» »

Zvok izgine po nekaj minutah - Windows 8.1

Zvok izgine po nekaj minutah - Windows 8.1

pijavka ::

Pred kratkim se mi je začela pojavljati težava na prenosniku Toshiba - Satellite L750-1EU. Med predvajanjem videa z diska je začel zvok izginjati (KMPlayer). Najprej sem pomisli, da je kak bug. Gledam recimo film, nato po določenem času mute. Reset, dela normalno nekaj časa, spet mute. Potem se je začelo dogajati bolj pogosto, z zvokom je zdržalo max 2 min, nato je spet izginil. Potem je izginjal na 50 s. Ko zvok izgine, samo ponovno odprem datoteko in dela vse normalno, vendar kot že omenjeno max. 2 min. Sem mislil, da je kaj narobe s predvajalnikom, zato sem probal različne in pri vseh je isto. Ni pomagalo. Namestil nove driverje -> ne pomaga. Namestil win 8.1 pro ponovno in napaka se ponavlja. Niso samo videi: če začenem mp3 z diska, enaka napaka. Dela max. 2 minuti in nato gre na mute. Pristisnem pause/play in dela spet naprej. Enako z vsebino na spletu (youtube, RTVSlo video vsebine). Mogoče je kakšen windows update kaj pokvaril. Na uradni strani ni driverjev za 8.1, samo za prejšnje verzije Win, pa še ti so stari več kot leto.
Kaj bi lahko bilo? Danes probam še Ubuntu, da vidim, če tam dela OK.
Kakšni predlogi? Je imel kdo podoben problem?

yaqxsw ::

začneš z odstranitvijo obstoječih gonilnikov za zvočno kartico in lahko iste ponovno naložiš ali pa pogledaš, če so kakšni novejši
ker nastavitev za samodejni izklop zvoka ni

pijavka ::

S tem sem začel. Na žalost ni pomagalo. Ima kdo še kakšno idejo? Zakaj kar naenkrat po določenem času?

GTX970 ::

V safe modu je enako ?

yaqxsw ::

lahko je tudi izhod za zvok vzrok...poizkusi še z drugimi zvočniki oz drugim audio kablom

pijavka ::

Nimam priklopljenih zunanjih zvočnikov.

Bom probal še safe mode.

Opkow ::

Pozeni racunalnik s kaksno live distribucijo Linuxa (Ubuntu, Mint,...) in probaj. Bos videl, ce je problem strojne ali softwerske narave.

pijavka ::

Probal sem Ubuntu z USB, pa tam sploh ni bilo zvoka. Sedaj sem probal še win 7, takoj po namestitvi, še brez vsakršnega updata. Enako. Dela cca. 2 min, potem zvok izgine. Naredil update, najnovejše driverje. Enako.

yaqxsw ::

in smo prišli do ugotovitve da tu ni programska težava amapk strojna...servis prenosnika

pijavka ::

No, to me pa sedaj skrbi, da me ne bodo preveč obrali. Po mojih izkušnjah ne bo ravno poceni. Cca. kolikšen strošek? Bodo menjali celo matično, ker ne vem, kako bi "porpavili" zvočno. Se splača? Zunanja zvočna je cca. 10€.

Mesar ::

Lahko, da ni kriva zvočna kartica ampak samo napeljava.

Če pa je problem zvočna pa ti bodo verjetno mogli celo plato menjat ja...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

win64 ::

Zunanja zvočna bo cenejša. Odvisno od prenosnika, vendar je najverjetneje zvočna integrirana na matični plošči. Kar pomeni odpiranje prenosnika menjavo plošče(100€ iz glave za matično). Poceni ne boš prišem skozi.

Lahko pa poizkusiš sam odpreti prenosnik pa ponovno povezati zvočnike z matično.

Mesar ::

Mogoče se ti prej še splača poskusit z kakšnimi drugimi zvočniki (ali pa slušalkami) pa boš hitro vido če zeza napeljava ali integrirani zvočniki.

Čeprav je v vsakem primeru čudno, da reboot reši težavo.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

pijavka ::

Napeljava dvomim, da je, saj ponovni zagon datoteke spet omogoči zvok.
Izgleda, da je to pogosta težava Toshibinih prenosnikov serije Satellite L: Toshiba forum.
Toshiba se zgovarja, da je treba na servis peljat.
edit: popravil link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pijavka ()

Mesar ::

Zakaj pa bi ponovni zagon odpravil "hardwersko težavo"? Razen če plata umira na obroke? Tam na forumu jokajo, da jim še crkujejo USBji pa vse živo? Prenosnik za gluhe... ;((
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP dv9812us in win 8.1 audio gonilniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
111322 (1182) gddr85
»

Windows 7 - problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
376820 (4529) Mikec17
»

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Oddelek: Strojna oprema
497968 (4963) mare87
»

Ni mogoča instalacija driverjev na HP nx7300

Oddelek: Operacijski sistemi
458634 (5083) d4rko
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918477 (5449) Pyr0Beast

Več podobnih tem