» »

Pošiljka dostavljena po 75 dneh

Pošiljka dostavljena po 75 dneh

NLight ::

Zdravo... Konec avgusta sem naročil nek izdelek prek spletne trgovine (slovenska trgovina), kjer je pisal rok dobave 6 - 10 delovnih dni... Razen tistega prvega maila, da je naročilo sprejeto ni bilo od njih nobenega drugega maila... Danes, po več kot dveh in pol mesecih prejmem mail, da je pošiljka odposlana in bo dostavljena predvidoma naslednji dan... Jaz sem na to pošiljko pozabil že po treh tednih, ker ni bilo nobenega odgovora... Nekak mi ta odnos ni všeč in bi pošiljko najraje zavrnil...

Kakšne so moje pravice kot kupec, da glede na dobavni rok, ki je trajal 65 dni dlje kot pa je pisalo v naročilu, pošiljko na pošti enostavno zavrnem?
  • spremenilo: NLight ()

hojnikb ::

Nej uganem, AGT ?
#brezpodpisa

Xserces ::

Če imaš plačilo po povzetju bi na tvojem mestu pošiljko zavrnu. Oziroma je ne dvigneš...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

NLight ::

hojnikb je izjavil:

Nej uganem, AGT ?


Ni AGT... Razumem da se dostava lahko zavleče, ampak bi vsaj sporočili, da se je dostava zavlekla in kakšen je nov datum dostave... Karkoli, kakršno koli obvestilo, samo toliko da bi mi dali na znanje... Ne pa da 2 in pol meseca nič, potem pa kar naenkrat mail da je pošiljka na poti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

marvin42 ::

Preberi si drobni tisk. Ko si opravil nakup si se mogoče strinjal, da se rok lahko podaljša.
Mostly Harmless

Arctander ::

Come on, ppl. Lahko imajo v pogojih napisano, da mora kupec ob prevzemu stati na levi nogi in izvesti pozdrav soncu, pa to še ne pomeni, da mora to res narediti.

@OP: Mirne duše lahko pošiljke ne prevzameš. Več kot te uvrstiti na interno blacklisto trgovec ne more narediti.

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

Nej uganem, AGT ?


Za AGT je 65 dni expressna pošiljka :D

Mirk ::

Izpolnitev obveznosti iz prodajne pogodbe
Podjetje izpolniti svoje obveznosti iz prodajne pogodbe v roku 30 dni od sklenitve pogodbe, razen če se stranki nista dogovorili drugače (prvi odstavek 25.a člena Zakona o varstvu potrošnikov ).

Če podjetje v roku 30 dni oziroma v dogovorjenem roku ne izpolni svojih obveznosti, mu potrošnik določi dodaten rok za izpolnitev. Če tudi v dodatnem roku obveznost ni izpolnjena lahko potrošnik odstopi od pogodbe.

Potrošnik lahko odstopi ne da bi podjetju ponudil dodatni rok za izpolnitev, če:
podjetje zavrne dostavo blaga;
je glede na okoliščine ob sklenitvi pogodbe dogovorjeni rok bistvena sestavina pogodbe;
potrošnik pred sklenitvijo pogodbe obvesti podjetje, da je dogovorjeni rok bistvena sestavina pogodbe.

V primeru odstopa od pogodbe iz zgoraj navedenih razlogov, mora podjetje nemudoma vrniti potrošniku vplačani znesek. Za nadzor nad izvajanjem je pristojen Tržni inšpektorat RS, ki lahko v primeru ugotovljenih kršitev podjetju naloži izpolnitev zakonskih obveznosti.

Zavrni pošiljo in pošlji obvestilo prodajalcu, da si odstopil od pogodbe zaradi preseženega roka.

Glede nastalih stroškov pa imaš:

ZVPot-E 60.č člen:
Če potrošnik odstopi od pogodbe, ni dolžan povrniti nobenih stroškov in drugih opravljenih storitev v času do odstopa od pogodbe.

SeMiNeSanja ::

Pokličeš prodajalca in ga vprašaš, če ti ponudi 20% popusta glede na zamudo (če robo še vedno potrebuješ), sicer ga seznaniš z odstopom od kupoprodaje. Če ti kljub temu pošlje blago, ga ne prevzameš. Konec zgodbe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo preizkušenega artikla preko Mimovrste

Oddelek: Pomoč in nasveti
4711085 (5583) c3p0
»

mimovrste vrnitev pošiljke

Oddelek: Loža
227495 (6550) TOP
»

eBay - prosim za pravni nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5210575 (8741) mn
»

Vracilo denarja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
645193 (3861) nokia6310
»

LCD TV World Of Vision (iz Hoferja)

Oddelek: Zvok in slika
183127 (2591) Yossarian

Več podobnih tem