» »

Ne zazna HDD pri zagonu

Ne zazna HDD pri zagonu

-žiga- ::

Matična plošča Gigabyte GA-G41MT_D3V
HDD: nek WD 640 gb, SATA
napajalnik: LC, 550 W

Na računalniku je bil pred časom naložen Windows 7, potem Ubuntu, potem pa je odpovedal disk (odlomljen SATA konektor na disku). Zdaj sem disk zamenjal z enim rabljenim praznim diskom pa ga ob zagonu BIOS ne zazna. Na računalnik je priklopljena še optična enota, ki deluje normalno, tudi namestitveni DVD za Windows požene, a ne najde nobenega pogona za namestitev.

Takoj ob zagonu, kjer izpiše podatke napiše tako:

IDE Channel 0 Master:
IDE Channel 0 Slave: None
IDE Channel 1 Master: DVD-RW...
IDE CHannel 1 Slave: None

V prvi vrstici (če zamenjam SATA na matični se prazna vrstica premakne na npr. 2. mesto) je prazno - ne piše None.

Poskusil sem menjati SATA kabel, napajalni kabel, odklopiti optično enoto pa je vedno isto.
Disk sem priklopil na drug računalnik. Zazna ga normalno in HDTune ne odkrije napak.

Prosim za nasvete.

Han ::

Flešni BIOS in upaj, da bo potem zaznal disk...

Duhec ::

Izklopi 220V kabel iz napajalnika, stisni tipko za vklop, da se razelektrijo kondenzatorji, in naredi Clear Cmosa. Nato ponovi vajo.
http://blackbird.si/

-žiga- ::

Hvala za odgovore.

Clear Cmos sem naredil pa je isto.

A za flashanje moram nov BIOS dati na USB ključek? Tega namreč še nikoli nisem počel.

Han ::

Verjetno že imaš zadnji BIOS, saj je F2 izšel en teden za prvim F1. Poleg tega F2 izboljša zgolj LAN kompatibilnost...

Flash drugače najbolj enostavno izvedeš z USB ključa, formatiranega na FAT32, na katerega posnameš npr. "G41mtd3v.f2". Ključek pustiš v računalniku, greš v BIOS, pritisneš F8 za QFlash in upaš, da gre vse po maslu, da med flešanjem na zmanjka elektrike ipd.

-žiga- ::

Flash BIOSa narejen, težava pa ostaja :/

GTX970 ::

Se hdd zbudi ko prižgeš pc ? Če imaš tišino v sobi se lepo sliši.

r3dkv1c4 ::

-žiga- je izjavil:

Flash BIOSa narejen, težava pa ostaja :/

imaš možnost, da ta isti problematični disk priklopiš na drugo napravo?

-žiga- ::

Disk se ob vklopu računalnika začne vrteti. Potem se malo ustavi, tik preden izpiše tiste IDE Channel 0 Master itd., potem se spet vrti.

Disk sem že priklopil na drug računalnik in ga je zaznalo takoj. Potem sem zagnal HDTune in ni odkril napak na njemu.

r3dkv1c4 ::

-žiga- je izjavil:

Disk se ob vklopu računalnika začne vrteti. Potem se malo ustavi, tik preden izpiše tiste IDE Channel 0 Master itd., potem se spet vrti.

Disk sem že priklopil na drug računalnik in ga je zaznalo takoj. Potem sem zagnal HDTune in ni odkril napak na njemu.

nastavitve biosa so kakšne?

-žiga- ::

Ali naj pogledam kakšno določeno nastavitev v BIOSu? Zdaj so "default" nastavitve.

fosil ::

Pa si prepričan da je disk v redu? Si probal na drugem računalniku?
Če se vrti še ne pomeni da dela v redu.
Če gre za ide disk, si prav nastavil jumperje?
Tako je!

-žiga- ::

Disk je SATA.
Saj pravim, da sem ga priklopil na drug računalnik in ga stestiral s HDTune pa je bilo vse normalno.

r3dkv1c4 ::

podaj točno oznako matične, diska in verzije biosa. pa da vidimo kje tiči zajec?

zamenjaj sata kabel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

-žiga- ::

Matična plošča Gigabyte: GA-G41MT_D3V
BIOS: F2
Disk: WD6400AAKS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alarm med inštaliranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
7851 (578) mulc007
»

napaka diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
6994 (816) Enron x86
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322207 (1612) amigo_no1
»

BIOS problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71431 (1360) Spike Edin
»

Črke pogonov v Windowsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
161322 (1157) spucek

Več podobnih tem