» »

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1

1
2
3 4

zmaugy ::

sensei je izjavil:

A ti verjameš, da je ta senzor tam samo za dobro uporabnikov?

Se pravi, ti verjameš, da so tam zato, da zbirajo prstne odtise uporabnikov?

To je popolnoma identičen nivo kot pa, če verjameš v chemtrailse. Ker, če ne zmoreš preveriti/dokazati, potem je religija. Ni težko namreč preveriti, če je iz enklave možno dobiti ven podatke ali ne. Se pravi tvoji sklepi izhajajo iz tvojega nerazumevanja, tko kot pri vernikih.


Oprosti, ampak tole je vrtec nivo. Sam sem zgolj previden in glede na škandale zadnjih nekaj let in življenske izkušnje nisem 100 % prepričan, da lahko zaupam takšnem senzorju na napravi, ki je večino časa povezana v internet. Sploh zato, ker nimam niti približno dovolj znanja, da bi lahko zadevo naštudiral v podrobnosti.
To še ne pomeni, da verjamem da je tam z nalogo zbiranja podatkov. Nisem pa vernik Appla, ki bi slepo požiral njihov PR bs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

fosil ::

Nič novega.
Ko začnejo govorit o milimetrih in pikslih, potem veš da vse skupaj ne bo nič posebnega.
Kar ni presenetljivo, tudi tablice, tako kot pc-ji prihajajo v zrelo obdobje.
Še par let in tovrstne "novosti" še slo-techovcem ne bodo več zanimive.
Podobno kot ko gorenje predstavi novo generacijo pralnih strojev in ob tem nihče ne orgazmira, čeprav je "novosti" cel kup.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

MrNighthawk ::

stara mama je izjavil:

Vprašanje:
Kako se teh 6.1mm ne ukrivi?
Že pleh te debeline nebi bil več hud napor.


Ne gre se samo za material ampak tudi konstrukcijo.

PrimozR ::

m0LN4r je izjavil:

Za domačo rabo 5K in 2500EUR slike gledat?? ?? O kakih domači uporabi in ljudi je tu govora ?
Slovencih, ki gledajo SD kanale in pomanjšane FB slike al korejcih ki gledajo 4K vremensko napoved ?
in Gaming je bolj domače, kot gledanje slikic na monitorju. Za gledanje filmov je pa 27" itak premalo.
Kakorkoli, zadeva je uporabna mogoče za 0.01% ljudi, pa še ti niso sigurno zakaj.

Za kako resnejšo delo bo na teh 5K strojna oprema prešvoh, če pa upscelaš pa si se zajebal, ko si govoril o lepoti in ostrini, če pa ne pa ni dovolj resno delo.

Vedno pozabim na te hiperje, ki jim FHD na 5" telefonu premalo za serije gledat. Doma pa gledajo xvide na fhd teveju. OMG.

Govorim o prednosti takšnega panela na PC-ju, gi nima za gaming sposobne grafične. Sicer pa zakaj ne bi smel gledati slik na 2500 EUR vrednem računalniku, igrice bi pa lahko igral? Bi rekel da povprečen domač uporabnik, ki kupi računalnik, gleda slike (tistim, ki igrajo igre, ga v precejšni meri kupijo starši).

Je pa tole pač uporaba neke tehnologije nekoliko pred časom. Čez dve leti se nam uporaba 4k monitorja na namizju ne bo zdela nič posebnega, bomo vsi, ki bomo imeli relativno nov monitor in bomo vedeli, kaj se kupuje, gledali slike na 4k. Pa povprečnemu kupcu Applovih naprav vsaki 2 do 3 leta ni problem nakartat tista 2 oz. 3 jurje, ker služijo nekaj 10-krat toliko na leto. Torej Slovenci bolj ne, so pa izjeme.

Tale uporabnost je pa ena ZELO nehvaležna stvar, saj se za praktično vsako izboljšavo da trditi, da je uporabna za 0,00000x % ljudi, ki jo nato razširijo, naredijo poceni in jo naredijo dostopno vsem. Navsezadnje smo pred 10 do 15 leti imeli LCD-je s 1024 x 768 pikami, danes smo pa na 5k. Naj živi napredek, čeprav je rahlo počasen na področju zaslonov (HD TV pa to).

m0LN4r je izjavil:

Saj se z lamborginijem tut naj nebi vozil po makedamu.

Lepša slika je samo takrat, če je celotna vsebina, ki jo spremljaš v 5K. Do takrat pa bo še veliko vode steklo po reki.
Montiranje 4K na temle je misija nemogoče. Oblikovat kak 3d, pomeni da je viewport namesto (približno) 1600x900 4x večji, torej bo GPU morala biti tudi 4x hitrejša, da ti pokaže isto stvar itn. Razen za kak fotošop in plakate delat to ni. Skratka slab invest.
Pa še tam bi moral dokupit ram in SSD, če že delaš s tako velikimi formati in vsaj i7ko not stlačit.

Naš RTV je komaj prilezel na HD trenutno, ljudje pa šele komaj zdaj ugotavljajo, da jim med kanali piše HD.
Seveda jaz govorim za večino slovencev, torej janez in metka z 1000EUR in amis osnovni paket adsl oz. dvb-t.

Po tvoje. Kakor naj ne bi gledal slik na 5k monitorju. Ampak eni pač lahko.



Ne mi rečt, da si še eden izmed tistih, ki mu je edino merilo ločljivost slike, ki jo oddajajo naši kanali, ki so popolnoma irelevnantni (da ne govorimo, da so lastniki 4k zaslonov tehnično podkovani in imajo druge bolj ziher vire za visoko-kakovostne videovsebine). Če se že gremo, 5k ne bo nikoli broadcast standard, to bo 4k. In za njim 8k. Pa slike so že primerne kakovosti, če je stran za to optimizirana. Pač imaš na forumu prikazano sliko ločljivosti recimo 2560 x 1440 na enak način, kot imaš na običajnem monitorju sliko 800 x 600, tekst je relativno na sliko vsakič enako velik. Le da imaš na retina zaslonu bistveno več podrobnosti, tekst pa bolj oster. Za to se uporablja retina.

bluefish je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Pa saj za domače uporabnike je bolj ali manj dovolj, da je zadeva IPS oz. nekaj podobnega in relativno enakomerna kar se tiče osvetlitve, potem je pa kul. TN 4k monitorje pa dobiš danes že za 400 EUR. Kar je bistveno bolje, kot pred dobrim letom, ko so se začeli pri okrog 2500 EUR.
Vem, samo jaz bi rad nekaj na nivoju U2413.

http://geizhals.at/dell-ultrasharp-up24...
Ob najavi je bil se mi zdi okrog 800 EUR.

Aja, je pa tale 24" Dell malce tečen, če hočeš gejmat, ker ne podpira scalerja. Je večinoma uporaben samo na nativni resoluciji z MST-jem. Scalerji so itak še relativno redki v tem svetu, sploh ko pride do ne-TN matrik. Zasloni so, ampak bo pomojem šele z DP1.3 situacija res ugodna za potrošnike, da ne bo nobenih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

bluefish ::

PrimozR je izjavil:

http://geizhals.at/dell-ultrasharp-up24...
Ob najavi je bil se mi zdi okrog 800 EUR.
Poznam. Žal se na testih ni odrezal najbolje. Kakorkoli, se mi itak ne mudi. Čez dve ali tri leta bodo pa le odpravili zdajšnje pomanjkljivosti.

m0LN4r ::

Ja tako kot si napisal na kratko. Eno je preseravanje, drugo razvoj in tretje orodje. Pač tale mac je več kot očitno prvo, potem pride razvoj, tretje pa nikakor ni.
Ko si že omenil videovsebine, na 27" gledat film ni nek luksus bi bil prej na 50" naprimer, kjer pride zadeva nekako do izraza, da jo gledaš iz fotela s par metrov ne pa kot običn lcd z 50cm.

Glede videota pa, tist makadam in travnik sta lepša, kot slovenske ceste :)

Izdelek kot celota, bi bil bolj smiseln z i7-u in Iris pro, brez grafike in 1tb SSDjem za isto ceno.
Jaz govorim pač o izdelku kot celota, torej računalnik. Če pa hočejo ekran pa naj predstavijo ekran.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bluefish ::

bMozart ::

So prednosti in so slabosti tega zaslona. Ampak 24" 1920x1200 z AMOLED bomo še nekaj časa čakali zgleda... verjetno spet stara zgodba, kot je bila pri CRTjih in LCDjih. Jaz prej verjetno ne menjam zaslona. Tudi na žepnih računalnikih ne grem več nazaj na LCD. AMOLED je prihodnost.
(ali kakšna še boljša tehnologija).
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Nummy ::

bMozart je izjavil:

So prednosti in so slabosti tega zaslona. Ampak 24" 1920x1200 z AMOLED bomo še nekaj časa čakali zgleda... verjetno spet stara zgodba, kot je bila pri CRTjih in LCDjih. Jaz prej verjetno ne menjam zaslona. Tudi na žepnih računalnikih ne grem več nazaj na LCD. AMOLED je prihodnost.
(ali kakšna še boljša tehnologija).

Sanjaj kukuruz še naprej... za vsaj ene 5-10 let.

Motion ::

bMozart je izjavil:

So prednosti in so slabosti tega zaslona. Ampak 24" 1920x1200 z AMOLED bomo še nekaj časa čakali zgleda... verjetno spet stara zgodba, kot je bila pri CRTjih in LCDjih. Jaz prej verjetno ne menjam zaslona. Tudi na žepnih računalnikih ne grem več nazaj na LCD. AMOLED je prihodnost.
(ali kakšna še boljša tehnologija).

Dokler ne spravjo baru na nivo IPS ni uporaben za kako resno delo. Tako da bo še ogromno vode preteklo predn bo stvar uporabna še kje drugje kakor na telefonih in tablicah. Če bo kdaj..

roli ::

bMozart je izjavil:

So prednosti in so slabosti tega zaslona. Ampak 24" 1920x1200 z AMOLED bomo še nekaj časa čakali zgleda... verjetno spet stara zgodba, kot je bila pri CRTjih in LCDjih. Jaz prej verjetno ne menjam zaslona. Tudi na žepnih računalnikih ne grem več nazaj na LCD. AMOLED je prihodnost.
(ali kakšna še boljša tehnologija).

Jaz si pa AMOLEDa na desktopu nikakor ne želim. Pri njih vedno dobim občutek, da mi želi zažgati oči. Nekako je vse skupaj preveč močno. Tako da bi imel kar raje IPS.
http://www.r00li.com

m0LN4r ::

bluefish je izjavil:

Pogled v drobovje iMac-a: https://www.ifixit.com/Teardown/iMac+In...

Matična je iz starega imaca,
Procesor se lahko teoretično menja (bios podpora), -bv bistvu
SSD je lanski model sandiska, -super
Display LG,
Popravilo displaya zelo težko in problematično.

5/10 ocena.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kronik ::

In kdaj si sam popravljal display? Meni je super že to, da lahko procesor menjaš.

PrimozR ::

Kar lahko narediš le, če vzameš ven displej ;)

m0LN4r ::

kronik je izjavil:

In kdaj si sam popravljal display? Meni je super že to, da lahko procesor menjaš.

Ja super res, ker sploh neveš zakaj bi menjal (zarad lepšega predvidevam). Potem pač kupiš v osnovi boljši imac lol.

Sistem je itak podhranjen za bilokako delo, da bi ga pa obremenil na 100% s takim laptop ventilatorjem na hrbtni strani panela pa tudi nemore bit fenomenalno.
Če že menjaš na i7, si še nabavi nek pošten SSD, pa 8gb rama in potem boš že lahko kaj delal stem.
Pa grafiko bi tudi lahko dali not 970m ne pa to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

driver_x ::

Predvidevam, da si tak računalnik že testiral z različnimi scenariji uporabe. Ali samo ugibaš?

m0LN4r ::

driver_x je izjavil:

Predvidevam, da si tak računalnik že testiral z različnimi scenariji uporabe. Ali samo ugibaš?

Em ja, sem že probal marsikater proc in grafo v marsikaterem načinu uporabe od laptopov pa desktopov, različna hlajenja resolucije, zahtevnost. Od video, 3d, cad uporabe itn.
Marsikomu sem že tudi povedal zakaj mu sistem ne dela, tako kot on pričakuje in po nadgradnji in testiranju je šlo za mininalen vložek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

driver_x ::

Kaj potem, a mi svetuješ tak računalnik, ali ne? Uporabljal bi se pa pri meni za občasno pisanje kakšne javanske kode v Eclipsu z vsem kar pride zraven, obdelavo in urejanje zbirke fotografij in montažo 1080p filmov, ter pri drugi uporabnici še za CAD.

m0LN4r ::

Ne. Razen če si mahnjen na 5K non ips in brez osxa neveš delat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

driver_x ::

Ali lahko tole malo argumentiraš?

m0LN4r ::

Za take stvari je tema: Nakup namiznega PC-ja

Napiši lepo, da bi imel komp za 2500EUR z ekranom vred in napiši kaj z njim delaš in bo community našel boljšo stvar za tole ceno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Seveda od 2500 EUR odštej denar za nakup 4k monitorja. Ampak to je maksimum 1000 EUR. Za 1500 EUR dobiš že lepo mašino ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Mah lepše je delat to kar je on napisal na dveh 1200p IPS monitorjih in ti ostane 2000€ za konkreten STROJ, ki zmelje vse živo.
Hitrost > kot 4k vs 2x1200p ips vsaj za mene pri delu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

driver_x ::

V temah o nakupih računalnikov dobiš toliko odgovorov, kolikor je v debati sodelujočih, saj vsak lima svoje najljubše komponente. Niti me ne zanima več šravfanje svoje kište, ki je sicer na papirju boljša, dejansko pa potem izgubljaš čas z nepredvidenimi težavami. Da ne omenjam tega, da nihče drug razen mene ne more vedeti, kaj meni najbolje ustreza. Po izkušnjah, ki sem si jih z leti nabral z najrazličnejšimi računalniki sem mnenja, da mi trenutno najbolje ustrezajo Maci. Retina iMac se mi zdi zanimiva zadeva, zato me zanima, zakaj mi ga tako vehemento odsvetuješ?

hojnikb ::

Naj raje izdajo 5K cinema display kot ma iMACa z drobovjem kosilnice.

iti me ne zanima več šravfanje svoje kište, ki je sicer na papirju boljša, dejansko pa potem izgubljaš čas z nepredvidenimi težavami.

nič te ne ustavlja, da si sam zbereš komponente in ti jih potem v trgovini skupaj sestavijo in stestirajo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Nisem vedel, da je za tebe i5 + 8gb + kvazi ssd in 290m z 5K
samo na papirju boljše od 5820K + 512SSD + 2x 970 (SLI) in parkrat več ddr4 rama z 2x 1200p IPS :))

Malo si čuden:
Niti me ne zanima več šravfanje svoje kište, ki je sicer na papirju boljša, dejansko pa potem izgubljaš čas z nepredvidenimi težavami.


Čudno, da ljudje katerim sestavljam kište in nalagam programe takih problemov nimajo. Očitno delajo nekaj huudoo narobe.

Sicer pa ja, tvoj ogdovor je bil točno to, kar sem prej rekel:
Razen če si mahnjen na 5K non ips in brez osxa neveš delat.

Slabe izkušnje so problem, se strinjam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

driver_x ::

OK, torej nimaš konkretnega odgovora, se mi je zdelo.

PrimozR ::

m0LN4r je izjavil:

Mah lepše je delat to kar je on napisal na dveh 1200p IPS monitorjih in ti ostane 2000€ za konkreten STROJ, ki zmelje vse živo.
Hitrost > kot 4k vs 2x1200p ips vsaj za mene pri delu.

V bistvu so IPS 2560 x 1440 27" monitorji že pod 400 €, torej ti pri dveh takih ostane 1700 €. Kar je še vedno kickass kišta.

Kdo za vraga na Macu fura CAD?

m0ln4r kako 5k non IPS? Valda je tale iMac IPS.

m0LN4r ::

Pomota PIPI.

@sammy73
Nisem vedel, da je za tebe i5 + 8gb + kvazi ssd in 290m z 5K
samo na papirju boljše od 5820K + 512SSD + 2x 970 (SLI) in parkrat več ddr4 rama z 2x 1200p IPS

Bolj konkretno kot tole pa res nemore bit. Pa lahko gremo s PIPIjevim predlogom. 2x 400EUR 4K IPS in kišta za 1700EUR in plačaš za sestavo pa test.

Če bi ti rad fural CAD, in rezal 1080p na tistem konfigu kr dej. Dokler boš ti nekaj exportal al zrendriral, skompajlal, bom jaz ta čas naredil še 2-3 stvari zravn.

Ker se mi ne da pisat si lahko prebereš tole:

Nummy je izjavil:


Ravno tu je problem. AMD... nekompatibilnost z ničemer. Furam mac-a z AMD-jem in sami problemi že od samega začetka. Najprej monitor, zdej pa še performance v 10.10 verziji, za windows pa itak driverji izpred pamtiveka.
Še večji hec je v tem, da apple reklamira tudi dober 3D performance tudi za igre, ampak taka kartica kot je notri na 5K zaslonu = velika neumnost in laž, ki jo reklamirajo. Že nobena kartica ne zmore na 4K poganjat kakega špila na windows-ih (mogoče na low settings tako da je tekoče), kaj bo šele ena mobile varianta z bednimi driverji poganjala 5K zaslon... Ja office programi bodo laufali fajn, tu se pa tudi konča skorajda.
Da bi pa apple pošlihtal že enkrat openGL in driverje je pa utopija za pričakovat, bodo raje naslednje leto dali novega mac-a ven, ki bo "zmogljivejši". Apple postaja čedalje bolj podjetje, kjer je dobiček veliko bolj pomemben kot zadovoljni kupci, pa čeprav so ravno zadovoljni kupci gonilo dobička.
Telefoni jim zaenkrat še zelo dobro delajo in tudi so razvili krasen produkt in "Metal" zelo dobro opravi delo, da vse teče povsem tekoče in brez problemov, kljub "podhranjenemu" HW-ju napram super duper androidnežem.
Izdajanje čudnih konfiguracij v mac-ih in izdajanje nedokončanih OS-ov za mac-e pa bo podjetje prej kot slej pripeljalo do točke, kjer se bodo morali odločiti ali narediti boljšo podporo ali pa preprosto ukiniti ta del ali pa ga prodati. OS X je eden izmed boljših sistemov kar se tiče uporabnost, ampak performance pa zadnje čase zelo zelo šepa, še posebej napram ostalim sistemom. Do sedaj jim je uspelo "krpati" vse skupaj z hitrejšimi diski, procesorji in grafičnimi, sedaj pa so vtaknili prevelik zaslon notri, ki ga še noben HW na trgu ne more poganjat normalno... Tanova verzija 10.10 pa tako polna bug-ov, da je skorajda videti, da so dali ven preprosto developer verzijo in nanjo prilepili release etiketo... Microsoft že dolgo časa ni izdal česa takega (vista je bila zadnji tak primer).


Če pa ti ni dovolj pa pojdi na kak creative cow forum al adobe forum pa prebiraj malo, kako so razočarani userji raznih macov ipd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Zakaj bi sploh vzel imaca5k, če boš pa lahko dobil dellov 5K zaslon in gor poknu glihkakšn hardware, ki ti bo pasu. magar mac pro, če si applove sorte.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Mah, sej en kup je takih na raznih cad, cam oz. creative forumih, ko kupijo mace in pričakujejo, da bo delalo nevem kako hitro potem pa jokajo in jamrajo, zakaj drugim na windowsih dela boljše hitreje in there is always a solution.
Pa bol jim človek govori, da je HW in podpora zanič bolj jim ni jasno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Pa bol jim človek govori, da je HW in podpora zanič bolj jim ni jasno.

to je pa to, ko kupijo znamko in ne hardware-a, ki ga dejansko rabijo.
#brezpodpisa

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

Zakaj bi sploh vzel imaca5k, če boš pa lahko dobil dellov 5K zaslon in gor poknu glihkakšn hardware, ki ti bo pasu. magar mac pro, če si applove sorte.

Ker Della trenutno še ni zunaj in ker bo povezovanje le-tega clusterfuck.

Se mi zdi da se s 4k in podobnimi zadevami čaka DP 1.3, kdor ni RES neučakan.

m0LN4r je izjavil:

Bolj konkretno kot tole pa res nemore bit. Pa lahko gremo s PIPIjevim predlogom. 2x 400EUR 4K IPS in kišta za 1700EUR in plačaš za sestavo pa test.


U ne ne, ne 4k IPS, ti so še po slabih 700 EUR (Dell 24", ki je malce problematičen). Govorim o 2560 x 1440, torej o navadnem panelu iz 27" iMaca. Za dobrih 500 EUR se dobi isto ločljivost na 32" (velikost pike je potem HUDO podobna 24" 1080p).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Nummy ::

m0LN4r je izjavil:

Mah, sej en kup je takih na raznih cad, cam oz. creative forumih, ko kupijo mace in pričakujejo, da bo delalo nevem kako hitro potem pa jokajo in jamrajo, zakaj drugim na windowsih dela boljše hitreje in there is always a solution.
Pa bol jim človek govori, da je HW in podpora zanič bolj jim ni jasno.


HW je že dober, no vsaj na papirju. Problem je pa res v tem, da se Apple ne zmiga narediti stvari, ki bi jih že zdavnaj moral oz. pri njih vse traja očitno preklemano počasi.
To da se je Apple "spečal" z AMD-jem je zelo slaba poteza ampak zelo verjetno oz. več kot očitno je bila v ozadju cena ter seveda poriniti svoje stranke v openCL vode, saj če bi dajali notri Nvidia kartice, bi potem veliko developerjem podpiralo CUDA-o (nekateri jo že) in bi potem openCL propadel. Največji uspeh bi bil združitev oz. poenotenje openCL-a in CUDA-e, s tem bi največ pridobili uporabniki ter developerji. Ampak se to zelo verjetno ne bo zgodilo. AMD je zelo slab kar se tiče izdajanja driverjev, pa tudi ko že izda kak driver je poln bug-ov ali pa totalno neoptimiziran.

Druga največja napka pri Apple-u zadnji čas pa je seveta tale Yosemite 10.10, ki je poln bug-ov, podpore oz. fixov ni nikakršnih. Odzivov od Apple-a tudi ne, da bi vsaj rekli da delajo na fixu tega in tega, niti ni kakih pametnih uporabnih informacij na forumih ne ničesar. Pod 10.9.x je bil grafični performance kar soliden, čeprav še vedno nekam slab v primerjavi z windows-i, ampak sistem je bil optimiziran in ready to work.

In ne, ne jamramo da dela boljše, ampak samo hitreje, ker trenutno Apple spi na svojih lovorikah in ne izdaja ven nujnih popravkov, ki bi pohitrili stvari. OS X dela svetlobna leta bolje kot windows-i, je bolj stabilen in uporabniku bolj prijazen na vseh nivojih. Že sama integracija in omogočanje razširljivosti, ki je windows še videl ni je korak naprej, ki uporabniku odpre mnogo vrat. Predstavljal si, da imaš nek app, kateremu lahko obesiš "plug-ine" oz. service, ki še dodatno razširjajo funkcije in uporabnost programa in se zelo super integrira v sam program. In ne v sam program, tudi integracija z ostalimi programi je ODLIČNA. Probaj recimo iz chrome-a drag&drop-at eno sliko v photoshop v windowsih in povej kak rezultat si dobil... OS X je that simple: drag&drop -> nov dokument ali v isti dokument -> voila. Done.
V windowsih moraš zadevo ali najprej kopirati v clipboard (s tem povoziš kar imaš notri) ali pa shraniti fajl in potem posebej odpreti. Da ne omenjam drugih povezav med programi: adobe suite lahko skoraj vse drag&drop-aš iz enega programa v drugega, lahko celo drag&drop-aš končane texture iz photoshop-a v maya-o, terminal lahko uporabljaš tako, da drag&dropaš celotne datoteke ali folderje v okno in ti sam skopira pot do tega kar si spustil notri... In še in še. Tega windows nima, ker nima poenotenih zadev. Folk sploh ne ve kako je enostavno, ko zadeve preprosto premikaš iz enega programa v drugega in vse stvari lepo delajo. No hassle. Pa ni samo to, potem je tu še applescript in automator, ki olajšata delo da je kar hudo. Manj virusov in malware-a, ne rabiš se sekirat glede driverjev, ko enkrat sistem dela tipi-topi. Ne rabiš se sekirat glede licence sistema, ker je free. Veliko software-a je spisanega tudi za mac-e in sam sistem zgleda 100x lepše kot tanovi grdi windows.

Trenutni problem OS X-a je sam performance, ampak ne kar se tiče sistema, pač pa grafike. Sama hitrost sistema je top proti windows-em, zažene se nekje v 10 sekundah, zadeve odpira skoraj instantno...
openGL je totalno neoptimiziran in trenutno je celo bug v sistemu, ki požira VRAM grafične da je kar hudo, pa čeprav imam recimo odprt samo brskalnik, požre celih 3GB VRAM-a. ni čudno, da je potem performance slab, ko odpreš ali premakneš kako okno se zgodi počasi ali pa "pušča sled" za sabo.
Slaba stran OS X-a je torej grafika, kjer je podpora samo za openGL 4.1 in v primerjavi z windows-i dobiš za več kot 25% slabši 3D performance, včasih tudi več kot 100%. Čeprav se apple zelo širokousti kako so novi mac-i sposobni poganjat 3D aplikacije in igre, temu ni ravno tako in največjega krivca vidim ravno v AMD-ju, ki je pomoje še najbolj odgovoren v celi zgodbi.
Na žalost ne morem stestirati na nvidia ali intel kartici, samo kolikor sem bral po forumih folk, ki ima integrirane kartice nima problemov po update-u sistema, za nvidia pa nihče ni nič napisal, torej sklepam da tudi nimajo problemov.

Kar se tiče OS-ov: ga še vedno ni junaka, ki bi spisal kak UNIX-like sistem ali kaj drugega, ki bi bil vsaj pol toliko uporaben in prijazen do uporabnikov kot je OS X. Seveda tisti najbolj pametni so vedno najbolj glasni po forumih kot je tale... Windows je pa le še bleda senca tistega kar bi lahko nekoč bil. Danes je skupek spaghetti code-a, malware-a, bednih nekompatibilnih driverjev, grdega vmesnika ter seveda totalne nekompatibilnosti programov med sabo.

Današnji problem vseh večjih proizvajalcev tehnoloških igračk je v tem, da se jim preveč mudi dajati ven nove modele in izdelke, kar se tiče pa obstoječih izdelkov (podpora, update-i) pa se zanje ne zmenijo preveč oz. namenijo za njih premalo sredstev. Vse goni samo čimvečji dobiček namesto zadovoljstvo strank. Vsi samo obljubljajo na polno, namesto da bi kaj konkretno naredili. Pa tu Apple ni edini "grešnik", so tudi ostali, ki so še večji grešniki.

Na žalost sam nebi nikoli kupil računalnika z AMD karticami, ampak takrat je dal Apple ven to "revolucijo" in sem jim zaupal da bo zadeva res letela. No saj leti, samo grafika ni vredna pol qrca in je tako kot sem predvideval da bo: AMD crap of crap. Tako da sedaj pa res nikoli več ne kupim ničesar od AMD-ja, tudi če bo imel Apple samo še AMD računalnike, si bom veliko raje sestavil skupaj hackintosh mašino z nvidia kartico. In tudi za nič na svetu ne kupim navadne PC mašine za delo, vsaj dokler kak junak ne izda kak (s)podoben OS, na katerem bom lahko laufal software, ki ga uporabljam in rabim. Windows je samo še za gaming uporaben in čisto nič drugega. Trenutni mac, ki ga imam je več kot očitno 5 let pred vsem software-om, ki je trenutno na trgu. GPGPU je prihodnost, samo več kot očitno developerji še niso pripravljeni na to oz. sredstva še vedno dajejo raje v nove produkte, kot pa v pohitritev/optimizacijo obstoječih...

hojnikb je izjavil:

Pa bol jim človek govori, da je HW in podpora zanič bolj jim ni jasno.

to je pa to, ko kupijo znamko in ne hardware-a, ki ga dejansko rabijo.

Ne kupujemo skupej software+hardware, ki je boljši kar ponuja konkurenca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

hojnikb ::

Ne kupujemo skupej software+hardware, ki je boljši kar ponuja konkurenca.

kaj ti nuca super software, če je pa crap hardware. Vsaj v primeru tega iMaca je tako
#brezpodpisa

Oki ::

Na mojem prejšnjem delovnem mestu sva bila dva uporabnika "dobrih" računalnikov. Čeprav je imel sodelavec dvakrat hitrejši stroj (PC po specifikacijah - hitrejši procesor, boljši disk, boljša grafa...), se je na koncu tedna videlo, kdo ima več dela narejenega... Od takrat naprej iščejo le operaterje na Apple konfiguracijah.

hojnikb ::

se je na koncu tedna videlo, kdo ima več dela narejenega

Ker je količina narejenega dela vedno pogojena samo s strojem ;)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Dej preštej kolko applov in kolko pcjev vidiš v temle videu, pa poglej kdo kaj uporablja:


Tvoj sodelavec je pač nesposoben.
Dokler lahko na windowse naložim vsak drek (programe, plugine, dodatke, gpu acelerated efekte in ostalo), ki obstaja na internetu in ga sprobam, nadgradim, updejtam neodvisno od tega ali je apple dal žegenj ali ne. Jebiga.
Dokler mi exporta določeno zadevo ali izračuna nek render na mašini, ki je stala 50% manj me en kurac briga za drag and drop in 10s zagona, kar tudi na windowsih ni čudež.

Glede macproja pa AMD in Adoba, pa nebom zgubljal besed.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Očitno eni še niste videli 1 leto star windows brez antivirusa in naloženim 70gb ilegalnega programja, dodatkov, pluginov vseh sort, ter raznih scrackanih iger in indie stvari delati brez problema in tako hitro in sunkovito, kot si sam zgoraj napisal za maca.
S svobodo po po uporabi biločesa, kar se ti srček poželi.

Privoščim vam, k ste priklenjeni na applovo verigo: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc...
Tudi tukaj ne blesti po performancu in ceni (osx), pa pustimo, da tukaj v igri ni nobenega dodatka ali plugina po želji in opcije nadgradnje hardware ali softwara po potrebi in želji. Pustimo kr vse ostalo.

Windows je samo še za gaming uporaben in čisto nič drugega.
Na glavu padu?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

techfreak :) ::

Nummy, bom skippal ves marketing talk in zavajanja ter se osredotocil na en precej velik bullshit v tvojem postu:

Nummy je izjavil:

In ne v sam program, tudi integracija z ostalimi programi je ODLIČNA. Probaj recimo iz chrome-a drag&drop-at eno sliko v photoshop v windowsih in povej kak rezultat si dobil... OS X je that simple: drag&drop -> nov dokument ali v isti dokument -> voila. Done.
V windowsih moraš zadevo ali najprej kopirati v clipboard (s tem povoziš kar imaš notri) ali pa shraniti fajl in potem posebej odpreti.
Nevem tocno o kaksni integraciji govoris, lahko linkas do tega APIja ki omogoca stvari, ki na Windowsu niso mozne? Sicer imam bolj malo izkusenj s programiranje za OS X, ampak imam obcutek da je precej stvari veliko bolje reseno na Windows platformi kot pa tukaj. Vsekakor pa ne vidim zakaj ne bi bilo mozno urediti drag&drop slik iz Chrome (in ostalih) v Photoshopu tudi na Windowsu, ampak problem je prej v samem programu kot pa v operacijskem sistemu.

bojsi ::

m0LN4r je izjavil:

Očitno eni še niste videli 1 leto star windows brez antivirusa in naloženim 70gb ilegalnega programja, dodatkov, pluginov vseh sort, ter raznih scrackanih iger in indie stvari delati brez problema in tako hitro in sunkovito, kot si sam zgoraj napisal za maca.

Morda bi bilo fajn tudi kupit to tvoje ilegalno programje in scrackane igre, kaj praviš..? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

Oki ::

m0LN4r je izjavil:

Na glavu padu?

Nihče ne pravi, da z winsi ne moreš delat, Ko se vse navlake rešiš, že šiht mine.:))

m0LN4r ::

Mac Pro Cinebench R15 CPU Mac model Results (seconds)
Mac Pro 8-core/3.0GHz CTO (Late 2013) 37.0s
SLO_TECH 4930K @4.4 - 33s
5820K ???
Mac Pro 6-core/3.5GHz (Late 2013) 45.3s
YOUTUBE - 5960X @4.4 - 25s

Mac Pro Cinebench R15 OpenGL
Mac Pro 6-core/3.5GHz (Late 2013) 79.6
Mac Pro 8-core/3.0GHz CTO (Late 2013) 87.4

SLO_TECH
- 191.9 | GTX 780 ZOTAC OC Edition
- 171.2 | GTX 570 MSI TF3 OC
- 166.4 | GTX 760 Gigabyte

Hitrosti exportiranja videa z recimo denoiser 2 v afxu v h.264 z eno rabljeno gtx 580 (90EUR) pa sploh nebom komentiral. Me prav zanima kako si do zdaj delal na macu določene stvari. Recimo realtime raytrace preview ali kajkoli podobnega.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc...

Dajte številke o hitrosti osxa v razširjenih programih na plano prosim. Pač enak program na različnem OS in pač 3000EUR macpro vs. 1500EUR licenced windows kišta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

driver_x ::

Za programiranje (Java/EE, okolje Eclipse, server Tomcat, Glassfish ali JBoss, baza Oracle ali MySQL (na delovnem računalniku samo front end), Firefox z Firebugom, odprtimi še ostalimi aplikacijami, kot so mail, web browser za dokumentacijo, kakšen office dokument in zraven še kak program za predvajanje glasbe sploh ni primerjave med Windowsi in OS/X. Na OS/X vse tole deluje povsem gladko s 4GB rama, na Windowsih sem tako tekoče delovanje dosegel šele z 8GB, disk je v obeh primerih SSD, procesor podoben. Na Macu deluje standby brez problema, na Windowsih po odkrivanju pokrova prenosnika še en čas melje, pogosto pa se kakšen program ne zbudi več (zanimivo, da ravno Word, Excel ali IE). OS/X se naloži v trenutku, WIndows 7 občasno brez razloga v nedogled vrti napis 'PROSIMO POČAKAJTE'. OS/X ne teži z nadgradnjami sistema, če v Windowsih tega ne izključiš, se zna zgoditi tudi to, da se čez noč naložijo popravki, ki resetirajo računalnik. Uporabnost operacijskega sistema je v OS/X neprimerno boljša, saj je precej funkcij dostopnih z gestami na trackpadu, podpira več virtualnih namizij, samodejno izvaja backupe, v zadnji verziji pa so dodali še stvari, kot je continuity, da lahko uporablam telefon, ne da bi ga sploh imel pri sebi. Oblika je pa stvar okusa, zato se o njen ne bom opredeljaval. Zaradi zgoraj naštetega je za mene Mac boljši računalnik od 2x cenejšega PCja z 2x boljšimi specifikacijami. Drugače pa sem si kupil Maca (MacBook Air) pred leti za potovanja, ker ima veliko avtonomijo in je zmogljiv, kjub temu da je tanek in lahek. Kmalu pa sem ugotovil, da je precej boljši in uporabnejši od takratnega kar dragega Lenovota in je zato postal kar primarni računalnik.

Nummy ::

techfreak :) je izjavil:

Nummy, bom skippal ves marketing talk in zavajanja ter se osredotocil na en precej velik bullshit v tvojem postu:

Nummy je izjavil:

In ne v sam program, tudi integracija z ostalimi programi je ODLIČNA. Probaj recimo iz chrome-a drag&drop-at eno sliko v photoshop v windowsih in povej kak rezultat si dobil... OS X je that simple: drag&drop -> nov dokument ali v isti dokument -> voila. Done.
V windowsih moraš zadevo ali najprej kopirati v clipboard (s tem povoziš kar imaš notri) ali pa shraniti fajl in potem posebej odpreti.
Nevem tocno o kaksni integraciji govoris, lahko linkas do tega APIja ki omogoca stvari, ki na Windowsu niso mozne? Sicer imam bolj malo izkusenj s programiranje za OS X, ampak imam obcutek da je precej stvari veliko bolje reseno na Windows platformi kot pa tukaj. Vsekakor pa ne vidim zakaj ne bi bilo mozno urediti drag&drop slik iz Chrome (in ostalih) v Photoshopu tudi na Windowsu, ampak problem je prej v samem programu kot pa v operacijskem sistemu.

OS X sistemsko poskrbi za drag & drop (Cocoa).
Tu najdeš več:
kliky
Skratka karkoli drag-aš v drug app, se vedno proba pretvorit v najbolj znano obliko oz. kompatibilno stvar. Če recimo neseš file v terminal, se pretvori v string, ki kaže na path do fajla. Če dragaš sliko iz chrome-a se ta pretvori v raw RGB podatke in prenese potem v photoshop ali drug program, če preneseš sliko v kaj drugega se lahko uporabi tudi link do slike... itd.
Skratka na OS X-u je tole rešeno s strani sistema in se vsaka aplikacija podredi temu, medtem ko na winsih vsak developer rešuje stvari po svoje in je potem clusterf**k.

Mesar ::

Nimaš kaj dragdropat, maš windoze+r tipko napišeš not cmd pol pa tam napiši kam bi kaj rad ... tole z miško operirat ni neki...
Your turn to burn!

m0LN4r ::

Še vedno ne vidim, kaj mi zračuna ustvari hitreje na 4930K in rablene 580 v premiere, vegas, edius, avid z boris red ali red giant paketom na windowsih v primerjavi s 3000EUR dragim macprojem.
ali
Pa afx in element 3d ali pa cpu render v "izberi program" z vrayem na dveh 4930K sistemih z 580 v mreži povezano za 2800EUR

Vklopi touchpad pa drag and dropaj s prsti, jaz se na macu nebi hvalil z miško, sam si rekel, da so 5 let pred časom :)

Aja obstaja tudi Windows 8.1, kjer dela vse to kar je že prej pa še par drugih stvari :P

Meni se tudi fotošop ali coreldraw odpre takoj. Nevem kje ga biksam. Šment pa še fast boot in ultra fast v biosu me kr preseneti včasih.
Da pa bi imel maca 1-2 mesca v servisu pa tudi nimam časa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mesar ::

in pol folk pravi, da več ni na XPjih....
Your turn to burn!

techfreak :) ::

Nummy je izjavil:

OS X sistemsko poskrbi za drag & drop (Cocoa).
Tu najdeš več:
kliky
Skratka karkoli drag-aš v drug app, se vedno proba pretvorit v najbolj znano obliko oz. kompatibilno stvar. Če recimo neseš file v terminal, se pretvori v string, ki kaže na path do fajla. Če dragaš sliko iz chrome-a se ta pretvori v raw RGB podatke in prenese potem v photoshop ali drug program, če preneseš sliko v kaj drugega se lahko uporabi tudi link do slike... itd.
Skratka na OS X-u je tole rešeno s strani sistema in se vsaka aplikacija podredi temu, medtem ko na winsih vsak developer rešuje stvari po svoje in je potem clusterf**k.
Windows ima tudi podobno reseno in zadeva deluje kjer so programerji funkcionalnost implementirali. Zakaj Photoshop ne podpira drag&drop slik lahko vprasas Adobe, zakaj pa ne mores v PowerShell/CMD povlecti fajla pa bos moral vprasati Microsoft. V obeh primerih je vsekakor mozno zadevo resiti.

Nummy ::

techfreak :) je izjavil:

Nummy je izjavil:

OS X sistemsko poskrbi za drag & drop (Cocoa).
Tu najdeš več:
kliky
Skratka karkoli drag-aš v drug app, se vedno proba pretvorit v najbolj znano obliko oz. kompatibilno stvar. Če recimo neseš file v terminal, se pretvori v string, ki kaže na path do fajla. Če dragaš sliko iz chrome-a se ta pretvori v raw RGB podatke in prenese potem v photoshop ali drug program, če preneseš sliko v kaj drugega se lahko uporabi tudi link do slike... itd.
Skratka na OS X-u je tole rešeno s strani sistema in se vsaka aplikacija podredi temu, medtem ko na winsih vsak developer rešuje stvari po svoje in je potem clusterf**k.
Windows ima tudi podobno reseno in zadeva deluje kjer so programerji funkcionalnost implementirali. Zakaj Photoshop ne podpira drag&drop slik lahko vprasas Adobe, zakaj pa ne mores v PowerShell/CMD povlecti fajla pa bos moral vprasati Microsoft. V obeh primerih je vsekakor mozno zadevo resiti.

Ja za windowse vedno rabiš en fix pa 3rd party aplikacije in tool-e... OS X ima to že v sistemu out-of-the-box. Ne rabiš sploh razmišljat.
Prej preden sem šel na mac-a v windowsih nisem nikoli sploh pomislu da bi vse preprosto drag&drop-al naokoli, ker je bila 99% šansa, da ne dela, če pa že dela pa ponavadi vse zbrklja do amena.
Prideš na mac-a, vidiš v parih videih, kako folk lepo preprosto kar muva stvari iz enega app-a v drugega, probaš in vidiš koliko ti to lahko poenostavi in pohitri delo.

m0LN4r je izjavil:

Še vedno ne vidim, kaj mi zračuna ustvari hitreje na 4930K in rablene 580 v premiere, vegas, edius, avid z boris red ali red giant paketom na windowsih v primerjavi s 3000EUR dragim macprojem.
ali
Pa afx in element 3d ali pa cpu render v "izberi program" z vrayem na dveh 4930K sistemih z 580 v mreži povezano za 2800EUR

Vklopi touchpad pa drag and dropaj s prsti, jaz se na macu nebi hvalil z miško, sam si rekel, da so 5 let pred časom :)

Aja obstaja tudi Windows 8.1, kjer dela vse to kar je že prej pa še par drugih stvari :P

Meni se tudi fotošop ali coreldraw odpre takoj. Nevem kje ga biksam. Šment pa še fast boot in ultra fast v biosu me kr preseneti včasih.
Da pa bi imel maca 1-2 mesca v servisu pa tudi nimam časa.

ti pa sam te tvoje benchmarke vidiš... dej pomeri si še e-peen... mogoče imaš za 1 točko "daljšega"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Danes prihajata iPad mini 3 in iPad Air 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5626355 (23495) Nummy
»

Novi iPadi, iMaci, OS X Yosemite bržčas v četrtek

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
86620 (5627) Nummy
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795570 (84668) amacar
»

Applove novosti z začetka WWDC - iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3918166 (16022) PrimozR
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438184 (33540) dejanslo

Več podobnih tem