» »

CPU 100% ne vidim rešitev...

CPU 100% ne vidim rešitev...

1
2
»

videc ::

V BIOS-u poglej, kako je nastavljen disk in krmilnik za disk.

Boomerang ::

Jaz bi probal takole: naloži XP oziroma tisti Windows, ki je na tem računalniku nazadnje dobro delal. Če imaš možnost izbriši vse particije, ponovno ustvari particijsko tabelo in izvedi popolni format (verjetno to res nima veze, ampak tudi ne škodi). Naloži vse potrebne driverje, izklopi samodejno posodabljanje in kar je najpomembnejše - zaenkrat ne nameščaj nobenega programa! Če se težava pojavi, preveri delovanje še v safe mode. Še preden se lotiš formatiranja, bi na tvojem mestu testiral s kakšno live distribucijo Linuxa.

Če se problem še vedno pojavlja, si lahko 100%, da ne gre za problem v programski opremi. Še bolj očitno je, če šteka že med nameščanjem sistema. Odpri računalnik, vzami ven CMOS baterijico za nekaj minut, da se CMOS nastavitve resetirajo. Pojdi v BIOS in za začetek nastavi kar defaultne nastavitve, potem pa postopoma spreminjaj in opazuj če je kakšen učinek.

Če problema še nisi uspel rešiti, je problem 100% v strojni opremi. Če imaš več RAM modulov, probaj najprej enega, potem drugega. Priklopi disk drug SATA konektor oz. če imaš možnost, probaj tudi z drugim diskom. Odklopi vse razširitvene kartice in druge komponente, ki jih nujno ne potrebuješ in potem postopoma priklapljaj in opazuj, če je kakšna sprememba. Ko izločiš vse komponente in problema ne rešiš, ti ostane le še 1 možni krivec - matična plošča.

shubell ::

zgleda kot problem z interrupti. Imel sem že 2 taka primera. Enkrat je bil slab stik procesorja z podnožjem, drugič je bil kriv ram ;)

djforever ::

ZDAJ nalagam xp,to je blo prej gor,pa bomo vidli, eden kolega je rekel naj odlotam z matične plošče čip za internet,ker je bil skurjen ko je strela udarila,

bomo vidli kaj bo, bom poskusil po vseh navodilih:)

GTX970 ::

Saj lahko v biosu izklopiš onboard lan.
Daj raje namesti en linux (mint, manjaro, opensuse) in preveri se obnaša sistem.

btw, za screenshot namizja ni potrebno uporabljati zunanje kamere:
http://www.wikihow.com/Take-a-Screensho...


Če je mobo preživel udar strele je čudno vedenje čisto možno.


Lahko tudi kakšna usb naprava nagaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Ang3lo ::

Izklopi Windows Defender, oz. avtomatsko skeniranje. V določenih različicah Win7 je hrošč povezan s tem in ti nabije CPU na 100%.

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

djforever ::

GTX970 je izjavil:

Saj lahko v biosu izklopiš onboard lan.
Daj raje namesti en linux (mint, manjaro, opensuse) in preveri se obnaša sistem.

btw, za screenshot namizja ni potrebno uporabljati zunanje kamere:
http://www.wikihow.com/Take-a-Screensho...


Če je mobo preživel udar strele je čudno vedenje čisto možno.


Lahko tudi kakšna usb naprava nagaja.



saj jaz vem kaj je screenshot samo mi šteka preden slikar odpere heh

bomo vidli kaj se bo zgodilo:) v glavnem dela pocasi,windows xp mi nalaga 1uro:)

GTX970 ::

Nalaga predolgo, imaš HW težave ali zanič dvd enoto.
Če ni hdd je mobo ali cpu/ram.

Katero grafično imaš ? Starost napajalnika ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

r3dkv1c4 ::

djforever je izjavil:

to jaz vem,samo kaj ma to veze čepa je pc počasen kot polž

ti pa si profi poba!

sam kaj ma to veze......

zakaj se loleki lotijo popravila računalnikov?

djforever ::

r3dkv1c4 je izjavil:

djforever je izjavil:

to jaz vem,samo kaj ma to veze čepa je pc počasen kot polž

ti pa si profi poba!

sam kaj ma to veze......

zakaj se loleki lotijo popravila računalnikov?



aja jaz sem zdaj za tebe lolek ker ne vem zakaj je cpu na 100%

pa sem menjal napajalnik,ram,disk,cpu,

bi rad tebe videl, če maš kakšen pameten predlog??

djforever ::

samo nekaj nisem naredil, z pci-e reže sem vzel ven grafiko, pa priklopil vse na integrirano,zdaj pa je cpu vredu, me zanima ali so res driverji krivi ali je res z grafiko kaj narobe,ker je vse skupaj počasi delovalo

Boomerang ::

djforever je izjavil:


aja jaz sem zdaj za tebe lolek ker ne vem zakaj je cpu na 100%

pa sem menjal napajalnik,ram,disk,cpu,


Uporabljaš še kakšne razširitvene kartice (grafična, zvočna itd.)? Drugače je res problem v matični ali morda BIOS nastavitvah. Probaj vseeno te komponente priklopiti še v drugi PC, da lahko zagotovo izločimo omenjene komponente. Kdaj točno se je pojavil problem? Že pred nadgradnjo XP na 7 ali po nadgraditvi sistema?

Pa ne sekiraj se, sedaj so vsi pametni, že jutri pa bodo na forumu spraševali zakaj njim ne dela.

djforever ::

Boomerang je izjavil:

djforever je izjavil:


aja jaz sem zdaj za tebe lolek ker ne vem zakaj je cpu na 100%

pa sem menjal napajalnik,ram,disk,cpu,


Uporabljaš še kakšne razširitvene kartice (grafična, zvočna itd.)? Drugače je res problem v matični ali morda BIOS nastavitvah. Probaj vseeno te komponente priklopiti še v drugi PC, da lahko zagotovo izločimo omenjene komponente. Kdaj točno se je pojavil problem? Že pred nadgradnjo XP na 7 ali po nadgraditvi sistema?

Pa ne sekiraj se, sedaj so vsi pametni, že jutri pa bodo na forumu spraševali zakaj njim ne dela.



mi že deluje,dal sem mojo grafiko notri v pci režo,pa mi dela pc hitro,cepa dam notri prrjšno pa je kot polž,bom dal grafo pod garancijo ker ocitno to zajebavle

hvala in lp

r3dkv1c4 ::

djforever je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

djforever je izjavil:

to jaz vem,samo kaj ma to veze čepa je pc počasen kot polž

ti pa si profi poba!

sam kaj ma to veze......

zakaj se loleki lotijo popravila računalnikov?



aja jaz sem zdaj za tebe lolek ker ne vem zakaj je cpu na 100%

pa sem menjal napajalnik,ram,disk,cpu,

bi rad tebe videl, če maš kakšen pameten predlog??

nehaj no....brez voznikov za grafo lapaš, da se ti počasi naklada....to je razlog za mojo repliko
potem....nikoli ne kupujem amd šrot procesorjev in vedno rešim sam problem....

predloge podajat ob taki napaki je čisti nesmisel, ker je en kup stvari, ki so lahko napačno nastavljene....

torej ja...nesi to k človeku, ki ve kaj dela

Ja vidim, da si našel napako.....kako pa veš, da niso vozniki????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

djforever ::

Za 20min ma vidla kdo bo mel prav

djforever je izjavil:

Za 20min ma vidla kdo bo mel prav



Aja pa prej sem dal svojo notri grafo brez driverjev,pa je blo normalno....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djforever ()

r3dkv1c4 ::

djforever je izjavil:

Za 20min ma vidla kdo bo mel prav

djforever je izjavil:

Za 20min ma vidla kdo bo mel prav



Aja pa prej sem dal svojo notri grafo brez driverjev,pa je blo normalno....

dvomim, ker win7 sam najde driverje....tako da nisi bil brez teh

djforever ::

Xp mam gor

[D]emon ::

Default Windows driverji so za prvo silo, zato gres vedno po installu sistema instalirat driverje z uradne strani proizvajalca.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

djforever ::

[D]emon je izjavil:

Default Windows driverji so za prvo silo, zato gres vedno po installu sistema instalirat driverje z uradne strani proizvajalca.



ja pa za prvo silo, samo ne more zaradi tega windows 1uro inštalirat pa tako počasi delovat, saj pa ne nalagam prvič windowsa, da ne bi vedel kak se obnaša pc, samo tukaj vidim da je z grafično kartico nekaj narobe, to se vidi na 100km

m0LN4r ::

Dobro zdaj pa še napiši naslednje:
Ime/model matične,
Grafične - obeh,

Sicer pa od takega starega (počasn disk, proc, ram) pcja v katerega je udarila strela nemoreš pričakovati nevemkaj.

Zakaj ne naložiš linux live pa pogledaš če je tam isto?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

djforever ::

če keremo kaj ni jasno

z grafiko geforce gt 610 z driverji

http://shrani.najdi.si/?1m/2J/xFQw6H3/u...

z integrirano grafiko

http://shrani.najdi.si/?22/EQ/qg5uIkU/u...

PC DELA BREZ GRAFIKE (GEFORCE GT 610) KOT NOV!!!

r3dkv1c4 ::

PC DELA BREZ GRAFIKE (GEFORCE GT 610) KOT NOV!!!

nemogoče....dela pa na integritrani grafi...to pa ja!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

m0LN4r ::

Torej kaj pa pravi linux na tole in če naložiš samo driver, brez dodatnega sranja?
Pa normalne xpje daj gor ne neke ultrasuper piratebay slim variante.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

djforever ::

z drugo grafiko dale hitro,kot se temu reče!!!!

tak da je verjetno z grafiko nekaj narobe alI?

m0LN4r ::

Nevem zakaj ne sprobaš že z linuxom, nemore noben sprobat namest tebe.

Lahko pa daš grafo v drug komputer pa vidiš takoj, če je krivo ali ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

yaqxsw ::

težava definitivno ni v sami grafični kartici, prej bi rekel da v samih windowsih ali pa mogoče "površna" oz "poškodovana" namestitev gonilnikov

hojnikb ::

lahko da je tudi pci-e port zjeban...
#brezpodpisa

djforever ::

ni čepa sem dal svojo grafiko v ta pc pa mi dela ok, čepa dam tole grafiko notri njegovo pa je cpu nonstop 100% obremenjen

pa sem dal nove driverje gor

GTX970 ::

Si pogledal če imaš zadnji bios za mobo ?

m0LN4r ::

djforever je izjavil:

ni čepa sem dal svojo grafiko v ta pc pa mi dela ok, čepa dam tole grafiko notri njegovo pa je cpu nonstop 100% obremenjen

pa sem dal nove driverje gor

Oprosti, ampak jaz tega stavka ne razumem (pa še katerega od prej tudi ne). Torej si vzel grafično A, ki šteka iz računalnika A in probal v drugem računalniku B in je nabilo tudi računalnik B na 100% ?

yaqxsw je izjavil:

težava definitivno ni v sami grafični kartici, prej bi rekel da v samih windowsih ali pa mogoče "površna" oz "poškodovana" namestitev gonilnikov

Ma ta človek trola. Nič ne odgovori na vprašanja, če pa že pa je nekje 50:50 razumljivo, kar je napisal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Meizu ::

Molnar sori, ampak kaj tule ni za štekat? Grafično s katero je imel sistem v konstantnem loadu je zamenjal z drugo in zdaj deluje.

Ontopic:

Sicer mi ni jasno, zakaj bi preostal sistem štekal zaradi fuč grafične (pač, ali se pojavi slika ali se pač ne). GPU nima s samim sistemom nič, razen tega, da pospešuje grafičen izris.

Če bi uporabljal CUDA, bi se fuč grafična poznala le in samo na programih, ki CUDA podpirajo. Pravtako bi opazil poslabšanje v 3d aplikacijah.

Mislim, ideja, da se je v GPUju nekaj tako sfižilo, da prenaša neke podatke zaradi tega nonstop ali kakorkoli drugače v idleu obremenjuje CPU je kar precej bizarna. Da, fuč driverji lahko overloadajo sistem, kar bi se pa moralo poznat že takoj, ko te driverje odstraniš in prešaltaš na proprietary od win7. Sploh pa bilokaj od tega ni vidno že ob samem nalaganju sistema, preden sistem prešalta v desktop mode.

Hmm... Bizarno.

Kakorkoli. So že fantje omenili rešitev. Inštaliraj Linuxe, saj imajo komplet proprietary driverje že nameščene v clean installu in poglej kaj se dogaja. Če tudi takrat fila CPU potem je problem gotovo hardwarske narave.

Najprej pa poskrbi, da imaš priklopljene na računalnik najprej samo najvitalnejše naprave - CPU, plata, RAM, disk, napajalc seveda. Če nimaš integrirane grafe, potem še GPU. Če to deluje, priklapljaj ostale naprave noter, dokler ne najdeš krivca, ki protestira. Sledi odstranitev.

m0LN4r ::

Grafično s katero je imel sistem v konstantnem loadu je zamenjal z drugo in zdaj deluje.

Pa wtf. To mi je jasno že odkar obstajam, jaz sem rekel, naj da grafo v drug pc in ne drugo grafo v ta pc. On pa ti pa še enkrat isto.

1. tak da je verjetno z grafiko nekaj narobe alI?
2. Lahko pa daš grafo v drug komputer pa vidiš takoj, če je krivo ali ne.
3. ???

sprobal je samo to drugo v tem, ni pa probal če je res grafa v drugem sistemu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Meizu ::

Oprosti, ampak jaz tega stavka ne razumem (pa še katerega od prej tudi ne)...


itd.

m0LN4r je izjavil:

Grafično s katero je imel sistem v konstantnem loadu je zamenjal z drugo in zdaj deluje.

Pa wtf. To mi je jasno že odkar obstajam, jaz sem rekel, naj da grafo v drug pc in ne drugo grafo v ta pc. On pa ti pa še enkrat isto.

1. tak da je verjetno z grafiko nekaj narobe alI?
2. Lahko pa daš grafo v drug komputer pa vidiš takoj, če je krivo ali ne.
3. ???

sprobal je samo to drugo v tem, ni pa probal če je res grafa v drugem sistemu.


V drugem sistemu očitno res še ni probal. Kar pa ne pomeni zdaj da tega noče storit zaradi neke sedme sile. Lahko da nima trenutno te možnosti na razpolago.

Mater eni ste res. Ponavadi folk tule vedno dobiva neke čudne čajne ideje, da je treba sprobat z drugo matično, probaj drugi procesor in podobne bizarne ideje. Ja, kot da imajo vsi doma odpad rezervnih delov za raznorazna testiranja. Edit2: Po možnosti še stare s939 in podobne kose, ki so že vrsto let vsi skupaj vredni toliko kot poštnina za razpošiljanje tovrstnih zadev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

djforever ::

TO je res ja, da nisem sprobal te grafike v mojem pcju, ker sem imel možnost, sem pa mojo grafiko sprobal v njegovem pcju pa deluje normalno, windowsi se lepo zaženejo itd,cpu je normalen,

čepa dam njegovo grafiko notri, pa se zaganja sam pc 2x dlje, ne vem če je res krivda v grafiki,samo očitno, zadewa trenutno deluje brezhibno, z integrirano grafiko, dokler ne bo jasno kaj je z ono grafično!

m0LN4r ::

Mater eni ste res. Ponavadi folk tule vedno dobiva neke čudne čajne ideje, da je treba sprobat z drugo matično, probaj drugi procesor in podobne bizarne ideje. Ja, kot da imajo vsi doma odpad rezervnih delov za raznorazna testiranja. Edit2: Po možnosti še stare s939 in podobne kose, ki so že vrsto let vsi skupaj vredni toliko kot poštnina za razpošiljanje tovrstnih zadev.

Niso to nebene čudne ideje, tako se dela z načinom eliminacije. Če pa nimaš možnosti probat pa boš odnesel k nekomu, ki lahko, druge ni.

Drugič pa. Če je lahko probal eno, pa ne vidim zakaj nebi še probal drugo in se prepričal. Sej ne traja več kot 5 minut menjat in vžgat sistem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

R9 390X ali GTX 970 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
26732416 (28770) Berni_01
»

A tole res ni za net pa za youtube?

Oddelek: Pomoč in nasveti
213417 (2351) hojnikb

Problem Gtx 680 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29435929 (30693) Janac
»

Dovolj zmogljiv računalnik za obdelavo HD videa?

Oddelek: Kaj kupiti
214223 (3752) mtosev

Več podobnih tem