» »

Shingeki no kyojin - Attack on Titan

Shingeki no kyojin - Attack on Titan

«
1
2

m0LN4r ::

Tisti, ki imate radi Game of Thrones boste navdušeni tudi nad tem verjetno, ni pa mus.
Zadeva je znana po tem, da je zelo podobna GoT na svoj način ali celo izboljšana kopija, kot nekateri pravijo.

IMDB: 9.0 http://www.imdb.com/title/tt2560140/
Anidb: 8.32 (weighted) http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh...
ANN: http://www.animenewsnetwork.com/encyclo...
Median rating: Excellent
Arithmetic mean: 8.506 (Excellent−)

Prva sezona: 25 epizod po cca. 20min.

Zadeva se začne odvijati pri 3. epizodi in ima zelo hiter tempo v primerjavi z GoT. Glasba je tudi neobičajna za tiste, ki še samo dragonbala spomnite. Prav tako uporaba 3D tehnik, ki jih mogoče nekateri še niste videli in artističen stil.
Torej, kdor bi rad hitre nepričakovane dogodke, fantazijo, sci-fi (ODM), skrivnosti, brutalnost, adrenalin, strah, psihologija karakterjev se mi zdi, da bo prava stvar.



Trenutno je na voljo le prva (uvodna) sezona, anime se konča pri 33. manga chapterju in bo nadaljevan naslednje leto.
Zaenkrat se držijo mange, le zadnji dve epizodi sta si različni in en majhen detajlček je skrit v mangi o titanih.

Za komentiranje je potrebno, da si ogledate vsaj prvih 5 epizod do konca, kar nanese časovno za dve GOT epizodi.
*Opomba: Angleška DUB verzija je po kvaliteti slabša zaradi zvoka in slabega voice actinga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

oo7 ::

hvala za tole bom pogledal potem pa povem mnenje>:D

Piggykiller ::

Jaz sem bral/berem, se splača še anime pogledat?

Zgodovina sprememb…

6151 ::

Anime je vreden ogleda, sem ga sicer že lani sproti gledal. Tako v svojih top 20 animejev bi ga lahko uvrstil.

Škoda da bo šele naslednje leto nadaljevanje (cliffhanger na koncu ;(()
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

dottor ::

Jaz sem najprej gledal anime in zdej berem pa mi je nekako manga boljša + novel book.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

Se splača si z mango spoilat 2. sezono ali bi blo boljše počakat na 2. sezono in pol brat?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Odvisno od vsakega posameznika. Če te muči zgodba greš brat, če ti je anime kot nek flasback na mango greš najprej brat... Se pa je treba zavedat, da skoraj da ni animeja ki se dobesedno drži mange, zato je manga vedno izvirna zgodba, anime pa nek približek + dodatki.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

Ti si bral? Je res, da je največ razlik v zadnjih dveh epizodah? Študiram, da bi prebral samo prvih 33 chapterjev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Oktan ::

Sem pogledal to serijo par mesecev nazaj, in mi je bla res super. Te pa tako potegne, da sem jo pogledal v 24ih urah ;((

dottor ::

Ja jo berem še vedno ker še vedno izhaja. Kupujem v Trstu v ITA in imam zbirko + novel book + inside. V mangi imam občutek da povejo precej več, pa nekaj prizorov so iz mange dali v OVA. Je pa manga narisana v čisto drugačnem stilu kot anime, zato ne se čudit ko boš odpru prvo stran ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Limona ::

dottor je izjavil:

Ja jo berem še vedno ker še vedno izhaja. Kupujem v Trstu v ITA in imam zbirko + novel book + inside. V mangi imam občutek da povejo precej več, pa nekaj prizorov so iz mange dali v OVA. Je pa manga narisana v čisto drugačnem stilu kot anime, zato ne se čudit ko boš odpru prvo stran ;)


kaj pomeni "v trstu v ITA" je tam kakšna trgovinja ki mange prodajajo?:O

m0LN4r ::

Samo res. Kje to kupuješ? English-translated? Kake so cene?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

polpo ::

Limona je izjavil:

dottor je izjavil:

Ja jo berem še vedno ker še vedno izhaja. Kupujem v Trstu v ITA in imam zbirko + novel book + inside. V mangi imam občutek da povejo precej več, pa nekaj prizorov so iz mange dali v OVA. Je pa manga narisana v čisto drugačnem stilu kot anime, zato ne se čudit ko boš odpru prvo stran ;)


kaj pomeni "v trstu v ITA" je tam kakšna trgovinja ki mange prodajajo?:O


Če kopiraš frazo v poljuben iskalnik ti najde -> https://www.google.si/maps/place/Trst,+...!4m2!3m1!1s0x477b6b06e4edf533:0x666a2484d4dd2b50?sa=X&ei=joZGVIKFPI_iaNf2gsgL&ved=0CGIQ8gEwCg :D

m0LN4r je izjavil:

Samo res. Kje to kupuješ? English-translated? Kake so cene?


Kot vem so samo v italijanskem jeziku..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

dottor ::

V angleščini zelo zelo redko karkoli dobiš, ker Panini Comics skrbi da je vse prevedeno. 2 veliki sta v centru ter še ena se je odprla pred kratkim. Googlaj Neopolis in Fantasylandia. Tam hudim jaz. Dobiš od mang (japonski), stripov (evropski), comicsov (američki), gatgetov, družabne igre, ... Vse kar ti srce poželi. Če kaj nimajo se da naročit. So pa to proper striparne z goro materiala za vsak okus.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

yoco ::

Ste pogledali drugo sezono? Fak je ta anime dober! Tako nisem užival od časov ko sem bil mulc pa sem gledal DBZ :))

dottor ::

Sem začel, morem končat. Sicer berem mango.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

yoco ::

Jaz pa mang ne morem brat. Edino ki sem prebral je bla Bleach, pa še to samo zarad tega ker so jo ukinil in sem hotel zvedet kaj se zgodi na koncu.
In kaj ti je ljubše? Gledat anime al brat mango?

dottor ::

Ok pri Bleachu bi blo boljše če bi končal pri animeju ker mango so pokvarli precej.
Odvisno od tega kako dobra adaptacija mange je anime, ampak v večini primerov berem mango ter pogledam anime.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

6151 ::

yoco je izjavil:

Ste pogledali drugo sezono? Fak je ta anime dober! Tako nisem užival od časov ko sem bil mulc pa sem gledal DBZ :))


sem sproti gledal, vbistvu je to edina serija, ki sem jo letos pogledal, poleg filmov Koe no Katachi ter Kimi no na Wa, oba mojstrovini. (Počakaj na bluray release kimi no na wa če imaš namen gledat)

Bom se moral spraviti mango prebrati, saj nočem čakati več na novo sezono. Morda čez kak mesec. 8/10.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

dottor ::

Pri mangi se pripravi na mesečne chapterje in vsak chapter ti bo manj jasno o čem se gre :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

yoco ::

A ne izhaja tedensko? Fak, upam, da ustvarjalec ne bo potreboval 10 let da konča zgodbo!

dottor ::

Nope. Mesečni chapterji so, so pa zato nekoliko daljši. Sam jih kupujem v italijanščini in kakšen krat traja tudi po 2 mesca da pride nov zvezek vn. Imaš pa celo morje spinofov v obliki mang, novelov ali obojega.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

D3m ::

Ne gledam animeja. Berem mango.

Veliko bolj čakam na Drifters in Berserk.
|HP EliteBook|R5 6650U|

predi ::

Gledal. In mi je žal že od prve sezone, da sem ga gledal, zato ker bo treba po par let med sezonami čakat. Zdaj sem starosta med fani tega žanra in moram reč, da me čedalje manj svari gane, vendar je Kyojin na povsem drugem nivoju. Še opening sem pri vsaki epizodi iz principa pogledal od začetka do konca. Mange ne berem, ker rabim glasbeno podlago in dretje Japoncev zraven, da je to to.

Smrekar1 ::

Druga sezona je zunaj? Se bom spravil gledat. Upam, da zadeve niso zajebali, kot to znajo samo Japonci (če je kdo gledal Tokyo ghoula verjetno ve o čem govorim).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

D3m ::

Verjemi. So Berserk večkrat zjebali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

yoco ::

Drifters sem tudi pogledal in je zelo dobra. Mislim, da druga sezona pride šele 2020?
Kakšna pa je Berserk? Stare dele sem že leta nazaj pogledal, nove pa še ne!

Se pa strinjam, da muzika v Attack on Titan popelje anime čist na drugi nivo. Soundtracki so noro dobri!

Goran's Blog ::

yoco je izjavil:

Drifters sem tudi pogledal in je zelo dobra. Mislim, da druga sezona pride šele 2020?
Kakšna pa je Berserk? Stare dele sem že leta nazaj pogledal, nove pa še ne!

Se pa strinjam, da muzika v Attack on Titan popelje anime čist na drugi nivo. Soundtracki so noro dobri!


Berserk so grafično čisto uničli... ni več kar je bil.
Mene so najboljši soundtracki od Fairy Tail, seveda so tudi od attack on Titan dobri.

D3m ::

To misliš serijo?

@yoco

Tukaj imaš mango. Top zadeva.

http://mangafox.me/manga/berserk/c001/1...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Smrekar1 ::

Goran's Blog je izjavil:


Berserk so grafično čisto uničli... ni več kar je bil.


Berserk je tipičen primer kako znajo Japonci zadevo uničiti. Zadeva je super, če gledaš dele 2-18 (nekako) in ti je vseeno, da zgodba ni zaključena. Če gledaš vse je zadeva nek nezaključen in nesmiseln krneki. Manga je itak nek špaget od zgodbe brez repa in glave, na tak način lahko delaš zajebantske stripe (Red paličnjakov, Order of the Stick), ne stvari kot je Berserk.

D3m ::

Ahh, Berserk se pa tudi vleče.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dottor ::

Poglejte kako so zaključli Bleach pa vas bo pekla glava 8-O
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Smrekar1 ::

dottor je izjavil:

Poglejte kako so zaključli Bleach pa vas bo pekla glava 8-O


Anime Bleach je OK zaključen. Nič posebnega ali pretresljivega, globina je konsistentna z globino animeja (cca nič), spodoben zaključek in nič več kot to. Kaj te moti?

Eden of the East ima recimo res beden konec, tak je približno vsak drugi anime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

D3m ::

dottor je izjavil:

Poglejte kako so zaključli Bleach pa vas bo pekla glava 8-O


Delam na tem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dottor ::

Smrekar1 je izjavil:

dottor je izjavil:

Poglejte kako so zaključli Bleach pa vas bo pekla glava 8-O


Anime Bleach je OK zaključen. Nič posebnega ali pretresljivega, globina je konsistentna z globino animeja (cca nič), spodoben zaključek in nič več kot to. Kaj te moti?

Eden of the East ima recimo res beden konec, tak je približno vsak drugi anime.


Bla je mišljena manga ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Smrekar1 ::

dottor je izjavil:


Bla je mišljena manga ;)


Aja, eh. Tisto je šele špaget.

Japonci znajo postaviti odličen in zanimiv svet in izhodišča zgodbe. Tam se njihovo znanje konča in začne se ritje. Če jim uspe svet za silo izkoristiti je zadeva zanimiva, sicer ne. Posledica tega je, da so najboljši animeji dolgi nekje 13 delov. Obstajajo sicer izjeme, ampak so res redke - Belilo in Legenda galaktičnih herojev sta izjemi, najbrž je še kakšna, ne vem. Sploh slednja je fina, ker sta zgodba in vsebina izrazito neznačilni za Japonce. Več kot polovica potenciala je povsem neizkoriščenega (totalen sausagefest brez omembe vrednega razvoja odnosov med liki), ampak je še vseeno OK.

Izrazito slabi so tudi v zaključevanju zgodb, zdi se mi, da tega pogosto v principu nočejo narediti, ampak puščajo zadeve odprte. V približno 50% gledljivih animejev krepko zajebejo konec, nemalokrat do točke, ko se vprašaš kaj je bila pravzaprav poanta vsega skupaj.

Bojim se, da bo Napad na Titana tak :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

yoco ::

Jaz sem slišal, da naj bi za Bleach studio silil avtorja, da naj zaključi čim prej oz. so mu postavili rok. Zato je nastal tak zmazek na koncu!

dottor ::

Ja Tite Kubo je bil prisiljen da konča mango, ker je zadevi full padla popularnost na japonskem. Iz istega razloga se je anime končal pri drugem arc-u in ni še tretjega, ker je bil oddajan v "glavni" uri na TV Tokyo ko je gledanost najvišja, ampak se je z leti ta gledanost tolko znižala da je TV Tokyo reku da lahko jim da le nek nočni termin kar se avtorji niso strinjali. Je pa manga pustila odprtih več vprašanj kot odgovorov.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Goran's Blog ::

Drugače pa dobra praksa zelo dolgega animeja je One Piece.
Na vrhunskem nivoju je potem tudi Hunter X Hunter kateri je spet v pavzi...
Slab primer je recimo Naruto kateri je bil ok, potem proti koncu ratal pa šrot.

dottor ::

Naruto sem se prisilu prebrat prva 2 zvezka mange pa ga nisem mogu nikakor prebavit, lih tako z animejem.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

yoco ::

Mene je pri Narutu najbolj motilo, da so badguyi na koncu vedno neki mehkužci ratal potem, ko jim je Naruto odčital govorno lekcijo (lep primer Pain!!!).

meho7 ::

Cakte, da adaptirajo arc, kjer je vec politike kot pa akcije. To bo sele muka za gledat :))

HighBane ::

Mene je Berserk anime (2016) kar potegnil za gledati, samo se je začelo vse skupaj vlečti, kakor je v navadi pri vseh anime-jih (malo globine po začetnem uvodu v svet in še to razvlečejo). Mang ne berem, tako da težko primerjam, ker ni noben napisal razlik.
Pa scena s konjičkom pokazana zgoraj je in troll cave...

Heavy ::

Goran's Blog je izjavil:

Drugače pa dobra praksa zelo dolgega animeja je One Piece.


Do smrti Ace je bil res, kasneje pa so začeli z filer epizodami. Saga o DoFlamingu se je vlekla kot kurja čreva. Bral sem, da je to zato, ker je anime dohitel zgodbo iz mange.
#TeamFelix

yoco ::

Heavy je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Drugače pa dobra praksa zelo dolgega animeja je One Piece.


Do smrti Ace je bil res, kasneje pa so začeli z filer epizodami. Saga o DoFlamingu se je vlekla kot kurja čreva. Bral sem, da je to zato, ker je anime dohitel zgodbo iz mange.

A je arc o DoFlamingu končan potem? Jaz nisem gledal One Pieca že x let in bi rad nadoknadil.

yoco ::

Mi lahko samo še poveš s katerim delom se konča? Vidim, da je skoraj že 800 delov zunaj! 8-O

yoco ::

Hvala! :)

dottor ::

Wow 118 epizod dolg filer... ta je malo huda.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

yoco ::

To ni filler, je zgodba iz mange, sam so jo verjetno zelo raztegnili!

Goran's Blog ::

Dressrosa arc razkrije veliko stvari in veliko vprašanj, še već pa potem ko so na Zou.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

anime & manga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
15013498 (208) DjJuvan
»

Kateri anime mi priporočate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11214874 (6644) predi
»

Ghost in the Shell (2017) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16425477 (18369) bambam20
»

Attack on Titan - Live Action (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7012848 (9457) dottor

Več podobnih tem