» »

Internet preko elektrike

Internet preko elektrike

Tic ::

V prilogi Jokerja sem zasledil clanek o elektricnem internetu. Nch ni pisalo kako to v sloveniji deluje, kam se povežeš. Skratka men ni nch jasn. A to sploh mozno u sloveniji in ce se da tuki kupt?

Tuki je se en link ki to prodajajo za dobrih 20 jurijev.
persona civitas ;>
  • premaknil: Predator ()

OmegaBlue ::

Bilo je nekaj govora da bo ELES ponudil dostop še letos.
Kaj se pa dogaja sedaj pa nevem.

Kliči na ELES

LP
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

||_^_|| ::

jst sm pa mislu da nč ne bo iz tega ker se ni nč govoril zadnje cajte.

shock ::

To ne bi lih najboljša varianta za dostop do interneta. Niti za lokalno mrežo ne bi bilo dobro. Pomisli ko bi se izmenjeval podatke prek interneta in ti bi nekdo lih v tistem času prižgal en električni motor, in bi začelo mlet. V tistem trenutku bi dobil take motnje na sprejem da bi na konc dobil napačne podatke in bi tako pokvaril datoteko. Aja kot vsi vemo nja bi bila v vtikaču 220V sinusna napetost. To v sloveniji ne drži:D, kajti mi imamo takopopačeno to kao sinusno napetost, da je groza. Mi lahko rečemo da imamo izmenično trapezno napetost, ki je lahko spet nek šum in za internet spet neprimerna.

Hux ::

komaj cakam a do bo tak hitro se letos me tudi ZELO presineca. Najreje bi pa v onem intenret mestu zivel ko ma vsak optiko v bajti jau!!!! Prokleti sajhi majo prevec dnara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tic ::

Em.. .sej je biw test, in da je je biw prenos 14mb/s, sam so ble drugje ozka grla. Drgac pa so dali cež ene par podaljsku in ful električnih motenj pa je padlo mislm da za 40%. Jst bi rad 2mb/s tko da .... več k dost.


A je kdo klicu ???
persona civitas ;>

shock ::

Drugače so te zadeve zelo drage. ELES bolj malo misli o tem :D. Saj je res da prek tistih kablov ki visijo nad nami (400kV-110kV) teče internet, samo da je v jedru tistega kabla optično vlakno.

TriSiX ::

Ne vem kje si zasledil, da so možne medkrajevne povezave po električnih žicah! Jaz sem bral le članek, kjer sem zasledil, da se električno omrežje uporablja za LAN. Pa še tu moraš pazit, da se ata ne brije, ali pa mama ne miksa, ko kaj prenašaš!


To sliko sem dobil na tisti tvoji strani, in kolikor jaz vidim, so elektro žice narisane le v spodnjem desnem delu!

Hux ::

v danasjem sodobnem svetu mamo brivske na baterije in miksere na roko. Ce razumes :D

OmegaBlue ::

hehe..

madmitch ::

Kolikor jaz vem, ima ELES svojo podatkovno mrežo dovolj razvejano, da bi le to lahko uporabili za hrbtenično omrežje in bi net po električnem vodu potekal le zadnji del do uporabnika. Nekako tako, kot ADSL. Glede na to, da je pretok to takšnem omrežju dokaj velik (baje) bi verjetno lahko zagotovili konkurenčni pretok kljub motnjam.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zheegec ::

Po el. omrežju je teoretični bandwith 4Tb/s -> samo ob idealnem delovanju in z neverjetnim modemom, je pa bolje kot ADSL teoretično 10Mb/s :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

shock ::

Mah bolj malo oni mislijo o tem :D. Nisem nikjer vidu da bi se spravljali prek navadnih žic. Saj lih zarad tega ker je preveč razvejano je to največji motilni element oz odboji signalov za nemoteno preašanje podatkov itd. Pa moraš upoštevat da je notri dost šuma tud zarad mobitela (inducirana napetost).

Hux ::

samo bos mogo pazit da te ne vbije ko surfas.

tx-z ::

navadno el.omrežje je na 50Hz, internet bi pa lah bil na ene 500MHz,,sj drugih naprav ne bi motl..mislm..
tx-z

shock ::

500MHz?????? 8-O Če bi bilo res to kar ti praviš pol še optičnega vlakna ne bi rabli :D.

Ibex ::

LJUBLJANA - Predvidoma v prvem četrtletju 2007 bomo tudi v Sloveniji dobili prvi pilotski projekt dostopa do interneta po električnih žicah. Tehnologijo PLC (Power Line Communication) bodo, kot nam je potrdil Hubert Froehlich s Stelkoma, pilotsko uvedli s podporo francoskega podjetja EuroConnect, ki je že zgradilo več podobnih omrežij, predvsem v Franciji, pa tudi drugje po Evropi

Pilotski projekt uporabe električnega omrežja za dostop do interneta bomo vzpostavili v vasi Vrsno na Tolminskem. Gre za težko dostopno vas, kjer je elektrika skoraj edina povezava s svetom.

siska ::

E to sm tut jst nekje bral. Valda je stvar huda za vse tiste, ki živijo bogu za ritjo, hehe. Sam najprej bojo stestiral, pol bomo pa vidl če dela v slo.:\

wishmaster ::

Kje bogu za ritjo se elektrike nimajo >:D >:D
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

taryka ::

A obstaja že sploh ki kaki ponudnik ki nudi ethnet- električni net? če ja, kolko te stane sploh to? Jaz namreč tud živim bogu za hrbtom in sem obsojena na doživljenjski dial-up!

Ibex ::

Pesimist ::

Uh to je pa 3 leta stara tema in ze takrat ste pravili da bo konec leta tistega. Ne zbujat mokrih sanj :D

taryka ::

http://www.stelkom.si/
Tle gor piše sam da omočočajo net prek elektrike sam nič opisa pa cenik:|

madmitch ::

Seveda ne, ker to ponujajo v sodelovanji z ISPji, torej ne direktno uporabnikom.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

salesky ::

Ta firma ponuja tele powerwire routerje in mreže. Za pogledat.

http://www.telos.si/corinex.htm

Če bo koga zanimalo lahko mene kontaktira mogoče kak % popusta zrihtam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naravne katastrofe v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40475511 (64644) Pšenični
»

Izpad elektrike na Gorenjskem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
358218 (6983) A. Smith
»

170 Mb/s preko električnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
212727 (1797) Dr Evil
»

Racunalniska mreza prek elekricnega omrezja ?

Oddelek: Strojna oprema
141644 (1384) Cokolesnik

Več podobnih tem