» »

[Ideja] Android aplikacija

[Ideja] Android aplikacija

listje123 ::

Pozdravljeni,

že nekaj časa razmišljam o izdelavi aplikacije za android.
Nekako sem želel narediti aplikacijo za starejše ljudi, dedke in babice... in jim približati tehnologijo.

In bam že je padla ideja.
DIGITALNI MOLEK!
Sploh za tiste ki molijo po 1-3 ure na dan, se lahko tudi zmotijo v štetju in se potem narobe hvalijo drugim babicam koliko so na dan premolile.
Deloval bi tako: Na začetku se ti prikaže meni ti izbereš način molitve in dolžino cikla, za vsako odmoljeno pa pritisneš na gumb ki se odšteje.
Lahko bi si nastavil dnevne cikle in te mobitel opozori kdaj moraš in koliko moraš.

In potem pride še glavna stvar, napredek lahko opazuješ preko grafov in ga tudi objaviš na facebook da potem bruge babice vidijo kako imajo konkurenco.

Zanimam me kako dobra se vam zdi ideja :D
  • spremenil: Mavrik ()

SL-500 ::

fail...

že tko jim je hudo uporabljat telefone(že klicanje je včasih muka), ti pa misleš da bi še takrat, ko flancajo to uporabljal

111111111111 ::

Meni se zdi dovolj nora. :) Še zlasti če upoštevaš da je 80 miljnov američanov fanatičnih katoličanov in bi kupili kakšno tako aplikacijo. :)

Jaz pravim GO for IT in ko jo zgotoviš boš vmes dobil ideje še za kakšno.

Flappy Bird je bil tudi fail mar ne? :)

martincek1 ::

Flappy Bird si omenil kot argument v tej temi? LOL

OP: Opusti to idejo in išči druge... tega nihče ne bo uporabljal.

martincek1 ::

Aja sem pozabil:

1) Kdor moli 3 ure na dan ponavadi nima drugega kot stacionarni telefon
2) Kdo se hvali, koliko je zmolil?
3) Kakšni dnevni cikli, jao...

Si veren in imaš kakšno izkušnjo iz prve roke? Resno, spomni se kaj drugega, kaj bolj potrebnega. Naredi eno normalno aplikacijo za avtobusne prevoze, trenutno je poden na tem področju v primerjavi z slo-železnicami.

flipflop ::

Zgubit nimaš kaj, tako da kar naredi ta app pa boš videl kaj bo. Če ne probaš, ne veš ;)

M.B. ::

Pa vedi, da v Sloveniji ne moreš tržit Android aplikacij. Tako da moraš podjetje ustanovit zunaj. Razen če se je zadnje čase to kaj spremenilo.

@martincek1 za avtobusne prevoze delam sam nekaj na tem. Mariborski promet je dodan. Delam pa na dodajanju vseh primestnih. Največji problem je, ker ni lokacij postaj v podatkih. Zato je treba vse ročno dodat, kar traja. Beta stran je na voljo ampak ni še za širšo javnost, če te zanima za testiranje piši ZS.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

stb ::

M.B. je izjavil:

@martincek1 za avtobusne prevoze delam sam nekaj na tem. Mariborski promet je dodan. Delam pa na dodajanju vseh primestnih. Največji problem je, ker ni lokacij postaj v podatkih. Zato je treba vse ročno dodat, kar traja.

Verjetno lahko za te namene uporabiš OpenStreetMap, ki ima to kar dobro pokrito - glej npr Maribor ali Ljubljano. Primer avtobusnega postajališča v Mariboru.

111111111111 ::

martincek1 je izjavil:

Flappy Bird si omenil kot argument v tej temi? LOL

OP: Opusti to idejo in išči druge... tega nihče ne bo uporabljal.


Da seveda je argument. Če bi ti kdo rekel, da bo naredil tako aplikacijo bi ga zminiral, češ da je totalni idiotizem. OP ne poslušaj raje, ko ti govori kaj bo uspešno in kaj ne. Denarja za podroben marketing nimaš, imaš pa verjetno 25$ koliko stane vstop na google play, nekaj odvečnega časa, pa tudi aplikacijo lahko ponudiš zastonj in kakšen evro potegneš iz reklam, potem bo pa že steklo, če ne drugega pa kakšno delo v tej smeri.

Martincek1 naj da link do svojih aplikacij za iOS in andorid, da vidimo kaj se splača delati dandanes.

stb ::

Če se oziraš preko meja, pokukaj malo kakšna je konkurenca na trgu... https://play.google.com/store/search?q=...

martincek1 ::

111111111111 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Flappy Bird si omenil kot argument v tej temi? LOL

OP: Opusti to idejo in išči druge... tega nihče ne bo uporabljal.


Da seveda je argument. Če bi ti kdo rekel, da bo naredil tako aplikacijo bi ga zminiral, češ da je totalni idiotizem. OP ne poslušaj raje, ko ti govori kaj bo uspešno in kaj ne. Denarja za podroben marketing nimaš, imaš pa verjetno 25$ koliko stane vstop na google play, nekaj odvečnega časa, pa tudi aplikacijo lahko ponudiš zastonj in kakšen evro potegneš iz reklam, potem bo pa že steklo, če ne drugega pa kakšno delo v tej smeri.

Martincek1 naj da link do svojih aplikacij za iOS in andorid, da vidimo kaj se splača delati dandanes.


Argument je že, ni pa med najboljšimi. Definitivno nebi nikogar zminiral zaradi igre, danes lahko še s tick-tack-toe služiš bajno, pa je to pomojem najlažja igra, ki jo lahko narediš. Zakaj? Zato, ker targetira določen del populacije. Tako kot flappy birds, tako kot slo. železnice, tako kot večina aplikacij. In kot prvo moraš ugotoviti, kdo bo to aplikacijo uporabljal. Že res, da dobro poznam samo Krščanstvo, druge vere pa bolj malo, ampak se mi zdi da lahko pri tej aplikaciji kot primer vzameš samo Kristjane. Ok, torej imaš določeno skupino ljudi. Kdo je ciljna publika? OK, starejše mame. Koliko starejših mam ima pametni telefon z Androidom? Ok, nekaj jih je. Koliko bi jih uporabljalo telefon ob molitvi, pritiskalo na gumb po zmoljeni desetki? Upam si trditi, da je ljudi v Sloveniji, ki padejo v vse tri kategorije (mame, android, molitev) manj kot 10. Koliko od teh jih bo sploh slišalo za aplikacijo? Saj bi vse skupaj še podprl, če bi bila aplikacija za kvačkanje, ne pa za molitev. Če si bil kdaj pri maši verjetno veš, kolikokrat povprečen faran med mašo pogleda na telefon.. ja, povprečno 0.001x. No, pri molitvi je podobno.

Svojih aplikacij nimam, delam na drugih projektih in študiram. Sem pa sodeloval pri eni navtični aplikaciji. In je zelo uporabna stvar, ki prav pride vsakemu pomorcu, za razliko od aplikacije, ki starim mamam pomaga šteti zmoljene Zdrave Marije.

A nebi blo kul, če bi OP že s svojo prvo aplikacijo dosegel nek uspeh, ki bi mu dal zagon za nadaljno delo? Malo je pa res treba vklopiti možgane pa realno pretehtati možnosti, da ne bomo vsi tako tupi kot zadnje dni županski kandidati po televiziji. Naredi neko simpl time management aplikacijo, planinsko aplikacijo z vrisano transferzalo in vnosom osvojenih vrhov (datum, čas, top lestvico), to sta samo dve opciji ki sem si jih ravnokar izmislil in vsaj meni delujeta veliko, veliko boljši opciji kot tvoja zadeva.

martincek1 ::

Ok, vzamem nazaj. Vidim, da se grejo nekateri vernike, pa ne znajo niti osnovnih molitev na pamet. Če boš naredil angleško aplikacijo imaš šanse, v Sloveniji pa pozabi.

111111111111 ::

Predstavljaj si:
- opozorilnik za molitve
- seznam najljubših molitev
- simple sharing v cerkvi (naštimaš molitvico, telefona trkneš skupaj in sosed dobi tvojo molitev)
- plonk ceglc ob večerih, da zmoliš
- aplikacija za birmo (vsak dan izpišeš molitvice, izreke, zakone, ki jih moraš znati za birmo) :)
- ... :)

Itd.

Tvoji predlogi so boljši, ampak če OP že hodi v cerkev in ima področje pokrito? :)

Kaj pa komu pride prav? http://venturebeat.com/2008/12/23/iphon...

Tvoja navtična aplikacija je bolj izpopolnjena, ampak malo dvomim, da bo dosegla tako popularnost. :)

BigWhale ::

Trik uspesne aplikacije ni v tem, da nardis killer-app. Nardit mors killer-marketing in imeti nekaj srece. Poleg vsaj priblizno dobre aplikcije.

driver_x ::

Ne pozabi dodati možnosti, da se ti med molitvijo text barva kot pri karaokah. Obvezno dodaj tudi gumb za paypal ali drugo darovanje bogu (seveda na tvoj račun).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

111111111111 ::

driver_x je izjavil:

Ne pozabi dodati možnosti, da se ti med molitvijo text barva kot pri karaokah. Obvezno dodaj tudi gumb za paypal ali drugo darovanje bogu (seveda na tvoj račun).


Now we are talking. :)

Kot pri vsaki ideji pa se je treba lotit izvedbe in ne lapat, tako kot počnemo sedajle. :)

driver_x ::

Tako je, pa še kakšne stopnje dodaj, ki jih bo uporabnik dosegal glede na izmoljeno količino. Ob dosegu zadnje stopnje pa naj se mu pokaže Marija (lahko tudi gola).

Šimpanz ::

Ni kaj več glav več ve. Kaj takega bi še moja babi uporabljala če bi imela pametni telefon.

harmony ::

Takih aplikacij je ze malo morje just gugl plejit...

first_line ::

Jaz mam tudi idejo za app, raje naredi to:

Digitalni vodič po mestu/kraju... Nekje hodiš in ti pravi kaj je na levi, kaj na desni, kaj naprej... ko pa se ustaviš pred bajto/spomenikom... pa ti pove kaj o tem.

V bistvu povežeš GPS+Wikipedijo+text2speech...

BigWhale ::

first_line je izjavil:

Jaz mam tudi idejo za app, raje naredi to:

Digitalni vodič po mestu/kraju... Nekje hodiš in ti pravi kaj je na levi, kaj na desni, kaj naprej... ko pa se ustaviš pred bajto/spomenikom... pa ti pove kaj o tem.

V bistvu povežeš GPS+Wikipedijo+text2speech...


TripAdvisor. :)

shadeX ::

Men se zdi ideja zanimiva. Naredi jo, kajti nič te ne stane. Ideja je pa tko simpl da lahk to narediš v dnevu, ali nekaj dneh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unity

Oddelek: Programiranje
314612 (2122) Kurzweil
»

v čem je fora z flappy bird-si ??

Oddelek: Loža
4910709 (7933) MatH
»

Facebook za 19 milijard dolarjev kupil WhatsApp

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4420091 (17558) Matevz96
»

Jolla izdala Sailfish OS 1.0

Oddelek: Novice / Android
158354 (6253) StajercSSS

Več podobnih tem