» »

Nokiini zemljevidi HERE za vse androidne telefone

Nokiini zemljevidi HERE za vse androidne telefone

Nokia - Odkar je Nokia s Samsungom sklenila dogovor, da njegovi pametni telefoni dobijo zemljevide Nokia HERE (nastali iz prevzetega Navteqa), je bilo le vprašanje časa, kdaj bodo prispeli na vse androidne telefone. Ta čas je danes, čeprav gre za zdaj le za beta verzijo.

HERE si je sicer treba naložiti z Nokiine strani, saj ga v Googlovem Play Storu še ni. Razlogov za to je več, poglaviten pa je gotovo beta faza. Ko bo izšla tudi končna verzija, jo lahko pričakujemo v uradni Googlovi trgovini. Trenutna ima še kakšnega hrošča, kot je na primer nezdružljivost z nekaterimi programi za čiščenje Androida (cache cleaner), ki učinkovito počistijo tudi glasovno navigacijo v HERE.

Nokiini zemljevidi uradno nimajo minimalnih zahtev, a se vseeno priporoča vsaj Android 4.1, 1 GB prostora in seveda zadosti velik zaslon. Aplikacija zasede slabih 40 MB, seveda pa sproti nalaga potrebne zemljevide.

Prvi vtisi so dobri, saj je aplikacija pregledna, deluje brez zatikanja in omogoča cel kup nastavitev. Uporabljate jo lahko kot gostujoči uporabnik, mogoče pa si je ustvariti profil, ki prinaša nekaj dodatnih zmožnosti. Aplikaciji se vidi, da je nastala iz navigacijskega paketa za voznike, saj ima možnost sprotnega nalaganja podatkov o prometu, ki jih grafično pokaže na cestah na zemljevidu.

76 komentarjev

«
1
2

antonija ::

Tole bo polno reklam/spywarea/placljivo?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

FlyingBee ::

nekaj kar bo 100% delovalo brez "beta" for, to rabimo

Looooooka ::

Less Google = zmaga

lopov ::

Če kdo iz napisanega ne razbere -- gre za offline navigacijo in ne "osnovno" HERE, ki je online!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Vajenc ::

A ni bilo rečeno, da bo samo za Samsunge?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Letalec ::

Na strani imajo download samo za Samsung galaxy-e.

Invictus ::

Meni na LGju čisto lepo dela ...

Tudi mape mi downloada.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Frgazor ::

Če je v online modu uporablja tudi downloadane zemljevide ali samo sproti nalaga?

Invictus ::

Nastaviš stvar v offline mode in pozabiš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Frgazor ::

Seveda nočem offline, ker potem nič ne dela. Recimo traffic info. Hočem samo, da v online modu uporablja offline zemljevid.

Zvezdica27 ::

lp,

torej, to je Nokia maps navigacija?

Isto, kot je bilo na Nokiah? (spomnim se nokie e72, najboljša navigacija kar jih sploh je!!!)

Če je to to, bi to tudi kupil!

zz

GTX970 ::

Nokia še vedno uporablja Navteq mape ?

kpkp ::

GTX970 je izjavil:

Nokia še vedno uporablja Navteq mape ?

Mislim, da so to Nokia mape, glede nato da so kupili Navteq ;).

lopov ::

GTX970 je izjavil:

Nokia še vedno uporablja Navteq mape ?

Navteq je v lasti Nokie :)

Miami_T ::

Navteq ne obstaja več. Sedaj je to Here.

kremenko1 ::

Upam ,da bodo popravili opcijo kompasa na karti,ker nikakor ne uspem karte spraviti v pravi položaj.

Blazz ::

a HUD option obstaja? če ne bom kar ostal na Sygicu, ker HUD je nor... sploh za ponoči

Mcsin ::

kremenko1 je izjavil:

Upam ,da bodo popravili opcijo kompasa na karti,ker nikakor ne uspem karte spraviti v pravi položaj.


Meni deluje pravilno... (S3)

DuleKrtola ::

Ne da se zoomirat z enim prstom, tko kot v Google maps in chrome :(

redmax ::

super....free offline navigator, z izjemo tak, ki ima pokrite tudi severne dežele ....za razliko od sygica, za katerega nimam pripomb..vsaj dokler nisem prišel do Islandije...potem sem bil primoran zagnat svojo staro nokio :)
Admin me je zbrisal, kljub opozorilu naj se logiram...
registriran drugače že od 2009 pa do izbrisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redmax ()

pivmik ::

jaz sem downloadal APK za to HERE navigacijo iz:
amapk na mojem Samsungu v Android 2.3.6 mi javi napako ko hocem instalirat APK:
There is a problem parsing the package.


Sklepam da HERE ne dela na Androidu 2.3.6?
Nikjer nisem zasledil minimalne zahteve oz pod katero verzijo androida dela,
LP, Gregor GRE^

lopov ::

pivmik je izjavil:

jaz sem downloadal APK za to HERE navigacijo iz:
amapk na mojem Samsungu v Android 2.3.6 mi javi napako ko hocem instalirat APK:
There is a problem parsing the package.


Sklepam da HERE ne dela na Androidu 2.3.6?
Nikjer nisem zasledil minimalne zahteve oz pod katero verzijo androida dela,


Slabo si bral, glej drugi link v novici :)
http://360.here.com/2014/10/21/here-for...

Is my Android phone compatible?

We’re testing HERE for Android with as many devices as possible. The general rule for compatibility is a device with Android 4.1 (‘Jelly Bean’) or greater. However, if you want to get the best results, we recommend smartphones with 1GB of RAM or more and a screen size between four and six inches.

By ‘side-loading’ the app onto your Android smartphone, please be aware that the app will not automatically update if newer versions are available, so stay tuned to HERE Three Sixty for any updates.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

VidKo ::

FAQ:

On which devices can I use the HERE app?

You can use the HERE app on any Samsung smartphone that has access to the Galaxy App Store. Make sure your phone has Android 4.1 or higher installed. Also, the app works best on phones with:

1 GB of RAM or more
Screen sizes from 4.5" to 6"

You can also use the HERE app on Android phones that aren't made by Samsung. Go to http://www.here.com/beta/android to download the app for any Android phone.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Lonsarg ::

Ja skompajlana je aplikacija zgleda za Android 4.1. Ampak jaz sem mislil da Google preko knjižnic omogoča poganjanje 4.x aplikacij tudi na 2.3.x verzijah android.

Master_Yoda ::

Heh, map ne gre shraniti na SD kartico, na internal memory pa mi tudi ne gre mape za Slovenijo v velikosti 288 MB, ker kao nimam placa, imam pa free cca 340 MB.

pivmik ::

lopov je izjavil:

Slabo si bral, glej drugi link v novici :)
http://360.here.com/2014/10/21/here-for...

Is my Android phone compatible?

We’re testing HERE for Android with as many devices as possible. The general rule for compatibility is a device with Android 4.1 (‘Jelly Bean’) or greater. However, if you want to get the best results, we recommend smartphones with 1GB of RAM or more and a screen size between four and six inches.

By ‘side-loading’ the app onto your Android smartphone, please be aware that the app will not automatically update if newer versions are available, so stay tuned to HERE Three Sixty for any updates.

Hvala.
So pa res skrili to.

Isht ::

lopov je izjavil:

Če kdo iz napisanega ne razbere -- gre za offline navigacijo in ne "osnovno" HERE, ki je online!

Ja, glede na tekst novice jaz razumem, da so karte online. Hvala za popravek.

LuiIII ::

Sem dal na svoj telefon. Ne vem kaj bluzite!? Zadeva dela čisto dobro offline in s podatki na SD kartici (cela Evropa)! Kollikor sem opazil prenaša samo podatke o prometu.

elKaktus ::

Tole je super novica. UI in delovanje app-a je top (enostaven, pregleden, učinkovit). Seveda je beta in bodo morali še malenkosti izpiliti, vendar meni že sedaj deluje gladko in brez težav - na Moto G in X. Omogoča prave offline mape (ki so res dobre, vsaj za evropo), offline navigacijo, offline iskanje po naslovih in POI(hoteli,restavracije in gostilne,kulturna prizorišča,trgovine,...).

Manjka mogoče le še slo. govorec (za navigiranje), kar pa pomanjkanje le-tega mene niti ne moti.

Je pa to končno tisto, kar smo verjetno mnogi že kar dolgo upali in čakali. Zanimivo bo le opazovati, kako se bodo odzvali ostali ponudniki navigacij, če bo tale Nokiina ostala brezplačna.

Še uradna reklama, kjer se malenkost norčujejo iz Google maps;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elKaktus ()

hojnikb ::

Konćno Nokiaši nebojo mogl več naprej metat tega argumenta, da majo boljše mape kot droidneži :)
#brezpodpisa

smash ::

torej zdaj ni več nobenega razloga, zakaj bi nekdo sploh še hotel na nokia aparat

kpkp ::

smash je izjavil:

torej zdaj ni več nobenega razloga, zakaj bi nekdo sploh še hotel na nokia aparat

Ne samo razloga, niti Nokia aparata ni.

klinker ::

Kaj pa fali Lumiam?
Ni za app frike fon, to res...so pa drugace odlicne naprave za bolj zrel folk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Ahim ::

Vidim, da so na strani Moj Mikro dobesedno prekopirali par odstavkov ... malo tukaj, malo tam:

http://www.mojmikro.si/news/nokiini_zem...

So vsaj navedli vira kopiranja. Upam, da ne dobi to dejansko kdo placano ...

Steampunk ::

klinker je izjavil:

Kaj pa fali Lumiam?
Ni za app frike fon, to res...so pa drugace odlicne naprave za bolj zrel folk.

Lumiam fali design, WP pa osnovne aplikacije i.e. banka, če smo že pri zrelem folku.

bluefish ::

Steampunk je izjavil:

Lumiam fali design
Dokaj subjektivna reč.

Steampunk ::

bluefish je izjavil:

Dokaj subjektivna reč.

Že, ampak živo ekstremne barve ravno ne spadajo med zrel folk. Ali pač, dandanes vidiš tudi človeka v obleki z flourescentnimi tesniskami. Imaš prav.

bluefish ::

Ane, ker telefone kupuje le "zrel" folk.

hojnikb ::

Steampunk je izjavil:

bluefish je izjavil:

Dokaj subjektivna reč.

Že, ampak živo ekstremne barve ravno ne spadajo med zrel folk. Ali pač, dandanes vidiš tudi človeka v obleki z flourescentnimi tesniskami. Imaš prav.

a te kdo sili, da kupiš tak kombo barv ?
#brezpodpisa

Steampunk ::

bluefish je izjavil:

Ane, ker telefone kupuje le "zrel" folk.

klinker je izjavil:

Kaj pa fali Lumiam?
Ni za app frike fon, to res...so pa drugace odlicne naprave za bolj zrel folk.


hojnikb je izjavil:

a te kdo sili, da kupiš tak kombo barv ?
Niti ne ponuja.

bluefish ::

Črna ni dovolj zrela?

Steampunk ::

bluefish je izjavil:

Črna ni dovolj zrela?

Ta je še edina normala, še vedno pa ni aplikacije za banko, pač nekaj kaj zrel folk uporablja. S tem se je debata začela.

bluefish ::

Jah, če rabiš app za banko, pač kupiš telefon z drugim sistemom.

matobeli ::

nabavil Lumio 635 za 60EUR pri Mobitelu, za punco, moram rečt da ni ravno moj Sony (Z1C) ampak je za 60EUR hudo dober telefonček. Na menije sem se normalno privadil, hitrost je OK, domači zaslon mi je tudi všeč. Pa normalen seznam ko hočeš videt vse aplikacije in ne da moraš skrolat 4 strani da najdeš tistega ki ga potrebuješ.

Skratka, če ne bi redno uporabljal nekaj aplikacij (ki so sicer zelo specifične in samo za androida) bi lahko komot zdržal z takim telefonom.

Dela pa HERE preverjeno na Sony Z1 compact, nobenih težav. Upam da grem čimhitreje kam v tujino da malo sprobam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Yossarian ::

Kako v teh navigaciji nastaviš, da določiš via pot. Primer: Iz Maribora bi rad šel na Rijeko. HERE navigacija mi ponudi samo pot preko Zagreba oz. Hrvaške, jaz pa bi raje šel po drugi poti in to skozi Ljubljano oz. po naših avtocestah.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

smash ::

Yossarian je izjavil:

Kako v teh navigaciji nastaviš, da določiš via pot. Primer: Iz Maribora bi rad šel na Rijeko. HERE navigacija mi ponudi samo pot preko Zagreba oz. Hrvaške, jaz pa bi raje šel po drugi poti in to skozi Ljubljano oz. po naših avtocestah.


ne moreš prek LJ, ker so poplave (Lumia to ve), zato pojdi preko Zagreba

Yossarian ::

Malce sem gugljal ino ugotovil, da se ne da nastavit.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MTB ::

Saj vem da to presega zmožnosti povprečnega uporabnika in zahteva veliko možganskih operacij, ampak lahko poskušiš MB-LJ in potem LJ-RE. :)

Spock83 ::

V novici ne piše, da itak vsi k imajo Samsung lahko naložijo preko njihovega Samsung app stora. Drugače je to šele BETA in v prihodnje lahko pričaujemo tudi VIA funkcijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audi, BMW in Daimler kupili Nokio HERE

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
827948 (25245) trololo2
»

Prihodnje leto se vračajo telefoni Nokia

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
1426573 (23787) erunno
»

Nokia ostaja, prehaja na Android (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10939835 (31945) boolsheat
»

Samsungovi androidni telefoni bodo dobili zemljevide Nokia HERE

Oddelek: Novice / Android
3212670 (9007) kpkp

Več podobnih tem