» »

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Temo vidijo: vsi
««
31 / 64
»»

matijadmin ::

Ah, pustite Smrekarja1, ki se dela norca in podtika, pa ne ve, kako potekajo masovni SIGINT zajemi in kakšne sorte trgovina je to. Ker dokazuje svoj prav, niti noče razumeti.

O nikakršni zaroti nisem govoril, celo nasprotno, ti zajemi se vršijo vseskozi, vanje pa se ulovi marsikaj. Hrvaška pa je _sama_ s selektorji/filtri prišla do tega v okviru dogovora o dostopu do določenega dela zajemov. Nihče se ni šel nobene zarote, imela je pač dostop. Že pred arbitražo in ga ima še danes. Četudi bi bilo neki državi (kot je to denimo Avstrija) v interesu, da Hrvaška tega ne dobi, praktično nima veliko možnosti, da ji bi to preprečila. Če le ni katera od članic Petera oči, oz. to niso ZDA.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

Smrekar1 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Saj Matija tega ni rekel.

Avstrija snema Slovenske podatke, Slovenija pa Avstrijske. Recimo.

Vsi podatki so pa potem v skupni bazi. Ali je tako težko to razumet?


Tu sta dve ugibanji, ki jih razkriti dokumenti ne podpirajo - namreč da kdo take stvari redno zbira in nadalje, da so podatki v skupnem supermarketu informacij. Če kaj potem drugo točko kvječemu izpodbijajo. Prvo ugibanje lahko razbijemo na dva kosa: ni podatkov, da bi se klici snemali in ni podatkov, da bi se redno nadzorovalo male ribice kot sta bila ta dva vpletena.
Če bi dobili na telefon predsednika vlade bi bilo tole malo drugače, ampak arbiter v mini sosedkem sporčku in podiplomska študentka? Prosim lepo.

Ena izmed velikih in nesmrtnih basni o Snowdenovih razkritjih je, da je rakril, da ZDA prisluškujejo svojim državljanom. V resnici pa zgolj zajemajo metadata, t.j. od kam so klicali kam, da s tem presejejo koga je smotrno bolj nadzirati in kam usmeriti vire. Razni 'eksperti' so to oklicali za prisluškovanje, ampak s tem kažejo zgolj na svojo nesposobnost.

Če bi podrobno spremljal razkritja Snowdna, bi vedel, da kako poteka ta trgovina. Ob pristopu se dogovori, kakšne so obveznosti (SIGINT zajemi) in kakšen bo dostop (npr. se konkretizira obseg razpoložljivih zajemov in selektorje). Pri tesnejših partnerstvih kot so Petero oči ali SSEUR so med partnericami te reči bolj poenotene. Pri 3rd Party Partnershipu pa so bolj stvar pogajanj vsake partnerice posebej. Seveda, tisti više imajo na razpolago več, končno pa tudi vse.

Tudi to ni res, Snowden je razkril, da se prisluškuje celo senatorjem ne le ameriškim državljanom. Pa tudi, kako si pomagajo med partnericami, da bi domača pravila obšli (zelo grobo povzeto, zajemaš drugje in tja preusmeriš domestic traffic).

Smrekar1 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Snowden je razkril kako je metadata bolj koristna od same date. Kar v ničemer ne izpodbija shranjevanja date.


Dokazuje pa tudi ne ane.

Pa še nekaj. Tudi, če so Hrvati gledali samo metadato - so lahko s prednastavljenimi filtri ugotovili, da se arbiter in študentka pogovarjata - potem so pa po drugih kanalih poskrbeli, za zajem date.


Možno, ampak to je zopet eno samo ugibanje.


Utemeljil sem svoje logično sklepanje. Nisem ničesar dokazoval. Pojasnil sem najenostavnejšo pot do prisluhov, seveda ob določenih predpostavkah. A bo?
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

matijadmin je izjavil:


Tudi to ni res, Snowden je razkril, da se prisluškuje celo senatorjem ne le ameriškim državljanom. Pa tudi, kako si pomagajo med partnericami, da bi domača pravila obšli (zelo grobo povzeto, zajemaš drugje in tja preusmeriš domestic traffic).


Ne boš verjel, ampak vsi ameriški senatorji so hkrati tudi ameriški državljani.


Utemeljil sem svoje logično sklepanje. Nisem ničesar dokazoval. Pojasnil sem najenostavnejšo pot do prisluhov, seveda ob določenih predpostavkah. A bo?


Utemeljil si svoje ugibanje s telovadbo do te mere, da niti slučajno ni več podobno osnovni trditvi.

Cervantes ::

matijadmin je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Kaki NSA. Iz posnetka je razvidno, da je bilo snemano pri njej doma.
V kakšni vlogi je bila gospa, pa rajši ne ugibam. So pa njena vprašanja arbitru dovolj zgovorna.
8-)

To ne bo držalo. A lahko utemeljiš?

Smrekar, očitno nimaš pojma kaj je sigint in misliš, da se danes bubičari uradnike.

Seveda nisem prepričan, da drži.
Sem pa parkrat poslušal posnetek, gospo se je slišalo dokej bolje, takorekoč hi-fi, arbitra pa dejansko kot bi govoril po telefonu, precej porezan frekvenčni spekter.
Striktno moje opažanje, se opravičujem

matijadmin ::

Smrekar1 je izjavil:

matijadmin je izjavil:


Tudi to ni res, Snowden je razkril, da se prisluškuje celo senatorjem ne le ameriškim državljanom. Pa tudi, kako si pomagajo med partnericami, da bi domača pravila obšli (zelo grobo povzeto, zajemaš drugje in tja preusmeriš domestic traffic).


Ne boš verjel, ampak vsi ameriški senatorji so hkrati tudi ameriški državljani.

To je samoumevno. Izpostavil pa sem, ker se niti ob tem zavedanju ti niso zganili. Še več je znano, da je NSA nadzorovala tudi svoje nadzorovalce.

Smrekar1 je izjavil:



Utemeljil sem svoje logično sklepanje. Nisem ničesar dokazoval. Pojasnil sem najenostavnejšo pot do prisluhov, seveda ob določenih predpostavkah. A bo?


Utemeljil si svoje ugibanje s telovadbo do te mere, da niti slučajno ni več podobno osnovni trditvi.


Niti enega argumenta nisi navrgel, po katerem bi lahko sklepal, da si sledil Snowdnovim razkritje in, da veš, kako SIGINT zajem in dogovori okoli njega potekajo. Kar živi v svojih pravljicah in nevednosti. Kar lajaj o zarotah, ko jih nihče ne omenja in ko konkretno opisano ravnanje ene države slednjega sploh ne pogojuje.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

Tu imaš faktološko napravljen povzetek domačega vohunstva NSA z vsemi potrebnimi in redaktiranimi viri: https://www.eff.org/nsa-spying/timeline in še to: https://theintercept.com/2015/12/30/spy...
Vrnite nam techno!

Smrekar1 ::

matijadmin je izjavil:

Izpostavil pa sem, ker se niti ob tem zavedanju ti niso zganili. Še več je znano, da je NSA nadzorovala tudi svoje nadzorovalce.


To je v celoti ameriška notranja zadeva. Sumim sicer, da so se kar fino zganili, ampak ne na način, ki bi ga ti želel (javni linč), ampak so zadevo naredili potihem, notranje, kot se te stvari dela, če imaš kanček pameti.

Kar lajaj o zarotah, ko jih nihče ne omenja in ko konkretno opisano ravnanje ene države slednjega sploh ne pogojuje.


Konkretno gledano nisi navedel niti enega argumenta za tole svojo hipotezo. Če to izpostavim me bolj težko označiš za nevednega tepčka.

Lahko te pa jaz označim za nekoga, ki ne ve kaj je to dokaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

poweroff ::

Si predstavljate kakšen halo bi bil, če bi NSA SOVA sistematično prisluškovala vsem kongresnikomparlamentarcem in opoziciji?
sudo poweroff

Smrekar1 ::

poweroff je izjavil:

Si predstavljate kakšen halo bi bil, če bi NSA SOVA sistematično prisluškovala vsem kongresnikomparlamentarcem in opoziciji?


Ponekod znajo take stvari reševati še drugače kot z javnim linčem. Višji kulturni nivo pa to, verjetno ne boš razumel.

jype ::

Mhm, temu sicer strokovno rečemo "pometanje pod preprogo", a dvomim, da boš razumel.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Mhm, temu sicer strokovno rečemo "pometanje pod preprogo", a dvomim, da boš razumel.


Močno dvomim, da so senatorjem in kongresnikom tajno prisluškovali in da so ti taisti senatorji in kongresniki to poamgali pomesti pod preprogo. Ampak to je zate žal preveč kompleksno vprašanje, pojdi se raje pogovarjat o čem lažjem.

jype ::

Smrekar1> Močno dvomim, da so senatorjem in kongresnikom tajno prisluškovali in da so ti taisti senatorji in kongresniki to poamgali pomesti pod preprogo. Ampak to je zate žal preveč kompleksno vprašanje, pojdi se raje pogovarjat o čem lažjem.

Ti kar še naprej močno dvomi, ko se boš naveličal si pa le preberi dejstva.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

Močno dvomim, da so senatorjem in kongresnikom tajno prisluškovali in da so ti taisti senatorji in kongresniki to poamgali pomesti pod preprogo. Ampak to je zate žal preveč kompleksno vprašanje, pojdi se raje pogovarjat o čem lažjem.

Nimaš kaj dvomit. Beri zgoraj link katerega sem prilepil. Dianne Feinstein et al so spravili skozi kongres zakonodajo, na podlagi katere je NSA lahko prisluškovala kongresnikom. To zakonodajo so potem še pomagali zaostrovati in ves čas so zasmehovali ljudi, ki so opozarjali na to, da NSA zlorablja pooblastila za prisluškovanje USA državljanom in tudi specifično kongresnikom.

Ko so izvedeli, da so prisluškovalu TUDI njim, so pa začeli nekaj besnet, da kongresniki bi morali imeti imuniteto.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

Smrekar1> predlagal izbris: Smrekar1 (danes ob 09:37:59)

O, pometanje pod preprogo!

poweroff ::

Višji kulturni nivo, ja. Pri na se pa raja pred sodiščem in vpije ob zakonitih preiskavah strežnikov...
sudo poweroff

Gaius ::

Gaius ::

Alencica ::

Odgovornost je porazdeljena, Pahor se sonči in "dela" na polno.
Erjavec je minister.

Najmanj ta dva bi resna opozicija spravila pred sodišče zaradi izdaje. Tele liki dobesedno rušijo ustavni red, ozemeljsko celovitost in suverenost države.
Ampak valda, lažje je mobilizirat okrog tem gej meridž (to tangira par 100 posameznikov v slo), begunci in podobne non-issues.

Gotta love that pr and spin doctor jobs.

Šengen, bargaining token? Ja pa kaj še, šengen razpade lažje kot cuker v vodi.

Škandalozno je, da zavoljo lastne narcisoidnosti in pravice trkanja po prsih (glejte mene, JAAAAZ sem TO zrihtal) politik v tako glup položaj spravi lastno državo.
Itak bi si pa vsi rajši luknjo v koleno vrtal kot priznal, da pa ima, mogoče, Janša prav glede meje.

Saj vem, da so delali po najboljših močeh ampak res je amaterizem prve klase to. Kronološko branje teme je pa naravnost tragično in dokazuje kako zelo delusional so bili navijači sporazuma!

jype ::

Alencica> Najmanj ta dva bi resna opozicija spravila pred sodišče zaradi izdaje.

Tudi hrvaški nacionalisti imajo podobna stališča, le da imajo večjo politično moč, kot slovenski, zato je Hrvaška odstopila od arbitražnega sporazuma.

Koliko jih bo to stalo, očitno še ne znajo izračunat.

Slonic-tonic> Ne bo nobenega kometarja od tistih ki so 24 ur na dan lajnali, kak da je arbitraža sveti gral.

Spet en nacionalist, ki ne razume, kako se spore rešuje v civiliziranem svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gregor P ::

Sam si sploh ne predstavljam karkoli drugega, kot da bo arbitražno sodišče opavilo svoje delo do konca (v tem je tudi ves njihov čar).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mare2 ::

Gregor P je izjavil:

Sam si sploh ne predstavljam karkoli drugega, kot da bo arbitražno sodišče opavilo svoje delo do konca (v tem je tudi ves njihov čar).


Čar že. Seveda morajo preveriti, ali funkcionirajo zakonito. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

arnecan1 ::

AC_DC ::

Kakršnakoli bo odločitev sodišča, Hrvaška ga itak ne bo upoštevala.
Sicer mi ni jasno, zakaj ne obveljajo republiške meje 1991 iz ex države.

nevone ::

Kakršnakoli bo odločitev sodišča, Hrvaška ga itak ne bo upoštevala.


Ja, Hrvatje niso Slovenci, ki pogosto znamo stopit korak nazaj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Cervantes ::

Sledi: HRXIT :)):|:)) !!!

nevone ::

Hrvati glumijo sto na uro.

Upam, da bo arbitražno sodišče opravilo delo do konca.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Win-win za nas. Če bo arbitražno sodišče razsodilo v našo korist, se bomo lahko na to sklicevali pri vseh prihodnjih pogajanjih in sodiščih. Če ne bo razsodilo v našo korist, bomo pa rekli, da itak sodba nič ne velja, ker Hrvati ne priznajo sodišča.>:D

Loocas ::

:)) keri komentarji na hrvaških web portalih...

O hrčki, seveda boste spoštovali odločitve mednarodnega sodišča. Brez skrbi.
Matev - najslabši troll vseh časov

borut_p ::

Okapi je izjavil:

Win-win za nas. Če bo arbitražno sodišče razsodilo v našo korist, se bomo lahko na to sklicevali pri vseh prihodnjih pogajanjih in sodiščih. Če ne bo razsodilo v našo korist, bomo pa rekli, da itak sodba nič ne velja, ker Hrvati ne priznajo sodišča.>:D


niti ne, ker enako se lahko sklicujejo hrvati. še vedno lahko po odločitvi ugotovijo, da morajo res spoštovati evropska sodišča in bodo prevzeli odločitev, če jim pa ne bo všeč pa pač bodo ustrajali da ga ne priznavajo.
in smo spet na pat poziciji

Loocas ::

borut_p je izjavil:

in smo spet na pat poziciji


Ne, nismo.
Matev - najslabši troll vseh časov

Cervantes ::

Koliko M€ letos in drugo leto hrčki pričakujejo od EU?

nevone ::

S-love-nci smo polni ljubezni, H-rvati bi se pa samo ravsali (rvati=ravsati se).

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

arnecan1 ::

nevone je izjavil:

S-love-nci smo polni ljubezni, H-rvati bi se pa samo ravsali (rvati=ravsati se).

o+ nevone

Vsekakor je na Hrvaškem najbolj razširjen skrajni nacionalizem. Tega ni mogoče skriti.

Politično korektno pač nekateri v Sloveniji temu pravijo domoljubje.

MrStein ::

AC_DC je izjavil:

Kakršnakoli bo odločitev sodišča, Hrvaška ga itak ne bo upoštevala.
Sicer mi ni jasno, zakaj ne obveljajo republiške meje 1991 iz ex države.

Ker jih Hrvaška ne upošteva. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

Saj pravzaprav veljajo, problem je morska meja, ker na morju ni bila določena republiška meja.

nevone ::

To, da smo Hrvate spustili v EU preden smo se dogovorili za mejo, je bila strateška napaka.

Nekaterih naivnost nikoli ne mine.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mr.B ::

Strateška napaka česa ? Da so nas dobili s hlačami okoli gležnjev, nepripravljeni za ex Juga trg ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nevone ::

Napaka, da smo na referendumu izglasovali, da bomo šli na arbitražo glede meje in da ta dogovor zadošča. Morali bi vztrajati, da se meja določi pred vstopom Hrvaške v EU.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

Napaka, da smo na referendumu izglasovali, da bomo šli na arbitražo glede meje in da ta dogovor zadošča. Morali bi vztrajati, da se meja določi pred vstopom Hrvaške v EU.

Ampak, to bi bilo ksenofobno in neveropejsko. /s
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

Bomo videli, koliko bodo zdaj Hrvatje ksenofobni in neevropski.

Če prav ksenofobni oni niso v smislu, da bi se nas bali. Pretirano sovražijo nas pa tudi ne. Samo znajo delat zase.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Martin Krpan ::

Ja neevropski , ker skrbijo za lastne interese.:P
Je pa zato pol slovenije "evropske - beri: hlapčevske" in jih bolj skrbi za tujca kot za nas same.;(

Mr.B ::

Nehajte smetiti temo, za stanje v Sloveniji niso krivi v EU in Bruslju, v končni fazi dobimo iz EU kar nekaj dnaraj, ki bi ga v nasprotnem primeru nebi dobili In podobno zakaj pa ni dnarja iz EU za drugi tir, verjetno je potebno manj krasti, da tega denarja na koncu nebi bilo potrebno vrniti... In Hrvatom brez da bi bili del EU, nebi uspelo tako enostavno kupovati po Sloveniji, oziroma no kar nekaj podjetji se je preselilo na Hrvaško...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

arnecan1 ::

Jaz pa se bojim, da imajo Hrvati v žepu še enega aduta (beri še eno prisluškovanje, ki bo za nas še bolj neugodno kakor prvo)

ZaphodBB ::

Hrvati so se zbližali z Američani, mi pa Rusom lezemo v rit.

Očitno se nam ful obrestuje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Cervantes ::

Če tisti posnetek ni bil naročen in dobro zrežiran, sem jaz pes od Grete Garbo.8-)

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Hrvati so se zbližali z Američani, mi pa Rusom lezemo v rit.

Očitno se nam ful obrestuje.

To ne drži. Hrvati so tradicionalno v dobrih odnosih z Američani od Oluje, ker so zanje geostrateško (v Jadranu in Mediteranu) nepogrešljivi. So del 3rd Party Partnershipa na obveščevalskem parketu, mi nismo nikjer. Vse prek nemške BND, ki je del Seniorsov Evrope, vendar ne smemo z njihovo pomočjo take galame početi. Žal.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

Eh, meni se pa zdi arbitraža dober način reševanja spora. Škoda, da smo angažirali takšne amaterje, to jasno obžalujem in pozdravljam nadaljevanje.

Precej nenavaden se mi je zdel odstop tistega Abrahama kot bi ga nekdo izsilil.

Drugače pa, kaj bodo sosedje spoštovali in česa ne, ne vem. Jasno pa je, da blefirajo, ker na mednarodnem sodišču niso sprožili postopka proti nadaljevanju, kar bi morali že ob naslednjem procesnem dejanju, tj. imenovanju nadomestnih sodnikov, prav gotovo pa sedaj ob sprejetju odločitve o nadaljevanju.

Kako zgleda njihov nacionalizem, pa najbolj nazorno prikaže tale dogodek (kamenjanje nogometaša z družino, ker so slabo igrali): http://m.24ur.com/sport/nogomet/rakitic...

Odločitev bodo morali spoštovati in bodite prepričani v sankcije mednarodne skupnosti ter EU, če se to ne bo zgodilo. Kamenjanja se Evropi pač ne gremo.
Vrnite nam techno!

ZaphodBB ::


To ne drži. Hrvati so tradicionalno v dobrih odnosih z Američani od Oluje, ker so zanje geostrateško (v Jadranu in Mediteranu) nepogrešljivi. So del 3rd Party Partnershipa na obveščevalskem parketu, mi nismo nikjer. Vse prek nemške BND, ki je del Seniorsov Evrope, vendar ne smemo z njihovo pomočjo take galame početi. Žal.

Kaj ne drži? Da so Hrvati blizu z Američani si potrdil sam.

Torej ne drži, da je naša politika rusofilska?

Ali kaj tretjega?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

A. Smith ::

Naš politika je žal preveč naklonjena rusom.

Ampak ne verjamem, da lahko Američani zminirajo arbitražo. Tudi ne verjamem, da jim bomo dali še eno takšno priložnost, kot smo jim jo nedavno.

Arbitražo je treba dokončati in uveljaviti v praksi. Tu je časovni potek problem, ker se lahko v nekaj letih EU podre. Čim prej speljati!!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:


To ne drži. Hrvati so tradicionalno v dobrih odnosih z Američani od Oluje, ker so zanje geostrateško (v Jadranu in Mediteranu) nepogrešljivi. So del 3rd Party Partnershipa na obveščevalskem parketu, mi nismo nikjer. Vse prek nemške BND, ki je del Seniorsov Evrope, vendar ne smemo z njihovo pomočjo take galame početi. Žal.

Kaj ne drži? Da so Hrvati blizu z Američani si potrdil sam.

Torej ne drži, da je naša politika rusofilska?

Ali kaj tretjega?

Oprosti, ja. Sem hitro odgovarjal. Hrvatje se niso zbližali z ZDA (zdaj ali priložnostno, če je bilo tako mišljeno). In tudi ni res, da je naša, oz. vsa naša politika rusofilska. Z Rusijo smo imeli klirinški dolg in precej globlje gospodarske odnose od Hrvatov, framacija, nekoč tudi telekomunikacije ... To je potrbno vzdrževati in ob sankcijah Rusije je slovenska vladna politika te (sankcije) tudi podprla.

Bolj se mi zdi zgrešeno tvoje namigovanje, da bi se mi lahko z ZDA bolj zbližali,oz. da imajo naši odnosibz Rusijo kakršen koli vpliv na te dogodke, povezane z arbitražo. Nimajo, to je samo zlonamerno disanje in širjenje FUDa.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

««
31 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška obveščevalna služba SOA naj bi prisluškovala Slovencem v arbitraži

Oddelek: Problemi človeštva
384432 (3518) Smrekar1

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937092 (29747) PaX_MaN
»

Prisluhe so Hrvaški priskrbele ZDA, da bi disciplinirale Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6212111 (9662) Isotropic
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277033 (6247) mojsterleo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340204682 (167599) Ziga Dolhar

Več podobnih tem