» »

Umiranje SSD ali Windows update problem

Umiranje SSD ali Windows update problem

gtu ::

Pozdravljeni,
Zadnje čase se soočam se hudo težavo z računalnikom. Simptomi so naslednji: naprej pogosto resetiranje sistema, v event viewerju opis napake Disk Error, nato BSOD z opisom Critical process died, kmalu za tem se Windows niti ne boota več, ampak se poizkuša popraviti, vendar neuspešno, na tej točki ni več mogoče priti v safe mode, niti v CMD mode, ne deluje niti popravilo z Windows namestitvenim medijem, ne deluje restore point.

Če disk priključim preko USB-SATA pretvornikom lahko vidim vse podatke na disku.
Računalnik normalno deluje z navadnim HDD kjer imam Windows 8.1.

SSD sem formatiral in na novo namestil Win10 (hvala bogu za licenco v obliki certifikata v Microsoft računu :) ) in mi je računalnik približno en mesec delal dokaj normalno, nakar po istih simptomih spet ne morem v sistem.

Ali je to umiranje SSD (Samsung 850 EVO, ki je še v garanciji) ali mi morda dela težave Windows posodobitev za spectre/meltdown, ki naj bi tudi brickala računalnike?

Računalnik je Asus X550LB, disk kot rečeno Samsung 850 EVO.
  • spremenil: gtu ()

blackbfm ::

Screenshotaj Crystaldiskinfo

pixelzgaming ::

Lahko je SSD, če se corruptajo kakšne datoteke lahko pride do problemov in omenjenih BSODov. Če ti je 1 mesec delalo normalno (kaj pomeni dokaj normlano?), potem je problem lahko tudi drugje. Preveri disk v HDSentinel ali Crystal Disk Info. Oz. alternativno mislim da lahko kar v samsungovem Magician software testiraš zdravje diska.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Zgodovina sprememb…

gtu ::

 CrystalDiskInfo

CrystalDiskInfo


Tudi Samsung Magician ga oceni kot 'Good'.
Dokaj normalno pomeni, da se je včasih resetiral brez kakšnih napak, da se ni pobral iz sleep moda, da se ni ugasnil.
Teh težav pa ni, ko namestim stari dobri HDD. Disk sem uporabljal že cca 2 leti brez težav. Težave so se pričele nekje začetek januarja.

gtu ::

UPDATE:
Danes sem še pognal Memtest86, ki mi je zaznal cca 50 napak, ampak mi ni shranilo poročila, ker moraš za potrditev pritisniti tipko Y, druge tipke poročila ne shranijo in ker seveda memtest uporablja angleško razporeditev tipk mi poročila ni shranilo :S.

Ali je možno, da bi zaradi okvarjenega RAMa prihajalo do težav in kakšnih koruptanih datotek, ki so pomembne za windows? Mislim da bolj ne... Po nekih forumih sem zasledil Windows Update KB4056892, ki sicer bricka AMDje, da povzroča neke težave tudi Asusom na splošno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtu ()

OmegaBlue ::

Okvarjen ram seveda povzroča pokvarjene datoteke na disku in tvoje simptome, če memtest najde napake vrži ven ploščico ki je okvarjena in testiraj. Seveda če imaš več kot eno.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

gtu ::

Očitno je res šla ena ploščica, še dobro da tista, ki jo je možno enostavno odstraniti.

Rezultati z obema ploščicama (nisem niti pustil do konca):
 Ni OK

Ni OK



Odstranjena slaba ploščica:
 OK

OK



Upam da bo res le tole, čeprav dvomim.

69charger ::

Klasičen primer slabega RAMa, ko se začnejo pojavljati čudne stvari in manjkajoče Windows datoteke.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

gtu ::

Sedaj ko sem odstranil nedelujoč RAM ploščico in na disku popravil sliko Windowsa, me pa heca aktivacija...
Verjetno je zaznalo HW spremembo, ali bo dovolj, če vstavim nov RAM?
 Aktivacija

Aktivacija



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721035 (8302) nsa_ag3nt
»

Izguba podatkov uTorrent Win10: SSD, i7

Oddelek: Programska oprema
163552 (2704) Wakiii
»

SSD problem

Oddelek: Strojna oprema
151895 (1480) Machete
»

Problem z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
404686 (3546) jonystar
»

SSD disk-Računalnik zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
294696 (4128) styled

Več podobnih tem