» »

Kje najceneje dobiti dimmer

Kje najceneje dobiti dimmer

Kaiser ::

Iscem dimmer switch, ki bi ga uporabil za krmiljenje vrtljejev 220V ventilatorja. V Conradu sem videl zadeve za cca 3-4 jurje pa me zanima ce je kdo kje se kaj cenejsega zvohal. Oz. se bolje ce kaksen kolega stromar pozna cip s katerim se to da naredit.
Vem, da obstajajo tiristorji in podobna navlaka, vendar le-ti povzrocajo velike motnje (stromarji veste o cem govorim).

Bungee- ::

Sicer pa kakor se spomnim je tudi tista zadeva v Konradu narejena s tiristorjem .... tako da .... se ti se vedno bolj splaca narediti zadevo sam :\
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

RobertM ::

Tisto v Conradu je precej podobno temu tukaj.
Nevem če sploh vsebuje dušilko in varovalko?!


Glede tistih zloglasnih motenj pa ti povem,da imam v dnevni sobi točno tisto zgoraj(plus varovalka!) že 5 let in ni motenj ne na TV ne na video ne na Sat !8-O
Lep pozdrav Robert

Kaiser ::

Ja, ta nacrt sem videl, nasel sem pa se nekaj bolj kopliciranih. Poleg motenj je pri vsej stvari problem se, ker je motor (vent.) induktivno breme in ne ohmsko (zarnica). Doticno vezje sem sprobal ze z zarnico, do ventilatorja nisem prisel, ker sem skuril triak.:(

kayot ::

Jest sm to probov s tranzistorjem pa se kr dobr odnese. Malo sem vezje spremenil in je deloval zelo dobro, sam nekatere napetosti na tranzistorju(Uce,Ube)niso bile dobre drgač je pa vredu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

220V na tiskanem vezju (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
566053 (5048) krho
»

Stroboskop -> mocnejsi stroboskop (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
596586 (5629) DimmniBurek
»

Triak ali kaj drugega?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91986 (1845) Jackal
»

Fan control-malo pomoči

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141936 (1729) Boško
»

led diode

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304551 (4217) Pretorijanec

Več podobnih tem