» »

Microsoft napovedal široko podporo Lumiam za Windows 10

Microsoft napovedal široko podporo Lumiam za Windows 10

Lumia 535 je prekinila uporabo znamke Nokia, Windows Phone pa zaenkrat še ostaja

vir: The Verge
The Verge - Pri Microsoftu so kar prek Twitterja povedali, da bodo Windows 10 prenesli na znatno število mobilnih telefonov. Nadgradnja bo namreč na voljo za prav vse telefone iz družine Lumia, na katerih že teče Windows Phone 8. S tem se bodo, kot izpostavljajo na The Verge, izognili situaciji, ki se je pripetila pri prehodu z Windows Phone 7 na Windows Phone 8, saj starejše naprave niso bile deležne nadgradnje, dobile so le paket popravkov, ki so ga označili kot Windows Phone 7.8.

Razlog za to se je skrival predvsem v različnih jedrih, kjer je to v primeru Windows Phone 7 osnovano na reliku Windows Mobile, na jedru CE, medtem ko so z Windows Phone 8 prešli na jedro z osnovo NT. V primeru prehoda na Windows 10 te težave ni. Omenimo še, da bo poleg ukinitve znamke Nokia podobno usodo doživela še znamka Windows Phone, saj bodo vsaj z Windows 10, če ne že prej, pri Microsoftu poenotili vse svoje končnim uporabnikom namenjene operacijske sisteme pod enotno znamko.

33 komentarjev

Mordecai ::

Miracast, podnapisi, .mkv, file manager, usb on the go... To čakam.
Mimogrede, govori se o Lumii 940.

jype ::

Mordecai> Miracast, podnapisi, .mkv, file manager, usb on the go... To čakam.

Sej vse to že maš v manj zaostalih ekosistemih, čemu čakaš?

hojnikb ::

čak čak, windows phone nima file managerja in mkv podpore ??
#brezpodpisa

Motion ::

Kolkor vem ma podporo za use zgoraj našteto, razen USB OTG

boolsheat ::

Da, USB OTG manjka, drugo je vse.

Mordecai ::

jype je izjavil:

Mordecai> Miracast, podnapisi, .mkv, file manager, usb on the go... To čakam.

Sej vse to že maš v manj zaostalih ekosistemih, čemu čakaš?


Symbian na žalost umira so...

Miracast, no ja, z 8.1 je zdaj prišel, čeprav ne dela na Ativ S-u. Sicer pa govorim o native aplikacijah, ne 3rd party.
Uradne .mkv podpore še nima kolikor vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mordecai ()

Motion ::

Zakaj bi bla 3th party app kej manj vreden kot če bi stvar naredu sam MS. .mkv-je z podnapisi lahko gledaš to je to. Sicer pa naj bi 10ko pršla HEVC nativna podpora.

hojnikb ::

Sicer pa naj bi 10ko pršla HEVC nativna podpora.

HEVC je stvar strojne opreme, ne tolk software-a. Kaj ti nuca software dekoder, če ga noben telefon nebo zmlel.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mordecai ::

Če ima symbian vse native, se mi zdi, da bi se spodobilo da bi softwerski gigant vse to lahko že imel v prvem wp-ju, ne pa, da je še danes to pod vprašanjem. Zato tako kritično.
Je pa good news, da je zdaj ziher, da če kupim 1520, da bom prej ali slej imel WP10.

keitai ::

Android ima stock video player s podporo mkv in podnapisi?

+Wp ima uraden file manager, ni ravno norton commander, but oh well.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

boolsheat ::

Xbox Video ima podporo za podnapise, za mkvje pa nisem prepričan. Sicer pa Moliplayer vse prebavlja.

Poleg uradnega file managerja je tudi Total commander:
http://www.windowsphone.com/en-us/store...

keitai ::

Mordecai je izjavil:

jype je izjavil:

Mordecai> Miracast, podnapisi, .mkv, file manager, usb on the go... To čakam.

Sej vse to že maš v manj zaostalih ekosistemih, čemu čakaš?


Symbian na žalost umira so...

Miracast, no ja, z 8.1 je zdaj prišel, čeprav ne dela na Ativ S-u. Sicer pa govorim o native aplikacijah, ne 3rd party.
Uradne .mkv podpore še nima kolikor vem.


Za DLNA ima Ativ S -> http://www.windowsphone.com/en-ca/store...

Mordecai ::

:))
Najdi mi tak DLNA z podnapisi.

Ah saj ni važno.

Lonsarg ::

Hardware se je pri teledonih itak dokaj ustalil. Zakaj čakat na Lumio 940, če pa lahko kupiš Lumio 930, ki se bo lepo zupdajtala;)

Vglavnem Lumia 920 bo imela Windows 10 in najbrž tut Windows 11,12,..., Galaxy S3 pa se lahko samo obriše pod nosom za Android 5.0(no uradno, cyanogen sicer dela čudeže).

PrihajaNodi ::

Ja htc 8x pa se 8.1 nima. Krasno

dexterboy ::

@PrihajaNodi;
lahko povprašam, kateri win pa je na tvojem HTC 8X? Ker jaz si lastim enaki telefon in se mi je ravno danes zjutraj ponovno nadgradil. Seveda ne na 10-ko :D
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Apple ::

A se da vidit kje kakšne loge na teh WPjih, tako da vem, kdaj je naredil upgrade?
LP, Apple

Machete ::

boolsheat je izjavil:

Xbox Video ima podporo za podnapise, za mkvje pa nisem prepričan. Sicer pa Moliplayer vse prebavlja.

Poleg uradnega file managerja je tudi Total commander:
http://www.windowsphone.com/en-us/store...


'Za namestitev te aplikacije žal nimate dovoljenja.'

Zakaj tako? Kaj je kakšna fora, da je na voljo zaenkrat zgolj kakšnim developer računom oz. verzijam WP?

PrihajaNodi ::

dexterboy je izjavil:

@PrihajaNodi;
lahko povprašam, kateri win pa je na tvojem HTC 8X? Ker jaz si lastim enaki telefon in se mi je ravno danes zjutraj ponovno nadgradil. Seveda ne na 10-ko :D


Imas DP? Je bil kupljen na mobitelu?
8.0

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Looooooka ::

jype je izjavil:

Mordecai> Miracast, podnapisi, .mkv, file manager, usb on the go... To čakam.

Sej vse to že maš v manj zaostalih ekosistemih, čemu čakaš?

Saj je napisal.
Niti ena izmed napisanih stvari ni vredna OS-ja, s katerim te lahko heknejo.

PrimozR ::

Kje je pa napisal to?

Malajlo ::

Nekje na začetku te teme:
https://slo-tech.com/novice/t626905

Tole s podporo svakojakim video formatom spada med podporo flash playerju, kateremu se itak vsi počasi odpovedujejo. Ne rabaš.

Juhu, moja 920 je kot netbook, ki je štartak z XP, zdaj pa je na win8.1. Pa dela.

dexterboy ::

@PrihajaNodi; ne, pri Simobilu vezava dve leti za tri evrčke na mesec. Sem pa za nadgradnjo seveda naložil program in se prijavil na testiranje. Če ti ni poznano, samo vprašaj strica Googla za nadgradnjo htc 8x.
Sej telefon je super, ampak mi že počasi zmanjkuje prostora :( Tole pomanjkanje SD kartice se mi še kako pozna...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PrihajaNodi ::

Se pravi si na Developer pre. Uradno nadgradnje se ni.

krneki0001 ::

Machete je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Xbox Video ima podporo za podnapise, za mkvje pa nisem prepričan. Sicer pa Moliplayer vse prebavlja.

Poleg uradnega file managerja je tudi Total commander:
http://www.windowsphone.com/en-us/store...


'Za namestitev te aplikacije žal nimate dovoljenja.'

Zakaj tako? Kaj je kakšna fora, da je na voljo zaenkrat zgolj kakšnim developer računom oz. verzijam WP?


Tukaj se prijavi z ms accountom
https://docs.google.com/forms/d/1wA-cCl...

Pa dobiš mail, da si beta tester in si lahko inštaliraš TC.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dexterboy ::

@PrihajaNodi; Res je, bojim se, da uradne nadgradnje ne bo. Žal. Ampak moram priznati, da do sedaj nisem NIKOLI imel težav zaradi programov ali zamrtznitve (neodzivnosti) telefona. Edino, čemur ne pridem na konec je to, da ne morem, ko sem na Simobilu, poslati pošto iz mojega maila, ki je pa na telemachu (sprejemam nemoteno). Mislim direktno iz poštnega odjemalca, ne da bi plezal na telemahove strani in od tam pošiljal pošto... ;(
Sedaj sem pogledal še zadnjo verzijo winsov, ki pa je: 8.10.14203.306.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Malajlo ::

Najbrž simobil blokira smtp za tuje domene.
Pokliči simobil, pa pojamri, me zanima, kaj bodo odgovorili.

GTX970 ::

DexterBoy
V poštni odjemalec vpiši smtp od telemacha.

Že nekaj časa (več let ?) skoraj vsi operaterji ne omogočajo pošiljanja preko tujega omrežja preko porta 25, preveri če dela preko 465 (in avtentikacije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

dexterboy ::

@Malajo; klical sem tako na Simobil kot na Telemach. Vsi imajo čiste roke 8-)
@GTX970; hvala na informaciji, vsekakor poizkusim in javim nazaj.

Na medmrežju je kar nekaj tem, kjer se uporabniki pritožujejo, da ne morejo pošiljati mailov iz svojega naslova, če so v drugem omrežju. Malo sumim tudi MS, da ga nekje biksa... 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

krneki0001 ::

Sam imam mobitel (službeni telefon) in amis, žena ima simobil. Maile si lahko pošiljava iz enega na drug telefon brez problemov v kateremkoli omrežju. Tudi iz hrvaške in austrije sem lahko pošiljal maile brez pronlemov. Telefoni pa so Lumia 720, lumia 730 in prestigio 8500 duo (za 2 sim kartici)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

wini ::

Kot so povedali smtp nastavi preko ssl in vpiši tvoje user/pass za avtentikacijo

Malajlo ::

dexterboy je izjavil:

@Malajo; klical sem tako na Simobil kot na Telemach. Vsi imajo čiste roke 8-)
@GTX970; hvala na informaciji, vsekakor poizkusim in javim nazaj.

Na medmrežju je kar nekaj tem, kjer se uporabniki pritožujejo, da ne morejo pošiljati mailov iz svojega naslova, če so v drugem omrežju. Malo sumim tudi MS, da ga nekje biksa... 8-)

Nič ga Microsoft ne biksa ;) So kar ISPji krivi. Po luftu ali po kablih imajo iste fore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows RT bo dobil nadgradnjo, ki ne bo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
118422 (6717) hojnikb
»

Samsung: "Imamo preveč mobilnih telefonov" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5321718 (17293) Doman
»

Mnenje o telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
102581 (2293) Tilk
»

Windows Phone 8 nared

Oddelek: Novice / Windows Mobile
228748 (7168) s51as
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7929900 (25963) Bor H

Več podobnih tem