» »

Multi copy/paste program

Multi copy/paste program

Vaseer ::

Pri delu pogosto copy/paste-am določene dele teksta, ki se praktično ne spreminjajo (podpis, ipd). Trenutno imam tekst shranjena v Wordu, iščem pa program, ki bi mi omogočal hitrejše izbiranje, kopiranje in lepljenje teksta (mogoče v stilu HotKey prikaza okna, iz katerega s klikom izberem kaj želim kopirati in se to prenese v clipboard). Poleg tega pogosto kopiram več elementov zapored (tekst, slike), katere nimam namena shranjevati, samo prekopirati na drugo mesto/program - želja je najprej kopirati kar je treba, potem pa prilepiti eno za drugim, brez vmesnega shranjevanja oz ponavljanja copy/paste, copy/paste, copy/paste...
Prosim za predloge, ki bi ustrezali zgornjemu opisu. Želja je, da je program Open source, lahko pa je tudi Commercial in bo za referenco, kaj moram iskat.

DOOM_er ::

ena izmed rešitev je držanje Ctrl-ja pri kopiranju
Robots will steal your job. But that's OK

Oxford ::

Tole bi moralo ustrezati opisu ... približno:

Ditto

Ditto is an extension to the standard windows clipboard. It saves each item placed on the clipboard allowing you access to any of those items at a later time. Ditto allows you to specify what gets saved, text, images or html.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oxford ()

sajmon ::

Sam sem za te potrebe pred časom uporabljal majhen enostaven program clcl. Če imam prav v spominu, ni podpiral kopiranja oblikovanega besedila (word), tako da ne vem, koliko ti pride prav.

Tu imaš pa Ditto in njegove alternative.

Isotropic ::

jaz mam pa tko:

mam en access program, not pa moram tipkat ponavljajoča se besedila.

npr.
tekst1
tekst2
tekst3
tekst4
tekst5

v enem drugem oknu pa
tekst6
tekst7

a se da ta Ditto uporabiti tko, da bi jaz samo v programu označil zaporedje teh tekstov kot grupo (recimo 1-5), potem bi pa samo pritiskal ctrl+v in bi mi jih metal zaporedoma v vnosna polja?
potem bi pa za drugo okno nastavil 6-7 in bi še tista
polimal

gre se sicer za vnašanje teksta v en tak erp program na osnovi accessa. makroti ipd. so onemogočeni.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

če bi pa znal vse skupaj kar naenkrat pastati, bi bilo pa seveda še bolje.

Vaseer ::

Hvala za predloge.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Keyboarder

Oddelek: Programska oprema
72048 (1812) GupeM
»

copy paste-2 koraka nazaj, mozno?

Oddelek: Programska oprema
151332 (936) Phantomeye
»

Nedovoljeno kopiranje internet strani

Oddelek: Omrežja in internet
304707 (3083) Okapi
»

Kopiranje besedila iz PDF

Oddelek: Pomoč in nasveti
155563 (5300) _sem_
»

S "kopiraj/prilepi" do zaupnega poročila

Oddelek: Novice / Zasebnost
334710 (3345) Matev

Več podobnih tem