» »

WiFi USB adapter/ojačevalec signala za laptop

WiFi USB adapter/ojačevalec signala za laptop

ziu ::

Zdravo.

Vselil sem se v eno študentsko stanovanje, kjer je ruter v nadstropju višje in je signal v moji sobi precej slab (1-max 3 črtice). inSSIDer kaže, da je signal v sobi cca. -80, v bližini ruterja se dvigne na cca. -50. Je kakšen poceni USB ojačevalec signala za laptop, da bi občutno izboljšal situacijo? Ena varianta je ta (http://www.bolha.com/racunalnistvo/mrez... ), ne vem sicer če je še na voljo in če je potreben tako močen, sicer pa verjetn kakšen iz http://shop.wlan-sat.com/index.php?orde... ?

Sicer pa: koliko je slab signal sploh pomemben za npr. Skype, live stream? Je pri tem pomembna predvsem hitrost linije oz. število naenkrat online stanovalcev, ali se precej pozna razlika tudi, če je npr. 2 ali 5 črtic signala?

Hvala!
  • spremenil: ziu ()

...:TOMI:... ::

Ma kakšen ojačevalec. To ne bo nič bolje, samo stran vržen denar.
Tomi

ziu ::

Dobro, ne vidim logike. Ruter pač oddaja kolikor oddaja, laptop pa sprejema kolikor sprejema. Predvidevam da v laptopih niso lih kakšne hudo zmogljive kartice, zato bi pomoje USB sprejemnik mogel biti boljši. Okej, je pa res da ne vem, če je ojačevalec ravno pravi izraz - mislil sem pač na USB sprejemnik, ki bi bolje sprejemal signal ;)

...:TOMI:... ::

Malo morgen, še slabše bo, kot z vgrajenim wifijem. Edina rešitev je boljša antena na obeh straneh. Ali pa še en router bližje.
Tomi

blackbfm ::

kupi alfa awus036h in maš mir

ziu ::

...:TOMI:... je izjavil:

Malo morgen, še slabše bo, kot z vgrajenim wifijem. Edina rešitev je boljša antena na obeh straneh. Ali pa še en router bližje.

Kje je logika: boljši sprejemnik signala, slabši signal? 8-O

blackbfm je izjavil:

kupi alfa awus036h in maš mir

Okej, samo potem raje vzamem to varianto ne: http://www.bolha.com/racunalnistvo/mrez... - pol cenejši, predvidevam da kvečjem boljši.

Kaj pa to, kar sem že na začetku vprašal: ko signal sicer imaš in je relativno stabilen, ni pa dober - se izboljšanje signala sploh pozna pri skypu, streamih, ...? Ai je fora samo hitrost povezave+število online računalnikov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziu ()

blackbfm ::

Okej, samo potem raje vzamem to varianto ne: http://www.bolha.com/racunalnistvo/mrez... - pol cenejši, predvidevam da kvečjem boljši.


ni boljši:) awus036h ima čip ki zelo odstopa po občutljivosti - normalno deluje tam kjer večina kartic nima več signala

ziu ::

Okej, ampak po pravici - rabim samo za 5 mesecev, tako da raje pridem skoz s cca. 20 €, če ni kakšne hude razlike. Kot pravim, signal je načeloma ves čas, precej stabilen, ampak vedno na recimo 2 črticah (-80 v inSSIDer).

Vseeno:

ziu je izjavil:

Kaj pa to, kar sem že na začetku vprašal: ko signal sicer imaš in je relativno stabilen, ni pa dober - se izboljšanje signala sploh pozna pri skypu, streamih, ...? Ai je fora samo hitrost povezave+število online računalnikov?

blackbfm ::

kej, ampak po pravici - rabim samo za 5 mesecev, tako da raje pridem skoz s cca. 20 EUR, če ni kakšne hude razlike.


Jah lej, wifi dela k šus..ali pa pač ne. Naredi kar hočeš, lahko da bo tudi tista ok. Ta ki jo jz svetujem, za to dam roko v ogenj da deluje tako kot je treba:)

ampak vedno na recimo 2 črticah (-80 v inSSIDer)

Motnje, ovire, antena ni lih nek biser, lahko je slab čipset...ne moreš rečt na pamet.

se izboljšanje signala sploh pozna pri skypu, streamih, ...?


Hitrost wifi linka niha, zdaj če se postavi na višji hitrosti kot imaš naročen internet se ne bo poznalo nič ..in seveda kontra. Lahko pa probaš nastavit fiksno hitrost, včasih pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Bakunin ::

podlozi USB sprejemnik z ALU folijo.

ja tisto iz kuhinje.

ziu ::

Sem se odlocil, bom kupi eno izmed Alf, tudi Awus 036H za 40 eur ce bo delalo. Me pa vseeno zanima, glede na to, da imam tisti 2 crtici signala in verjetno rabim bolj ojacanje kot obcutljivost, ce je mogoce za to boljsi Awus 036NH, sploh ker je na bolhi pol cenejsi.

blackbfm ::

Z jačanjem signala splos z ojačevalci dobiš več šuma in delaš štalo ostalim napravam. Signal bo boljši za silo ampak še vedno krep. Dober čipset in solidna antena sta pravi pristop.

ziu ::

Okej, so Awus 036H it is :) Še to: antena bo okej ta, ki je že zraven?

Hvala!

toblak ::

Zdravo,kupi Edimax extender:),ga dobiš za manj kot 30 eur,mi ga uporabljamo za ojačanje signala v mansardi,stvar dejansko deluje.

blackbfm ::

ziu je izjavil:

Okej, so Awus 036H it is :) Še to: antena bo okej ta, ki je že zraven?

Hvala!


Naceloma bi morala zadostovat :) meni je kartica lovila signale iz polovice ulice pri oknu...po hisi pa vse sosednje brez problema.

bjan ::

Bom kar tukaj napisal ker imam skoraj isti primer :)
v glavnem, na morju imajo javen internet v mestu kjer je apartma. v samem apartmaju je signal zelo slab oziroma ga včasih sploh ni. Gledam kakšen ojačevalec signala bi moral kupiti da bi internet delal bolje. Trenutno imajo v hoferju eno zadevo, ki ojača signal? ali je to bolj leva zadeva ali bi tudi to moralo delovati. Sem bral zgoraj da nekateri ponujajo alfa awus036h pa me zanima ali je to dejansko dobra stvar. Imam tudi možnost da bi ojačevalec namontiral nekje zunaj, da bi bil še bolj direkten sprejem.
Uporabljam pa prenosnik oz.mobitel.
Hvala za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri poceni zunanji wifi adapter za maksimalni doseg v kampih

Oddelek: Kaj kupiti
51301 (1053) fosil
»

WiFi USB Adapter Alfa AWUSO36H

Oddelek: Kaj kupiti
122362 (2113) Ribič
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234497 (3280) Spajky
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122251 (2077) fujtajksel
»

wifi usb antena...

Oddelek: Kaj kupiti
92443 (2231) first_line

Več podobnih tem