» »

Drag USB kabel upočasnjuje polnjenje

Drag USB kabel upočasnjuje polnjenje

negotiator ::

Pozdravljeni!

Včeraj sem nabavil nekaj takega:


Cena pa je bila okoli 6€ - kupil sem ga samo zato, ker sem ga rabil in nisem imel časa hodit drugam gledat za cenejše (ta je namreč precej predrag)...

Težava je v tem, da se telefon napolni za cca. 1% v petih minutah... Poskusil sem še z original kablom in hitrost polnjenja je cca. 1% na minuto.

Je že kdo imel tak problem? Mogoče dodajajo kakšna nepotrebna vezja v priključke teh kablov?

Hvala, LP!
All easy problems have already been solved.

...:TOMI:... ::

Kaj pa reklamacija?
Tomi

Invictus ::

To ni USB kabel za hitro polnenje, ampak navaden podatkovni USB kabel.

Kupi USB kabel za hitro polnenje.

Če ne veš o čem govorim, potem Google ..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

negotiator ::

Invictus je izjavil:

To ni USB kabel za hitro polnenje, ampak navaden podatkovni USB kabel.

Kupi USB kabel za hitro polnenje.

Če ne veš o čem govorim, potem Google ..


Piše "power and data cable"... Zato sem pričakoval, da se bo zadeva tudi kaj polnila. Pa še vseeno se ne more tako počasi polnit (zdaj sem ga imel 35min priklopljenega in telefon se je napolnil za celih 6%!)

Ne razumem, zakaj bi obstajal samo podatkovni kabel z neko omejitvijo toka ali s čim za 6eur, ko se dobi orenk kabel za 2eur? Prvič vidim kaj takega... Ni smisla v tem.

Vseeno pa hvala obema, bom nesel nazaj.

LP
All easy problems have already been solved.

Lonsarg ::

Se mi je že zgodilo ja! VŽRI STRAN!

In sicer sem kupil na ebayu dva kabla, en 1m in drug 2m. 1m polni približno pol počasneje kot vsi ostali, ki jih imam doma. 2m je napolnil 5% v 10 urah! Vzrok je najverjetneje kak zelo slab stik na konektorju ali tekom kabla, nisem raziskoval sem samo stran vrgel, da ne bo do kake nesreče prišlo, segreval se mi sicer ni.

Še enkrat kabel ni slabši ali počasnejši, kabel je POKVARJEN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

negotiator ::

Lonsarg je izjavil:

Se mi je že zgodilo ja! VŽRI STRAN!

In sicer sem kupil na ebayu dva kabla, en 1m in drug 2m. 1m polni približno pol počasneje kot vsi ostali, ki jih imam doma. 2m je napolnil 5% v 10 urah! Vzrok je najverjetneje kak zelo slab stik na konektorju ali tekom kabla, nisem raziskoval sem samo stran vrgel, da ne bo do kake nesreče prišlo, segreval se mi sicer ni.

Še enkrat kabel ni slabši ali počasnejši, kabel je POKVARJEN.


Hja, iz ebay-a verjetno vsaj nisi dal 6eur na kos :D

LP
All easy problems have already been solved.

Mavrik ::

Invictus je izjavil:


Če ne veš o čem govorim, potem Google ..


Noben ne ve o čem govoriš ker govoriš o nečem kar ne obstaja.

negotiator je izjavil:

Pozdravljeni!
Je že kdo imel tak problem? Mogoče dodajajo kakšna nepotrebna vezja v priključke teh kablov?


Ne, USB kabli nimajo čipov, niti vezij. Verjetno je kabel sfukan (slab kontakt na VCC linijah ali pa je na podatkovni liniji kaj narobe da se ne zmenita s polnilcem za hitro polnjenje). Menjaj za enega ko dela. Načeloma cena pri tem ne igra vloge.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

darkolord ::

"Kabel za polnjenje" ima data liniji povezani med sabo, ker tega nekateri polnilci ne znajo.

Mavrik ::

Hm, ja, s tem da jasno to naredi probleme z drugimi polnilci, ki uporabljajo drugo shemo za preklop na večji tok. Morda pa je celo to problem.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

darkolord je izjavil:

"Kabel za polnjenje" ima data liniji povezani med sabo, ker tega nekateri polnilci ne znajo.

No če smo natančni kabel za polnjenje(charga only kabel) data linij sploh nima. Medtem ko kabel za hitro polnjenje, na kar je Invicus mislil ima data liniji skupaj shortani.

Taki kabli so bolj "hacki" in redki in se ne priporočajo.(če uporabiš kabel za hitro polnjenje na polnilcu, ki ne zmore 2A in nima protection so lahko problemi). Če rabiš hitro polnjenje si nabaviš polnilec, ki to podpira in uporabiš navaden data/charge kabel, BTW večina spodobnih polnilcev to zdaj počasi podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

negotiator ::

Kakorkoli, poskusil sem z AC in avtomobilskim USB polnilcem, pa se na obeh polni tako počasi, da če uporabljam telefon, se hitreje prazni, kot polni.

LP
All easy problems have already been solved.

Lonsarg ::

Zelo dvomim, da si dobil enega takih hack kablov(ponavadi eksplicitno piše gor Samsung Fast charge with any charger pa take fore), tako da je kabel kar lepo za stran.

negotiator ::

Lonsarg je izjavil:

darkolord je izjavil:

"Kabel za polnjenje" ima data liniji povezani med sabo, ker tega nekateri polnilci ne znajo.

No če smo natančni kabel za polnjenje(charga only kabel) data linij sploh nima. Medtem ko kabel za hitro polnjenje, na kar je Invicus mislil ima data liniji skupaj shortani.

Taki kabli so bolj "hacki" in redki in se ne priporočajo.(če uporabiš kabel za hitro polnjenje na polnilcu, ki ne zmore 2A in nima protection so lahko problemi). Če rabiš hitro polnjenje si nabaviš polnilec, ki to podpira in uporabiš navaden data/charge kabel, BTW večina spodobnih polnilcev to zdaj počasi podpira.


Za original kabel vem, da napolni 2300mAh beterijo s polnilcem, ki ima 1.2A toka v okoli 100 minutah (teoretično 115ih, a v praksi še hitreje). Pa podpira tudi podatkovno povezavo med računalnikom in telefonom. Ne vem, zakaj jim je za 6eur tako težko narediti kabel, ki bi omogočal to, kar omogoča običajen micro USB kabel (do sedaj so vsi kabli, ki sem jih imel omogočali polnjenje in podatkovni prenos, s tem, da hitrost polnjenja ni bila nič upočasnjena).

LP

PS: hvala vsem, bom zahteval denar nazaj, saj resno dvomim, da s takim kablom ni nič narobe, če bi bilo vse v redu, bi že polnil normalno.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

@negotiator. Saj sem ti že rekel da tvoj kabel ni tak z tem hakom(to sem samo odgovoril drugim v tej temi), pač pa je dejansko pokvarjen/slabi kontakti. In pomoje ne gre za serijsko napako, če stane 6€, pač pa si dobil pokvarjen primerek.

ZaphodBB ::

Jaz sem kupil dva kabla iste znamke, oba sta praktično neuporabna za polnjenje.

Menda je razlog v cheap (beri tankem) vodniku.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Piqui ::

6€ drag kabel...???

ZaphodBB ::

@Piqui - najdražji oz. "najboljši" kar jih imaš na voljo po raznih trgovinah po Sloveniji.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Piqui ::

BigBang ima Purotove kable po 8 do 13€. In imajo vodnike dovoljšnjega preseka, da polnjenje z 1,3A deluje brez težav.


Sicer pa tvoja izjava mislim da ne drži. Najdražji oziroma njboljši definitivno niso po 6€. Vsi originalni kabli (HTC, Samsung, LG, Sony...) so a) dražji, in b) naj bi zagotovili nemoteno uporabo vseh polnilnih tokov ki jih njihove naprave potrebujejo, torej samsung tudi do 2A (zaradi tablic)...

ZaphodBB ::

A si ti pismen? Vsi smo kupili Purotove kable in _ne_delujejo_za_polnjenje_ ponujajo jih pa povsod.

Ko vkorakam v poljubno trgovino ne morem kupit enega kabla z orenk vodnikom, ker imajo povsod samo to Purotovo sranje ali pa še slabše. Bom moral iz Nemčije naročit jeben kabel za polnjenje Micro USB naprav.

Pa bo cenejši kot ta jajca.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

lonewolf_ ::

Drugače, če si v telefonu nastaviš, da onemogočiš prenos podatkov in pohitriš polnjenje telefona, ga polni hitreje. Tako je MOJ poln v dobri uri, drugače pa rabi skoraj 4urce.
Al pa je samo moj doogee toliko napreden...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

Piqui ::

lonewolf_ je izjavil:

Drugače, če si v telefonu nastaviš, da onemogočiš prenos podatkov in pohitriš polnjenje telefona, ga polni hitreje. Tako je MOJ poln v dobri uri, drugače pa rabi skoraj 4urce.
Al pa je samo moj doogee toliko napreden...


Enablani prenos podatkov nima veze s hitrostjo polnjenja. To ima telefon vgrajeno le zato, da ne vleče preveč toka ko je zaznan prenos podaktov- aka priklop na računalnik. S tem ti zgolj ščiti usb priključek računalnika, ki ima tokovno omejitev 500mA. Telefon bo sicer namreč veselo vlekel tudi čez 1A;

Načeoma bi moral telefon sam vedeti kdaj je na polnilcu kdaj na racunalniku. Ce ti na polnilcu javi prenos podatkov imas a) neprimeren kabel, b) neprimeren polnilec.

ZaphodBB je izjavil:

A si ti pismen? Vsi smo kupili Purotove kable in _ne_delujejo_za_polnjenje_ ponujajo jih pa povsod.

Ko vkorakam v poljubno trgovino ne morem kupit enega kabla z orenk vodnikom, ker imajo povsod samo to Purotovo sranje ali pa še slabše. Bom moral iz Nemčije naročit jeben kabel za polnjenje Micro USB naprav.

Pa bo cenejši kot ta jajca.



Sem pismen. Nisem kritiziral nobenega od vas neposredno. Samo pravim, iz lastnih izkušenj in nabavnega vidika, ker se tudi s tem ukvarjam, da Purotovi kabli delujejo za polnjenje. Jih je pa več vrst, to drži.

Specifično lahko garantiram da Purotov kabel v bigBangu, (modela na pamet ne vem, je pa tisti ki pride s prozorno embalažo) polni 1,3A brez težav, kar je maximalen polnilni tok vseh telefonskih aparatov.
Za tablice morda ne deluje, za telefone pa gotovo. Le tapravega moraš najt...


Verjamem pa, da so za 6€ neprimerni. Zato je bilo tudi vprašanje, kje ste videli da je to najdražji kabel. So tudi dražji, v istih trgovinah kot jih vi omenjate, torej pomeni da ocitno vse trgovine nimajo vseh modelov na zalogi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Piqui ()

ZaphodBB ::


Specifično lahko garantiram da Purotov kabel v bigBangu, (modela na pamet ne vem, je pa tisti ki pride s prozorno embalažo) polni 1,3A brez težav, kar je maximalen polnilni tok vseh telefonskih aparatov.
Za tablice morda ne deluje, za telefone pa gotovo. Le tapravega moraš najt...

Jaz sem svoja dva kupil v Mercatorju na Celovški. Pa vem, da sta bila več kot 6€, ker sem za gvišno kupil najdražje, kar so imeli in na njih je bilo jasno označeno, da sta polnilna kabla.

Dejstvo ostaja, da polnita ne. Kar se mene tiče sta lahko tudi poneredka. Žal sem račun vrgel stran. Sem pa tako jezen, da te znamke gotovo ne kupim nikdar več.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

GTX970 ::

Jaz vam prodam usb kabel za pičlih 100 eur/kos.
ZS, količina je omejena !!


Težava je v tem, da se telefon napolni za cca. 1% v petih minutah... Poskusil sem še z original kablom in hitrost polnjenja je cca. 1% na minuto.

Si prepričan da je tako kratek čas primeren za generiranje zaključkov ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Piqui ::

GTX970 je izjavil:

Jaz vam prodam usb kabel za pičlih 100 eur/kos.
ZS, količina je omejena !!


Težava je v tem, da se telefon napolni za cca. 1% v petih minutah... Poskusil sem še z original kablom in hitrost polnjenja je cca. 1% na minuto.

Si prepričan da je tako kratek čas primeren za generiranje zaključkov ?


Se pridruzujem mnenju, da je tak zakljucek nerealen...

ZaphodBB ::

Kaj pa, ko ima telefon po 12 urah 5% manj baterije kot v štartu? Je tak zaključek realen?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

N0t0ri0us ::

https://www.mimovrste.com/usb-kabli/sin...

Se opravičujem za reklamo, ampak jaz sem iz tukaj naročil 3 take kable in normalno polnijo, medtem ko se mi je na originalnem kablu zgodilo vsake toliko časa, da se je v osmih urah napolnil cca 60%. Odkar imam ta kabel teh težav nimam več.

ZaphodBB ::

Jaz vam prodam usb kabel za pičlih 100 eur/kos.
ZS, količina je omejena !!

Kaj je tvoj point? Da sem bumbar, ker sem mislil, da bo dražji izdelek bolje služil svojemu imenu? Sploh ker vem, kako znajo kitajci šparat pri materialih, da naredijo čim cenejše izdelke za neuke upotabnike in da uporaba takšnih cenenih izdelkov lahko povzroči tudi poškodbe na napravi (recimo cheap polnilci)?

Da sem bumbar, ker sem zaupal da bo izdelek, ki ga tržijo praktično vsi večji trgovci, ki prodajajo potročno robo - videl sem ga v Big Bangu, Petrolu, Mercatorju - opravljal svojo nalogo?

Kaj točno ciljaš s tem?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

blindb ::

ZaphodBB ... vklopi malo sakrazem detektorja ;)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

ZaphodBB ::

ZaphodBB ... vklopi malo sakrazem detektorja ;)

Zanima me, čemu sarkazem. Očitno se je obesil na mojo izjavo, da sem kupil najdražji kabel na polici. Pa me zanima, čemu? Ali on pri nakupu kablov s seboj vlači multimeter?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

blindb ::

Drugace pa se moj SGS4 lepo polni z originalnim samsung adapterjem, ki daje 2A output. Se pa pozna pri kablih, ce so vodniki prave debeline itd, koliko dolgo polni gsm. Zanimivo da se mi pri uporabi powerbank-a zacne SGS4 prav lepo greti, SGS3 pa obdrzi normalno temperaturo. :)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817842 (8627) rdecaluc
»

Avtopolnilec za telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
284114 (2213) Stari maček
»

Usb C kabel iz kitajske

Oddelek: Pomoč in nasveti
295137 (4010) VIP58
»

(Ne)originalen polnilec

Oddelek: Mobilne tehnologije
223441 (2846) Lonsarg
»

Avtomobilski adapter

Oddelek: Na cesti
212979 (2339) Mare2

Več podobnih tem