» »

LG 42LH7000 vs Philips 42PFL7404H

LG 42LH7000 vs Philips 42PFL7404H

Suly ::

Prva velika razlika LG 2 leti garancije, Philips 1.

Cena LG (bigbang) 790eur.
Cena Philips (leclerc z bonom) 661eur (799 eur razliko porabim ob naslednjem nakupu) kar je ogromno ceneje kot v VSEH ostalih trgovinah in v primerjavi z LG.


Tisto kar je meni najpomembnejše je kvaliteta slike preko DVB-C Telemach. Ostali piškotki me ne zanimajo.
Katera TV je zmagovalka v procesiranju oz. kvaliteti SLIKE ?

Cveto ::

Od teh dveh Philips, sicer pa Samsung (40B550 ali 40B650)

Du5aN ::

Mislim, da za tako ceno nimaš kaj razlišljat, vzemi čimorej Philipsa, dokler ga še imajo. Jaz sem ravno 1 mesec nazaj kupil 42PFL7404H za cca. 760 eur in se seveda zdej tolčem po glavi, ko vidim leclerc ponudbo. Sam žal nič ne pomaga ;(( Imam pa priklopljenega ravno na DVB-C Telemach in sem zelo zadovoljen s sliko.

Suly ::

Doma imam namreč že LG 32LH7000 in sem super zudovoljen, ampak glede na ceno Philipsa pri leclercu, me je zares ful začel zanimat ta model (mislim da se od serije 8000 razlikuje samo da nima neta in ambilighta.

Hvala za vajino mnenje, še morda kakšno ?

Suly ::

Žel sem bil prepozen in so v Mb že razprodani.

Me je pa totalno očarala slika LG 42SL9000 LED tv, ampak je bil vir jasno DEMO. Morda kdo ve, kako se obnese na DVBC ?
Se splača doplačat teh cca 200 eur (slabih 1000eur)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

fpbs ::

LG 42SL9000 ni LED tv, ampak je LCD z LED-Backlight (Edge-lit)

Suly ::

http://www.mimovrste.com/artikel/135016...

Zavajanje ?

Dajte malo pokomentirat, kako je s tem.

Cveto ::

Misliš na orginalno (neznižano ceno)? Enkrat je verjetno bila taka, a realna gotovo ni. Cena s poupstom pa je nekje na ravno ostalih trgovin in je glede an to da ne gre za "švercarja" in da je mogoč nakup na obroke, dokaj ugodna (cene so sicer od 920EUR naprej).

Okapi ::

Zavajanje ?
Problem je v tem, ker je izraz LED TV zavajajoč, za povrhu pa obstajajo tri različne variante, med katerimi so opazne razlike.

LED TV na splošno so televizorji z LCD zasloni, ki imajo namesto neonk za osvetlitev zaslona ledice. Samo po sebi to ni nobena posebna prednost.

Imaš 3 različice LED TV.
1.) Ledice so za zaslonom (back-lit). Nobene posebne prednosti v primerjavi s klasičnim LCD, kar se kakovosti slike tiče. Dinamični kontrast deluje malo bolje kot pri LCD (ker so ledice hitrejše od neonk), ampak je to komaj, če sploh, opazno.
2.) Ledice so na robu zaslona (edge-lit). Prednost je tanjši televizor (v primerjavi z back-lit LED in navadnimi LCD).
3.)Ledice so za zaslonom in delujejo neodvisno druga od druge (local dimming). Prednost je precej boljši kontrast od klasičnih LCD in obeh prejšnjih vrst LED. Prepoznaš jih tudi po precej višji ceni:-)

V glavnem, samo oznaka LED TV ti v resnici ne pove nič uporabnega. Večinoma se švercajo na boljši sliki 3. različice in dejstvu, da ljudje ne vedo dobro, kaj LED TV sploh so.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ABX ::

Suly je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/135016...

Zavajanje ?

Dajte malo pokomentirat, kako je s tem.


LG pravi isto.
http://www.lge.com/uk/tv-audio-video/te...

P.S: Ogromno teh LCD-jev ima input lag če ga priklopite na PC. Nepomembno za filme, moteče za igre.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

fpbs ::

Poleg teh treh tipov LED osvetlitve, ki jih je omenil Okapi postoji še RGB-LED-Backlight (Local Dimming). Organic LED TV pa je že v prodaji od Sonya. Zaenkrat je še zelo majhna diagonala displeja. Vsi večji proizvajalci TV pa napovedujejo prodajo OLED televizorjev za leto 2012. Prednosti bodo: večje kontrastno razmerje, večja svetilnost in precejšnje znižanje porabe energije.

Suly ::

Uh to pa je izčrpno. Hvala :)

Vseeno pa nisem dobil odgovora ali se ta model splača kupit (42SL9000 oz. 42LH9000), v primerjavi z 42LH7000 ?
Predvsem slika je pomembna ostali piškotki ne.

fpbs ::

Od teh treh bi se jaz odločil za 42LH9000, je pa verjetno kakšnih 100 do 200 Evrov dražji.

Suly ::

lh7000 cca 800, sl9000 pa lh9000 pa tam malo pod jurja, je pa LH9000 vseeno dražji od SL, čeprav razen boljšega kontrasta ne opazim nič drugega.

fpbs ::

Primerjaj!
LG Electronics 42LH9000


* Diagonale: 42"/107cm
* Auflösung: 1920x1080
* Format: 16:9
* Helligkeit: 500cd/m?
* Kontrast: 5.000.000:1 (dynamisch)
* Reaktionszeit: 3ms
* Betrachtungswinkel (h/v): 178°/178°
* Anschlüsse: 4x HDMI, Komponenten (YUV), 2x SCART, VGA, Composite Video
* Stromverbrauch: 205W
* Maße (BxHxT): 106.6x77.6x36.2cm
* Gewicht: 23.2kg
* Besonderheiten: integrierter DVB-C/-T-Tuner (MPEG-4 AVC), 200Hz-Panel, 24p-Unterstützung, USB-Schnittstelle, DivX-HD-/MKV-Unterstützung, Bluetooth, LED-Backlight (Local Dimming)



LG Electronics 42SL9000

* Diagonale: 42"/107cm
* Auflösung: 1920x1080
* Format: 16:9
* Helligkeit: 500cd/m?
* Kontrast: 3.000.000:1 (dynamisch)
* Anschlüsse: 4x HDMI, Komponenten (YUV), 2x SCART, VGA, Composite Video
* Maße (BxHxT): 100.9x69.5x28.7cm
* Gewicht: 24.6kg
* Besonderheiten: integrierter DVB-C/-T-Tuner (MPEG-4 AVC), 100Hz-Panel, 24p-Unterstützung, USB-Schnittstelle, DivX-HD-/MKV-Unterstützung, Bluetooth, LED-Backlight (Edge-lit)

detroit ::

Jst si lastim 42lh7000 tv ni boh ve kva, ma bluetooth (brez veze), predvajalc mkv (pa vse kodeke), DTS ne dekodira, tko da ta predvajalc je tut tko simboličn, jst ga sicer kar še uporablam dokler ne kupim enga xstreamer al whatever. Ampak po sliki sami sm pa en mesec po štacunah hodil in ni šans da bi uzel philipsa kerga koli proti temu lgju. Je pa res da nimam pojma o teh stvareh kaj "slikogeeki" definirajo kot dobr. Lahko samo povem kaj je meni ušeč:)
Skero

Suly ::

Doma že mam enga 32LH7000 in je slika solidna ampak za v dnevno bi vseeno dal eno 42 z nekoliko boljšo sliko.

fpbs, LED-Backlight (Local Dimming), kaj pa je ta zadeva v primerjavi z SL9000 (Edge-lit) ?

Okapi ::

Local dimming je načeloma precej bolje od edge-lit. Preberi si razlago nekaj postov više.

O.

Suly ::

Se pravi je pol to tisto najboljše kar lahko nudi led tehnologija TVjev?

Okapi ::

Ja, s tem da je odvisno od izvedbe. Več kot je segmentov (ne posameznih ledic, ker delujejo v skupinah), ki se svetlobno prilagajajo sliki, bolje je. Letošnji Philipsi imajo recimo 224 segmentov, lanski so jih imeli pa se mi zdi okoli 150. Koliko jih imajo LG-ji, bi pa moral zguglati.

Ampak še vedno so plazme boljše.:P Po mojem se za LED-LCD splača odločiti samo, če ima televizor še kakšno drugi lastnost, ki ti je všeč (recimo Ambilight, internet, nižjo ceno ...).

O.

Suly ::

druge lastnosrti me ne zanimajo. Pomembna je samo kvaliteta slike in ne pretirano doplačilo, v primerjavi z 42LH7000

fpbs ::

Suly na tej strani si lahko ogledaš razliko med običajnim LED TV in LED-Backlight (Local Dimming).
http://www.lge.com/de/tv-audio-video/tv...
ko se ti stran odpre pojdi na "Feature" in naprej na "Mega kontrast". S premikanjem rdeče črte na TV boš videl kakšna je razlika.

Suly ::

Sicer nemščina res ni ravno moj adut, ampak ni to primerjava med klasičnim povprečnim LCDjem in LH9000 ?

fpbs ::

Tudi meni ni popolnoma jasno s katerim LCDejem je prikazana primerjava. Vidiš pa, na kaj bi moral biti pozoren, če bi imel možnost kje primerjati TVeje med seboj.

Okapi ::

Eh, ta slika je krneki - pač reklama za boljši kontrast. Nima veze s tehnologijo.

O.

neki4 ::

hm okapi, si ziher da je plazma bolje od res pravega LED-Backlight Lcdja. Jaz sicer nisem dovolj pregledal, samo nisem prepričan, da to drži. Sem samo pogledal en navadn lcd in led, pa je bila slika drastično boljša pri slednjem. Priznam pa, da še nisem sploh dodobra pregledal ostalih primerjav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

Okapi ::

Kar vsaka plazma seveda ni boljša, ampak v istem velikostnem in cenovnem razredu so plazme boljše (kar se kakovosti slike tiče).

O.

neki4 ::

ja to verjemem, samo če nabaviš en led za 2000eur in eno isto velikost plasme za 1000eur verjetno ni za primerjat kvalitete slike. Jasno pa so plasme glede na ceno in kvaliteto slike lahko solidna izbira.

Okapi ::

Zakaj bi primerjal LCD za 2000 in enako veliko plazmo za 1000 evrov?

O.

neki4 ::

recimo če denar ne bi bil problem in bi me zanimala samo kvaliteta slike.

Okapi ::

????
Saj, če denar ni problem, zakaj primerjaš televizorja za 1000 in 2000 evrov? Primerjati moraš LCD za dva jurja in enako veliko plazmo za dva jurja.

O.

neki4 ::

aha okey, ker sem imel občutek iz postov da je plasma automatično boljša.

Cveto ::

Tudi sam imam probleme z opažanjem kvalitete plazme. Ko berem teste in vtise na forumih zelo pohvalijo zadeve, ko pa vidim zadevo v živo (recimo model G15 ki naj bi bil eden boljših), pa slika zgleda temna in neostra. Problem je verjetno najbolj v dojemanju tega kaj je "dobra slika". Zame so to žive barve in ostra slika, eni pa dajo precej več na naravni izgled prikazanega (ki zna biti dolgočasen) in pa mehkejšo sliko, ki tudi zagladi morebitne nepravilnosti. Morda na vtis vpliva tudi to da se v trgovinah TV-ji večinoma gledajo preblizu in z preveč našponanim kontrastom in tukaj recimo LED lcd z kvalitetnim Blu-ray materialom briljira.

Zeankrat me torej bolj prepriča LED lcd, imam pa vsekakor pred nakupom namen nekje videti kvalitetno plazma televizijo v pravem okolju in ne v razsvetljeni trgovini. Končna izbira bo verjetno med 47G15 plazmo, 46UE7000 led lcd in 46B650 klasičnim samsung lcd-jem.

ABX ::

Plasma baje da trpi svetlo sobo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Okapi ::

Ni res. LCD-ji so precej svetlejši od plazem (boljši modeli LCD imajo 450-500 nit, plazme mogoče 200). Poleg tega imajo plazme steklene zaslone, v katerih se bolj odbija svetloba oken.

O.

neki4 ::

jest bom še malo preveril tele trditve okapija glede plazem. Mas ti plazmo ali morda lcd, led?Morda se mi zdio da malce preferiraš plazmo, ampak okey, ne morem nič rečt, dokler sam ne vidim.

Okapi ::

Imam Philips 47PFL9732D, pred tremi leti je bil eden boljših LCD-jev, (3000+ evrov, EISA Award). Vzel sem ga pa zato, ker je šlo za kompenzacijo. Drugače bi takrat nedvomno vzel Pioneerjevo plazmo.

Zdaj ga pa pač imam in ker dela čisto dobro, za filme imam pa tako ali tako fullHD projektor, ga upam še nekaj let ne bo treba menjat. Drugače pa poklicno spremljam ponudbo televizorjev in mi je precej jasno, kako in kaj.

O.

fpbs ::

Primerjal sem porabo LCDejev in plazem. Iz podatkov, ki sem jih imel sem prišel do zaključka, da je poraba pri plazmah vsaj 50% višja, kot pri LCD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

Okapi ::

Novi Panasonici s plazemskimi zasloni NeoPDP porabijo 230 vatov.

O.

Suly ::

Konec tedna bom naročil najvrjetneje 42LH9000, čeprav ga še nikjer nisem mel možnost videt.

Sem pa primerjal svoj (32) 47LH7000 z 47SL9000 in je v BIGBANGU (isti bluray na obeh TVjih) vrjeli ali ne, mel LH7000 lepše barve oz sliko. Vrjetno zgolj posledica trenutnih nastavitev al se motim ?

Pa me zanima al bo vredu če vzamem pri makspro ? kako je kaj z garancijo, LEDice crkujejo ?

dronyx ::

Kakšno strokovno mnenje o temle monitorju?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri lcd tv

Oddelek: Kaj kupiti
478171 (5245) simic12
»

Kateri LCD LED TV?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10069429 (55561) seljo
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973496 (67331) mamomu
»

Nakup 42"-50" TV

Oddelek: Zvok in slika
93728 (3374) Johny231
»

Led odločitev?

Oddelek: Kaj kupiti
234192 (2565) ss1234

Več podobnih tem