» »

Črke pogonov v Windowsih

Črke pogonov v Windowsih

spucek ::

Predno sem kupil rack(ohišje za prenosen disk) z diskom sem imel takole:
C:\.....disk1
D:\.....disk2
E:\.....cd-rom

Sedaj,z rackom , pa imam:
C:\.....disk1
D:\.....RACK!
E:\.....disk2
F:\.....cd-rom

Želel bi imeti tako kot prej, le da bi bil rack pod črko F:\
Kaj moram storiti?

msmiha ::

Zdi se mi, da se dajo črke pogona spremeniti pod v Device manegerju, ko klikneš na disk, cd-rom...
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

spucek ::

Sem že probal pa ne dela. Imam pa winME. A obstaja kak program za spreminjanje črk?

ChiefThunder ::

hmm, program Partition magic nudi veliko možnosti pri urejanju z particijami, mogoče reši tud to...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

spucek ::

hm mislim da mi ne bi pomagu, ker nimam problemov z particijami, ampak z diski. no ja, bom vseeno probu.

Gh0st ::

Najprej spremeni črko od cdroma. Jest mam recimo pekač na x: in DVD na y:, potem lahko daješ tvoj disk na f:
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

spucek ::

CDromu res lahko spreminjam črke, samo disku pa ne-in tako se je rack umestil na D! Jst bi jemu na E-ju cd-rom,na f bi pa dal ta trdi disk-rack. Če dam ko nimam racka not cdju črko E(kot začetno in končno) mi to prezre ko dam racka zraven! To me zellooooo moti!! Rabil bi pa racak na fu zato , da bi mel začetne črke nespremenjene,in mi tako ne bi bilo potrebo veliko stvari nanovo inštalirat in konfigurirat.

Gh0st ::

Veš kaj je to?
Ko nimaš racka online, ti cdrom zasede njegovo črko, ko je rack online, se cdrom "umakne" na f:. razumem v čem je problem, samo ti težko pomagam. Poskušaj omejiti črke namenjene racku, recimo f:\ (prva in zadnja) al kakor koli že hočeš.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Highlag ::

JA v W2000 in XP lahko črke nastaviš preprosto v disk managerju. Še oken ni treba ponovno zagnati:)) .V W9x, pa to ni tako enostavno. Verjetno boš moral najti kak programček.

Gh0st ::

EEEEE, wrong answer.
V Windows 2000 je treba restartat comp, da drive začne uporabljat določene črke, prej sploh ne more uporabljat drivea! Po moje je tko tud v WinXP.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

ToniT ::

Če hočeš spraviti rack na konec, potem na disku ne smeš imeti primary particije.
Črke pogonov grejo takole:
Primary partition prvi disk
Primary partition drugi disk
...
Extended partition prvi disk
....
CD ROM

Highlag ::

Ne to ni čisto res. Ko zamenjaš črko te program že opozori, da je potrebno reštartati, ker lahko programi ki so uporabljali disk pač iščejo podatke na napačni lokaciji.
V primeru, da bi zamenjal črko C diska bi to bilo sigurno prav, če pa imaš na disku samo kake podatke pa to lahko narediš brez problema brez reštartanja.

CaqKa ::

diski/particije se porazdelijo glede na prikljucitev diska:
prva particija na channel_0 disku master bo c:
prva particija na channel_0 disku slave bo d:
prva particija na channel_1 disku master bo e:
prva particija na channel_1 disku slave bo f:
ostale se bojo za temi razporedile.. res je da lahko nastavljas ostalim v winsih razen za c:.. tista more tak ostat
rešitvi iz tvojega problema sta torej da naredis na tistem rack disku eno prazno particijo (čeprav ne garantiram da jo bodo winsi izpustili), ali pa da fizično na novo razporediš diske
zdajnšni c: priklopi kot channel_0/master
d: na channel_0/slave
cdrom na channel_1/master in
rack na channel_1/slave
lp

ToniT ::

Dovolj je, da na disku v racku narediš samo extended particijo, pa bo zadeva rešena.

Lime ::

V slovenskih Win XP je postopek sledeči:
Nadzorna plošča/skrbniška orodja/upravljanje računalnika/upravljanje diskov

Klikneš na željeni disk, klikneš desno tipko na miški in izbereš spremeni črko pogona in poti.
Windowsov ni potrebno ponovno zaganjati, razen če želiš dvema diskoma zamenjati črki (recimo D v E in E v D). V tem primeru moraš en disk (recimo D) dati začasno na drugo črko (recimo G), potem računalnik ponovno zaženeš, spremeniš drugemu disku (disku E) črko na D, ponovno zaženeš računalnik in nato spremeniš črko disku D (ki je trenutno na G) na E in črki sta zamenjani.

Spajky ::

Letter Assigner ... išči google... za Win9x..8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

spucek ::

Fantje hvala. Sedaj sem u biosu rack dal na nONE , pa lahko zdaj u windowsih pogonu spremenim črko. Tako problem rešen, le dmaja zdej ne morm vključit. Bom upioštevu še vaše nove predloge in še poskušal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva operacijska sistema na dveh diskih in enem racunalniku

Oddelek: Strojna oprema
122777 (2604) nanikus
»

Črke pogona in particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
141511 (1306) Hypno
»

Kako zamenjati črke pogonov ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81486 (1262) borinho
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452281 (1652) BlackHole
»

DISK NE GRE NOTER

Oddelek: Pomoč in nasveti
261129 (860) TheHijacker

Več podobnih tem