» »

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Temo vidijo: vsi
««
32 / 64
»»

AC_DC ::

MrStein je izjavil:

AC_DC je izjavil:

Kakršnakoli bo odločitev sodišča, Hrvaška ga itak ne bo upoštevala.
Sicer mi ni jasno, zakaj ne obveljajo republiške meje 1991 iz ex države.

Ker jih Hrvaška ne upošteva. ;)

Tako kot ne bodo upoštevali arbitražnega dogovora, niso upoštevali sporazuma Drnovšek-Račan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

ZaphodBB ::

Oprosti, ja. Sem hitro odgovarjal. Hrvatje se niso zbližali z ZDA (zdaj ali priložnostno, če je bilo tako mišljeno).

Ne ni bilo tako mišljeno. Mišljeno je bilo, da imajo Hrvatje bližje odnose z ZDA. To ni nekaj kar narediš oportunitetno. To je del strategije.

In tudi ni res, da je naša, oz. vsa naša politika rusofilska.

Tudi tega nisem nikjer rekel. Je pa naša URADNA politika rusofilska, kot je javno mnenje tudi pretežno rusofilsko. Sedaj, lahko se pogovarjava v katero smer gre vpliv. Vendar jaz trdim, da je javno mnenje posledica delovanja političnega prostora, ki je preko medijev ustvarilo simpatije napram Rusiji.

Bolj se mi zdi zgrešeno tvoje namigovanje, da bi se mi lahko z ZDA bolj zbližali,oz. da imajo naši odnosibz Rusijo kakršen koli vpliv na te dogodke, povezane z arbitražo. Nimajo, to je samo zlonamerno disanje in širjenje FUDa.

Ker realpolitik je samo bajka. Že dobro, lep pozdrav v lala-land.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Cervantes ::

Nekdo je omenil sankcije.
Kakšne sankcije, prosim?
Bodo morali plačati globo zaradi nespoštovanja sodišča?

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Cervantes je izjavil:

Nekdo je omenil sankcije.
Kakšne sankcije, prosim?
Bodo morali plačati globo zaradi nespoštovanja sodišča?

Apologeti in kolaboranti se sedaj izmikajo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

razerznak ::

Cervantes je izjavil:

Nekdo je omenil sankcije.
Kakšne sankcije, prosim?
Bodo morali plačati globo zaradi nespoštovanja sodišča?


sam trump mora bit predsednik pa še istro zravn dobimo
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Gregor P ::

Sankcije so/bodo v tem, da pride spoštovanje arbitraže na dan pri prav vsaki medanorodnopravni pogodbi; in Slovenija lahko vedno povsem javno in upravičeno zavira prav vsako zadevo, kjer le ima priložnost (npr. zadevah EU).

Ni arbitražno sodišče od včeraj ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Martin Krpan ::

Saj je že prišlo na dan že hrvaško nespoštovanje sporazoma Drnovšek-Račan in 100 drugih pa praksa kaže , da to ne EU , ne USA ali OZN niti malo ne zanima.

So pa nas prisilili , da smo jih spustili v EU.
Zakaj misliš , da bo tokrat kaj drugače?

Gregor P ::

Zato ker tokrat govorimo o spoštovanju mednarodno uveljavljenega arbitražnega sodišča in ne nekem okrajnem sporazumu nekih levih držav.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Martin Krpan ::

Mednarodnega ? Auuuuuu !
Okrajni sporazum nekih levih držav je vreden ravno toliko kot sodba uveljavljenega mednarodnega sodišča , ki razsoja o nekih dveh levih državah.
Oboje je fajn če se spošuje..... če ne pa....jebi ga!;)

Gotovo si še zelo mlad da imaš tolikšno zaupanje v razne mednarodne larifari , ker če bi se samo spomnil na Yu vojne bi vedel da je bilo nekaznovano pregaženih stotine raznih sporazumov , sodb , sklepov OZN , navadno še preden se je črnilo na papirju posušilo.

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

ZaphodBB, iz Lalalanda vam sporočamo, da je vaša rezervacija sprejeta in vas toplo pričakujemo. Šalo na stran. Dejstvo je, da Hrvaška lahko "prosto" na tržnici ranga 3rd Pary Partnership pridobiva podatke in jih uporabi, kakor jih hoče. Ne glede na naše rusofilstvo, ki v to temo absolutno ne sodi, mi nimamo ne dobre zunanje politike ne obveščevalnih partnerstev kot bi se spodobilo. Mi pa lahko samo varnostni vidik uresničujemo ob droptinicah, ki si jih od ust vzame BND. Pa še to moramo v tišini poobedovati, takle imamo. Pa ne zaradi Hrvatov niti zaradi Rusov.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

A. Smith je izjavil:


Arbitražo je treba dokončati in uveljaviti v praksi. Tu je časovni potek problem, ker se lahko v nekaj letih EU podre. Čim prej speljati!!

Totgesagte leben langer.
Po naše: če na forumu trdijo da bo jutri nekaj razpadlo, grem še danes staviti vse svoje premoženje, da se ne bo v 100 letih.

matijadmin je izjavil:


Kako zgleda njihov nacionalizem, pa najbolj nazorno prikaže tale dogodek (kamenjanje nogometaša z družino, ker so slabo igrali): http://m.24ur.com/sport/nogomet/rakitic...

Odločitev bodo morali spoštovati in bodite prepričani v sankcije mednarodne skupnosti ter EU, če se to ne bo zgodilo. Kamenjanja se Evropi pač ne gremo.

Ja, ker, citiram: "šest mladeničev", daje sliko o celem narodu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

arnecan1 ::

MrStein je izjavil:

Ja, ker, citiram: "šest mladeničev", daje sliko o celem narodu.


Šest mladeničev resnično ne daje sliko o celem narodu in pri takšnih stvareh se ne sme iti na prvo žogo. Zadevo je potrebno dosti bolj podrobno analizirati. Ampak, ko sestavimo na stotine zgodb v mozaik, dobimo sliko, kakšno je stanje duha pri naših sosedih.

Nekateri naši novinarji in politiki politično korektno govorijo o hrvaškem domoljubju in da bi si lahko Slovenci vzeli za zgled, kako se boriti za svojo domovino. Zame je to domoljubje že zdavnaj prestopilo mejo zaželenega in koristnega in si ne želim, da bi domoljubje izkazovali na takšen način, kot je v navadi pri velikem delu hrvaške politike in prebivalstva.

Sicer pa je dovolj malo prečitati slovenske in hrvaške forume. Razlika je očitna. Hrvaška nas v domoljubju (beri šovinizmu) krepko vodi. Nekako 10:1 v nogometnem žargonu.8-O

MrStein ::

V idiotizmu pa res ne rabimo "voditi".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Martin Krpan je izjavil:

Mednarodnega ? Auuuuuu !
Okrajni sporazum nekih levih držav je vreden ravno toliko kot sodba uveljavljenega mednarodnega sodišča , ki razsoja o nekih dveh levih državah.
Oboje je fajn če se spošuje..... če ne pa....jebi ga!;)

Gotovo si še zelo mlad da imaš tolikšno zaupanje v razne mednarodne larifari , ker če bi se samo spomnil na Yu vojne bi vedel da je bilo nekaznovano pregaženih stotine raznih sporazumov , sodb , sklepov OZN , navadno še preden se je črnilo na papirju posušilo.

Nobene od naju ni toliko star, kolikor let že delujejo arbitražna sodišča navkljub Sloveniji in Hrvaški (delujejo pa zato, ker je to tudi v interesu večjih, močnejših držav).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Martin Krpan ::

Nima veze !
Lahko se njihovih sodb držijo večje , močnejše države , ker hrvati se jih sigurno ne bojo.
Kazen pa bo : ti ,ti ti....

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Ker realpolitik je samo bajka. Že dobro, lep pozdrav v lala-land.


Osebno dvomim, da ima vprašanje Piranskega zaliva omembe vreden vpliv na odnos ZDA-Hrvaška in obratno. To so bile zgolj blodnje nekega hrvaškega analitika, ki ni deležen primerne zdravstvene oskrbe. Če bi bili mi nek ruski vazal a la Belorusija bi bilo morda drugače, ampak ker smo del EU, NATO in še česa temu jasno ni tako.

Ajdi, mogoče bi zadevo v grobem omenili, če bi bil Piranski zaliv kritičnega pomena za gospodarski uspeh Hrvaške. Ampak s tega stališča je za Slovenijo majhnega pomena, za Hrvaško pa povsem trivialen. Misliš da State Department nima boljšega dela kot se vmešavati v tako petorazredno temo?

Gregor P ::

Tukaj ne smeš biti preveč naiven, ameriška "administracija" se zanima za vsako malenkost v neki državi in to najbrž upošteva pri njihovi strategiji udejanja (njihovih) interesov. Očitno imajo dovolj denarja oz. ga investirajo dovolj tudi v takšne "malenkosti". Medtem ko si nekatere druge države tega pač ne morejo privoščiti v tolikšni meri (in se tega lotijo "na grobo", če sploh).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

ZaphodBB ::


Osebno dvomim, da ima vprašanje Piranskega zaliva omembe vreden vpliv na odnos ZDA-Hrvaška in obratno. To so bile zgolj blodnje nekega hrvaškega analitika, ki ni deležen primerne zdravstvene oskrbe. Če bi bili mi nek ruski vazal a la Belorusija bi bilo morda drugače, ampak ker smo del EU, NATO in še česa temu jasno ni tako.

Ajdi, mogoče bi zadevo v grobem omenili, če bi bil Piranski zaliv kritičnega pomena za gospodarski uspeh Hrvaške. Ampak s tega stališča je za Slovenijo majhnega pomena, za Hrvaško pa povsem trivialen. Misliš da State Department nima boljšega dela kot se vmešavati v tako petorazredno temo?

Najpametnejši in najmodrejši...

Realpolitik deluje quid pro quo. Hrvati Američanom omogočajo s svojega ozemlja odskočno desko, Američani dajo Hrvatom tisto, kar se Hrvatom zdi pomembno in seveda ni v škodo ZDA.

In sedaj ali je Piranski zaliv strateškega pomena za Hrvaško? Nikakor ne. Zakaj pa se potem gre?

Gre se za to, da ima Hrvaška nerešeno mejo tudi z vzhodnimi sosedami, kjer pa gre za izjemno pomembna strateška in politična vprašanja. Piranski zaliv je pomemben posredno, kot precedens. Hrvati morajo minirati arbitražo, ker obstaja precejšnja verjetnost, da bodo arbitražo izgubili - kar na primeru Piranskega zaliva ni tako zelo pomembno.

Pomembno pa je, da bodo potem "prisiljeni" (s strani EU) v arbitražo z vzhodnimi sosedami, kjer njihova pozicija ni bistveno močnejša kot v primeru Piranskega zaliva.

Ampak hej, kdo sem jaz, da bom Smrekarja Velikega učil realpolitik. On namreč ve, da samo tiso kar prebere na MMC obstaja in je res.

Lep pozdrav v lalaland.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mr.B ::

Glede na to da imate težave z geopolitiko, si najprej zemljevid poiščite. Ker vem da rabijo ščititi ZDA interese pred madžari :)) ... Zdej samo še rabimo da začne nekod nakladati da so tamponska cona med Musliči in RKC-jem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Realpolitik deluje quid pro quo. Hrvati Američanom omogočajo s svojega ozemlja odskočno desko, Američani dajo Hrvatom tisto, kar se Hrvatom zdi pomembno in seveda ni v škodo ZDA.


Odskočno desko jim hrčki nudijo prostovoljno, tudi če se ne vmešavajo v dotično vprašanje, za katero hrčki neprestano ponavljajo, da je bilaterarne narave. V tej točki se pojavi vprašanje kako naj bi jim ZDA pravzaprav pomagale, glede na to, da so hrčki tisti, ki stalno ponavljajo, da gre za bilaterarno vprašanje. Ja, je nabijanje glede tega, da so ZDA prisluškovale neki študentki v Sloveniji in to potem izročile hrčkom v pomoč, ampak to je globoko v območju "Amerikkka israHELL moSSad CIA Ev1lll!!!!111", ki ga običajno bolj povezujemo z neuravnovešenci in iliterati. So kakšni dokazi da imajo tu ZDA prste vmes, ali zgolj ugibanja in namigovanja?

In sedaj ali je Piranski zaliv strateškega pomena za Hrvaško? Nikakor ne. Zakaj pa se potem gre?

Gre se za to, da ima Hrvaška nerešeno mejo tudi z vzhodnimi sosedami, kjer pa gre za izjemno pomembna strateška in politična vprašanja. Piranski zaliv je pomemben posredno, kot precedens. Hrvati morajo minirati arbitražo, ker obstaja precejšnja verjetnost, da bodo arbitražo izgubili - kar na primeru Piranskega zaliva ni tako zelo pomembno.

Pomembno pa je, da bodo potem "prisiljeni" (s strani EU) v arbitražo z vzhodnimi sosedami, kjer njihova pozicija ni bistveno močnejša kot v primeru Piranskega zaliva.


Bistveno pomembnejša pa tudi ne. Pri neurejenih obmejnih vprašanjih v primeru Hrvaške sploh ne gre za neke strateško pomembne točke, ki bi imele na njihovo prihodnost omembe vreden vpliv. Tu je Piranski zaliv še skoraj najbolj ključno vprašanje, ker jim da pomorsko mejo z Italijo, kar bi lahko bilo v primeru razpada EU, nekoliko (a ne zelo) pomembno. Ostane še kaj točno? Nekaj morja pri Črni gori, ki bi morda lahko postalo pomembno, če ne bi bilo hidravličnega lomljenja? Heh. Vsa vprašanja skupaj niso vredna omembe.

Hrvaški obmejni spori so "dobri" izključno za to, da hrvaškim politikom omogočajo preusmerjati pozornost ko v državi zariba. Ribanje je v zadnjih 8 letih postalo v lepi njihovi pravilo, zato pa zdaj to vlečejo ven.

Kakorkoli, če po vsem tem še vedno misliš, da je v interesu ZDA, da se tole ne razreši, imam most, ki bi ga rad prodal. Dobra ponudba veš, investicija se ti bo praktično takoj povrnila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Smrekar1 ::

Gregor P je izjavil:

Tukaj ne smeš biti preveč naiven, ameriška "administracija" se zanima za vsako malenkost v neki državi in to najbrž upošteva pri njihovi strategiji udejanja (njihovih) interesov.


Med interese ZDA med drugim spadajo tudi urejeni odnosi med zavezniki, kamor spadata tudi Slovenija in Hrvaška, ter Črna gora in Madžarska. Želeli bi dobiti tudi Bosno in nekoč Srbijo, a do tega je še daleč. Podpihovanje takih nepomembnih tem bi torej interesom ZDA škodilo.

Mar misliš, da v State departmentu ne znajo gledati več kot leto ali dve vnaprej? Ej, to ni Rusija. Če nimajo izdelane strategije imajo vsaj približne izračune ali je nekaj dolgoročno dobro ali slabo. Vse javne objave ZDA so v stilu "mi se v to ne želimo vmešavati", kar eni interpretirajo kot da pomagajo hrčkom. Que?

ZaphodBB ::

Kakorkoli, če po vsem tem še vedno misliš, da je v interesu ZDA, da se tole ne razreši, imam most, ki bi ga rad prodal. Dobra ponudba veš, investicija se ti bo praktično takoj povrnila.

ZDA je za tole mlakužo vseeno.

Odskočno desko jim hrčki nudijo prostovoljno

Japajade. Nič na tem svetu ni zastonj.

Ja, je nabijanje glede tega, da so ZDA prisluškovale neki študentki v Sloveniji in to potem izročile hrčkom v pomoč, ampak to je globoko v območju "Amerikkka israHELL moSSad CIA Ev1lll!!!!111", ki ga običajno bolj povezujemo z neuravnovešenci in iliterati. So kakšni dokazi da imajo tu ZDA prste vmes, ali zgolj ugibanja in namigovanja?

Od kje si to potegnil? Slamnati možje povsod okrog tebe.

For the record, sam sem močno pro ZDA in bi si želel, da bi naši cepci izkoristili priložnost in da bi Ameri operirali iz Slovenije namesto Hrvaške. Kot so tudi želeli.

Moja kritika ne leti na amere, temveč na naše komunistične pro ruske voditelje.

In seveda take cepce kot si ti, ki jih bolj zanima širjenje propagande kot razumevanje dejanskega stanja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


ZDA je za tole mlakužo vseeno.


Čakaj, jim je vseeno ali uporabljajo to za odskočno desko?

Japajade. Nič na tem svetu ni zastonj.


Ameri so hrvatom to že dodobra plačali s pomočjo v vojni. Kaj misliš, da je bilo tisto zastonj?
Hrčkom je vsekakor v interesu, da so lokalni voditelji Balkana oni in ne Srbi. Srbov je 2x več, imajo nekaj zaslombe pri Rusih, tudi hrčki rabijo zaveznika in tega dobijo v ZDA, ki jim je tudi to v interesu. ZDA dobijo od hrčkov vse kar hočejo tudi če se ne vmešavajo v tele obmejne zadeve. Zakaj bi torej se vmešavali in tvegali precej hud škandal in konkreten padec ugleda?

Računica je za ZDA povsem na strani nevmešavanja.

Od kje si to potegnil? Slamnati možje povsod okrog tebe.


Če je to slamnati mož prosim pokaži kaj trdnejšega od tega ugibanja. Če je pa vse skupaj eno samo ugibanje pa morda malo premisli na čem stoji zadeva.

For the record, sam sem močno pro ZDA in bi si želel, da bi naši cepci izkoristili priložnost in da bi Ameri operirali iz Slovenije namesto Hrvaške. Kot so tudi želeli.

Moja kritika ne leti na amere, temveč na naše komunistične pro ruske voditelje.


S tem se načeloma strinjam, posledica tako ... recimo netravmatične izkušnje s komunizmom kot globoko prisotno stoletja staro rusofilijo. Ampak tako je, nimamo kaj.

In seveda take cepce kot si ti, ki jih bolj zanima širjenje propagande kot razumevanje dejanskega stanja.


Če sem cepec zato, ker ne verjamem nekim ugibanjem brez vsakršnih dokazov in s precej dokazi proti sem pač cepec.
Na vprašanje kaj si potem ti raje ne bi odgovarjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

Čakaj, jim je vseeno ali uporabljajo to za odskočno desko?

Kakšno odskočno desko? Ti misliš, da bodo Ameri v Piranskem zalivu gradili pomorsko bazo al kaj?

Če je to slamnati mož prosim pokaži kaj trdnejšega od tega ugibanja. Če je pa vse skupaj eno samo ugibanje pa morda malo premisli na čem stoji zadeva.
...
Če sem cepec zato, ker ne verjamem nekim ugibanjem brez vsakršnih dokazov in s precej dokazi proti sem pač cepec.
Na vprašanje kaj si potem ti raje ne bi odgovarjal.

Naj vrže kamen kdor je brez greha. Če ti moji pomisleki ne dišijo, jih ignoriraj.

Seveda gre za ugibanja. Tako kot pri tebi tudi.

Razlika med nama je, da si ti tisti, ki ne prenese alternativnih perspektiv.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Naj vrže kamen kdor je brez greha. Če ti moji pomisleki ne dišijo, jih ignoriraj.

Seveda gre za ugibanja. Tako kot pri tebi tudi.


Če so nam Wikileaksi kaj pokazali je to to, da je diplomacija ZDA presenetljivo odprta, nenavadno malo imajo mešetarjenja pod mizo. Piranski zaliv je za nas drugorazredna tema, za ZDA vsaj petorazredna tema. Vmešavati se jim ni treba, potencialnih koristi v bistvu ni, to jim ne bo dalo ničesar kar ne bi že itak imeli, potencialne škode je ogromno - računica je torej odločno nagnjena v smer nevmešavanja. Dokazov za vmešavanje ni. Javne izjave brez izjem kažjo na nevmešavanje. V interesu ZDA je, da se vprašanje razreši in s tem zgladi brezvezen sporček med dvema zaveznikoma - če hočejo da hrčki krotijo Srbe, res ne potrebujejo še ene distrakcije severno od sebe (ki je nenavadno pozitivno nastrojena do Srbov), če nič drugega. Drugih dokazov, ki bi kakorkoli kazali na vmešavanje, ni. Če bi ZDA obupano iskale plus točke pri hrčkih bi se mogoče lahko pogovarjali, ampak resnica je googole svetlobnih let od tega.

Torej ja, jaz bom kar mirno vrgel kamen in rekel, da je tole navaden kupček dingovih ledvičk.

Veš kaj mislim, da se je zgodilo? Hrčki so prek svoje obveščevalne službe sami nadzirali arbitra, ugotovili so, da kliče tisto deklino (kar ni neka umetnost), ji namestili primeren malware na računalnik in tako prišli do posnetka, ki ga je tam hranila.
Vpletemo samo hrvaško službo državne varnosti (kako se jim že reče?), ki dela po navodilih njihovih politikov. V predvolilnem času si niso mogli privoščiti izgube arbitraže, zato so to plasirali, da bi preusmerili pozornost od splošnega razsula v državi.

Razlika je torej v tem, da so hrčki že od začetka imeli namen torpedirati arbitražo v zase ugodnem trenutku, vsaj v primeru, da ne bo šla njim v prid. Razlika med "ugibanji" je torej v tem, da ti vlečeš ven stvari iz zraka in imaš ugibanje na ugibanje, jaz pa samo sledim MO hrčkov, delajo enako kot smo od njih že vajeni. Po tvoje se hrčki glede tega niso pogajali s figo v žepu?
Povedano drugače, ti nekaj bluziš, jaz pa imam predstavljen realen scenarij, ki ne potrebuje niti ene malo verjetne točke.

Razlika med nama je, da si ti tisti, ki ne prenese alternativnih perspektiv.


Prenesem jih že, se pa z njimi ne strinjam. Glede na negativen čustven odziv bi rekel, da si prej ti tisti, ki jih ne prenese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::


Veš kaj mislim, da se je zgodilo? Hrčki so prek svoje obveščevalne službe sami nadzirali arbitra, ugotovili so, da kliče tisto deklino (kar ni neka umetnost), ji namestili primeren malware na računalnik in tako prišli do posnetka, ki ga je tam hranila.
Vpletemo samo hrvaško službo državne varnosti (kako se jim že reče?), ki dela po navodilih njihovih politikov. V predvolilnem času si niso mogli privoščiti izgube arbitraže, zato so to plasirali, da bi preusmerili pozornost od splošnega razsula v državi.

Razlika je torej v tem, da so hrčki že od začetka imeli namen torpedirati arbitražo v zase ugodnem trenutku, vsaj v primeru, da ne bo šla njim v prid. Razlika med "ugibanji" je torej v tem, da ti vlečeš ven stvari iz zraka in imaš ugibanje na ugibanje, jaz pa samo sledim MO hrčkov, delajo enako kot smo od njih že vajeni. Po tvoje se hrčki glede tega niso pogajali s figo v žepu?

Če so nam leaksi kaj razkrili je, da (vsaj v NATO) večino vohunjenja v bistvu opravlja NSA - ostali pa samo dobivajo različne nivoje dostopa do "skupnih" podatkov. Pa saj kako zame ni tako zelo relevanten kot čemu. In čemu ima veze s Hrvaško vzhodno mejo, ker Piranski zaliv je za Hrvaško minornega pomena.

jaz pa imam predstavljen realen scenarij, ki ne potrebuje niti ene malo verjetne točke.

Proooof plox.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mr.B ::

Ajooooo.. Sej vemo iluminati so pred 25leti preporznali da je EU škodljiva tvorba, pa bodo Hrvatom pomagali, da Slovenija ne bo imela odprtega morja.... No nekako tako rezberem Smrekarjevo peisanje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Če so nam leaksi kaj razkrili je, da (vsaj v NATO) večino vohunjenja v bistvu opravlja NSA - ostali pa samo dobivajo različne nivoje dostopa do "skupnih" podatkov. Pa saj kako zame ni tako zelo relevanten kot čemu. In čemu ima veze s Hrvaško vzhodno mejo, ker Piranski zaliv je za Hrvaško minornega pomena.


Kakšnega pomena so pa njihovi obmejni spori na vzhodu?

Proooof plox.


Imaš ga v zbrisanem delu objave, ki si jo citiral.

Smrekar1 ::

Mr.B je izjavil:

Ajooooo.. Sej vemo iluminati so pred 25leti preporznali da je EU škodljiva tvorba, pa bodo Hrvatom pomagali, da Slovenija ne bo imela odprtega morja.... No nekako tako rezberem Smrekarjevo peisanje.


Ne vem od kje ti to. Moje edino mnenje je, da so hrčki pač bili hrčki in že od začetka iskali načine kako torpedirati arbitražo, vsaj v primeru, da jim ne bo po godu. To je v skladu z vsem kar smo videli.

Alternativa je zarota med ZDA in Hrvaško, z namenom sabotirati ta in vsa nadaljnja reševanja mejnih vprašanj ki jih imajo, ker ZDA hočejo obdržati vpliv na Hrvaškem in za to nimajo boljših vzvodov. Heh.

Celo :)) bi lahko rekli.

ZaphodBB ::

Imaš ga v zbrisanem delu objave, ki si jo citiral.

Aha, moja ugibanja so blodnje, tvoja pa dokaz? Dishonest Smrekar.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Aha, moja ugibanja so blodnje, tvoja pa dokaz? Dishonest Smrekar.


Razlika je v tem, da tvoja "ugibanja" temeljijo na naravnost fantastičnih predpostavkah in si ne zaslužijo več tako laskavega naziva. Moja "ugibanja" tudi niso ugibanja, temveč zgolj opažanja vedenja hrčkov zadnjih 25 let. Da bi bilo tvoje res moramo predpostaviti, da se Ameri obnašajo drugače kot bi bilo to v njihovem interesu in drugače kot je to v skladu s tem, kar vemo o njih.
Zame pa moramo predpostaviti samo to, da k tem hrčki niso pristopili nič kaj dosti drugače kot so pristopili k drugim vprašanjem.

Nobeden od naju torej ne ugiba, temveč ti bluziš medtem ko jaz analiziram. Če sem zaradi tega jaz cepec in ti velemojster mednarodnih odnosov ti dve stvari verjetno pomenita nekaj drugega kot to, kar sta pomenili nekoč.

matijadmin ::

ZaphodBB, za temi prisluhi ne stojijo ZDA proaktivno(v smislu zunanje politike ali kako drugače). Saj si deloma na to že kar sam odgovoril.

Članice različnih partnerstev imajo različne nivoje (dostope po selektorji) in različne obveze (predvsem v sigint smislu). Nato je samo eno od partnerstev/nivojev, zelo specifično, zatobga ne gre primerjati.

Hrvaška je v 3rd party partnershipu (poleg nata, kjer smo tudi mi, ampak to je za zunanjepolitične salte toga odskočna deska) in zajem se je lahko zgodil pri kateri od članic partnerstva in na njeni opremi (najverjetneje v Sloveniji ali Avstriji, ker je šlo za .at priključek nenazadnje ali kjer koli, kjer je potoval internetni promet).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

V glavnem, za nespspsobnost naših, pač mora biti nekdo kriv... Amerji so glede na pranje možganov cca zadnjih 50 let+ idealni krivec.. ČE ne oni pa Merklica..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ZaphodBB ::

ZaphodBB, za temi prisluhi ne stojijo ZDA proaktivno(v smislu zunanje politike ali kako drugače). Saj si deloma na to že kar sam odgovoril.

A je fer reči, da imajo Hrvati zelo verjetno boljše pogoje za dostop, do NSA podatkov kot recimo Srbija? A je noro verjeti, da imajo države, ki so bližje interesom ZDA, boljši dostop, kot tiste, ki se upirajo?

Saj nisem nikoli trdil, da je sesutje arbitraže v interesu ZDA. V interesu ZDA je pomagati njenim zaveznikom, to je moja cela poanta.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


A je fer reči, da imajo Hrvati zelo verjetno boljše pogoje za dostop, do NSA podatkov kot recimo Srbija? A je noro verjeti, da imajo države, ki so bližje interesom ZDA, boljši dostop, kot tiste, ki se upirajo?


Ja, to je fer reči, ampak je irelevantno. Možno je, da so dobil podatke od NSA v sklopu celostnega sodelovanja in je bil zraven tudi naš arbiter, ampak iskreno dvomim, da so jim kaj dali z namenom sesutja arbitraže, kar je ključna točka argumentacije da so "ZDA pri arbitraži na strani hrvaške". Če ti nekdo nevede pomaga pač ne moreš reči, da je na tvoji strani.

Saj nisem nikoli trdil, da je sesutje arbitraže v interesu ZDA. V interesu ZDA je pomagati njenim zaveznikom, to je moja cela poanta.


V tem primeru bi bilo to dvoje točno ista stvar. Konkretno sesutje arbitraže ni v interesu ZDA (prej nasprotno), biti pomemben del pri sesuvanju arbitraže še toliko manj, kake omembe vredne pomoči pa Hrvaški tu sploh niso dali. Vsa zadeva ni niti delovala, verjetno bo Slovenijo zadeva stala nekaj milijonov evrov in to bo to. Vsekakor je zadeva že sedaj (spet) občutno poslabšala odnose med Slovenijo in Hrvaško vsaj za nekaj let. Če hočejo vpliv na Balkanu voditi preko hrčkov jim prav gotovo ni v interesu, da se hrčki ubadajo z nami, prej obratno.

Če bi bila tam kakšna ogromna naftna polja bi bilo morda drugače, ampak za tista dva ribiška čolna in školjčišče pa pač ne reskiraš toliko. Realpolitik pač, domišljaš si, da ga obvladaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::


Ja, to je fer reči, ampak je irelevantno. Možno je, da so dobil podatke od NSA v sklopu celostnega sodelovanja in je bil zraven tudi naš arbiter, ampak iskreno dvomim, da so jim kaj dali z namenom sesutja arbitraže, kar je ključna točka argumentacije da so "ZDA pri arbitraži na strani hrvaške". Če ti nekdo nevede pomaga pač ne moreš reči, da je na tvoji strani.

Dali, nič jim niso "dali". Hrvati si iz baze lahko vzamejo vse do česar imajo dostop.


V tem primeru bi bilo to dvoje točno ista stvar. Konkretno sesutje arbitraže ni v interesu ZDA (prej nasprotno), biti pomemben del pri sesuvanju arbitraže še toliko manj, kake omembe vredne pomoči pa Hrvaški tu sploh niso dali. Vsa zadeva ni niti delovala, verjetno bo Slovenijo zadeva stala nekaj milijonov evrov in to bo to. Vsekakor je zadeva že sedaj (spet) občutno poslabšala odnose med Slovenijo in Hrvaško vsaj za nekaj let. Če hočejo vpliv na Balkanu voditi preko hrčkov jim prav gotovo ni v interesu, da se hrčki ubadajo z nami, prej obratno.

Če bi bila tam kakšna ogromna naftna polja bi bilo morda drugače, ampak za tista dva ribiška čolna in školjčišče pa pač ne reskiraš toliko. Realpolitik pač, domišljaš si, da ga obvladaš.

Mene nič ne moti tvoje mnenje, moti me pa tvoja aroganca. Ravno toliko ti je jasno kakšni so ameriški interesi kot meni.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Dali, nič jim niso "dali". Hrvati si iz baze lahko vzamejo vse do česar imajo dostop.


Povedano drugače, hrčki so si postregli z informacijami, brez da bi bila za tem kakšno načrtno sodelovanje v zvezi s Piranskim zalivom, ki so jih kupili s svojim sodelovanjem kot tretja stranka?
To je načeloma možno, ampak kot sem rekel je to tako strašno daleč od "ZDA so na strani Hrvaške", da je že popolnoma neprimerljivo. Poleg tega si prej zagovarjal nek Realpolitik, trgovanje z vplivom, pomočjo zaveznikom in podobnim, tako da si očitno nekoliko spremenil mnenje. To je pohvalno :)

ZaphodBB je izjavil:


Mene nič ne moti tvoje mnenje, moti me pa tvoja aroganca.


ZaphodBB je izjavil:


In seveda take cepce kot si ti, ki jih bolj zanima širjenje propagande kot razumevanje dejanskega stanja.


Dovolj povedanega :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

Povedano drugače, hrčki so si postregli z informacijami, brez da bi bila za tem kakšno načrtno sodelovanje v zvezi s Piranskim zalivom, ki so jih kupili s svojim sodelovanjem kot tretja stranka?
To je načeloma možno, ampak kot sem rekel je to tako strašno daleč od "ZDA so na strani Hrvaške", da je že popolnoma neprimerljivo.

To je točno to kar sem rekel že v štartu, pa nisi hotel videt, ker imaš očitno nek svoj confirmation bias. ZDA so na strani Hrvaške, ker je Hrvaška na njihovi strani. Na mestu Hrvaške bi bila lahko Slovenija, pa smo preveč zaposleni z lezenjem v rit Putinu. To je moje stališče.

Poleg tega si prej zagovarjal nek Realpolitik, trgovanje z vplivom, pomočjo zaveznikom in podobnim, tako da si očitno nekoliko spremenil mnenje.

Nič nisem spremenil mnenja, samo ti ne znaš brati.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


To je točno to kar sem rekel že v štartu, pa nisi hotel videt, ker imaš očitno nek svoj confirmation bias. ZDA so na strani Hrvaške, ker je Hrvaška na njihovi strani.


Seveda, ampak ne v nekem totalno nepomembnem obmejnem sporčku s Slovenijo.

Če rečemo tako:
"Hrvaška je dobro unovčila svoje sodelovanje z ZDA in na ta način prišla do podatkov, s katerimi je poskusila sabotirati arbitražo."

Zadeva počasi postane OK.

Nič nisem spremenil mnenja, samo ti ne znaš brati.


Če si bil vseskozi takega mnenja je problem bolj v tvojem pisnem izražanju kot v čem drugem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

ZaphodBB, za temi prisluhi ne stojijo ZDA proaktivno(v smislu zunanje politike ali kako drugače). Saj si deloma na to že kar sam odgovoril.

A je fer reči, da imajo Hrvati zelo verjetno boljše pogoje za dostop, do NSA podatkov kot recimo Srbija? A je noro verjeti, da imajo države, ki so bližje interesom ZDA, boljši dostop, kot tiste, ki se upirajo?

Saj nisem nikoli trdil, da je sesutje arbitraže v interesu ZDA. V interesu ZDA je pomagati njenim zaveznikom, to je moja cela poanta.

Saj nekaj podobnega ves čas pravim, vendar se ne strinjam s tvojim otročjim poenostavljanjem (na trenutke) in podtikanjem, kaj kdo misli itd. Pozdrav iz lalalanda, kjer te toplo pričakujemo. :)
Vrnite nam techno!

Smrekar1 ::

Mimogrede, še tole bi komentiral:

Na mestu Hrvaške bi bila lahko Slovenija, pa smo preveč zaposleni z lezenjem v rit Putinu.


Načeloma je seveda res, da so ZDA neprimerno boljši zaveznik kot Rusija (ki zaveznikov niti noče, hoče podložne vazale). Ampak za naše dobre odnose z Rusijo imamo povsem drug, objektiven razlog: gospodarstvo. V Rusijo namreč izvozimo več kot še enkrat več kot v ZDA, pa tu razne Krke (ki imajo proizvodnjo v Rusiji) sploh še niso vštete. Dobri bilaterarni odnosi so za posel v Rusiji življenjskega pomena, medtem ko v ZDA prevlada razum.

Ne bom rekel, da je odločitev pravilna, ampak za njo ne stojijo zgolj čustva in neumnost, temveč povsem smotrna logika. Rusija je za nas večji biznis kot ZDA, zato se nekoliko prilzujemo Putlerju. Seveda nam to občasno tudi škodi.

Poleg tega imajo hrčki od sodelovanja z ZDA relativno majhne koristi. So lokalni pomembneži, ampak to hudičevo težko izkoristijo. Lepa njihova zadnje čase vedno bolj drsi v kategorijo "one-trick pony", oziroma je vedno bolj odvisna od uspešnega turizma, alternative se odmikajo. Sabotiranje teh arbitražnih sporazumov to kvječemu še bolj zakomplicira, v tem primeru bi celo lahko trdili, da jim je sodelovanje škodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

SimplyMiha ::

Pravzaprav tudi ZDA hočejo vazale, ne zgolj zaveznikov. Vsa njihova zunanja politika je usmerjena v to: rušenje neposlušnih režimov na ta ali oni način.

Smrekar1 ::

SimplyMiha je izjavil:

Pravzaprav tudi ZDA hočejo vazale, ne zgolj zaveznikov. Vsa njihova zunanja politika je usmerjena v to: rušenje neposlušnih režimov na ta ali oni način.


Šur. Odpri novo temo.

SimplyMiha ::

So že odprte.

solatko ::

Bi bilo fino spremljat, kaj in koliko sta dobila akterja, da sta sodelovala v hrvaški igri. Za Hrvate itak noben sprorazum ne velja - oni to uveh shvačaju malo drukčije.
Delo krepa človeka

Smrekar1 ::

SimplyMiha je izjavil:

So že odprte.


Torej pojdi smetit tja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::


Načeloma je seveda res, da so ZDA neprimerno boljši zaveznik kot Rusija (ki zaveznikov niti noče, hoče podložne vazale). Ampak za naše dobre odnose z Rusijo imamo povsem drug, objektiven razlog: gospodarstvo. V Rusijo namreč izvozimo več kot še enkrat več kot v ZDA, pa tu razne Krke (ki imajo proizvodnjo v Rusiji) sploh še niso vštete. Dobri bilaterarni odnosi so za posel v Rusiji življenjskega pomena, medtem ko v ZDA prevlada razum.

Ne bom rekel, da je odločitev pravilna, ampak za njo ne stojijo zgolj čustva in neumnost, temveč povsem smotrna logika. Rusija je za nas večji biznis kot ZDA, zato se nekoliko prilzujemo Putlerju. Seveda nam to občasno tudi škodi.

Ja in na dolgi rok, bomo spet 50% za konkurenti, ki vidijo da jim sledenje enostavni logiki škoduje.

Seveda, ampak ne v nekem totalno nepomembnem obmejnem sporčku s Slovenijo.

Še enkrat gre za interese Hrvaške, ne ZDA. Boli briga ZDA za Piranski zaliv. Boli tudi Hrvate. Hrvati samo ne smejo dopustiti, da se jim zgodi arbitraža v drugih primerih nerešenih meja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Še enkrat gre za interese Hrvaške, ne ZDA. Boli briga ZDA za Piranski zaliv. Boli tudi Hrvate. Hrvati samo ne smejo dopustiti, da se jim zgodi arbitraža v drugih primerih nerešenih meja.


V bistvu morajo ta vprašanja hrčki čim prej rešiti, da se lahko lotijo česa pomembnejšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

V bistvu morajo ta vprašanja hrčki čim prej rešiti, da se lahko lotijo česa pomembnejšega.

Ali pa čim kasneje, da bodo lahko dlje odvračali pozornost drugam.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Ali pa čim kasneje, da bodo lahko dlje odvračali pozornost drugam.


Odvisno od tega koga misliš ko rečeš "Hrvaška". Če misliš državo Hrvaško in/ali njene prebivalce, potem ne. Če misliš njihove parazite v parlamentu pa mogoče že.

Zanimiv podatek je, da Hrvaška dnevno izgubi povprečno 42 ljudi (Slovenija pridobi 3).

Še kako desetletje in Hrvaška sploh ne bo več uporaben zaveznik za ZDA.
««
32 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška obveščevalna služba SOA naj bi prisluškovala Slovencem v arbitraži

Oddelek: Problemi človeštva
384434 (3520) Smrekar1

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937122 (29777) PaX_MaN
»

Prisluhe so Hrvaški priskrbele ZDA, da bi disciplinirale Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6212112 (9663) Isotropic
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277034 (6248) mojsterleo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340204734 (167651) Ziga Dolhar

Več podobnih tem