» »

170 Mb/s preko električnega omrežja

170 Mb/s preko električnega omrežja

Aleko7 ::

Matsushita Electronics je dosegla nov rekordni dosežek pri širokopasovnem internetu preko navadnega električnega omrežja.

Prikazala je omrežje, ki je preko električnih povezav prenašalo podatke s hitrostjo 170 Mb/s. Prejšnje rešitve so dosegale hitrosti do 10 Mb/s in z velikimi omejitvami pri dolžini napeljave. Z Matsushitino rešitvijo lahko uporabniki dostopajo do širokopasovnega omrežja s preprostim priklopom naprave v električno omrežje, Matsushita pa načrtuje, da bo na trgu ponudila hladilnike, televizorje in druge izdelke, ki bodo podpirali novo tehnologijo. (aNET)


Vir: SiOL.net

fahrenGONE ::

To bi blo cool za home network! Lahko na primer das internet na WC in potem gres tje s prenosnikom. :D :D

Tomay ::

Level one bo zdaj dal rešitev, ki podpira do 80Mb/s. Seveda ostaja omejitev, d mora biti na isti fazi. :(
Voodoo 4Ever

sverde21 ::

a zj bo še elektro začel ponujat širokopasovni dostop preko telegrafnce >:D
<?php echo `w`; ?>

Hux ::

nejbo nejbo to je samo za homenetwork. Na prvem transformatorju se vse informacije zgubijo :D

neoto ::

Saj elektro že uporablja baje nekaj podobnega za nadzor svojega omrežja in to kar po daljnovodih.
Ne verjamem pa, da bi lahko ponudili dostop do interneta kar prek elektro priključka.

Je pa to vseeno zanimiv način omrežja. Doma ti ni treba vlečt mrežne kable v vsako sobo, sevanja zaradi kakšnega brezžičnega omrežja pa tudi ni...

BigHugo ::

neoto: prav imaš, po daljnovodih. V strelovodni vrvi pa je optični kabel. Zavedaj pa se, da Eles s tem služi.
LP BigHugo

desperados ::

podobne napravice sem že videl delalo je približno z hitrostjo 14Mb na cca 20m
števec pa naj bi bil kot nekak požarni zid
problem je bil da se je zadeva zelo grela!

Kako mislite da elektro upravlja vaše elektronske ure (ki preklaplajo števec)?

z različnim frekvenčnim impulzom

slišal sem pa tudi da na elektro in tudi na železnici uporabljajo za komunikacijo svoja lastna omrežja in ne komercialnih!

Torej je možno da nekega dne dočakamo da bo elektro (ali pa kaka njegova lutka) postane ISP!

enough98 ::

Saj to so ze stare ideje (Eles), da bi javno ponujali svoje sisteme opticnih prenosov.

Dr Evil ::

BigHugo.Tist optični kabel na dalnovodih,ki si ga videl ni za internet,ampak za diferečno zaščito vodov.Ta nima veze z internetom.

iskra ::

Dr Evil, razloži še malo o tem - kaj je to, zakaj se rabi, ... Splošne informacije :) Me matra firbec.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Tear_DR0P ::

kolkr jst vem mata eles in SŽ svojo optiko postavljeno po glavnih električnih vodih in železniških progah in to tudi tržita

a ni enkrat telemach v škofji loki izpadu zato, ker so na SŽ optični kabl prerezal?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

PaJo ::

Itak da trzijo to optiko, ampak to ni za navadne smrtnike, to zadevo trzijo firmam kot so Telemach, T2, Amis, Arnes...
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Dr Evil ::

Diferenčna zaščita voda je,ko meriš tok na začetku in tok na koncu in razlike med njima naj ne bi bilo,drugače je kratek stik ali kak drug neugoden pojav.V tem primeru diferenčna zaščita deluje in sproži nek ukrep.Recimo odklop.Optični kabel pa se uporablja,ker so novejše diferenčne zaščite digitalne in so torej numerične zaščite.Seveda je dobro,da je optični kabel že zaradi visoke napetosti,ki bi v analognem električnem inducirala napetost.

Če kdo več več od mene me naj prosim popravi.Ampak le če je štromar.:D

SaXsIm ::

Pri nas info za prestavljanje ure ne gre po fazah ali nuli, ampak je zraven od transformatorja do omarice vlečen še dodaten kabel za števce. Tako imamo uro na transformatorju.
Drugače pa mi je stric, ki dela v teb povedal, da so preko daljnovoda povezani z TE Šoštanj in dosegajo hitrosti okoli 700Mbit/s (ne vem ali ni poleg daljnovoda optika ali po daljnovodu samem).
Ker kot vam je nabrž jasno, imajo daljnovodi mnogo frekvenčnih spektrov nezasedenih.
SaXsIm

Chicken Boy ::

Fora je v tem, da DARS, železnice in elektro vlečejo svojo optiko za nadzor sistema. In ker je v našai državi tako, da vsak dela vse sam imajo vsi velike stroške. Nevem zakaj se recimo ne morjo zment in skupi povlečt. Elektro nek kople in vleče kabl pa zravn še optiko položi in nevem zakaj ne more zdej recimo t-2 al pa siol pridit zravn in dat svoj kabl še not pa bi mel dost mn stroškov pa dost optike bi blo že v državi. Potem pa elektro vse skople in čez par mescov pride t-2 al pa kdo drug in začne optiko polagat. Prav tako ima DARS položeno optiko pod avtocestami in bi bil komot vod spelan pol pa sam odcepi do krajev.

BigHugo ::

Dr Evil: Ne serji neumnosti. Diferenčna zaščita je pri transformatorjih, pri daljnovodih pa je DISTANČNA zaščita. Seveda se del optičnih vlaken uporablja za prenos raznih podatkov za potrebe ELESA (in Elektro distribucij). Velika večina optičnih vlaken pa se uporablja tudi v komercialne namene.
Če še ti ni kaj jasno, samo vprašaj, ne pa da klobasaš neumnosti.
Pa brez zamere.
LP BigHugo

All ::

diferencialana zaščita se uporabla tut pr daljnovodih, sam pr elesu zaenkat še ne..okol optike pa Big Hugo prov..neki za lasne potrebe in pa tudi za trg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

BigHugo ::

all1971si: diferencialne zaščite ni. Obstaja samo termin "diferenčna zaščita".
LP BigHugo

Dr Evil ::

V knjigi piše tudi diferenčna zaščita,tak da se ne razburjaj hugo.

BigHugo ::

Dr Evil: v kateri knjigi?
Optični kabel pa se uporablja,ker so novejše diferenčne zaščite digitalne in so torej numerične zaščite.
Kaj si s tem hotel povedat? Novejši zaščitni releji so numerični (prejšnja generacija je bila digitalna). Za komunikacijo med lokalno Scado se praviloma uporablja optika. Ne mešat to optiko z optiko v daljnovodnih zaščitnih vrveh. Medij prenosa podatkov do centrov vodenja pa je lahko optika, bakrena parica, radijski prenos, ...
Verjami, saj delam s tem vsak dan.
Pa brez razburjanja, prosim.
LP BigHugo

Dr Evil ::

Oprost hugo,ampak ti si tisti ,ki se razburja.Jaz sem lepo napisal,da me naj nekdo ki se na to bolše spozna popravi.Ampak brez razburjanja prosim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenapetostna zaščita

Oddelek: Pomoč in nasveti
253949 (3260) shintaro
»

Solarne nevihte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11220511 (14988) Marat
»

Širokopasovni internet po električnih kablih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
204438 (3095) techfreak :)
»

Korejci z gigabitnim internetom do leta 2012

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
314128 (2840) techfreak :)
»

Shema slovenskega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
204323 (3557) BlueRunner

Več podobnih tem