» »

Beli madeži na novejših avtomobilih

Beli madeži na novejših avtomobilih

Miha_T ::

Že nekaj časa imam po plehu avtomobila nekaj belih madežev. Večinoma okrog kljuk. Odstraniti sem jih poskušal že na veliko načinov ampak brez uspeha. Izvor teh flekov mi je bil do nedavnega neznan. Pred kratkim pa sem našel vzrok. In očitno nimam le jaz teh problemov. Po netu je že veliko napisanega o tem, a v slovenščini bolj malo, zato pišem tu, še vam v vednost.
Odkar se avtomobili barvajo z barvami na vodni osnovi se barvo lahko trajno uniči, če pride v stik s kremo za roke, sončno kremo in ostalimi kremami, ki vsebujejo polietilenglikol in titanov dioksid.
Vem da se sliši neverjetno, da lahko ena navadna krema uniči lak na avtomobilu, ampak je res.
Prebrskal sem že pol neta in izgleda, da dolgoročne rešitve še ni. Za kratkoročno rešitev je kar nekaj idej. Od WD40, radirke, bencin, olje... ampak pri vseh teh se po nekem času madeži spet pojavijo. Če ukrepamo kmalu, ko opazimo madeže, se zadevo še da rešiti. Če pa so madeži na avtu že par let pa ni tako enostavno.
Ena vrata na mojem avtu sem dal spolirati ličarju pa mu ni uspelo odstraniti madežev. izginili so za kakšen mesec nato pa so se spet pojavili (mogoče malo manj opazni). Baje da se to zažre globoko v lak, sploh če je madež na avtu že več let in avto veliko na soncu.
Ima še kdo tak problem, oz. je že našel boljšo rešitev?

Še mal info z neta za predstavo:
http://www.markwilson.co.uk/blog/2010/0...
http://www.bowdensown.com.au/cleaning-s...
  • spremenil: Miha_T ()

krneki0001 ::

Plastelin in poliranje vsake pol leta.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

bobby ::

kaj pa če bi reklamiral proizvajalcu, dokler/če je avto še v garancijskem obdobju?
ali kje v uporabniških navodilih piše, da okoli avta ne smeš imeti/uporabljati kreme za roke, sončne kreme itd itd?
po moje ne.

ydej je pa na teb, kolk se ti da jebat z prodajalcem,..

če se ti ne da,.. je case closed.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Miha_T ::

Moj avto je že ven iz garancije, pa tudi fleki niso tako vidni/me ne motijo tolk, da bi se kaj več ukvarjal s tem kot se.
Temo sem začel, da se razve o tem problemu (ne šlatat avtomobila z namazanimi rokami) in da mogoče kdo, ki to že pozna, pove kakšno rešitev, ki jo jaz še ne vem...

mat xxl ::

Avto spoliraj in ustrezno zaščiti s kako polituro in ne bo več problema, predvidevam, da nimaš metalika oziroma imaš ne lakiran avto mislim nima prozornega laka čez barvo ?

Klemzz ::

navadna al pa metalik, od kar je vodna osnova so problemi, kakrsne je napisal miha, do zracne rje in luscenje havbe.

francek1 ::

Vsi materiali za lakiranje se v nasprotju z navedbami proizvajalcev ne morejo primerjat s starimi, kao strupenimi. Mene je parketar nategnil z vodnim lakom, ki je pravo sranje. Mehak, na spojih spušča vlago in po dveh letih ves lisast.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

driver_x ::

Tudi sam lahko potrdim tole s kremo za sončenje. Na morju so se mi namazani otroci smukali okoli novega avta in madeži so šli iz odbijača stran šele s ponovnim barvanjem (zaradi ene druge zadeve). Bodo morale zavarovalnice dati še to postavko med dodatne storitve. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Sc0ut ::

francek1 je izjavil:

Vsi materiali za lakiranje se v nasprotju z navedbami proizvajalcev ne morejo primerjat s starimi, kao strupenimi. Mene je parketar nategnil z vodnim lakom, ki je pravo sranje. Mehak, na spojih spušča vlago in po dveh letih ves lisast.


Imam enako izkušnjo...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

mat xxl ::

Slab lak za parket, sam dobrega ne ekološkega naročim za sebe oziroma moj parketar celo iz Srbije, kjer še ni toliko ekologije in imajo še stare dobre strupene PU lake :), ki držijo zanimivo pa mi je, da je proizvodnja hrvaška, ki pa se na hrvaškem ne prodaja.

francek1 ::

mat xxl je izjavil:

Slab lak za parket, sam dobrega ne ekološkega naročim za sebe oziroma moj parketar celo iz Srbije, kjer še ni toliko ekologije in imajo še stare dobre strupene PU lake :), ki držijo zanimivo pa mi je, da je proizvodnja hrvaška, ki pa se na hrvaškem ne prodaja.

Sem imel sam tudi to v planu, pa sem se pustil pregovorit (in mi je zato žal kolikor sem velik).
In zdaj bo potrebno zaradi kvaziekologije ves parket menjat...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poliranja avtomobila

Oddelek: Na cesti
397619 (3611) Hatchback678
»

Brušenje in lakiranje parketa

Oddelek: Loža
85053 (4704) Bojan xxxx
»

Premazi za les

Oddelek: Loža
2011898 (10042) BRBR
»

Bele lise na avtu

Oddelek: Na cesti
173088 (2476) pegasus
»

Urejam si sobo, katero talno oblogo priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714936 (10925) c3p0

Več podobnih tem