» »

Keyboarder

Keyboarder

Luka Percic ::

Smo izdali Keyboarder, app ki hoče standarizirat layoute (ter vnos posebnih znakov za nas primarno čžš na US layout-u), ter olajšat copy/paste-anje (samo za windows trenutno)

www.getkeyboarder.com
Poglej si tri korake (gife)
potem še na
www.getkeyboarder.com/copypaste (Kjer je opisano delovanje clipboard managerja.)
Klikni Download
Poinštaliraj, prijavi se s facebookom ali mailom.
Veselo uporabo pa veliko prišparanih minut :)

(Dejte poročat o morebitnih problemih, če jih nimate pa dajte še komu poslat.)

LP,
Luka Perčič
Keyboarder

GupeM ::

Sicer nisem preizkusil, mi je pa zanimiv CopyPaste. Imam pa še idejo za CopyPaste: Označiš nek tekst, izrečeš, označiš drug tekst in ko prilepiš, se označen tekst shrani v clipboard, v dokumentu pa se madomesti s tistim, ki je bil pred tem v clipboardu.

Primer: (123, 456, 351)
Sedaj pa bi rad to spremenil v (351, 456, 123).
Torej označim 123, izrežem, označim 351, in ko prilepim, se 351 izreže, shrani v clipboard, na njegovo mesto pa se vpiše 123. Nato samo še kliknem pred prvo vejico in prilepim.

Luka Percic ::

Vidim uporabnost, vendar nočemo motit default pričakovanj. Torej last in last out bi radi ohranili, ker drugače motimo pri občasnih userjih copy/paste potek, ter jim povzročamo napake/zmedo.

stapler rump ::

Luka Percic je izjavil:


Poinštaliraj, prijavi se s facebookom ali mailom.


Zagotavljate anonimnost, a hkrati zahtevate Facebook račun ali e-mail. Ne razumem zakaj bi moja tipkovnica sploh morala karkoli pošiljati v oblak, pa tudi če anonimno in zašifrirano.

Luka Percic ::

Nek ID moramo imet za sync nastavitev vmes več napravami (kasneje tudi mac-i, iphoni, androidi,..) pozicij znakov na posamezni črki(nastavljivo) ter avtomaskimi update-jti.

Imamo pa še anonimni klic ki pogleda kaj so tisti ki so že odložili v povprečju uporabljajo, ter tako pomaga nastavit vrsto na posamezni črki, hkrati pa odloži svoje posebnosti, da lahko naslednjič drugi naredijo klic. Na tak način (ko bo več uporabnikov) lahkko jamčimo da boš dobil prave znake za tvojo geografsko lego.

Anonimnost zagotavljamo v smislu da vse kar je potencialno občutljivo je anonimizirano. Torej tudi če nam kdo grozi s predajo podatkov, več kot email, verzije, nemore dobit ker drugih podatkov ni v obliki ki bi jih znali niti mi povezat med sabo. Nimamo niti kode, ker jo nočemo imet, ker vemo da ljudje radi uporabljajo enake na različnih sistemih.

Če se nam bojiš dat email, potem se mi tudi malce bojimo ti dat app. Kaj jaz vem kaj vse boš z njim počel :)
Smo razmišljali da bi naredili tudi samo offline verzijo, ampak potem bi morali za njo računat, na tak način pa upamo da bodo lahko app vsi uporabljali zastonj, delili, majhen procent pa da nas bo podprl.

stapler rump ::

Luka Percic je izjavil:


Smo razmišljali da bi naredili tudi samo offline verzijo, ampak potem bi morali za njo računat, na tak način pa upamo da bodo lahko app vsi uporabljali zastonj, delili, majhen procent pa da nas bo podprl.


Ta pogled mi je zanimiv. Se pravi, za verzijo s katero bi imeli manj tekočih stroškov (ne bi vam bilo potrebno vzdrževati nekega oblačnega servisa), bi morali zaračunavati? Iz tega lahko samo sklepam, da vam uporabniki on-line verzije nekako povrnejo stroške s tem, da delijo z vami svoje podatke.

Praktično vsa spletna podjetja do sedaj je to dokaj hitro pripeljalo do tega, da so ti podatki končali pri oglaševalcih. Če ne takoj, pa ko je bila stiska z denarjem.

To, da se podatki pošiljajo anonimizirano, šifrirano in da nihče ne more do njih trdi danes vsak. Za uporabnika pa je praktično nemogoče tako trditev tudi dejansko preveriti. Tipično se izve za resnico šele takrat, ko se znajde vsebina kakšne baze podatkov na pastebin.com.

Luka Percic ::

Yup, uporabniki online verzije nam (anonimno) pomagajo izpolnjevati zaporedje črk po dejanski uporabnosti (te podatke mislimo tudi javno objavit, da nebo skrbi o tem da jih prodajamo). Seveda lahko app-u blokiraš dostop, če te tako moti da zastonj software pomaga community-ju.
Daleč od tega da smo sync naredili samo zaradi tega, primarno smo ga naredili zaradi zagotovil. Zagotovil da nemoreš izgubit nastavitev, da se lahko na vsakem računalniku v trenutku prijaviš ter imaš svoje nastavitve (kasneje celo na različnih sistemih), da ti takoj pošljemo software update,...
Poleg tega je tukaj še vprašanje o tem, da zakaj se morajo tisti ki nas denarno suportajo registrirat, free userji pa ne.
Pod to da lokalna verzija stane, sem mislil predvsem v smislu da se moraš borit proti crackanju. Nam se ni treba, ker je fokus na celotni rešitvi, in ne le na exe-ju. Fajn je tudi ker nimamo nobenega gesla.
Glede prodaje zasebnih podatkov imaš seveda prav. Nikoli nemoreš absolutno zares vedeti da ti nekdo ne laže. Niti pri slo-techu.
Mi podatkov nebomo prodajali sploh ker tudi mi nočemo tega. Upamo da bomo kdaj v poziciji ko lahko opensourcamo celoten projekt da dokažemo kaj delamo, do takrat pa rabimo podporo, bolj kakor strah pred neznanim.

GupeM ::

Luka Percic je izjavil:

Vidim uporabnost, vendar nočemo motit default pričakovanj. Torej last in last out bi radi ohranili, ker drugače motimo pri občasnih userjih copy/paste potek, ter jim povzročamo napake/zmedo.

Razumem. Ta način kopiranja bi seveda moral imeti drugo bližnjico, ne ctrl+x, c, v. Ker v tem primeru skopiranega teksta ne bi mogel prilepiti na več mest. Sem samo shareal idejo. Razmislite ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vim

Oddelek: Programska oprema
171652 (574) neboben
»

Multi copy/paste program

Oddelek: Pomoč in nasveti
6770 (548) Vaseer
»

tabela s poštnimi številkami in kraji

Oddelek: Programiranje
228544 (7922) Ashrack
»

Izšel Wine 1.2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5511324 (9704) poweroff
»

Kako se objavi koda?

Oddelek: Slo-Tech
271662 (1391) Mercier

Več podobnih tem