» »

Razlika v kvaliteti slike med pametnimi/neumnimi LCD TV-ji

Razlika v kvaliteti slike med pametnimi/neumnimi LCD TV-ji

Matek ::

Oziram se po novem LCD TV-ju (40-48") in me zanima, kakšne so razlike v kvaliteti slike med posameznimi modeli istih diagonal istih proizvajalcev.

Če recimo pogledamo Samsung UE40H5xxx in UE40H6xxx - isto modelno leto, ista diagonala. Dražji model ima podporo za 3D, smart tv funkcije in podobno, ampak a je to edina razlika? Sta po kvaliteti slike enaka ali je tudi tu opazen preskok? Z drugimi besedami - se splača kupovati dražji model, če me dodatne funkcionalnosti ne zanimajo?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
  • spremenil: Matek ()

DarwiN ::

Težko rečt... Bolj ko se pomikaš navzgor, več je HZ, večja odzivnost (quad core), ampak dokler ne prideš do različnih oblik local dimminga, ki se začne šele pri 7xxx seriji, razlike v kvaliteti slike in bolj tekočem predvajanju hitrih vsebin verjetno ne boš opazil.. Sploh pa ne med 5000 in 6000 serijo. Pri teh low-end TVjih je razlika predvsem v bonbončkih kot so 3d in smart, ki pa jih itak "nihče" ne uporablja.. Herzi so prav tako bolj iz trte zviti in služijo predvsem za marketing.
Razlika je lahko tudi pri tipu zaslona, kjer prevladujeta IPS zaslon, ki ponuja boljši zorni kot, in VA različice, ki ponujajo bolj izrazito črno barvo.. Tako nekak...

Skratka, kakovost se z višjimi serijami počasi viša, ampak cena pa narašča skoraj eksponentno... Tko da - najboljšo razmerje cene/kvalitete imajo vstopni/najcenejši modeli.. Če vprašaš mene.

Odgovor je torej NE..:) Ampak kupi vsaj 47-48".. 40" je premajhen.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

SimplyMiha ::

Zakaj se uporabljajo imperialne enote? Diagonale se merijo v centimetrih.

issak ::

SimplyMiha je izjavil:

Zakaj se uporabljajo imperialne enote? Diagonale se merijo v centimetrih.



Nekako se je tako prijelo.

Jaz takoj vem koliko je velik 5, 7, 15, 24, 42" zaslon, ker jih poznam iz prakse. Velikost zaslona v cm mi ne pomeni skoraj nič.
Če ti je lažje, izpusti tiste inče, in je velikost zaslona pač '7'

SimplyMiha ::

To mi nič ne pove, ker v življenju nisem kupil dovolj monitorjev ne dlančnikov, da bi se me ta mera prijela. Moram vsakič pogledat na Google, koliko je to.

Če pa rečeš 60cm diagonala, takoj vem, koliko je to.

hojnikb ::

najbolje, da greš v trgovino in se sam prepričaš. Jasno pa mel seboj en fHD film, ker sodit tv po SD signalu je mimo.
#brezpodpisa

issak ::

SimplyMiha je izjavil:

To mi nič ne pove, ker v življenju nisem kupil dovolj monitorjev ne dlančnikov, da bi se me ta mera prijela. Moram vsakič pogledat na Google, koliko je to.

Če pa rečeš 60cm diagonala, takoj vem, koliko je to.



V Leclercu (v reklamah) imajo mere zaslonov v cm :), za tiste moram pa jaz pretvarjat v inče (pa verjamem da še kdo, ki je že od malih nog navajen na zaslone v inčih) da vem kaj pomenijo.
Mislim da gredo tudi drugi v smer centimetrov, ampak bo pogovorno še dolgo inč. Sicer je pa od oka 1"=2,5cm, pa se da hitro pretvorit (40" = 40*5/2 = 100cm)

SimplyMiha ::

Sem bil zadnjič v Leclercu, tam imajo tako v centimetrih kot v inčah. In nikoli si ne uspem zapomniti tiste 1" = 2,5cm, ker mi po glavi gre kup drugih neumnosti kot imperijalne mere.

Najbolje je nakupovati v živo, ja. Tam so prižgani pa lahko vidiš kvaliteto slike, velikost pa kakšne priključke ima. V reklamah pa so same številke, s katerimi nas tako radi futrajo: 5 milijonov kontrasta? 5ms odzivni čas? Kaj to pomeni navadnemu uporabniku?

Tako kot moj oče samo debelo gleda, ko mu deklariram specifikacije novega računalnika. 4GB rama? Bo lahko gor shranjeval filme na to? Ne, ne, to je trdi disk, dva terabajta prostora... koliko filmov pa je to? :|

issak ::

SimplyMiha je izjavil:

... 5 milijonov kontrasta? 5ms odzivni čas? Kaj to pomeni navadnemu uporabniku?

Tako kot moj oče samo debelo gleda, ko mu deklariram specifikacije novega računalnika. 4GB rama? Bo lahko gor shranjeval filme na to? Ne, ne, to je trdi disk, dva terabajta prostora... koliko filmov pa je to? :|



Navadnemu uporabniku ne pomeni nič, je pa lepo da bolj zahtevnim uporabnikom ki vedo zakaj hočejo točno 120Hz monitor in ne samo 60Hz, ni treba brskati po internetu za specifikacije za vsak model. Ljudje so različni, bolje dati več informacij kot premalo, se pa še kdo kaj nauči ko enkrat vpraša 'kaj je to 4GB pomnilnika?'.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pariški prakilogram za zdaj ostaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5720891 (17465) CaqKa
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334118 (29716) popster
»

Filmi na nosilcih Blu-ray ne nujno boljši od DVD-jev

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
3815706 (13848) T-h-o-r
»

LG 42LH7000 vs Philips 42PFL7404H

Oddelek: Zvok in slika
404569 (3860) dronyx
»

Novi produkti iz Apple-ovih logov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
579807 (8001) BladE_

Več podobnih tem