» »

Pomoč pri "popravilu" prenosnika

Pomoč pri "popravilu" prenosnika

daBunks23 ::

Zdravo!
Mene zanima ali bi se dalo nekaj tako uštimat. Imam prenosnik Toshiba Satellite L500-1EK in mi je neki se zvil priključek za polnjenje, baterija je pa prav tako fuč. Pa sem malo gledal po prenosniku in prišel do te ideje, ki pa nevem če je mogoča.


To je pač konektor za polnjenje, in me zanima, če bi to lahko ven izcinil in noter pricinil źičke direkt iz napajalnika oz. bi jih kar skupi zvil ali nekaj takega? Če se to da uštimat, ali bi mi lahko kdo povedal kam gre +, - itd.
Hvala za pomoč :D

jat2406 ::

Standardno je + na rdeči in - na črni.
Sicer pa nujno z inštrumentom preveri polariteto na konektorju polnilca, kjer je običajno + na sredini (luknja) in minus na obodu.
Če hočeš direktni lotati, bo treba odrezat konektor na polnilcu, ugotovit kateri je + in kateri minus, potem pa lotat na kabel in seveda izolirat.
Edina resna in pravilna varianta pa je poiskat ustrezen konektor za priklop in ga zamenjati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jat2406 ()

daBunks23 ::

Hja... ma iz tistega priključka vodita 2 rdeča in 2 črna kabla... Kej bi zdej to pomenilo... Kaj sta še tista dva kabla ki ostajata?

#000000 ::

pejt na ebay in poišči ta kabelček z jackom, recimo tale bi mogu skor bit taprav

http://www.ebay.com/itm/DC-IN-Power-Jac...

Lahko pa pogledaš na sliki kak je pin-out in zvežeš direkt na polnilec in si končal zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

daBunks23 ::

A bi mi lahko samo kdo povedal, čemu sta 2 +(rdeči źički) in 2 -(črni žički)... a je to zaradi baterije ali kaj drugega??

hojnikb ::

sploh ni nujno, da so vsi za štrom. Dostikrat je tudi tako, da je kak samo za signal, da prenosnik ve, da ima taprav polnilc.
#brezpodpisa

daBunks23 ::

Kokr sem gledal po posnetkih na youtubu, sta ta 2 rdeča skupaj in 2 črna skupaj pricinjena na power jack...

shmandi ::

po dve zici sta samo zaradi tokovne zmogljivosti. Brez problema jih skupi zvežeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9818662 (9447) rdecaluc
»

Drag USB kabel upočasnjuje polnjenje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
298427 (7616) blindb
»

rdeča lučka na matični plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
121582 (1481) Limona
»

Kje so enotni polnilci mobilnih telefonov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10829828 (23583) OK.d
»

pumpa 220V

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112039 (1327) steev

Več podobnih tem