» »

alarm med inštaliranjem

alarm med inštaliranjem

mulc007 ::

Kupil sem en star PC ki bo samo za surfanje. Gor je bil naložen free dos.
Hotel sem naložit XP in je najprej formatiralo do 100%, potem še kopiralo neke datoteke pred inštalacijo tudi lepo do 100%, potem pa je kmalu v kišti javil alarm.
Ne vem kaj bi lahko bilo.
Bi bilo kaj narobe če za nekaj sekund odstranim baterijo da se resetira bios oz. bi moral potem v biosu kaj nastavit da bi PC zopet deloval?
  • spremenil: bluefish ()

c3p0 ::

Kaki alarm to? BSOD? Pošlji screenshot.

mulc007 ::

-Please wait while Setup copies files to the Windows installation folders. This might take several minutes to complete.
-Ko je šlo kopiranje fajlov do 100% se je po normalni proceduri pojavilo na ekranu Please wait while Setup initialezes your Windows XP configuration.
Potem sem v spodnjem polju kmalu videl napis v smislu Resetiram računalnik pred nadaljnjo inštalacijo.
-Ko se je zaslišalo resetiranje pa se je iz kište zaslišalo še tiii-tuuu tiii-tuuu......

Ni se pojavil moder ekran. Če se prav spomnim je ostal napis Please wait while Setup initialezes your Windows XP configuration.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

mulc007 ::

Ponovno sem poskusil z inštalacijo in je začelo piskat že kmalu na začetku potem ko je začelo botat iz CD.
Na vrhu je pisalo Windows Setup, čisto spodaj pa Press F6 if you need to install a third party SCSI or RAID driver..


Ko sem še enktrat poskusil pa je šel postopek kot v prvem primeru zopet do Restarting computer...

Duhec ::

Tiii-tuuu tiii-tuuu...... je kak bios alarm za temp. CPUja.
Preveri, če se ti sploh vrti ventilator in da je hladilnik dobro nameščen na CPUju.
http://blackbird.si/

mulc007 ::

Ko sem ponovno prižgal PC se je proces inštalacije nadaljeval od v prejšnjem postu omenjenega resetiranja. Vmes sem opazil da se je občasno za desetinko sekunde občasno pojavljalo okno DOS, ampak inštalacija se je vseeno uspešno zaključila.


Ko sem kupil PC mi je prodajalec kazal po biosu. Zdaj sem pogledal če je slučajno pomotoma znižal alarm za temperaturo CPU in res je bila nastavljena na samo 50C. Povečal sem jo na 60C.

Ker ne vem veliko o BIOSu me zanima če je naslednje prav nastavljeno:
- CPU THRM-Throttling = 50%
- CPU Clock (kazal je da je to za navijanje procesorja. Minimum je 130, maksimum 165) Nastavljeno je 165!!..je to OK?
Notri je Celeron...hitrosti ne spomnim, mislim da je med 2.5 in 3.5Ghz

Ko sem iskal napako sem pretikal disk in DVD enoto na različne priključke. V kišti sta dva kabla z dvemi priključki (2x master, 2x slave)
Zdaj BIOS kaže:
IDE Channel 0 Master.....None
IDE Channel 0 Slave.......NEC DVD_RW ND-3540A
IDE Channel 1 Master.... ExcelStor Technology
....je to vredu in kam naj priklopim dodaten Slave disk-zraven na isti kabel kot je trenutni master disk?

_Denny_ ::

Na začetku daj disk nazaj na Primary Master (IDE Channel 0), dodatnega pa tja, kjer je zdaj trenutni. Jumper nastavi na Master ali Cable Select.

Potem pa v biosu izberi Load Setup Defaults, ker se nam ne sanja kaj imaš. Glede na napisano približno hitrost, min/max v biosu in zafrkavanje z ide, bi rekel, da je stvar S478 ali LGA775 Celeron D...ti so imeli fsb 133 MHz, tako da bo to verjetno pravilno.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

mulc007 ::

Nobena varianta ni bila dobra. Nazadnje se je zgodilo da ko sem šel v windows je zaznalo disk kot novo stvar na PC in jo je avtomatsko inštaliralo. Sedaj je tudi v biosu tako kot mora biti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne zazna HDD pri zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
141180 (955) -žiga-
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322204 (1609) amigo_no1
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71224 (1102) amigo_no1
»

BIOS problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71424 (1353) Spike Edin
»

PC zmrzne med instalacijo OS win

Oddelek: Pomoč in nasveti
8822 (737) cekr

Več podobnih tem