» »

Startup repair ne dela

Startup repair ne dela

blackwing ::

Živjo,

imam problem na prenosniku starem malo več kot leto dni, da mi je kr naenkrat vrglo ven startup repair ampak ne gre dalje. Ve kdo kaj bi lahko poskusila naredit, moram dobit podatke dol in potem formatirat :) tako da direktno formatiranje žal odpade...


gddr85 ::

live linux (kak elementary ipd.), pobereš podatke in potem format

Spajky ::

Ma kaj niti Enter, Enter ne dela (usb miška/tipkovnica, po možnosti še brezžična?) :|
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

solatko ::

Za uspešen repair, moraš imeti namestitveni medij, iz katerega Windows prepiše pokvarjene programske vrstice.
Brez medija ne bo šlo.

Kaj pa obnovitev na čas, ko je zadeva še v redu delovala - restore point?
Delo krepa človeka

hojnikb ::

solatko je izjavil:

Za uspešen repair, moraš imeti namestitveni medij, iz katerega Windows prepiše pokvarjene programske vrstice.
Brez medija ne bo šlo.


Kaj pa obnovitev na čas, ko je zadeva še v redu delovala - restore point?

Seveda bo šlo. Sej to niso več časi Windows XP.
#brezpodpisa

win64 ::

Sploh pa lahko prekineš ta postopek, pa se bo windows po vsej verjetnosti še zmeraj zagnal normalno.

solatko ::

Pred parimi minutami sem uspešno dal skozi recovery sistema, k se je nekaj sfuzlal sistemskemu SSD-ju in ni hotel zagnati sistema - rebot za rebotom, nikjer napake. Seveda sem uporabil instalacijski ključek.
Delo krepa človeka

Boomerang ::

Obnovitev sistema in podobne stvari toplo odsvetujem, saj so ponavadi neučinkovite ali pa gre samo za začasno rešitev. Prej kot slej se bo problem pojavil in bo treba formatirat. Kot je že nekdo svetoval, prenesi kakšno live linux distribucijo, daj jo na cd ali usb ključek in bootaj. Potem lahko priklopiš kakšen zunanji disk in datoteke skopiraš gor. Še hitrejša rešitev je, da disk vzameš ven in ga priklopiš kot dodatni disk v nekem drugem računalniku - seveda, če prenosnik ni v garanciji in imaš na voljo dodatni računalnik. Tako je kopiranje hitrejše, kot preko USB.

blackwing ::

Ne pomaga nič...sem potem šla nameščat znova win7 da bi vsaj do podatkov prišla ker imam razdeljeno na 2 particiji...pa mislim da je šel disk...ful dolgo traja vse skupaj in nikamor ne pride ;((

gddr85 ::

Si probala prek live linux in pobrat dol kar rabiš, tud linux bi javil, če disk crkuje...

fosil ::

Uporabi linux mint, tam imaš med programi tudi program Disks, ki ti naredi diagnostiko diska.
Pa še podatke lahko pobereš dol.
Tako je!

blackwing ::

bom poskusila še mint.... je Cinnamon ok? http://www.linuxmint.com/download.php

fosil ::

V redu je.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umiranje SSD ali Windows update problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8992 (574) gtu
»

Naredil novo particijo... racunalnik se ne zazene vec

Oddelek: Operacijski sistemi
131839 (1311) solatko
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15442999 (25039) BorutK-73
»

Virus win32/Olmarik.TDL4 Trojan Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
8941 (842) solatko
»

Windows Vista zmrzne ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
151220 (1060) Duhec

Več podobnih tem