» »

Facebook pripravlja službeno verzijo

Facebook pripravlja službeno verzijo

Slo-Tech - Facebook pripravlja verzijo svojega družbenega omrežja, ki bo namenjena rabi v poslovnih okoljih. Imenovala se bo Facebook at Work in bo namenjena sodelovanju sodelavcev v podjetjih, ne da bi se zasebno in poslovno mešala. Profila bosta namreč ločena, sama zasnova aplikacije pa podobna. Ločenost profilov je nujna, če želi Facebook k sodelovanju pritegniti podjetja. Zgled je Google, kjer identiteti za službeni Googe Apps in domači Gmail nista isti, ju je pa moč uporabljati povezano.

Viri blizu Facebooka pravijo, da bo poslovna različica omrežja omogočala sodelovanje na dokumentih (verjetno podobno kot Google Docs), hkrati pa bo imela vse klasične lastnosti Facebooka - torej skupine, pogovore, novice (newsfeed) in profile. Slednji bodo lahko tudi javni, s čimer bo Facebook poizkusil konkurirati LinkedInu.

V podjetju Facebook je že tako, da zaposleni uporabljajo lastno platformo za praktično vse vrste komunikacije in sodelovanja; sedaj bodo poizkusili v svoj ekosistem zvabiti še ostala podjetja. Nekaj naj bi jih že sodelovalo v preizkusni fazi.

Veliko vprašanje je, ali bo storitev brezplačna. Za zdaj kaže, da bo vsaj na začetku bo, kasneje pa se utegne razcepiti na brezplačno verzijo z reklamami in plačljivo polno inačico brez reklam. Da bo sprva zastonj, ni presenetljivo, saj se Facebook podaja na področje, kjer je konkurenca močna - Yammer, Google Apps for Business, IBM Connections in mlad start-up Slack, če omenimo le najbolj znane. Facebook for Work pričakujemo januarja.

12 komentarjev

kronik ::

Linkedin je po moje najbolj uporabljena platforma, vsaj pri nas.

Netrunner ::

Že en FB je preveč .. zdaj pa pride še drugi :)

če mi ga uvedejo v firmi dam odpoved

jype ::

Če se bo linkedin še dolgo poskušal pretvarjat, da je facebook, bo treba itak najt nekaj novega.

Looooooka ::

Če se jim ni bilo težko pretvarjat, da je človek pri njih odprl račun in mu ga potem dejansko odpreti, ko je šel "resetirat" geslo, da bi se odjavil od spama, se jim bo verjetno tud facebook dal fejkat še dolgo časa.

jype ::

"Coworker with a sense of humor has endorsed you for Indoor Cycling, Google+ and Parenthood!"

WhiteAngel ::

Industrijsko vohunjenje bo postalo še za odtenek lažje! :)

Kdo ve, kako kaže tisti odprti platformi Diaspora al kaj je že?

Glugy ::

sej je že LinkedIn..nobnga doprinosa ne bo z facebookovim kopiranjem LinkedIn-a.

tikitoki ::

Ma nej uredijo facebook, k je prav beden. Mislim, da so dolocene strani sramota kao miljardam vrednim podjetjim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

vostok_1 ::

Mene pa zanima, ali je dejansko produktivnost kaj večja z temi novotarijami ali gre zgolj za to, da so podjetja "IN" pa "HIP". Osebno ta moderna poslovna kultura mi ni preveč... Vse je tko asshole-ish, hipster style in your face.
O varnostnih luknjah pa da ne govorimo. Bil bi precej presenečen, če pomembna podjetja komunicirajo prek običnih oblakov. Sounds risky as fuck.

smash ::

Glugy je izjavil:

sej je že LinkedIn..nobnga doprinosa ne bo z facebookovim kopiranjem LinkedIn-a.


kako da ne? tisti ki so na linkeidnu in imajo že facebook za privat, bodo opustili linkedin recimo - in tu je doprinos za facebook ane - kako se znebiti konkurence in pridobiti dodatne uporabnike

vostok_1 je izjavil:

Mene pa zanima, ali je dejansko produktivnost kaj večja z temi novotarijami ali gre zgolj za to, da so podjetja "IN" pa "HIP". Osebno ta moderna poslovna kultura mi ni preveč... Vse je tko asshole-ish, hipster style in your face.
O varnostnih luknjah pa da ne govorimo. Bil bi precej presenečen, če pomembna podjetja komunicirajo prek običnih oblakov. Sounds risky as fuck.


seveda je produktivnost večja...naprimer preden greš kam kaj prodajat ali na sestanek, se lažje pripraviš, spoznaš osebe, njihove sposobnosti in zveze - ne vidiš tega kot prednost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

zmaugy ::

Meni sicer tele Facebook variante niso všeč, vse skupaj se mi zdi kot samomor iz zasede, privat se na srečo v mojemu krogu ljudi ni ravno prijel, upam da bo enako tudi poslovno, čeprav sem v dvomih.
Definitivno bi lahko bilo uporabno, vendar bi se stvari moralo lotiti kakšno drugo mega veliko podjetje, s kulturo "rajši zakurimo diske kot da predamo ali prodamo podatke".

Glugy ::

smash je izjavil:

Glugy je izjavil:

sej je že LinkedIn..nobnga doprinosa ne bo z facebookovim kopiranjem LinkedIn-a.


kako da ne? tisti ki so na linkeidnu in imajo že facebook za privat, bodo opustili linkedin recimo - in tu je doprinos za facebook ane - kako se znebiti konkurence in pridobiti dodatne uporabnike

vostok_1 je izjavil:

Mene pa zanima, ali je dejansko produktivnost kaj večja z temi novotarijami ali gre zgolj za to, da so podjetja "IN" pa "HIP". Osebno ta moderna poslovna kultura mi ni preveč... Vse je tko asshole-ish, hipster style in your face.
O varnostnih luknjah pa da ne govorimo. Bil bi precej presenečen, če pomembna podjetja komunicirajo prek običnih oblakov. Sounds risky as fuck.


seveda je produktivnost večja...naprimer preden greš kam kaj prodajat ali na sestanek, se lažje pripraviš, spoznaš osebe, njihove sposobnosti in zveze - ne vidiš tega kot prednost?


za uporabnika ..mene čisto nič ne briga doprinos za neko privatno multinacionalko. poleg tega bodo pa ostala podjetja še težje onemogočla facebook za privat ker bo to zdj po tanovem zravn kr še za službene zadeve...mislm..krneki no. facebook sam nase misl..tle se direkt to vid. boli ga k... za ostale.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Papua Nova Gvineja bo preizkusno blokirala Facebook

Oddelek: Novice / NWO
125841 (3611) Cash
»

Facebook at Work je tu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
117037 (4617) antonija
»

WhatsApp sklenil partnerstvo z WhisperSystems za šifriranje sporočil

Oddelek: Novice / Varnost
98782 (1231) Jst
»

Facebook išče 100 milijonov dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6112177 (8131) BigWhale

Več podobnih tem