» »

pumpa 220V

pumpa 220V

gobec ::

Imam pumpo za 220 V (je dosti cenejša od 12V) in bi jo rad priklopil v pc (vodno hlajenje). Pa nimam pojam kako bi lahko to naredil, ker se ne spoznam kaj poreveč na elektriko. Na uno utičnico od monitorja ne pride v poštev, ker bi potem mogu stalno skljapljat kabel ven. Je kdo mel kakšen podoben problem in ve kako bi ga rešu? Mogoče piše kje bol podrobno?

steev ::

:|

gobec ::

Sem si prebral to kar je. Ker pa nimam neki dosti znanja o teh relejeu in tega me neki zanima.
Se pravi jst bi za napajalnik vezal rele in na njega bi vezal 220V pumpo. A nebi potem ko se bi rele vklopu teklo skozi 12 V?

gobec ::

Bi prosu nekoga, ki ima več izkušen, da komentira če kaj ne gre skupi. No tako naj bi zgledal moj sistem (potopna črpalka v rezervoarčku -> CPU blok -> radiatorček -> rezervoar)
Imam Intel core2 quad Q6600
Izbral sem si ta blok: Klik
Zanima me če bo pasalo skupi, ker se ne spoznam kaj preveč na te zadeve. Kot sem pogledal ima procesor podnožje 775 tko da bi moglo bit v redu.

radiator: Klik

Črpalka je majhna akvariska(potopna) z 200L/h pretoka.
Kar se tiče priključkov bi uzel smrekce 12 mm (kaj uporabljaste 12mm ali 10mm?). Ali priporočata kakšne druge priključke?

Gledal sem cevi, vendar na strani ne piše kakšna je dolžina cevi
Klik

batista bomb ::

če imaš v košarici količino 1 potem je to 1 meter cevi

gobec ::

Bi prosu koga, ki se spozna če mi pove če so te komponente v redu da potem naročil(CPU blok, radiator, nastavki). Rezervarček bom sam naredil.

gobec ::

Pa še nekej. Videl sem da se pritrdilni mehanizem kupi posebej.
Kjerega morem zbrat:
Klik1
ali
Klik2

Ni mi ravno jasno zakaj so tiste vzmeti in to? Ste to na forumu že kje komentirali?

Ales320 ::

Včasih je bil pritrdilni mehanizem priložen vodnemu bloku, vprašaj v trgovini rajši, da ne boš kupoval po nepotrebnem. Drugače pa je mehanizem v drugem linku pravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales320 ()

gobec ::

Molex priključek ima 2 rumena kabla, 4 črne in 2 rdeča kabla. Katera dva je potrebno priklopit na rele, da se bo vklopil ob vklopu računalnika?

techfreak :) ::

Molex priključek ima 2 rumena kabla, 4 črne in 2 rdeča kabla. Katera dva je potrebno priklopit na rele, da se bo vklopil ob vklopu računalnika?

Molex ima 1 rumen (12V), en rdeč (5V) in 2 črna kabla.

gobec ::

Kaj je potem tisto k sm jst napisu za en prključek?
Se pravi katera dva kabla morem povezat na rele?Rumen in črn?

steev ::

Črn je masa, rumen je 12V in rdeč je 5V. Če rele je rele 12V, potem uporabi rumeno in črno.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno: MODUL ZA VKLOP ČRPALKE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
233587 (2994) Jackal
»

Vklop pumpe skupaj z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242118 (1618) TESKAn
»

rele za vodno pumpo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122537 (2219) TESKAn
»

Kam priključit rele

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61082 (902) CHAOS
»

vezava ATX in AT napajalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202126 (1932) krucymucy

Več podobnih tem