo dobimo. Pa še cene so tako takšne kot so (najdražje daleč naokoli).

Se še spomnim ko sem kupoval televizor in sem iskal en model od LGja. Obstajal je v dveh različicah IPS panel za zahod in TN panel za vzhod. Sem pregledal vse trgovine in na koncu kupil televizor v Avstriji, ker enostavno nisem našel IPS panel verzije nikjer pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mirk ()

OZZY ::

Mirk je izjavil:

Pa saj v osnovi delajo to vsi trgovci pri nas. Smo pač balkan in temu primerno robo dobimo. Pa še cene so tako takšne kot so (najdražje daleč naokoli).

Se še spomnim ko sem kupoval televizor in sem iskal en model od LGja. Obstajal je v dveh različicah IPS panel za zahod in TN panel za vzhod. Sem pregledal vse trgovine in na koncu kupil televizor v Avstriji, ker enostavno nisem našel IPS panel verzije nikjer pri nas.



Hehe.. Isto pri meni.. Kupim v BB pomivalno korito.. Cena 200 EUR.. Čez 2 dni grem v bauhaus.. Isti proizvajalec in isto korito samo 50 EUR. WTF.. samo nisem mogel nič.. je korito že bilo not.
Go with the flow.

m0LN4r ::

Ja isto je bilo pri samsung monitorjih nekoč. Notri pod plastiko je bilo CLASS odvisno od trga.

Zdaj si pa predstavljajte, da dobite brivnik za darilo nov, drag, ga odprete in so noter dlake.
Odneseš v BB, kjer ženska takoj: jaja ni problema vam dam drugega. V omari je imela samo še enega, mi ga da, odidem domov.

Spet začnem odpakirati in vidim že lepilni trak, odprem in spet dlake. Ahh.

Načeloma pa mutne posle delajo VSE trgovine, samo pri enih delajo tako dobro zvite lisice, da redkokdo ugotovi.
Najjači so pa itak tisti, ki podturavajo izdelke nepoznavalcem.


Naprimer zadnja izkušnja v bauhausu. Razvažilec v letaku AKCIJA 195EUR in potem v trgovini imajo za 199EUR veliko boljšega, seveda ista firma spet.
Pogledam ceno tega v "akciji" v nemškem bauhausu in je 169EUR. Svašta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mirk ::

RejZoR ::

lee87 je izjavil:

Ustavi konje right there na začetku. Če na izdelku NE piše "BigBang", potem ne moreš govorit, da imajo slabo robo, ker tržijo brand znamke, ki jih dobiš še v 50 drugih trgovinah.

Je res to kar praviš, ampak oni so posredniki in kot posredniki se lahko odločajo kakšno kakovost bodo prodajali.
Lahko prodajajo tudi slabše kakovosti in se tega tudi zavedajo, ampak ker cenej imajo večji dobiček.
Isto je delal Tušmobil, ko se je odprl. Nabavljal so cenejšo robo in so vsi to pogruntal
Se še danes spomnim, ko sem hotel prodat mobitel v Cityparku (včasih je bila ena mobi trgovina, katera je odkupovala mobitele) prvo kar me je vprašal: Ali je bil kupljen pri Tušmobilu. In ko sem rekel ja, me je odslovil.
Potem so se popravl, ker so vidl da je folk pogruntu kaj delajo
Tako da je tukaj enako. Kot posredniki lahko dobavljajo tudi slabšo robo, oni se odločajo kaj bodo in kaj ne bodo prodajali. Tako da so oni krivi in ne dobavljalec


In ti resno misliš, da ima nek kurčev Big Bang kaj besede pri izbiri ponudbe modelov multinacionalk tipa Philips oz Samsung? Če je pač neka težava z določenim 32 inčnim modelom, naj jih kar ukinejo iz trga? Je kakor je, da se stvari rešujejo skrbi proizvajalec z njihovo poporodajno storitvijo. Torej mrežo servisov, odpoklicom izdelkov, vračili iz trgovin.

In kar se tiče tistega da ste dobivali brivnike z dlakami, zelo močno dvomim. Razen če njihov MGA del deluje krepko drugače od akustičnega dela. Ker na akustiki so se vsaj pred nekaj časa grozno striktno držali, da izdelka, če je zapečaten ne moreš vidit, razen če ga kupiš in odpreš. Kar je logično, drugače bi folk vse razjebal, kar vem iz lastnih izkušen kaj dela folk z embalažami, ko jih samo "gledajo".

Imaš pa tud tak kaliber folka, kjer jim kot kupcu svetuješ, gledajo razstavni model (akumulatorski), ki ga kar veselo zalaufajo in prislonijo na brado. Dafaq!? Ja, dejansko obstaja tak prizadet folk...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pajser ::

kaj ti bo bigbang če imaš mediamarkt 1 uro stran.

RejZoR ::

Če se rad za vsak drek voziš eno uro, potem pa kar...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

ma to maš slabo elektriko doma pa ti vse crkuje
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: azislo ()

LeQuack ::

Zato pa se kupuje online iz Nemčije. Ravno danes naročil podlogo za miško in ovitek za telefon iz Amazona, pa mi še s stola ni bilo treba vstati.
Quack !

borča ::

Ni mi nekaj jasno. V Mimovrste sem kupil Asus N550JV in šokiran ugotovil, da je totalno pocarsko skupaj narejen. Track pad izgleda kakor, da bo odpadla, zvite tipke, prav tako DVD enota, ki se je komaj zapirala... kasneje sem v BigBangu in Harvey Normanu v Mariboru gledal enak prenosnik z enakimi napakami. Pred nekaj dnevi sem N550JV gledal v MediaMarktu in bil navdušen kako je izgledal. Natančno izdelana in lepa mašina.
Ali v Slovenijo uvažajo samo škart robo, nas napiz... Diss in ostali uvozniki!?

OK.d ::

Dobro jutro, mi spadamo pod balkan in avtomatsko dobimo slabšo robo;)
LPOK.d

negotiator ::

@OP

Si imel pa same slabe izkušnje z big bangom, kajti jaz sem imel vedno dobre in tudi prodajalci so bili vsi ok in nobenih težav s crkavanjem ni bilo.

LP
All easy problems have already been solved.

D3m ::

negotiator je izjavil:

@OP

Si imel pa same slabe izkušnje z big bangom, kajti jaz sem imel vedno dobre in tudi prodajalci so bili vsi ok in nobenih težav s crkavanjem ni bilo.

LP


Enako. Nesrečnik kaj naj rečem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

napsy ::

A ni tako da je neka roba lahko najvec 45 dni na servisu, drugace so ti dolzni poslati nov izdelek? Pa, ce majo tolk slabo robo res ne zastopim zakaj se vedno tam kopujes ....
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

medenko ::

Če je za isto napako, da. Trgovec na robo ne more vplivati, edino omeji naročanje nekega branda, če je prevečkrat na servisu.

napsy ::

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

21.b člen
Če blago, za katero je izdaja garancije obvezna, ne deluje brezhibno ali nima lastnosti, navedenih v garancijskem listu ali oglaševalskem sporočilu, lahko potrošnik najprej zahteva odpravo napak. Če napake niso odpravljene v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je proizvajalec, prodajalec ali pooblaščeni servis od potrošnika prejel zahtevo za odpravo napak, mora proizvajalec potrošniku brezplačno zamenjati blago z enakim, novim in brezhibnim blagom.

Če proizvajalec v roku iz prejšnjega odstavka ne popravi ali ne zamenja blaga z novim, lahko potrošnik razdre pogodbo ali zahteva znižanje kupnine.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

Zmajc ::

borča je izjavil:

Ni mi nekaj jasno. V Mimovrste sem kupil Asus N550JV in šokiran ugotovil, da je totalno pocarsko skupaj narejen. Track pad izgleda kakor, da bo odpadla, zvite tipke, prav tako DVD enota, ki se je komaj zapirala... kasneje sem v BigBangu in Harvey Normanu v Mariboru gledal enak prenosnik z enakimi napakami. Pred nekaj dnevi sem N550JV gledal v MediaMarktu in bil navdušen kako je izgledal. Natančno izdelana in lepa mašina.
Ali v Slovenijo uvažajo samo škart robo, nas napiz... Diss in ostali uvozniki!?


Za korporacije mi ne spadamo v tier 1 EU ampak smo v drugi ligi. Zato je veliko izdelkov namenjeni na naš trg izdelani drugje kot za naprednejše članice EU. Kupi izdelek v Müllerju, ki uvaža z avstrije in istega kupi v Mercartorju nato pa ju primerjaj in ugotovil boš da so razlike ogromne.

Kot da je škart roba dovolj dobra za nas.

napsy ::

Zmajc je izjavil:

Kot da je škart roba dovolj dobra za nas.


cena je enaka?
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zmajc ::

napsy je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Kot da je škart roba dovolj dobra za nas.


cena je enaka?


Cen se ne spomnim, je pa Müllerjeva roba narejena za Avstrijski/Nemški trg drugačna od tega kar je narejeno v raznih Romunijah/državah tretjega sveta za naš trg.

napsy ::

Za elektronske izdelke je enak smorn .. za vzhodno Evropo so ponavad mickan razlicni modeli (beri slabsi) vendar se tut vidi po ceni. Ce je enak izdelek ni logike da bi v nekaterih drzavah bil razlicen (ok pozabimo na storitve in hrano). Modeli pa so obicajn malce skriti.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

m0LN4r ::

@adapika
omenjeno težavo sem lansko leto še isti dan omenil tukaj na st, ko sem zadevo dobil.
Lahko bi ti jo poiskal, ampak nebom.

Glede lelektronike in zakaj prodajajo prinas modele za vzhodni trg se je pa pred leti tudi predebetiralo že vse na mnenjalniku.

Sej razumem, da moraš zagovarjati svoje (delo/trgovino), ampak na tako nizek nivo se spuščajo samo slovenski trgovci, čedalje bolj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RejZoR ::

Nekateri primerjate jabolka in hruške, ker ne pogledate celotnih označb modelov. Torej vse črke in številke do konca. Lahko da je delano za določene regije, dejansko pa je velika večina stvari enakih za vse trge. Tist, ki nabija, da ima Big Bang vse drugo in več razredne izdelke vleče dejstva naravnost iz riti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

m0LN4r: ne moreš metati vseh v isti koš no....jabolko/hruška style.

Šimpanz ::

Jaz sem pred letom dni kupoval LCD TV pa sem si jih šel pogledat v BB. Izbral sem si dva modela (Samsung in LG) pa sem šel potem na internet pogldat če se kje dobi bolj ugodna cena. LG ja je google našel pri nas, Hrvaški, Poljski in bolj vzhodno (Rusija ali Ukrajina). Samsunga pa v eni trgovini v Italiji, Sloveniji, Hrvaški pa se mi zdi Romuniji. Na zahodu obeh modelov sploh niso prodajali. Tolk o tem.

Pithlit ::

lee87 je izjavil:

Vse kar sem kupil pri njih, se konstantno kvari... ...Kupil sem TV in sem ga imel 3x na popravilu... ...Kupil sem par diskov pri njih in vsi so crknili po mescu dni. Sem dobil zamenjave. Tud zamenjave so crknle... ...Sem telefon kupil pri njih. Crknil... ...kupil stacionarni rač. pri njih in monitor. Prvo je crknu monitor, dan zatem pa še računalnik.

Pismu če ti nisi en nesrečnik. Pa še gromozanski mazohist za povrhu. Mene čudi da sploh še lahko dihaš, glede na to da se ti kar vse kvari. Pa zakaj za boga milega se sploh vračaš k njim?!?

Osebno z BB nimam problemov, tudi ne z drugimi trgovinami. Mogoče zato ker pri nas bolj malo kupujem (pač takrat ko me potreba malo preseneti).

Šimpanz je izjavil:

Tolk o tem.

In? Kaj zdaj? Regije niso neka huda novost. Pa niti pod razno ne pomenijo avtomatsko slabše kakovosti. Korporacije pač svet raztalajo v regije zato da lažje obvladujejo vse skupaj (predvsem logistično). Če greš pogledat manjše firme boš opazil da regij ne poznajo (ker je njihov delež obvladljiv brez da se ga drobi na regije).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

napsy ::

Sem ze precej stvari nabavil v bigbang pa nism prav nikol mel tezav .. Nasprot Mlacom, kjer sem kaka dva tedna cakal na disk (ga ni blo na zalogi), me poklicejo naj v roku enega tedna pridem iskat .. no ko se le po nekaj dneh odpravim mi model za mizo rece da so moj (narocen) disk dali ze naprej .. izgovora zakaj ni nasel, je pa silno strmel v racunalnik pa gledal mojo narocilo .. no kasneje smo se zmenili da mi ga zastonj poslejo po posti (ker sm ze uro zabil da sem ga sel iskat + placal prevoz do tja ...)

hocem povedat, da ima cist vsak svojo zgodbo
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

m0LN4r ::

To povej ti mojim staršem, ki so delali v tovarnah in so sortirali izdelke za izvoz klas a, b in c
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pithlit ::

napsy je izjavil:

hocem povedat, da ima cist vsak svojo zgodbo

Ja sej. Včasih je vse odvisno od tega kdo si, kdo je na drugi strani, luninih men pa od tega a je zobar v ordinaciji.

Mlacom izkušnja: kličem za eno tipkovnico, se oglasi tip na drugi strani pa pravi da jih nimajo na zalogi... padeva v malenkost debate (hja, jaz sem skoz bolj na free pa se mi ni problem malo na free pogovarjat) in se izkaže da je bil tip med vikendom pri nas pa bla, bla, bla... in čez pet minut se tipkovnica najde. Pa ko sva že tipkovnico najdla sem še za adapter usb na ps/2 prosila... ni problema, zastonj zraven v paketku. Naročeno po 18h zvečer, dostavljeno naslednji dan.

Pač, svašta se dogaja.
Life is as complicated as we make it...

stara mama ::

m0LN4r je izjavil:

To povej ti mojim staršem, ki so delali v tovarnah in so sortirali izdelke za izvoz klas a, b in c

Kje pa delajo stoji starši da so v tovarni sortirali brivnike al LCDje al o čem je že tu govora?

m0LN4r ::

stara mama je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To povej ti mojim staršem, ki so delali v tovarnah in so sortirali izdelke za izvoz klas a, b in c

Kje pa delajo stoji starši da so v tovarni sortirali brivnike al LCDje al o čem je že tu govora?

Od kod si te povezave pobral?

Prvič se je šlo o tem, da so prodali (očitno) razstavni, preizkušeni brivnik, kot novega in mi ga še enkrat zamenjali za istega.
- kar je izključno krivda BB, kot ravnotako izogibanje garancijam in uveljavljanju, ter naseravanju
*Saj je OP lepo povedal, da se ne vrača zaradi novih izdelkov, ampak ker še vedno ni rešil težav, ki jih ima zaradi zavlačevanja in izigravanja in ni edini s to izkušnjo.
Malo upoabi iskalnik na ST.

Drugič se je šlo o panelih, kjer se je nekoč na mnenjalniku ugotovilo, da je prinas prodajan model nižjega razreda cca. leto 2008.

Tretjič se je šlo o mesnopredelovalni in kovinski industriji, v pretekliku če je že tko pomembno. _Ne gre se za primerjavo,_ ampak o tem, da so različni normativi na različnih trgih. Primer v izdelku X se za zahodni trg uporabljajo bakrene podložke, za vzhodni pa navadne. Na enem piceku je lahko več kocin, na drugem manj in se meče v posebej škatle.

Debata res teče o BB, vse ostalo pa so potem prišli drugi in začeli govorit o tem, kako drugje teh stvari ni. Azijce pa nevem kdo je omenil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

stara mama ::

m0LN4r je izjavil:

stara mama je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To povej ti mojim staršem, ki so delali v tovarnah in so sortirali izdelke za izvoz klas a, b in c

Kje pa delajo stoji starši da so v tovarni sortirali brivnike al LCDje al o čem je že tu govora?

Od kod si te povezave pobral?

Zanima me kje delajo oz. kakšne izdelke sploh sortirajo, da vem če slučajno ne primerjamo ne le jabolk in hrušk, ampak celo borovnice z lubenicami...

Kolikor berem teče debata o izdelkih z bigbanga ki so večinoma azijski izdelki.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

stara mama je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

stara mama je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To povej ti mojim staršem, ki so delali v tovarnah in so sortirali izdelke za izvoz klas a, b in c

Kje pa delajo stoji starši da so v tovarni sortirali brivnike al LCDje al o čem je že tu govora?

Od kod si te povezave pobral?

Zanima me kje delajo oz. kakšne izdelke sploh sortirajo, da vem če slučajno ne primerjamo ne le jabolk in hrušk, ampak celo borovnice z lubenicami...

Kolikor berem teče debata o izdelkih z bigbanga ki so večinoma azijski izdelki.

In kaj azijci majo vse izdelke 1. klase..?

Kaj ::

BigBang je bila pred 10 leti bomba trgovina, osebno sem vse kar je bilo elektroničnega kupoval tam. Danes pa niti pomislim ne, da bi šel noter. Vse novejše spletne trgovine so ga prehitele, tako po ponudbi, cenah, garancijah, lastnih servisih, hitrih dobavnih rokih.
Vsaj kar se tiče trgovine v btcju, jo je glede bele tehnike povozil npr. Merkur, ki je praktično čez cesto, kar se tiče pa računalniškega oddelka, pa v bližnji prihodnosti skoraj za soseda dobijo Mlacom (se seli iz šiške v halo 6, na žalost).

Bolj se bojo morali potruditi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

stara mama ::

mihec87 je izjavil:


In kaj azijci majo vse izdelke 1. klase..?

Tako daleč in na drugem kontinentu lahko, da je mal drugačen sistem, se ti ne zdi?
Poleg tega jim pa DFSS očitno gre dosti bolje kot tu na balkanu ;)

Le čevlje sodi naj Kopitar!

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Predlagam, da obiščete forum elektronik.si, kjer je bolj konkretno napisano, kaj je razlika npr. med TVji za vzhodno evropski trg.
Od mpeg2 brez mpeg4 znotraj istega modela, vzhodni trg brez snemanja zahodni z snemanjem, kondenzatorji, firmware limitacije, izdelki ki slabše prestanejo teste in ostale sestavine itn. Oskubljenost pač.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

stara mama ::

Dobiš avto za 30k, in dobiš enak model za 20k - > oskubljenost pač :)

m0LN4r ::

Sam ne kupit opla iz madžarske :) Nadzorniki tam samo "nadzirajo" kvaliteto dela.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mihec87 ::

stara mama je izjavil:

mihec87 je izjavil:


In kaj azijci majo vse izdelke 1. klase..?

Tako daleč in na drugem kontinentu lahko, da je mal drugačen sistem, se ti ne zdi?
Poleg tega jim pa DFSS očitno gre dosti bolje kot tu na balkanu ;)

Le čevlje sodi naj Kopitar!

Če ob tem lažje spiš....

Imaš pa drugo razredno ali več robo vsepovsod-če druga ne namerno..

stara mama je izjavil:

Dobiš avto za 30k, in dobiš enak model za 20k - > oskubljenost pač :)

Če so v npr.. tv-ju slabši kondenzatorji itd komponente to pač ni oskubljenost..Medtem ko pri tem avtu je vse ostalo isti nivo razen par stvari manj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

stara mama ::

mihec87 je izjavil:

stara mama je izjavil:

mihec87 je izjavil:


In kaj azijci majo vse izdelke 1. klase..?

Tako daleč in na drugem kontinentu lahko, da je mal drugačen sistem, se ti ne zdi?
Poleg tega jim pa DFSS očitno gre dosti bolje kot tu na balkanu ;)

Le čevlje sodi naj Kopitar!

Če ob tem lažje spiš....

Imaš pa drugo razredno ali več robo vsepovsod-če druga ne namerno..

Človek, preber si mal o DFSS prosim...

Ne pravim da ni več razredov kvalitete, ki lahko niha od marsičesa.
Pa tud ne pravim da je pri nas samo prvovrstna roba.
Ampak da nekdo vleče take izjave kot so zgoraj kar iz riti, pa dobim kar kurjo kožo.
Večinoma so to ljudje, ki imajo o tem še najmanj pojma (in imajo recimo starce v tovarni kjer jim je glavni cilj da spakirajo tistih 20 škatel, poberejo plačo in grejo domov).

Drugi pa npr. delamo v razvoju...

m0LN4r ::

Kvaliteta se začne v proizvodnji, kjer dobiš surovine in materiale, preko nadzora nad delom in delavci in na koncu preko testiranja, kar ni niti približno enako v tovarni iz srbije/madžarske in tovarni iz avstrije/nemčije in potem tukaj še pridejo raznlični normativi in kvalitetni standardi.
Ne govorim o ISO standardu, ampak o standardu kakovosti dela znotraj tovarn na različnih območjih in kontrola nad tem.

Tudi kitajci imajo izdelek, ki opravi teste z 99% in izdelke z 93%.

Pravtako se najde tudi trg za izdelke, ki teste opravijo slabše -> vlečem iz riti (ja) rtv serviserja, ki je popravljal oboje.

Ker sem vse to potegnil iz riti ljudi, ki so bli v stiku s tem je kurja koža povsem opravičena.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

stara mama ::

NE, kvaliteta se začne na papirju (kjer je predpisano kako bo šla proizvodnja)

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Saj te razumem,
ampak sem na lastne oči videl, kako delavec ko kaj zajebe "opel" szentgothard reče: "Ezt kicsit eldugjuk és nekünk jó lesz, nem kel ezzel vacakolni"
Po domače, to malo skrijemo pa za nas bo dobro.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BigBang vračilo blaga 1.1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
38073782 (64432) St235
»

PS3 -Big bang se zgodi garancija

Oddelek: Loža
4510149 (8777) solatko
»

Big bang "se zgodi" in njihova popolna ignoranca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921607 (18305) RejZoR
»

Za koliko trgovine dvignejo cene izdelkom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13636355 (32231) Gregor P

Več podobnih tem