» »

Naredil novo particijo... racunalnik se ne zazene vec

Naredil novo particijo... racunalnik se ne zazene vec

promixer ::

Pozdravljeni,

Na win10 sem imel samo eno patricijo, in sem z patrition managerjem programom naredil se eno patricijo. Vse lepo in prav, napise da je predviden cas pol ure...vendar je to se kar delalo po treh urah.

Sedaj sem racunalnik resertiral, in pride samo do logota toshiba.

Kaj narediti sedaj? Je sploh mozno kako zavrteti nazaj?

Ali je edina opcija da se disk prikljuci v drug komp, pobere dol podatke in se ga formatira in na novo windowse?

Hvala za pomoc
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |
  • spremenil: bluefish ()

bluefish ::

Uporabi nek live linux ali kaj podobnega ter poglej stanje particij.

solatko ::

Imaš UEFI bios in staro verzijo PM, ki ne podpira GPT. Kaj ti je delalo pol ure mi ni jasno, to naredi AOMEI v nekaj sekundah. Verjetno, da si particijo preveč skrčil in si obrisal neke windows faile (okoli polovice particije), ki so nepramakljivi.

Če nimaš obnovitvene točke, boš moral na novo instalirat.

Vprašanje, če si podatke obdržal, glede na čas, ki ga je pp rabil.

Na win 10 ni nikoli samo ena particije, je pa res samo ena s črko in vidna v explorerju.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

konspirator ::

Kaj ti je delalo pol ure mi ni jasno, to naredi AOMEI v nekaj sekundah.

Noben program ne bo več gb podatkov prestavil v 3 sekundah.

Podatki ne izginejo tako nepovratno, bolj bi bil problem, če bi med postopkom zmanjkalo elektrike.

Lahko da je disk crknil.

solatko ::

konspirator - Si že urejal particije na GPT sistemu, s starim programom?
Ko krčiš particijo C, ti nič datotek ne premika, naredi ti unlocated prostor, če si na C pustil še dovolj prostora za vse kar je gor + malo dodatka. To naredi v nekaj sekundah.

Kaj naj bi po tvoje premikal na prazen prostor, ki ni niti še narejen?

OP govori o krčenju particije in na izpraznjenem mestu ustvarjanje nove.

Pa recimo, da nekaj failov prestavi, ne traja vse skupaj več kot minuto, dve, nikako pa več ur.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

konspirator ::

Če prav razumem je uporabil win10 partition manager.

solatko ::

konspirator - Tisti program ne kaže potrebnega časa in v UEFI-ju ti prepolovi particijo, C pa ne moreš z njim več skrčit. Iz nelociranega dela pa lahko delaš poljubno število particij, tudi po 1GB.
Z namenskimi programi, pa lahko krčiš poljubno na velikost že zasedenega diska in potem narediš še ostale particije.
Z MBR particijskim sistemom pa je windowsov urejevalnik particij, praktično neuporaben.

Veliko delam s particijami, sploh uporabnikom, ki želijo imeti več kot eno.
Delam pa izključno z AOMEI partition expert in to kupljeno verzijo. Prej sem uporabljal Acronis partition manager (stare verzije za xp).

Pa še to, z windows partition managerjem, ne moreš zajebat particije, ker ti ne pusti, z vsemi ostalimi pa komot, če ne veš kaj delaš. V glavnem, vsa spreminjanja particije C z namenskimi programi potekajo v dos-u, z resetom in potem delom v namenskem programu in se zna zgodit, če označimo tudi prostore, ki jih ob instalaciji naredi w10 ali kak drug, da sistem ne dvigneš več, velikokrat se pa tudi datoteke ne da prenest, brez partition recovery - torej povrnitve v prvotno stanje.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

promixer ::

Ja naredil sem z AOMEI. Razdelil sem na pol 1TB. Program je zahteval restart, nato v je v DOSu kazalo procente, se nato zagnal samo do napisa Toshiba. To je to. Zdej pa vec nikamor.
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Ahim ::

konspirator je izjavil:

Podatki ne izginejo tako nepovratno, bolj bi bil problem, če bi med postopkom zmanjkalo elektrike.


Ali pa ce bi uporabnik kar pritisnil reset, preden je postopek dokoncan.

Ups ...

Evolve ::

Kreiraj namestitveni medij za win 10 in poženi orodje za odpravljanje težav. Tak problem se odpravi v parih sekundah.

solatko ::

Evolve - Se ne, preberi njegov post. On sploh še ni izvedel inštalacije w10 do konca. Ker je v bios-u, namesto z F9 naštimal za boot enoto USB drive.
Ob restartu ni vzel ven namestitvenega medija in mu je pričelo ponovno instalacijo, ki pa jo je prekinil.
Delo krepa človeka

promixer ::

Solatko, ni res. Win10 že bil inštaliran.

Jaz sem hotel narediti samo dodatno patricijo, prvotno je bila samo ena.

Računalnik je zaštekal med restartom, ki ga je zahteval program AOMEI, po kreiranju patricije.
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

bluefish ::

Samo v opombo - particija, ne patricija.

solatko ::

promixer - Če si 10-ko instaliral pravilno, si imel vsaj 2 particiji. Kaj si z AOMEI-em počel veš samo ti, jaz ga namreč uporabljam že vrsto let in mi še ni naredil nobenega problema.

Ko ga v delujočem sistemu prižgeš, dobiš stanje diska C: za UEFI BIOS je sledeča - 300MB(particija za obnovitev), druga sistemska particija EFI 100MB, tretja C - sistemska particija (xx GB) in na koncu zdrava particija za obnovitev 450MB.

Če si snemal legacy ali na starejših mašinah imaš dve particiji - prva cca 450MB in druga sistemska. Ko greš krčit, narediš unalocated prostor in krčiš od zadaj proti začetku.

Če prve particije nimaš, nisi pravilno instaliral 10-ko, zato ti je tudi blokiralo AOMEI, ker ni imel kam napisat novih parametrov.

Če si upgrade-al iz 7-ice, ki je bila brez tiste kratke particje spredaj, ti je sicer posnelo, vendar to ni to. Takoj ko greš kaj v datotečnem sistemu kaj spreminjat, se ti sistem sesuje.

Windows ti namreč od viste naprej, ob pravilni instalaciji naredi vedno dve particije - prva je kratka - od 300 - 500MB, druga pa je za sistem in je velika, kolikor jo določiš ob namestitvi.

Veliko jih instalira, brez brisanja predhodnih particij in, če je v osnovi ena, bo ena tudi na koncu instalacije, kar pa ni v redu in so pozneje problemi, ko hočeš krčit ali raztezat particije.

Ko instaliraš je postopek tak - vstaviš medij in s tipko F9 ali F12 izbereš boot enoto. Ko sistem naloži osnovne zadeve, se prikaže meni z izborom upgrade ali custom. Če daš prvo, te vrže iz instalacije ven in ti zažene že instaliran sistem in potem zaženeš instalacijo iz sistema. V tem načinu, boš obdržal vse kar imaš na delujočem sistemu, razen tistega, kar ti bo med pregledom napisalo, da na gre. Potem se zadeva resetira in instalacija poteka brez tvojega sodelovanja.

Če izbereš custom, pa te najprej povpraša po kodi, daš naprej, dobiš licenčne pogoje, po potrditvi pa ti pokaže diske v mašini in razporeditev vseh particij.

Klikneš na prvo sistemsko particijo in pritisneš delete, to ponoviš še z drugo, če jo imaš in je del sistema, podatkovno pa pustiš primeru, ravno tako drugi disk.
Potem pritisneš new in dobiš opozorilno okno, ki ti objasni, da bo sistem naredil več particij, ker jih rabi za svoje delovanje, ko potrdiš, je čez par sekund, na računalniku več particij, najmanj pa dve. Označiš največjo (pri drugih ti itak ne pusti instala) in zadeva gre naprej, potem pa samo še počakaš nastavitve, prijavo in še nekaj časa, da se posortirajo vsi gonilniki in namizje, pa imaš na novo naložen sistem.

Vsaka drugačna instalacija pomeni probleme v prihodnosti, sesuvanja, javlja napake diska,......., pa tudi restore point ne bo deloval.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kloniran HD ne boota

Oddelek: Pomoč in nasveti
9650 (436) solatko
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716445 (9937) opeter
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621204 (13913) MrStein
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611689 (10216) solatko
»

Menjava maticne, procesorja in rama (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
604907 (3811) creed

Več podobnih tem