» »

Problem Gtx 680

Problem Gtx 680

««
«
1 / 6
»»

rossekdj ::

Torej imam problem z graficno kartico geforce gtx 680
v vseh igrah imam nizke fps-je oz. kod da mi bremza graficno porocesor zdaj pa me zanima ce je res preslab procesor za to graficno ,imam pa v planu zamenjat za intel 3570k in maticno z z77 cipsetom samo bi se rad se prej preprical .

grafična : zotac gtx680
matična : asus m5a99xevo
procesor : amd fx 6100
rami : 8gb g skill 1666 mhz
napajalnik : corsair tx 650
  • zaklenil: bluefish ()

6151 ::

V-Sync če imaš vklopljeno ne bo šlo prek fpsjev ki jih zmore prikazati ekran...
Drugače nebi smelo bremzati
Kakšne fpsje pa imaš in pri katerih igrah?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

rossekdj ::

izklopljen imam v-sync battlefield 3 caspian mapa padejo tudi na 35 fps vse na ultra 192x1080 avg imam okoli 45 fps meni se zdi premalo :S ni za igrat :(
se v modern warfare 3 mi nihajo ki mi na prejsnji graficni 6970 niso . gledal sem pa posnetek na youtube ko ima eden i5 2500k procesor in mu tece gladko ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rossekdj ()

rossekdj ::

in v igercah mi na afterburneru "gpu usage" na 65% dela

69charger ::

FX6100 ni ravno ultra gaming procesor. Preglej malce CPU usage.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

cole-22 ::

CPU definitivno bremza.
par možnosti...
-Če si imel prej AMD in imaš še isti sistem prvo dobro počisti vse od AMDja.
Je bil dostikrat to problem. Potegni si dol driversweeper in počisti v savemodu.
-Izklopi vsync

Naredi en 3DM11 run, da vidimo koliko pik vrže.

stock ::

Pa bolj pomembno je da napiše točno za CPU in GPU kolko je vrglo, ker sam score bo itak tema ravno zaradi procesorja. Kar pa v igrah ni nujno, ker niso toliko CPU obremenjujoče kot 3d marki.

Ta CPU bi načeloma moral gnat vse igrice gladko, pomojem je tudi nekaj na driverjih.

freesty ::

"načeloma vseh" BF3 multiplayer je ena izmed najbolj zahtevnih iger. Tako, da naceloma tu ne pride v postev. CPU ti bremza grafo. End of story. Lahk probas navit CPU pa bos videl.

Dr_M ::

Ok, cpu res neki hudo primeren za igre, ampak tok spet ni slab, da neb mogel poganjat spile s tako grafiko.

Sicer pa se nisem opazil procesorjev z vgrajeno bremzo.

freesty ::

Ja ubistvu je tok slab, da ne more poganjat spilov s tako grafiko. Drugace pa raje kot da izpodbijas moje izjave najdi drug razlog za njegove nizke fpsje, ce pravis, da ni procesor kriv.

Tvoj humor presega vse meje.

Dr_M ::

Pa ja ne bos rekel, da se od uceraj ukvarjas z racunalnistvom? :|

Drugace je pa kar tezko najdt ksn pameten test na AMD FX procesorjih.

Eden je tukaj in sicer na FX 8150 @ 4GHz.
http://forfairplay.com/movies/Pne4ZXIGH...

stock ::

Hehehe ti si ravnokar napisal, da tretji/četrti najhitrejši AMDjev procesor nemore poganjat enega špila hahaha. Mislim da je res od učeraj, po župci. Ne spremlajm dosti AMD procesorjev ampak kolikor sem jaz testiral je za vse današnje špile dovolj že prvi 4jedrni CPU od intela. Sicer AMDji niso tam ampak sigurno pa je 6100 mnogo mnogo hitrejši od npr q6600 ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

cole-22 ::

Pa dobro no ne izumlat tople vode.
In ja, 6100 BREMZA grafo. Ti ni všeč besda? Bo ozko grlo vredu? S tem procesorjem bo pač dobil dosti manj FPSjev kot s kakim 2600k na 680 grafični. To pa NE pomeni, da procesor ne more poganjati igre!!!
Sem napisal prvo počistit vso nesnago od AMD gonilnikov, če to še ni naredil. To ne pomeni samo uninstall!

Kako bi bilo šele na 680...
http://shrani.najdi.si/?y/JD/1IA5WIR7/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

rossekdj ::

evo vse sem počistil gor sem dal najnovejse drivere + čipset procesor je navit na 4200mhz bost 4900mhz koliko sem zasledil ima ta procesor res ozko grlo in ne spusti skoz :S
pa se testi od 3d marka :
3dmark2006



potem se dodam teste od 2011 in vantage

- V battlefield 3 singleplayer mi pa gpu usage dela na 99% skoz in imam lepe fpsje .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rossekdj ()

dzinks63 ::

Ok, cpu res neki hudo primeren za igre, ampak tok spet ni slab, da neb mogel poganjat spile s tako grafiko.

GTX680 je top grafika, FX6100 je kr neki, za kakšno HD6870 bi še bil primeren. Comp pač izpljune kar more, za kakšne procesorsko nezahtevne igre bi še to šlo, ko pa mora še procesor nekaj dati od sebe, je pa žal za top FX6100 prešvoh. Takšna kombinacija je dobra le v primeru ko zmanjka € za močan CPU, če pa € so, pa ni dileme, 2500K - 3570K, pa še tega navij.

Dr_M ::

Se vedno cakam, da mi kdo predstavi to domnevno bremzo na procesorjih.
Ja, cisto jasno mi je, da na intel procesorjih laufa hitreje, ampak to se ne pomeni, da jih pa amd bremza.
Kaj pa potem pocnejo intel procesorji, ce jih amdji bremzajo?

Jaki znalci ste mi...

freesty ::

Saj se ne gre AMD - Intel. Gre se, da je preslab procesor in zarad tega ne pride graficna do svojega potenciala.

Glede bremze. Ce dela na boljsem procesorju normalno, ter na slabsem pocasneje jo procesor BREMZA! Ja, BREMZA! Pa ne delaj se budale, ko tocno ves u cem je fora.

cole-22 ::

Ti si znalec očitno! Noben ne govori da imajo AMDji bremzo. A si debilen mogoče? Ali se samo delaš?
Vsak procesor nižjega ranga pa naj bo AMD ali intel je lahko ozko grlo za grafo najvišjega ranga.

stock ::

@rossekdj s tvojim kompom nekaj ni kul, jaz dobim boljše rezultate z 6850, tudi če je CPU res tako slab šezmeraj nebi smela grafa met tako slabih rezultatov.. to je zelo očitno sowtwarska napaka!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

freesty ::

Z 6850 mas ti na caspian border 45 povprecnih fpsjev(use na ultra+1920x1080 resolucija)?

Saj ce mu dela na single player normalno pol ni lih softverska napaka, ker pri multiplejerju ima procesor pac dosti vec dela.

@rossekdj

Formatiraj, nalozi driverje in BF3 in potem probaj. Just to be sure.

stock ::

Na 3dmarko06..

Ta rezultat ki ga je objavil je porazen, in nakazuje, da nekaj ni kul. Zato verjetno tudi v špilu ne laufa kot bi moral..

TOP ::

cole-22 je izjavil:

Pa dobro no ne izumlat tople vode.
In ja, 6100 BREMZA grafo. Ti ni všeč besda? Bo ozko grlo vredu? S tem procesorjem bo pač dobil dosti manj FPSjev kot s kakim 2600k na 680 grafični. To pa NE pomeni, da procesor ne more poganjati igre!!!
Sem napisal prvo počistit vso nesnago od AMD gonilnikov, če to še ni naredil. To ne pomeni samo uninstall!

Kako bi bilo šele na 680...
http://shrani.najdi.si/?y/JD/1IA5WIR7/e...

Poslušej ga in naredi kot ti je on naroču,morda bi bilo še najbolje sistem na novo naložit.

cole-22 ::

3DM06 ma zelo slab. Samo je tudi zelo odvisen score od procesorja. 3DM11 je najbolši pokazatelj.
Čisto tako za info...
Predno so uradno objavili 680 je en model objavil rezultate pred koncem NDA.
Testiral je na Sandy Bridge 2130. Rezultati so bili porazni. Vsi so bili pametni kako je grafa slaba in oh in sploh. Ko je bilo konec NDA in so se povsod pojavili testi, se je videlo kaj in dejansko zmore grafa. Pač procesorji nižjega ranga niso dovolj za highend grafo.

Se pa seveda pozna nekje bolj nekje manj. Še posebaj v špilih, ki so CPU požrešni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

D3m ::

Slaba grafa :D kaj češ. Bolje bi bilo če bi ostal na 6970.

Hec hec.

Sumim da je nekaj drugega narobe, kot pa procesor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

će bi rad 100 fps jev pač zmanjšaj resolucijo pa bo, drugače pa tud 40 fps ni tako slabo :D

matonson ::

Score 3dmark06 je tak kot pri ostalih s temi sistemi.

Nekaj podobnih:
http://3dmark.com/3dm06/16596738
http://3dmark.com/3dm06/16609776
http://3dmark.com/3dm06/16610268

http://3dmark.com/3dm06/16628148
http://3dmark.com/3dm06/16624620

Evo najboljši score s tem procesorjem 22k točk na 5GHz(sicer 5870) http://3dmark.com/3dm06/16460596

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

Nwanko ::

Evo testirala sma z mojim kompom.
i5-750@4Ghz
12gb ram

Bf3 gladko teče,brez fdropov, 3dmark06 25k pik.

matonson ::

4GHz, neprimerljivo.

car100 ::

Moje mnenje je, da tist k ma dost keša pa hoče špile na ultra igrt je najbol da kup procesor od intel-a npr. i5 3570 je za tistih (220E) dobr nakup in tud ko ga še naviješ bi v špilih dal max rezultate. AMD ni slab sam se z intelom ne more ravno primerjat(kot da primerjaš audi pa ferrari). K boš kupu novo plato pa proc sam formateri komp pa na svežo gor driverje pol pa more delat tko k se spodob.

rossekdj ::

zdaj sem opazil komaj razliko ko sma z kolegom probala na njegovem računalniku :D battlefield 3 vse na ultra fpsji ne padejo pod 60 nikoli pridejo pa tuji do 120 torej imam v planu menjat procesor in plato .
i5 3570
ASRock Z77 Extreme4

NightHawk ::

Sicer ne vem kaj je narobe, vem pa, da bi (v primeru, da bi se to meni dogajalo) formatiral disk in nanovo naložil OS, driverje, špil in pognal test.

LuiIII ::

Za vsaj 350€ kolikor te bo prišel procesor in plata bi tudi sam ponovno inštaliral sistem in driverje.

car100 ::

Dej za foro nalož na novo windows predn boš zamenju plato da vidmo če je ta amdjev proc res tak jajc al so kšni driverji krivi (k tole je res mal čudn k po specifikaciji ni tok slab procesor).

Senitel ::

Riff je izjavil:

će bi rad 100 fps jev pač zmanjšaj resolucijo pa bo, drugače pa tud 40 fps ni tako slabo :D

To je dejansko valid ideja.
Zabij detajle na minimum, izklopi morebiten AA, AF, spusti resulucijo na minimum. Potem pa primerjaj nek povprečen FPS. Če se ne spremeni bistveno potem je nekaj čudnega na CPU strani (CPU, plata, rami, PCI-Ex,...). Če se pa framerate izboljša potem je pa nek monkey business na GPU strani (driverji,...).

rossekdj ::

sem formatiral pred casom in je isto sranje tudi na bf3 ce dam na 640x480 resolucijo in vse na minimum so isti fpsji pač procesor je presvoh in sem se sprijazno z tem !

Nwanko ::

Ap

badabim ::

Posglej s Gpu-z, če delajo vse linije Pci-x. Imel sem podoben problem, ko zaradi oc matične niso delale vse povezave do grafične.

Reycis ::

Ta CPU in ta graficna bi definitivno morala dati boljsi rezultat. Za gaming se sicer bolj splaca moder procesor ampak zelena barva procesorja vsekakor ni razlog za tako porazen rezultat. Tukaj je zagotovo nekaj defektnega.

rossekdj ::

nic ni defektnega poglej na internetu kaksne rezultate so dobili z to graficno in istim procesorjem iste pike ko jaz
3dmark 11
katastrofa :S

cole-22 ::

Tole bo čisto realen rezultat za tak proc. CPU je šibki člen.

rossekdj ::

Gpuz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rossekdj ()

Piggykiller ::

car100 je izjavil:

Moje mnenje je, da tist k ma dost keša pa hoče špile na ultra igrt je najbol da kup procesor od intel-a npr. i5 3570 je za tistih (220E) dobr nakup in tud ko ga še naviješ bi v špilih dal max rezultate. AMD ni slab sam se z intelom ne more ravno primerjat(kot da primerjaš audi pa ferrari). K boš kupu novo plato pa proc sam formateri komp pa na svežo gor driverje pol pa more delat tko k se spodob.

Se pa AMD ni tako slab, da bi ga označil kot Ferrarija.

miraldi ::

Kaj sploh kupuješ tok hudo grafično če maš pa CPU tok švoh. Moraš na oboje gledat da je dosti zmogljivo. Ko boš zamenjal CPU bojo pa itak trgal fpsji :)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

todman74 ::

Sicer nisem neki znalec, ampak.....nekje sem prebral, da je to proc, ki se da najlažje naviti, torej....kaj čakaš.

Uf, prepozno opazil, da si že delal nekaj v tej smeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

TOP ::

Če bi vsi tisti,ki trdite,da ni procesor kriv mal pogledali kakšne grafe ma Cole-22 , bi vedeli,da človek ve o čem govori.Večina vas misliti,da če ima 6 jeder,da bo več kot dovolj ampak ni,ker več kot očitno je proc ozko grlo po vseh testih,ki sem jih preletel.
Sedaj sam še čakamo,da se oglasi X45,ki bo reku da očitno je nekaj narobe z PC.

matonson ::

Ta procesor je kljub 6 jedrom slabši ali enak od Phenom II. Od časov Phenom II pa sami veste kakšen je bil že preskok. To je mogoče primerljivo z i3.

54j0 ::

V 3DMark in podobne teste se ne bom spuščal, ker nisem na tekočem glede "običajnih" rezultatov novih kartic. Battlefield 3, recimo, se v single player načinu kratkomalo požvižga na CPU, medtem ko na nekaterih multi player mapah (caspian border 64p, Gulf of Oman 64p, Sharqi 64p) tudi stock 2500K/2600K ni zadosten. Torej, glede na to, da številke v gpu-z oknu štimajo (frekvenca je ok, hitrost vodila je ok) in imaš na novo naložen sistem, ostane tu res samo še CPU, ki ima zgleda zategnjeno ročno zavoro ( :D ).

D3m ::

Pa naj zamenja plato in kup nov procesor. Če bo pomagalo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

rossekdj ::

bom pomagalo ce menjam procesor in plato ker sem graficno do kolega neso ko ima intela in dela v nulo ;)
NIKOLI VEC AMD !

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: McLuzo ()

todman74 ::

rossekdj je izjavil:

bom pomagalo ce menjam procesor in plato ker sem graficno do kolega neso ko ima intela in dela v nulo ;)
NIKOLI VEC AMD !


Tole je pa tako neumna izjava, da se bom prvič, odkar sem na forumu poslužil možnosti "predlagaj izbris".

......in če si že dal 500EUR za grafo, bi lahko tudi kaj boljšega od AMD kupu, ne pa proc za 130EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3DMark (2016) Time Spy (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12988238 (44182) opticom1
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark Vantage (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6232709 (25585) vaščan
»

FX-8320 & 7850 - record! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9741583 (37350) fr4nc

Več podobnih tem