» »

grafična kartica?katero kupiti

grafična kartica?katero kupiti

««
6 / 11
»»

hojnikb ::

>Zdaj še pa povej razliko v ceni med MSI 970 in PowerColor 390 PCS+?

Kontra predlog. Najdi mi zračno 390, ki je tako tiha, pa ni važno kok stane

>Grafična kartica je nekaj kar skrbi za prikazovanje slike na enkranu in je lahko itegrirana v procu ali plati ali pa nekaj kar zavzema 1 razširitveno režo in temu opisu 295x2 popolnoma ustreza. AMD ima najhitrejšo grafično kartico.

Lahko pa še malo raztegnemo tele blodnje in rečemo da ima nvidija najhitrejpši setup. x4 980Ti.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PredatorX ::

LoL,

samo na slo forumu se sploh neupopšteva osnove in se kupuje cheap plate ter napajalnike.
Potem pa še model k sestavlja pentiume za budget gaming pametuje po vsem forumu....

HOJNIKB samo zate:
Večina hardcore gamerjev ali budget gamerjev se sploh neozira na grafiko veliko raje imajo več FPS-jev (low details, nižja resolucija) ter dejansko tekoče igranje.

Še zmeraj stojim za tem:
athlon x4 860K za max R7 260X rang
i5 za vse nad R9 380/GTX 960.

hojnikb ::

Jst nobenga nebi zaklal z fm2+ platformo....

Če greš v pentium/i3, maš vsaj odprte roke za naprej, z fm2+ si pa konc in morš menjat vse.

>samo na slo forumu se sploh neupopšteva osnove in se kupuje cheap plate ter napajalnike.

Si mogoče pomislu na obstoječe komponente ? Ne kupujejo vsi komplet novih sestav.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Če smo že pri GPU-jih se mogoče splača počkata na black friday.
Recimo na neweggu se dobi R9 280 za 140$.




Si nisem mogel pomagati.

Kaj nameravaš kupiti, da spet gaming PC poseduješ? Že kaj razmišljaš o grafični od kar si brez desktopa?


Eeeee? Nič od tega. Samo moje skromno mnenje podajam. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

fr4nc ::

hojnikb je izjavil:

>Zdaj še pa povej razliko v ceni med MSI 970 in PowerColor 390 PCS+?

>Grafična kartica je nekaj kar skrbi za prikazovanje slike na enkranu in je lahko itegrirana v procu ali plati ali pa nekaj kar zavzema 1 razširitveno režo in temu opisu 295x2 popolnoma ustreza. AMD ima najhitrejšo grafično kartico.

Lahko pa še malo raztegnemo tele blodnje in rečemo da ima nvidija najhitrejpši setup. x4 980Ti.


In spet imaš narobe... x4 Fury X povozi x4 980Ti če gledamo 1440p in višje, kar je pa seveda razumljivo, saj si takega setupa ne sestaviš za 1080p.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

TOP ::

To kar se tukaj prerekate je brez predmetno,ker med obema grafama je minimalna razlika,ki jo ne opazite z vidnim očesom,samo z programom,ki kaže kolk sličic na sekundo.Glede porabe je vse bulšit,ker spet ne nažigaš sam igre in se vse poravna potem.Razlika je pa v gretju in posledično so glasnejši venti sam dober tisto se tudi da poštimat.Jaz sem mel GTX 970 in sedaj mam Ati 7950 in je razlika ogromna v temperaturi.GTX 970 je rs hladna meni ni šla čez 50 stopinj in tudi posledično tiha,medtem ko 7950 je pa pravi vulkan,segreje se do 80 stopinj in resnično občutno bolj topel zrak piha skozi vente,kar je super za zdaj pozimi.:DSej pravim največja razlika je v gretju in to je tudi vse in če ste še pikolovski in gledaste z programom kolk fps mate,namesto da bi igrali,boste v kaki igri vidli,tistih par fps.Sosed dobi R390 in čakam da jo mal stestiram,da vidim.

Alien123 ::

tak kot si reko TOP, prička se glede zmogljivosti, a skilla v špilih pa je bolj malo :P

hojnikb ::

fr4nc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

>Zdaj še pa povej razliko v ceni med MSI 970 in PowerColor 390 PCS+?

>Grafična kartica je nekaj kar skrbi za prikazovanje slike na enkranu in je lahko itegrirana v procu ali plati ali pa nekaj kar zavzema 1 razširitveno režo in temu opisu 295x2 popolnoma ustreza. AMD ima najhitrejšo grafično kartico.

Lahko pa še malo raztegnemo tele blodnje in rečemo da ima nvidija najhitrejpši setup. x4 980Ti.


In spet imaš narobe... x4 Fury X povozi x4 980Ti če gledamo 1440p in višje, kar je pa seveda razumljivo, saj si takega setupa ne sestaviš za 1080p.

Lp

link al spet na pamet..
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Če smo že pri GPU-jih se mogoče splača počkata na black friday.
Recimo na neweggu se dobi R9 280 za 140$.




Si nisem mogel pomagati.

Kaj nameravaš kupiti, da spet gaming PC poseduješ? Že kaj razmišljaš o grafični od kar si brez desktopa?


Eeeee? Nič od tega. Samo moje skromno mnenje podajam. :)

težko te je brat, če vedno samo AMD v ospredje rineš, nobene razsodnosti, plusi pa minusi in ostale fore, če pa kar vse generacije, vedno samo ATi/AMD grafe, je pa mal težka
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

fr4nc ::

hojnikb je izjavil:

fr4nc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

>Zdaj še pa povej razliko v ceni med MSI 970 in PowerColor 390 PCS+?

>Grafična kartica je nekaj kar skrbi za prikazovanje slike na enkranu in je lahko itegrirana v procu ali plati ali pa nekaj kar zavzema 1 razširitveno režo in temu opisu 295x2 popolnoma ustreza. AMD ima najhitrejšo grafično kartico.

Lahko pa še malo raztegnemo tele blodnje in rečemo da ima nvidija najhitrejpši setup. x4 980Ti.


In spet imaš narobe... x4 Fury X povozi x4 980Ti če gledamo 1440p in višje, kar je pa seveda razumljivo, saj si takega setupa ne sestaviš za 1080p.

Lp

link al spet na pamet..

Kdaj sem jaz kaj na pamet rekel? Aia nikoli :)

Torej ne veš, da ima AMD boljši scalling in moram zdaj jaz googlat za tebe, ali si ti prej zgolj na pamet rekel?

Da AMD ima boljše driverje od NV za SLI/CF. :D

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

D3m0r4l1z3d ::

franci, 295x v high-end sistemu pričara 660W porabe med gamingom, tako da to je šala
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

Jst nobenga nebi zaklal z fm2+ platformo....

Če greš v pentium/i3, maš vsaj odprte roke za naprej, z fm2+ si pa konc in morš menjat vse.

>samo na slo forumu se sploh neupopšteva osnove in se kupuje cheap plate ter napajalnike.

Si mogoče pomislu na obstoječe komponente ? Ne kupujejo vsi komplet novih sestav.



folk si noče privoščiti 250€ za i5 ti pa sanjaš o nadgradnji.. money wasted. Kupiš athlona x4 860K al pa kr FX 4300 za 52€ daš eno normalno plato in čez 2 tri leta lepo presedlaš na nekaj boljšega. A ti kupiš cheap mobo in pentiuma tako, da bo potem lahko nadgradil na 2 leti star proc po možnosti bo moral kasneje še menjat plato.

GPUpoweR ::

TOP je izjavil:

To kar se tukaj prerekate je brez predmetno,ker med obema grafama je minimalna razlika,ki jo ne opazite z vidnim očesom,samo z programom,ki kaže kolk sličic na sekundo.Glede porabe je vse bulšit,ker spet ne nažigaš sam igre in se vse poravna potem.Razlika je pa v gretju in posledično so glasnejši venti sam dober tisto se tudi da poštimat.Jaz sem mel GTX 970 in sedaj mam Ati 7950 in je razlika ogromna v temperaturi.GTX 970 je rs hladna meni ni šla čez 50 stopinj in tudi posledično tiha,medtem ko 7950 je pa pravi vulkan,segreje se do 80 stopinj in resnično občutno bolj topel zrak piha skozi vente,kar je super za zdaj pozimi.:DSej pravim največja razlika je v gretju in to je tudi vse in če ste še pikolovski in gledaste z programom kolk fps mate,namesto da bi igrali,boste v kaki igri vidli,tistih par fps.Sosed dobi R390 in čakam da jo mal stestiram,da vidim.


Malo smešno je tole... z GTX 970 si dosegal temperature pod vsemi testi, z 7950 pa ravno obratno (temperature so nad vsemi testi) - če si naklonjen zelenim te razumem ;((
https://www.techpowerup.com/reviews/MSI...
https://www.techpowerup.com/reviews/Pal...

https://www.techpowerup.com/reviews/Sap...
https://www.techpowerup.com/reviews/MSI...

Ne vem kako lahko sploh delaš zaključke na firm na podlagi teh dveh grafičnih kartic, ki nimata praktično nič skupnega...ne leto izida in ne performance.

Tvoj post je nekoristen in pove točno nič.

Lp

fr4nc ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

franci, 295x v high-end sistemu pričara 660W porabe med gamingom, tako da to je šala


In kakšno povezavo ima sedaj to, če se pogovarjamo izključno o performancu?
Če sem "ujel" rdečo nit teme se ne pogovarjamo katera grafična porabi najmanj na svetu, ampak kateri da iz 1 PCI-e reže največ performanca.

Drugače pa premium pač stane - taki so bili argumenti s katerim so nekateri "upravičevali" nakup TITANa...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

D3m0r4l1z3d ::

vse se zaključi pri rezultatih p/W, tako da ni kaj dosti več za napisat, kako pa koga rajca firma, ime in število gpujev na pcb-ju, to pa je že za v gostilno

fr4nc je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

franci, 295x v high-end sistemu pričara 660W porabe med gamingom, tako da to je šala


In kakšno povezavo ima sedaj to, če se pogovarjamo izključno o performancu?
Če sem "ujel" rdečo nit teme se ne pogovarjamo katera grafična porabi najmanj na svetu, ampak kateri da iz 1 PCI-e reže največ performanca.

Drugače pa premium pač stane - taki so bili argumenti s katerim so nekateri "upravičevali" nakup TITANa...

Lp

eh, če gre izključno za performance, potem daš v SLi ali CF
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

>Torej ne veš, da ima AMD boljši scalling in moram zdaj jaz googlat za tebe, ali si ti prej zgolj na pamet rekel?

Da AMD ima boljše driverje od NV za SLI/CF. :D

Spet samo nekaj na splohšno/napamet, nič pa konkretnega.
#brezpodpisa

Senitel ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

eh, če gre izključno za performance, potem daš v SLi ali CF

Če je v igri SLI/CF je prvo važen frame pacing. Ni niti najmanjše koristi, če imaš framerate x2, in je en frame na zaslonu 99% časa, drugi pa 1% časa (in se poleg vsega še minimalno razlikuje od prvega).

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Če smo že pri GPU-jih se mogoče splača počkata na black friday.
Recimo na neweggu se dobi R9 280 za 140$.




Si nisem mogel pomagati.

Kaj nameravaš kupiti, da spet gaming PC poseduješ? Že kaj razmišljaš o grafični od kar si brez desktopa?


Eeeee? Nič od tega. Samo moje skromno mnenje podajam. :)

težko te je brat, če vedno samo AMD v ospredje rineš, nobene razsodnosti, plusi pa minusi in ostale fore, če pa kar vse generacije, vedno samo ATi/AMD grafe, je pa mal težka


Verjamem, da me je težko brati. Drugače sem več nvidie imel, kot pa AMD. :)
Minusi/plusi je bolj težko izpostaviti, ker stvari delujejo in cene so znane, kot tudi specifikacije posameznih artiklov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Razen toplote in fps ne poznate nič uporabnega, kar ima zeleni tabor za uporabit, ko kupuješ grafično? - to je vprašanje, me zanima če razen besede mantle in 4-fps, ste že uporabili in videli tudi kaj drugega...

Zravn k Q6600 in htpc bote ponujal amd robo, da bo 5fpsov tu pa tam več, ostalo pa boli k?

Zakaj taka ozkoglednost in nerazumevanje do tega da je 3x več nvidia kartic v uporabi?

Zanimivo je, da je tudi AMD tako ozkogleden in ne popusti in noče narediti malo bolj vsestransko radevo, kar se jim pozna tudi v številkah.

1. Ugotovili smo da 390 ni cenejša od 970 na dolgi rok
2. neuporabna je za ljudi, ki bi radi imeli hw pospeševanja, ker imajo za to neprimeren/star cpu
3. na plano nosite 1-2 špila da potem izpodbijate vse ostalo, a ko vam nekdo pokaže obratno kako je, pa letijo izgovori in osebna vprašanja ?

Kupiš to kaj bi rad uporabljal, polek fps, ker so fps na ceno tam tam, za špile ki so in the moment aktualni za te kartice.
Glede na to, da je cena v treh letih izenačena, se boš pri nakupu avta, gratis alu felgam, boljšim gumam in varčnejši porabi, zato ker ma drugi namesto 100 konjev 105? ma daj.

Če imaš spodoben cpu, ti je vseeno ali ima grafična podporo za physics, gameworks, VR (ki je trenutno le GVVR -lvrja še ni - zadrži se), 12_1 feature level, porazno hitrost v vozaških špilih, 50+% aaa naslovih, daljše čakalne dobe na popravke...... in ti 5 fpsjev v 2 špilih več pomeni, kot vse to...... kupi AMD grafo, me ne moti.
Sam sem tudi gledal izključno na fps, ko so še lanpartyji v garaži bili popularni.
Da pa bi se moral odrečt zdaj vsemu temu, ker pri amdju dobim zanemarljivih 5fpsov več in se lahko hvalim z 8gb rama, ki ga ne potrebujem. Ne hvala.

Ja sej za 1440p si kupiš 390 ni debate, če ti ugaja vse to in se sprijazneš tudi stem, da je fajn če ima kartica 30cm, zasede tri slote, 3 glasne ventilatorje in eno velko zračno ohišje, kamor vse to not nabašeš z dodatnimi 3-4 ventilatorji.

Če bi imel samo BF4 na kompu in igral izključno mantle špile, ter nebi me zanimalu druge igre, efekti in bonbončki, kupim AMD anyday.

Ker dobim 3fpsjov več za isti dnar dokler ne potečejo 3 leta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

cpacode ::

NVidia chipset

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cpacode ()

D3m ::

A je kdo razumel, kaj je molnar mislil?
Ker čez toliko čustvenih izlivov ne vidim brati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

vidim ke ma pc masterrace večje bleme med svojimi, kot pa med xboxom pa psjem..

TOP ::

GPUpoweR je izjavil:

TOP je izjavil:

To kar se tukaj prerekate je brez predmetno,ker med obema grafama je minimalna razlika,ki jo ne opazite z vidnim očesom,samo z programom,ki kaže kolk sličic na sekundo.Glede porabe je vse bulšit,ker spet ne nažigaš sam igre in se vse poravna potem.Razlika je pa v gretju in posledično so glasnejši venti sam dober tisto se tudi da poštimat.Jaz sem mel GTX 970 in sedaj mam Ati 7950 in je razlika ogromna v temperaturi.GTX 970 je rs hladna meni ni šla čez 50 stopinj in tudi posledično tiha,medtem ko 7950 je pa pravi vulkan,segreje se do 80 stopinj in resnično občutno bolj topel zrak piha skozi vente,kar je super za zdaj pozimi.:DSej pravim največja razlika je v gretju in to je tudi vse in če ste še pikolovski in gledaste z programom kolk fps mate,namesto da bi igrali,boste v kaki igri vidli,tistih par fps.Sosed dobi R390 in čakam da jo mal stestiram,da vidim.


Malo smešno je tole... z GTX 970 si dosegal temperature pod vsemi testi, z 7950 pa ravno obratno (temperature so nad vsemi testi) - če si naklonjen zelenim te razumem ;((
https://www.techpowerup.com/reviews/MSI...
https://www.techpowerup.com/reviews/Pal...

https://www.techpowerup.com/reviews/Sap...
https://www.techpowerup.com/reviews/MSI...

Ne vem kako lahko sploh delaš zaključke na firm na podlagi teh dveh grafičnih kartic, ki nimata praktično nič skupnega...ne leto izida in ne performance.

Tvoj post je nekoristen in pove točno nič.

Lp

Če bi mal spremlajl zadnje grafe ki so izšle od AMD in ATI bi točno videl v čem je glavna razlika obeh graf,če primerjaš isti cenovni razred.Tiste teste ki ti limaš gor jih imej zase,ker testov je malo morje in vsi se razlikujejo pa si se kdaj uprašal,zakaj.In še tvoje butasto razmišljanje,če si naklonjen zelenim,če bi bil nebi imel ATi v PC,kaj meniš.

GPUpoweR ::

TOP je izjavil:


Če bi mal spremlajl zadnje grafe ki so izšle od AMD in ATI bi točno videl v čem je glavna razlika obeh graf,če primerjaš isti cenovni razred.Tiste teste ki ti limaš gor jih imej zase,ker testov je malo morje in vsi se razlikujejo pa si se kdaj uprašal,zakaj.In še tvoje butasto razmišljanje,če si naklonjen zelenim,če bi bil nebi imel ATi v PC,kaj meniš.

Razlika-to misliš 4,5€ pri elektriki po 1000 urah igranja?
Če te razumem praviš, da Techpowerup ni kredibilen in je slaba referenca?
Ok - zakaj si pol menjal iz GTX 970 na 7950?

Pozdrav!

fr4nc ::

hojnikb je izjavil:

>Torej ne veš, da ima AMD boljši scalling in moram zdaj jaz googlat za tebe, ali si ti prej zgolj na pamet rekel?

Da AMD ima boljše driverje od NV za SLI/CF. :D

Spet samo nekaj na splohšno/napamet, nič pa konkretnega.


Ne govorim na pamet, ampak govorim iz izkušenj, da si ti spet nekaj na pamet rekel.

Jaz imam link pripravljen, a kot vidim še ti nisi našel takega s katerim bi ti podprl svojo trditev in ga zato pač nisi podal...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

fr4nc ::

m0LN4r je izjavil:

Razen toplote in fps ne poznate nič uporabnega, kar ima zeleni tabor za uporabit, ko kupuješ grafično? - to je vprašanje, me zanima če razen besede mantle in 4-fps, ste že uporabili in videli tudi kaj drugega...

In to je - kaj več ponuja zeleni tabor za gaming - debata je o kartici za gaming na 1440p. Kaj več lahko ponudi GTX 970 napram R9 390 pri gamingu?

Ne vem, če sem sploh kdaj uporabil besedo "mantle" - jaz kolikor se spomnim ne.
Tud 4-fps ne.
Sem pa podal 3 igre v katerih je R9 390 krepko hitrejša na 1440p:
Far Cry 4
GTX 970 53,9FPS
vs
R9 390 64,7FPS

Shadow of Mordor
GTX 979 57,0FPS
vs
R9 390 69,2FPS

Thief
R9 390 71.8FPS
vs
GTX 970 51.7 FPS
To so 3 igre na katerih lahko z 390 igraš na lockanih 60fpsov, z GTX 970 pa ne moreš.

Tvoje igre, kjer je GTX 970 na 1440p cca. 20FPS boljša še vedno čakam in te prosim že tretjič, da mi jih poveš.

m0LN4r je izjavil:


Zravn k Q6600 in htpc bote ponujal amd robo, da bo 5fpsov tu pa tam več, ostalo pa boli k?

Laž. Tega nisi od mene slišal.
Redko sodelujem pri upgradanju rabljene robe, ampak kolikor sem spomnim sem nazadnje svetoval GTX 750 Ti za en sistem z i3, če se ne motim.

m0LN4r je izjavil:

Zakaj taka ozkoglednost in nerazumevanje do tega da je 3x več nvidia kartic v uporabi?

Spet laž, da ni večje...3x več? A ti veš kaj pomeni "3x več"?

m0LN4r je izjavil:


1. Ugotovili smo da 390 ni cenejša od 970 na dolgi rok
2. neuporabna je za ljudi, ki bi radi imeli hw pospeševanja, ker imajo za to neprimeren/star cpu
3. na plano nosite 1-2 špila da potem izpodbijate vse ostalo, a ko vam nekdo pokaže obratno kako je, pa letijo izgovori in osebna vprašanja ?

1. Kar je logično, več HP porabi več...ampak kot kaže bo na dolgi rok tudi boljša (GTX 680 v 2012/2013 špilih je bila cca. 10% hitrejša od 7970, zdaj je 7970 v 2015 špilu hitrejša za cca. 20%)
2. folk ki igra na 1440p nima teh težav, zato ne mešaj + sem ti že povedal, da 390 nisem svetoval za i3, Q6600 računalnike.
3. What? 8/8 špilov je 390 hitrejša od 970 pri 1440p, na plano nosim 3 špile v katerih je razlika 10fps+
Ti še vedno nisi podal niti enega. Te prosim še 4. oz. 2. v istem postu.

m0LN4r je izjavil:

Glede na to, da je cena v treh letih izenačena, se boš pri nakupu avta, gratis alu felgam, boljšim gumam in varčnejši porabi, zato ker ma drugi namesto 100 konjev 105? ma daj.

Je razlika, če prvi avto po 2 letih izgubi 20 konjev, drugi pa mogoče 5 - se strinjama?

m0LN4r je izjavil:


Ja sej za 1440p si kupiš 390 ni debate, če ti ugaja vse to in se sprijazneš tudi stem, da je fajn če ima kartica 30cm, zasede tri slote, 3 glasne ventilatorje in eno velko zračno ohišje, kamor vse to not nabašeš z dodatnimi 3-4 ventilatorji.

Ker dobim 3fpsjov več za isti dnar dokler ne potečejo 3 leta.

Me veseli, da se strinjama, da pri 1440p ni debate -> 390.
Ne bluzi...Gigabytova je 243mm, zasede 2 slota, ventilatorji tudi niso (pre)glasni. Dober airflow pa tako ali tako koristi (ne vem, da bi sicer kdo omenjal kje kakšne dodatne ventilatorje).

Bomo videli kaka bo razlika čez cca. eno leto, čeprav je že sedaj večje (v 8 igrah je 50fps več v prid 390->avg 6,25fps na igro).

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

youPlonker ::

Zakaj omenjate, da je GTX 970 tišja od R9 390, če moraš zadeti like 1:4 jackpot, da sploh dobiš tako, ki nima coil whina?
http://www.computerbase.de/2014-10/nvid...

Par decibelov razlike v glasnosti ventilatorjev se preboli, če ti grafa ne piska in hrešči. :D

PredatorX je izjavil:


Kar ti hočm povedat je, da je to R9 390X, če še nisi dojel.


http://www.mindfactory.de/product_info....
125 MHz počasnejše rame ima napram 390X. Vprašanje, če se dajo navit na memory clocke od 390X, če so že tovarniško tok naviti. Je pa res huda cena kartice.

Senitel ::

GPUpoweR je izjavil:

Razlika-to misliš 4,5€ pri elektriki po 1000 urah igranja?

Govor je bil o 1000 urah visenja za desktopom, ko imaš na grafo obešena dva monitorja.

D3m ::

1000 ur visenja v polnem kosu? Zdrži bolje kok kaki fanatični Korejec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fr4nc ::

youPlonker je izjavil:

http://www.mindfactory.de/product_info....
125 MHz počasnejše rame ima napram 390X. Vprašanje, če se dajo navit na memory clocke od 390X, če so že tovarniško tok naviti. Je pa res huda cena kartice.


Se dajo naviti na stock clock od 390X - brez skrbi.

Average overclock R9-290X is 1143/1542MHZ based on 9.633 submissions.

Senitel je izjavil:

GPUpoweR je izjavil:

Razlika-to misliš 4,5€ pri elektriki po 1000 urah igranja?

Govor je bil o 1000 urah visenja za desktopom, ko imaš na grafo obešena dva monitorja.


Če si spremljal temo smo vmes ugotovili, da če se ne igra na 2 monitorjih -> 1 daš na procesorsko integrirano.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

m0LN4r ::

NVIDIA GEFORCE GTX 970
28.133 submissions

AMD RADEON R9 290X
9.467 submissions

Zanimivo ne? Ena je 1x dlje na trgu in ima 3x manj submissionov, le v katero stran se povesi ravnotežje.
Kaka visoka globoka razlaga?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

In kaj bi ti rad s tem dokazal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Nč (očitno pa ti nekaj veš kar mi ne?), samo vprašam zakaj so ljudje potem taki mazohisti, da ni zadeva obratna.
*beri: do izida 970 bi lahk blo krepko več submissionov 290 v prid.
Tole je posredoval fr4nc btw

In to je - kaj več ponuja zeleni tabor za gaming - debata je o kartici za gaming na 1440p. Kaj več lahko ponudi GTX 970 napram R9 390 pri gamingu?

Jah z 7950 boš to težko ugotovil, če ne moreš sprobat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

youPlonker je izjavil:

Zakaj omenjate, da je GTX 970 tišja od R9 390, če moraš zadeti like 1:4 jackpot, da sploh dobiš tako, ki nima coil whina?
http://www.computerbase.de/2014-10/nvid...

Par decibelov razlike v glasnosti ventilatorjev se preboli, če ti grafa ne piska in hrešči. :D

PredatorX je izjavil:


Kar ti hočm povedat je, da je to R9 390X, če še nisi dojel.


http://www.mindfactory.de/product_info....
125 MHz počasnejše rame ima napram 390X. Vprašanje, če se dajo navit na memory clocke od 390X, če so že tovarniško tok naviti. Je pa res huda cena kartice.


Ker seveda v rdečem taboru ni coilwhinov... Pa da to sploh ni odvisno od napajalnika, je samo grafa krivec ... ;((
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::


Ker seveda v rdečem taboru ni coilwhinov... Pa da to sploh ni odvisno od napajalnika, je samo grafa krivec ...

Ni ker, so strani AMD biased, pa še niso naredli takih "reviewow" za recimo 280x ane al kero drugo. Za 970 pa so ga, pa čudno da je vkljub temu 3x več submissionov in velika večina na steamu tut zelene.
Očitno res prevladuje gpu mazohizem
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Ne pozabimo na FURY serijo in njun coilwhine ter pump whine.... Aja točno, to je tak niša in noben ne govori o tem :))
#brezpodpisa

Senitel ::

fr4nc je izjavil:

Senitel je izjavil:

GPUpoweR je izjavil:

Razlika-to misliš 4,5€ pri elektriki po 1000 urah igranja?

Govor je bil o 1000 urah visenja za desktopom, ko imaš na grafo obešena dva monitorja.


Če si spremljal temo smo vmes ugotovili, da če se ne igra na 2 monitorjih -> 1 daš na procesorsko integrirano.

Lp

Ja saj. IGP-ji so postali obvezna oprema. Na srečo so že tudi tolk funkcionalno napredni, da to ne prinese dodatnih komplikacij.

m0LN4r ::

Na srečo so ljudje tok funkcionalni, da več ne kupijo FXa brez igpu ali pa vzamejo nvidio ali pa oboje in s takimi stvarmi se ne ubadajo :))
Kdo drug pa jamra čez physics in gw featurse, razen rdečih?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Z Physics nimamš nič boljšo izkušnjo, kot pa brez.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Nevem kako je brez po pravici.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fr4nc ::

m0LN4r je izjavil:

NVIDIA GEFORCE GTX 970
28.133 submissions

AMD RADEON R9 290X
9.467 submissions

Zanimivo ne? Ena je 1x dlje na trgu in ima 3x manj submissionov, le v katero stran se povesi ravnotežje.
Kaka visoka globoka razlaga?


Če bi znal malo objektivno gledat bi vedel, da je R9-290X bila top grafa, ko je prišla ven, kar GTX 970 ni.
In če ne veš, high-end produkte kupi manj ljudi kot mid range...

NVIDIA GEFORCE GTX 680
11.704 submissions

Jih ima tudi precej manj kot 970 - čudno a?

Drugače pa še vedno čakam igro v kateri je 970 cca. 20fpsov boljša od 390 na 1440p...5. poziv...
PS: https://slo-tech.com/forum/t626490/p495... to si spregledal?

hojnikb je izjavil:

Ker seveda v rdečem taboru ni coilwhinov... Pa da to sploh ni odvisno od napajalnika, je samo grafa krivec ... ;((


Če testiraš več grafičnih na istem napajalniku in ena ima coilwhine, druga pa ne je potem kriv napajalnik?
Res...zanimive so te teorije.

Drugače pa ni en v eni temi (na našem forumu) napisal, da je imel 3 GTX 970 in so vse imele coilwhine? Potem pa je vzel denar nazaj, če se ne motim?

m0LN4r je izjavil:

In to je - kaj več ponuja zeleni tabor za gaming - debata je o kartici za gaming na 1440p. Kaj več lahko ponudi GTX 970 napram R9 390 pri gamingu?

Jah z 7950 boš to težko ugotovil, če ne moreš sprobat.


Jao...spet si iztiril iz teme. Jaz te nekaj vprašam ti pa mi ne podaš konkretnega odgovora na moje vprašanje...

Glede na to, da sem 7950 2 leti nazaj dobil za 200EUR in da mi sedaj NVIDIA ponuja manj performanca za 200EUR (pa je minilo že 2 leti od nakupa) ne mislim ravno menjevat grafične ;((

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

m0LN4r ::

Jaz te nekaj vprašam ti pa mi ne podaš konkretnega odgovora na moje vprašanje...

Si ti meni? Malo prelistaj nazaj pa poglej vprašanja in kakšne odgovore si podal. Al pa ne odgovarjaš, ker nočeš.
Jaz ne mislim iskat nekih posebnih primerov, vem pa da so, kar tudi je razlog za 3x več submissionov v pol krajšem času na trgu.


Če bi znal malo objektivno gledat bi vedel, da je R9-290X bila top grafa, ko je prišla ven, kar GTX 970 ni.

Ja in ? Časovna prednost enega leta + po tistem, enormno znižanje cene pa še vedno ni efekta? Kako to? Pa kao "brez whina" je ?
Mislim odgovor je jasen, mazohizem očitno.

Če testiraš več grafičnih na istem napajalniku in ena ima coilwhine, druga pa ne je potem kriv napajalnik?

Kje je test whinanja Fury X v taki obsežni meri ? Kje je test 280X ? Test nano whina ? Zakaj jih ni? hmmm pa vemo da cvilijo.

Glede na to, da sem 7950 2 leti nazaj dobil za 200EUR in da mi sedaj NVIDIA ponuja manj performanca za 200EUR (pa je minilo že 2 leti od nakupa) ne mislim ravno menjevat grafične

Potem ti predlagam, da menjaš za radeon do 200€ ponuja ti veliko več XD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Če testiraš več grafičnih na istem napajalniku in ena ima coilwhine, druga pa ne je potem kriv napajalnik?
Res...zanimive so te teorije.

Drugače pa ni en v eni temi (na našem forumu) napisal, da je imel 3 GTX 970 in so vse imele coilwhine? Potem pa je vzel denar nazaj, če se ne motim?


Če bi testiral v obratni smeri (več napajalcev, ena grafa) bi videl, da ni grafa edini krivec coilwhine-a...
#brezpodpisa

fr4nc ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz te nekaj vprašam ti pa mi ne podaš konkretnega odgovora na moje vprašanje...

Si ti meni? Malo prelistaj nazaj pa poglej vprašanja in kakšne odgovore si podal. Al pa ne odgovarjaš, ker nočeš.
Jaz ne mislim iskat nekih posebnih primerov, vem pa da so, kar tudi je razlog za 3x več submissionov v pol krajšem času na trgu.


Če bi znal malo objektivno gledat bi vedel, da je R9-290X bila top grafa, ko je prišla ven, kar GTX 970 ni.

Ja in ? Časovna prednost enega leta + po tistem, enormno znižanje cene pa še vedno ni efekta? Kako to? Pa kao "brez whina" je ?
Mislim odgovor je jasen, mazohizem očitno.

Če testiraš več grafičnih na istem napajalniku in ena ima coilwhine, druga pa ne je potem kriv napajalnik?

Kje je test whinanja Fury X v taki obsežni meri ? Kje je test 280X ? Test nano whina ? Zakaj jih ni? hmmm pa vemo da cvilijo.

Glede na to, da sem 7950 2 leti nazaj dobil za 200EUR in da mi sedaj NVIDIA ponuja manj performanca za 200EUR (pa je minilo že 2 leti od nakupa) ne mislim ravno menjevat grafične

Potem ti predlagam, da menjaš za radeon do 200€ ponuja ti veliko več XD


Da sem ti - sem šel iskat vse "?" na tej strani teme od tebe in so vsi odgovorjeni.
Večina tukaj: https://slo-tech.com/forum/t626490/p495...
Ne misliš iskat posebnih primerov, ti bom prihranil čas in ti povedal, da jih sedaj ni.

Če bi imela časnovna prednost efekt potem bi GTX 680 imela tudi več kot GTX 970 pa jih nima. Ne trdim, da je brez whina, ampak pravim pa, da je whine pri 970ki precej pogostejši.

Kaj mešaš zdaj Fury X, 280X in Nano?
Če tema teče o 390 in 970? Spet si pihnil mimo.

Res mi Radeon za ta budget ponuja več...konkretno okoli 15% več ~ R9 280X.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

hojnikb ::

>Res mi Radeon za ta budget ponuja več...konkretno okoli 15% več ~ R9 280X.

Pod pogojem, da še najdeš kako staro zalogo kje...
#brezpodpisa

youPlonker ::

hojnikb je izjavil:


Ker seveda v rdečem taboru ni coilwhinov... Pa da to sploh ni odvisno od napajalnika, je samo grafa krivec ... ;((


That's not the point, gre se za to, da uporabniku, ki da nekaj na tišino, te vaše številke in primerjave z decibeli v končni fazi nič ne pomagajo, če ima grafična coil whine. In ogromno grafik to dons ima, v obeh taborih.

m0LN4r ::

Res mi Radeon za ta budget ponuja več...konkretno okoli 15% več ~ R9 280X.

Nisi mislil novo ponudbo ? Sem točno to čakal, a to je kaka nova kartica al to se vala po skladišču kje al ladji?
Sem spremljal izid junija, pa sem jo očitno spregledal.

Čuj mimogrede razen tega nabijanja objektivno,
- kako se ti kaj zdi "dodatna" fizika v borderlands, batmanu, trinu, ACru,
pcars grafika v dežu, ACo grafika, kaj praviš na nove efekte v dagor engine,
- hairworks je meni bil recimo zelo všeč (konzole so ga mal zjebale),
MGS in RSS praijo je tudi fajn....
- s flexom povezane stvari so mi tudi zelo všečne
- Kako se ti zdi uporaba shadowplaya ? Se ti zdi dovolj enostaven in koristen predvsem, če si cpu limited? Pa še zastonj lahko uporabljaš dekoder v drugih aplikacijah, če znaš?
- Kako se ti kaj zdi gameworks VR ? Probaš ga lahko že vsaj en dober mesec ?

Recimo Dirt Rally mi je zelo všeč (ne vizualno, kot recimo pcars), ampak s temle bi bil za 2016 (ko bo fertik) enostavno epski:


Sneg, blato, ipd. zgleda nebo tega, ker nočejo Free source code za podporo.

Torej kaj več ti ponuja točno AMD letos z novo 380 ?


That's not the point, gre se za to, da uporabniku, ki da nekaj na tišino, te vaše številke in primerjave z decibeli v končni fazi nič ne pomagajo, če ima grafična coil whine. In ogromno grafik to dons ima, v obeh taborih.

In problem je ravno ta, da so naredili teste za 970 in 980, za ostale pa ne. Kako pa potem naj zdaj vem, katera nano/fury/280x/290 cvili in katera ne, če pa ni testov?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

Physx je en velik sh*t.
2013
2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

m0LN4r ::

Physx je en velik sh*t.

Tvoj puberty rage post še večji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PredatorX ::

m0LN4r je izjavil:

Physx je en velik sh*t.

Tvoj puberty rage post še večji.


Ne, ker imam prav.
Ni potrebna (developerji lahko naredijo isto brez physX), ni podprta z strani konkurence in je samo za marketing.

Zakaj nebo mogel laufat physX na iGPU-ju pri i5tki? Ali z AMD grafično?
««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična za 300-400 EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15726623 (18399) hojnikb
»

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Strojna oprema
1425172916 (122807) D3m

Več podobnih tem