» »

RaceRoom Racing Experience (RRRE) Free2Play

RaceRoom Racing Experience (RRRE) Free2Play

Sriple Tix ::

... le do neke mere free2play, razumljivo :).

Preseneča me, da igra razvijalcev Sector3 Studios (ex-Simbin) nima svoje teme, saj so po skoraj dveletnem spancu prešli iz hibernacije v "zagonski mode" in nam v zadnjih dveh mesecih postregli z nekaj plačljivimi dodatki celotnih prvenstev z vsemi avtomobili (WTCC, ADAC (zaradi znanih licenčnih zapletov tu manjkata Porš in Ferrari), kar je med novimi naslovi prej redkost kot pravilo in predvsem najpomembnješe, popravili so fiziko in FFB, ki prej ni bil podoben ničemur.

Skratka, zastonj dobite HillClimb auto in zanj primerno progo, prototip, en super hiter bolid in nek GT avto, od prog pa, poleg omenjenega hillclimba, še izmišljeno RR progo z nekaj variacijami. RRRE naj bi šla po poti iRacinga, s tem, da ne bo mesečne naročnine in vse avtomobile lahko pred nakupom brezplačno preizkusite. Za online vožnjo v dirkaški seriji vam ni treba kupiti vseh avtov, če želite dirkati npr. samo z Leonom, pač odštejete zanj in vozite WTCC dirke med nasprotniki z ostalimi avti, isto velja za ADAC prvenstvo. MP je še v alfa fazi, zato še ni dedicated serverjev in tudi nabor ostalih možnosti je precej okrnjen, česar razvijalci ne zanikajo in stalno izboljšujejo, vendar že zdaj vse skupaj deluje izjemno tekoče in brez zapletov.

Prijava in DL igre
http://game.raceroom.com/

Forum (sicer na RD, ampak ga S3S štejejo za svojega uradnega).
http://www.racedepartment.com/forums/ra...

Moja malenkost z ZakSpeed Caprijem v Zolderju:

SLO_Robert ::

A ti volan dela normalno? Men spil noce unlockat volana na 540 , ko grem na stezo po zadnjem upodejtu. Edina resitev je , da imam global na 540 , al pa reinstal Logitech profila , do naslednjega zagona racunalnika porem pa spet reinstal

Sriple Tix ::

Meni dela G27 povsem normalno kot pri ostalih špilih, tako da res ne vem, kaj bi bilo lahko narobe pri tebi. Po zadnji nadgradnji ti volan po defaultu nastavi tako, kot je v resnici v izbranem avtu, vendar sam lahko urediš zadeve po svoje v "Setup Car->Steering Settings". Lahko pa pregledaš tudi tole temo, kjer je napisano marsikaj http://www.racedepartment.com/threads/w...

Sriple Tix ::

Pravkar se mi DL najnovejši patch:

18-10/2014

What's New (Summary)

- DTM Experience 2014.

- Added new packs, DTM 2013, DTM 2014, European Track pack.

- Moscow Raceway, Brands Hatch and Norisring now available in RRE.

- Pit Stops (DTM 2014 Single Player only for now, it will be added to MP and other experiences later)

- We changed the way we handle Experiences. E.g. DTM 2013 owners get all DTM 2013 content unlocked in RRE. (Some licence restriction may apply e.g. DTM 2014 cars will not be available in RRE right away)

- Added Store cart system. You can now buy the exact amount of required vRP's instead of buying vRP packs.

- Portimao is now free for everyone.

- Added new liveries to Saleen. All Saleen liveries are now free.

- All tracks updated to latest standards with new shaders and RoadFeel



Game

- Added different tyre visuals. Two sets of tyres. Dtm 2014 only.

- Fixed an issue where you would get duplicate liveries in Single Player.

- Fixed an issue where the game was using wrong driving model when launching LBC/Competition through portal before entering an experience (main green orb).

- Changed so that we can now have different race length types (laps and minutes) depending on an experience.

- Fixed an issue where the game was not pausing when alt tabbing.

- Updated localization.

- Fixed so the cut track overlay is a warning instead of a penalty.

- Fixed so the invalid lap overlay is a warning instead of a penalty.

- Implemented support for different moods per track layout instead of global moods.

- Updated localization.

- Added new HUD element for car status.

- Fixed an issue where special characters weren't displayed correctly in the game.

- We now allow up to 32 contact shadows in settings instead of 8.

- Fixed an issue where the engine vibration setting wouldn't save.

- Fixed Return Multiplier defaulting to 0.1 and not saving if you changed it to 0.

- Fixed: RedBull Ring audio during camera Fly By cutting off

- Fixed: Game crashing if you start a single race after failing to join MP session

- Fixed: Crash in AI adaptation when leaving event if no player was present.

- Fixed: Not being able to load DTM Championships.

- Fixed an issue with FFB lost at race start.

- Fixed starting lights overlapping with the results if you retire before the race starts

- Fixed an issue where the default camera is becomes cockpit cam when you play a session that starts in garage.

- Fixed issue where Escape wasn't working if AI had crossed the finish line first and player had to cross the line too to finish the race.

- Fixed a gamepad rumble issue when you quit a race or get DQd

- Fixed so the hood is replaced when repairing aerodynamics.

- Updated default controlsets. Added DRS and pit menu bindings to all profiles and removed unused lines.

- Fixed an issue with Data Display showing lap 1 as lap 0.

- Increased max FFB vertical value to 400%

- Fixed data display split times.

- Removed countdown from data display and position bar.

- Fixed so that the free cam uses player volume multiplier.

- Enabled cut track rules setting in all experiences.



Art

- Monza - Fixed various art issues.

- Brands_hatch - Various art fixes and higher resolution garage interiors.

- Hockenheim - Various art fixes.

- Hungaroring - Various art fixes.

- Norisring - Various art fixes

- Nurburgring - Various art fixes.

- Lausitzring - Various art fixes

- Redbull Ring - Various art fixes.

- Zandvoort - Various art fixes.

- Laguna Seca - Various art fixes.

- Changed global fog settings.

- Tweaked global lighting settings.

- Improved road shader.

- Updated WTCC 2013 cars with various fixes.

- Updated RaceRoom Hillclimb with new road shader, optimizations for performance and ffb

- Updated Lakeview Hillclimb with new road shader, optimizations for performance and ffb

- Updated Indianapolis with new road shader, optimizations for performance and ffb

- Updated Laguna Seca with new road shader, optimizations for performance and ffb

- Updated Bathurst with new road shader, optimizations for performance and ffb

- Updated Zolder with new road shader, optimizations for performance and ffb

- Updated Portimao with new road shader, optimizations for performance and ffb.

- Updated Moscow Raceway with new road shader, optimizations for performance and ffb



Audio & AI & Physics & Camera

- Fixed an issue where player would get unfair stop and go penalty on the last turn of Raceroom Raceway.

- Updated Audi Quattro GTO physics for less understeer and improved AI for certain types of turns.

- Fixed an issue with Radical SR9 Turbo logic to fix rolling start issues.

- Increased force feedback multiplier on all cars.

- Made AI not try to overtake cars in pit entry lane, unless really slow.

- Norisring: Added more DRS activation points for AI.

- Zandvoort: Added more DRS activation points for AI.

- Hockenheim: Added more DRS activation points for AI.

- Hungaroring: Added more DRS activation points for AI.

- Moscow: Added DRS activation points for AI, improved Get Real AI behaviour.

Portal

- Added shopping cart system. You no longer need to buy VRP packages and can purchase the exact needed VRP.

- Changed the way we treat Experiences aka Experience 2.0. We no longer treat experiences as separate addons. An experience is now similar to a content that can be part of a pack.

- Newsfeed improvements. Added more feeds to the newsfeed in player profile such as, news from subscribed fan page, competitions, discounts in store, friend activities.

- Changed to new stats system. All stats prior to September 2014 have been wiped (sorry L).

- Fixed an issue with store text not appearing complete in browsers.

Sriple Tix ::

Sriple Tix ::

Iz časa, ko so bili avti DTM razreda še touring, ne v karbonsko lupino preoblečeni prototipi (kar seveda ni nič slabega, le beseda Tourenwagen v DTM nekako ne sodi več. KMALU!

Seljak ::

Se bodo morali razvijalci še malo bolj potruditi,če bodo želeli moje denarce!! Sicer pa poznamo mi ta Free2Play finto.

puma982 ::

Mam 200 ur in sem do pred pol leta kar precej preigral(predvsem na čelengih), samo odkar sem kupu GSC me R3E fizika ne zadovolji več. Nimam več kaj delat v tem špilu. Sem probal včeri spet malo po par mesecih...fak, sem odpeljal par krogov pa sem mel že vsega dost, tako inferioren in šlampast se mi zdi ''vozni model'' napram GSC. Vse neki čudno plava sem in tja, grip level se mi zdi zelo nenatančno izdelan oz. predstavljen, etc..

Ne, to v tem stanju ni zame. Škoda, ker mam 90% contenta...Jaz ne vem zakaj nabijajo nov in nov content, ko pa fundament-fizika šepa.
No,to je moje mnenje, moja subjektivna reakcija na njihov produkt trenutno.:|

GTX970 ::

puma982 ::

Yup. Zelo zadovoljen. Čip, HQ fizika , dovolj kontenta, kakovostni modi/proge.

Sriple Tix ::

Se povsem strinjam, da je GSC pravi biser (zadeva se seli tudi na Steam, ampak o tem lahko v topicu o tej igri Game Stock Car 2011 - REIZA Studio )

puma982 ::

Ja, maš prav, sori za offtopic.

Sriple Tix ::

Ah, ni blema, le naslov teme za igro GSC-E je že precej zastarel, saj se je ime nekajkrat spremenilo in zato sem nalimal link, kajti morda kdo sploh ne ve, da se o njej pogovarjamo tudi na ST :)

Sriple Tix ::

ADAC GT Masters Experience 2014 Demo

http://adac-gtm-experience.com/demo/?la...

m0LN4r ::

Kaj to so vsi dobil engine od rfactorja zastonj, zdaj pa delajo mode in nove špile znjim ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sriple Tix ::

Kaj pa vem, ampak vseeno mislim, da nove igre niso delane na način Simraceway.

Sriple Tix ::

Nekaj krogov sinočnje prve WTCC klub dirke na Racedepartment, kjer sem za vodilno pozicijo proti "premium" znamkam borbal s svojo lepo rdečo lado #11. Malo se še lovimo kako in kaj in zato smo, zaradi časovno predolge dirke ter nepoznavanja postopkov v boksih, 15 minut pred koncem vsi ostali brez goriva :)) ... ampak jutri imamo ponovi vajo in zanesljivo bo bolje.

Seljak ::

Ful dobro "odfurano" ;)

Sriple Tix ::

Hvala ti, sem bil za pod tuš ... itak kot vedno po teh dirkah :).

Seljak ::

Verjamem,sploh sedaj,ko je zunaj bolj vroče 8-) Koliko krogov pa ste imeli naštimano?

Sriple Tix ::

Imeli smo na 45 minut z obveznim postankom v boksih, pa je bilo vse zmešano, kajti ni bilo mogoče doliti goriva, saj WTCC te možnosti v RL sploh ne dopušča. Danes bomo zato vozili dve dirki, v prvi bo vse normalno, pač 25 minut sprinta, v drugi pa bomo imeli obrabo gum na 4x, tako da bo najbrž treba na postanek zaradi njih, toda goriva ne bomo dolivali. Preizkušamo različne opcije, ki nam jih dovoljuje (zaenkrat) še alpha stadij multiplayerja, bo pa z nami danes tudi eden vrhovnih šefov Sectorja 3 Jay Ekkel, ki je tudi sam navdušen nad touring avtomobili 8-).

Moram reči, da je to drugi špil ever po rF2, ki me po vsakem krogu nekaj žene, da odpeljem še enega in poizkusim izboljšati čas, pa potem še enega in še deset ... Z novo fiziko in zdaj, ko mi je uspelo volan nastaviti na približen občutek rFactorja2, je igra postala naravnost fantastična.

Seljak ::

No super,samo da je uživancija ;)

Sriple Tix ::

Free weekend.


https://forum.sector3studios.com/index....

V primeru, da bo kdo želel preizkusiti zadevo, ima tukaj http://www.racedepartment.com/threads/w... nekaj nasvetov, kako urediti FFB, za lastnike G27 pa lahko tudi uploadam svoj file z nastavitvami. V glavnem, odkar so uredili dedicated serverje, še nisem vozil druge dirkačine, le nekaj potrpežljivosti zahteva, da vse skupaj urediš po svojih merilih.

Sriple Tix ::

Nocojšnja dirka, ki so jo Sector3 Studios v živo prenašali preko Twitcha, kajti 6e66o oziroma Georg Ortner je prvič preizkusil neko novo zadevo glede direktnih prenosov.

http://www.twitch.tv/6e66o/c/6964615

Sriple Tix ::

V RRRE bodo počasi začeli dodajati formule. Prva v vrsti naj bi bila GP2 look-like zadeva, ki so jo predstavili na belgijski progi Spa, ki ravno tako prihaja v kratkem.





http://game.raceroom.com/

Jst ::

Obujam temo.

Učim se voziti na volan in več ljudi priporoča to igro za začetnike v sim racing svet. Rabil sem približno dva tedna, da sem se spoznal z volanom in ene teden dni, da sem pravilno nastavil višino in oddaljenost monitorja, FOV,... ter se navadil na to. In volan seveda tako, da se čutijo detajli avtomobila in proge in da FFB ne "clipa". Tako imam občutek, da sem res upravljam avto in ne Forza ali Gran Turismo-like sim-arkado.

Za začetek kupil starter pack za 10 EUR in ko se enkrat navadiš, postane vožnja uživancija. Sploh ko enkrat postaneš konsistenten +/- 1 sekunda. Tako lahko počasi postavljaš hitrejše čase in znaš reagirati, če prehitro priletiš v ovinek. Da se to dobro navadim bo še trajalo, ampak z nekaterimi avti je lažje, z drugimi spin takoj. Vožnja z Audi RS 5 DTM po Hockenheimring-u... Uživancija. Nisem pa še na stopnji za multiplayer...

Vsak avto se obnaša drugače, proge so dobro narejene. Kolikor berem, se je špil/sim skozi leta zelo izboljšal, vsebina (content) tudi.

Igra kdo ta sim-špil?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Maximus ::

Jst je izjavil:

Obujam temo.
...
Nisem pa še na stopnji za multiplayer...


Kdaj pa misliš da boš na stopnji za multiplayer? Najbolje je čim prej začeti, saj se boš tako hitreje naučil od drugih boljših voznikov.
Predlagam da se včlaniš na https://www.racedepartment.com/ (mislim da je 15€/leto). 3x tedensko organizirajo klubske dirke, kjer ostali sovozniki spoštujejo drug drugega, ni namernega zaletavanja ipd. Zadeva je precej na nivoju. Pa tudi community je precej prijazen in zelo rad pomaga pri raznoraznih vprašanjih ter težavah....

Jst ::

>kjer ostali sovozniki spoštujejo drug drugega, ni namernega zaletavanja ipd.

>ni namernega zaletavanja ipd.

This!

Ko se naučim voziti z ostalimi avti na progi; ko se naučim pravilno reagirati glede na ostale, da ne uničujem drugim dirke. Konsistenten sem na +/- 1 sekundo z Audi RS 5 DTM po Hockenheimring National ~1:26. Ne "znam" pa še "pošteno" prehitevati, voziti vzporedno v ovinek, ne da bi drugega izrinil,... To mi more priti v kri, do takrat se pa žal še zaletavem v rit AI-ju, izrivam, kadar vzporedno pridem z nekom v ovinek. Ne namenoma, ampak moram prvo dobiti boljši občutek za prostor. Boljši občutek prostora iz Cockpit kamere.

Maximus: Kaj ti igraš Raceroom? Katere avte?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Maximus ::

https://www.racedepartment.com/threads/...
Do takrat pa poizkusi dobiti občutek za pisto, braiking point, turning point na leaderboardu.

Dobra lastnost leadboarda je v tem, da prikaže ghost car, linijo ki jo je igralec ubral ter seveda braking zone ipd.

Jst ::

Jaz se pa na Raceroom discord serverju pogovarjam. Tam so mi pomagali razumeti volan in FFB nastavitve. Ter nato sam špil, kateri na prvi pogled izgleda enostaven, ampak ima globino in svoje fore. Za začetnike v sim svet je Raceroom dobra prva izbira. Od prej sem imel Assetto Corsa v1 in sem bil čisto zgubljen.

Ghost drugih nočem, ker se rajši sam učim, kje je race line, kje so breaking points, kje placi za prehitevanje,...

Če bi samo hotlappal bi postal hiter na en krog, a z drugimi na stezi nočem biti kot tale:


(12:45)

Nisem tako aroganten, da bi v parih tednih, ko imam volan, takoj ko se naučim ene proge, šel MP in uničeval dirke drugim.

Tole so recimo dobri nasveti:

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Project Cars (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27143102 (5304) oo7
»

Survarium

Oddelek: Igre
122336 (578) oo7
»

Assetto Corsa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
65796210 (14489) maksklemen3
»

Vampyr (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
627970 (2256) oo7
»

Game Stock Car 2011 - REIZA Studio

Oddelek: Igre
323625 (1903) puma982

Več podobnih tem