» »

Bele lise na avtu

Bele lise na avtu

IL_DIAVOLO ::

Pozdrav,

na avtu opažam vedno več svetlih lis in nimam pojma, od česa. Kako bi to zadevo spravil dol, ne da bi poškodoval barvo?

Lp

bluefish ::

Okrog kljuk in na podobnih mestih?

Beli madeži na novejših avtomobilih

IL_DIAVOLO ::

Okoli kljuke, ja....še bolj pa je vidno ob strani havbe, torej nad blatnikom.

PS: ne gre za novejši avto, gre za golfa 4.

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Ga mogoče prevečkrat v avtpralnico voziš?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

IL_DIAVOLO ::

Ponavadi ga perem doma, tu pa tam pa ga peljem v pralnico cca 5x na leto(al pa še to ne).

Vajenc ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ponavadi ga perem doma, tu pa tam pa ga peljem v pralnico cca 5x na leto(al pa še to ne).

Kolega je pred leti, ko je delal na črpalki skoraj dnevno pral avto v pralnici, nakar so se mu začele pojavljati svetle lise na mestih ko krtače v pralnici najbolj drgnejo. V tvojem primeru je verjetno kaj drugega.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Blum ::

Mogoče drgneš premočno s kakšno gobo ali čim podobnim? Jaz sem si na svojem spraskal lak stran, ko sem z mokro gobico (rumeno za posodo) odstranjeval ptičji drek iz havbe. Ko se je posušilo, je ostala bela lisa.
Najbolje da ga pelješ avtoličarju, pod pogojem če imaš kasko za vandalizem + brez odbitne franšize. ;)

klemenSLO ::

Ravno nekaj dni nazaj sem ročno poliral bele fleke, ki so nastali kot posledica naslanjanja precej s sončno kremo namazanih otrok :)

Z gobo ain avto šamponom ni šlo dol. S poliranjem pa lepo. Probaj.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Alessio983 ::

Mene pa zanima. Imam bol ko ne nov avtomobil, 2011 letnik, črne barve in je flekast očitno od vode oz. vodnega kamna. Kako to spraviti dol s šamponom ne gre. S polirno pasto seveda gre, samo ne morem nonstop polirati ... :) Bi pomagal kakšen navaden viski kis razrečen z vodo ali predlagate kaj drugega ..

Olórin ::

avto redno voskaj, verjetno bo pomagalo vsaj malo. Kaj več pa nevem, imam sam tudi podobne težave. Avto pogosto po 2 dneh postane flekast zaradi dežja.


kisa se izogibaj, saj kis razžira gumo. Seveda lahko uporabiš kis za očistit smolo iz laka in podobne stvari, da pa bi kar cel avto vsakič s kisem pral pa ni govora.

dodatno: sem se spomnil še nekaj. Poizkusi cel avto namazati s kakšno hidrofobno tekočino. Turtlewax rain repellent recimo. Zna biti, da bo to rešilo tvoj problem, saj deluje na podoben princip kot voskanje: odbija vodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

2f4u ::

Gor je že odgovor -

Kombinacija SONČNIH KREM ali KOZMETIKE + SONCE
- ne naslanjaj dekleta na avto ;)-

=> povzroča bele lise na laku avtomobila. Če se prav spomnim, nekje na nemški televiziji sem videl, da se poškodba vžre preko laka v osnovno barvo. Če bom našel članek, bom dodal link kasneje.

Avto industrija pozna problem toda niso še izboljšali laka - cena pač.

zrataj4201 ::

Rešitev je hitra in enostavna.Parkiraj v petek pret diskačem, potem pa kakem frocu ki pride mimo primaži klofuto in reči naj pazi na avto.Ko prideš iz diskača bo avto porisan z žebljem.Belih pik ne boš več opazil in tudi moteče ne bodo več.Skratka, preusmeri pozornost drugam.

Olórin ::

zrataj4201 je izjavil:

Rešitev je hitra in enostavna.Parkiraj v petek pret diskačem, potem pa kakem frocu ki pride mimo primaži klofuto in reči naj pazi na avto.Ko prideš iz diskača bo avto porisan z žebljem.Belih pik ne boš več opazil in tudi moteče ne bodo več.Skratka, preusmeri pozornost drugam.


tako butast komentar lahko preberemo samo na 24ur in slo-techu.

hojnikb ::

Ubistvo sploh ni butast odgovor, če znaš stvar v _celoti_ prebrat :)
#brezpodpisa

čuhalev ::

Alessio983 je izjavil:

Mene pa zanima. Imam bol ko ne nov avtomobil, 2011 letnik, črne barve in je flekast očitno od vode oz. vodnega kamna. Kako to spraviti dol s šamponom ne gre. S polirno pasto seveda gre, samo ne morem nonstop polirati ... :) Bi pomagal kakšen navaden viski kis razrečen z vodo ali predlagate kaj drugega ..

Jaz avto med pranjem spiram z deževnico.

Mesar ::

Zakaj pa ne z odpadno vodo iz jaška?
Your turn to burn!

IL_DIAVOLO ::

Očitno je problem v laku...včeraj sem pral avto z vapom in naenkrat odletel košček laka. Zdaj se vidi bela pika in teh pik ni malo....malo že tudi rja udarja po avtu.

pegasus ::

Zanimivo, jaz točno vem, da so bele lise od kreme za sončenje, jih gledam že kar nekaj let. A mi ni še nikoli na kraj pameti padlo, da bi jih skušal odstranit, zato sploh ne vem, da se jih ne da enostavno. Kar mi je celo všeč - avto tako dobi tudi vizualno osebnost. Mogoče bom s kremo probal še kaj gor narisat ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pranje avtomobila doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524067 (13599) radmannsdorf
»

Detajlno čiščenje, politure, voskanje in vse kar sodi zraven

Oddelek: Na cesti
156073 (5291) Map
»

Visokotlacni cistilec za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7612253 (11160) IL_DIAVOLO
»

vodni kamen - avto

Oddelek: Na cesti
295551 (4284) gregor
»

Praske po pranju avtomobila

Oddelek: Na cesti
2414194 (13330) black ice

Več podobnih tem