» »

Kateri HDD kupiti?

Kateri HDD kupiti?

1
2
»

dj_uro ::

NB pomeni north bridge... vključi v fan2
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

Infusion ::

Malce sem se zmotil. Ubistvu je SYSTEM_FAN2 in system fan 2 ima 4 pine. Northbridge fan je edini ki ima 3 pine kakor ta priključek, kaj sedaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

Infusion ::

Sem ugotovil da je System_Fan3 prost in je 3pinski, tako da sem rear case fan priključil kar tja, pomojem je tisto prava lokacija.

dj_uro ::

nima veze, ali ima 4 pine... tale 3 pinski konektor ima na eni strani mičkena vodila... poglej na matično in boš tudi tam videl vpenjanje teh vodil... tja, kljub temu, da štrlijo 4 pini, priključi 3 pinski konektor.. nič bat...

tudi to lahko..komot, važno je, da pihajo =)
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

Infusion ::

Piha, tako da je vse OK :) Tisti kabel za HDD sem že naročil, tako da sedaj samo še čakam.

Infusion ::

Še eno vprašanje, v prihodnosti nameravam dokupit tudi SSD, najbolj verjetno Crucial MX100, a ga bom sploh upal povezat z napajalnikom, glede na to, kakršno je stanje?

dj_uro ::

tudi za ssd potrebuješ enaka kabla kot pri hddju...
torej še en sata podatkovni in en sata napajalni kabel...
sata podatkovni naj bo priključen v sata 3(6Gb/s), da izkoristiš max hitrosti
vw-klub.si

DarwiN ::

Pol pa kupi raj dva tista Y sata razdelilca, da boš drugega uporabil za DVD+SSD. :)

Oziroma lahk drugega naročiš na ebayu.. Je ceneje in lahko mirno čakaš 1 mesec nanj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Napajalc ::

Se ne spoznam nič na HDD. Zanima me kakšna je dejanska razlika med hitrim HDD in normalnim HDD. Velikost naj bi bila nekje 500gb do 1tb, več ne potrebujem. Gre se zato, da bom prvo nabavil nov HDD in kasneje še ssd (500gb).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

trnvpeti ::

recimo z pocasnim hdd(70M/s) bos za 100G mapo potreboval 24min
s hitrejsim(140) pa 12min

Napajalc ::

trnvpeti je izjavil:

recimo z pocasnim hdd(70M/s) bos za 100G mapo potreboval 24min
s hitrejsim(140) pa 12min

Zdej mam uga pruga kot si napisal, a normalen je potem 140?

trnvpeti ::

vsi so normalni :)
kolk je kateri hiter, pa poglej na googlu, ce ti je to sploh pomembno

Napajalc ::

Mislim pomembno, zdej če so oreg razlike ja. Zdej če je klasika 140mb/s, in hiter 150mb/s mi je vseeno.

trnvpeti ::

Napajalc je izjavil:

Mislim pomembno, zdej če so oreg razlike ja. Zdej če je klasika 140mb/s, in hiter 150mb/s mi je vseeno.

evo naredi tabelco, pa sem prilimaj
wd green, red,blue, purple in black dej v tabelo 1T diskov
zraven se kaksen toshiba, hgst

Napajalc ::

Sm kar tam naredu: http://hdd.userbenchmark.com/Seagate-Ba...
Tale je pocen in vse naščije, zdej kolk je ažurna tale stran pa nevem. Bo uredu tale?

trnvpeti ::

Napajalc je izjavil:

Sm kar tam naredu: http://hdd.userbenchmark.com/Seagate-Ba...
Tale je pocen in vse naščije, zdej kolk je ažurna tale stran pa nevem. Bo uredu tale?

v redu si naredu :)
jz se seagetov izogibam

Napajalc ::

Ja glih ta al pa WD blue (mal počasnejši), wd black ga je sam pol za tako ceno, kaj pa je narobe drgač z to baracudo?

Infusion ::

Kolikor sem jaz zadnje dni bral na internetu, bi se Seagateov izogibal, baje jih dobijo serviserji največ na popravilo. Najbolj naj bi se lahko zanesel na Toshibine diske (jih dobijo najmanj na popravilo), tiste probleme katere je mela Toshiba pred leti so že zdavnaj odpravili. Zdaj naj bi bili Toshibini diski najbolj zanesljivi. Western Digital je kar vredu (iz mojih izkušenj), vendar so malce predragi za moj okus, vsaj caviar black. Imam Caviar Blue iz leta 2009 in še vedno lepo dela brez problemov. Tako da jaz bi pogledal kak Toshibin disk ali pa kak WD Blue za tisti denar. Toshiba se mi zdi tudi kar precej cenovno dostopna v primerjavi z WD.

hojnikb ::

WD blue je pe najbolj optimalen nakup, ker pride podobno kot green, je pa hitrejši. Čeprav nothing beats SSD. Osebno se ne dotaknem več hddja kot sistemskega diska :)
#brezpodpisa

Infusion ::

Lep pozdrav, od tistega slovenskega podjetja v dveh tednih nisem dobil tistega razdelilnega kabla za power, kljub temu da piše da so ga poslali, tako da sem jih kar odpisal. Sem pa ravno danes dobil isti kabel iz kitajske in povezal Optični pogon in novi disk skupaj. Disk je v biosu zaznalo, edini problem je da ga v Windowsih pokaže kot Floppy Disk Drive (A:), torej ga ne pokaže pod Hard Disk Drives. A morem tole še kaj v biosih poštimat? Kako tole popravim?

Novi disk mi kaže kot master, optični pogon pa kot slave.

Infusion ::

Se opravičujem za double post. Sem že zrihtal. Ubistvu mi je samo biose dalo na default in mi je vklopilo še Floppy Disk drive čeprav ga nimam (tako da sem kasneje to izklopil).
Stvar z diskom pa sem rešil takole:
Desni klik na Computer -> Manage -> Storage -> Disk Management -> Dal Partition style novega diska na MBR -> Desni klik na Disk 1 -> New Simple Disk volume in sformatiral celotno stvar. Šele potem mi je disk pokazalo pod moj računalnik, tako da je zdaj vse vredu. Disk je tudi vidno hitrejši od starega WD Blueja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnična pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
231221 (822) abazuu
»

Nov disk ni prepoznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
152249 (1790) FeniksX
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511498 (7571) Heavy
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595077 (4351) T-Mac
»

kako ugasniti hdd? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
513897 (3347) hojnikb

Več podobnih tem