» »

PS4 ali XBOX ONE?

PS4 ali XBOX ONE?

xseki ::

Pozdravljeni,
Zanima me kaj priporočate Playstation 4 ali Xbox one? V čem so prednosti konzole itd...
Prosim da ostane tema odprta.
Lp, xSeki
  • spremenilo: xseki ()

XsenO ::

Katere špile misliš igrat?
1 + 1 = 1

xseki ::

XsenO je izjavil:

Katere špile misliš igrat?

Največ Fifa in še kakšne streljačine...

noob96 ::

js priporočam računalnik z xbox kontrolerjem

shadeX ::

Za fifo in druge športne je konzola best buy po mojem mnenju. PS4 ali Xbox je pa čist osebna preferenca. Jaz bi se sicer odločil za PS4.

xseki ::

Igram na kompu Fifo ampak konzola je le konzola...

SimplyMiha ::

Če kupiš PS4, boš pogrešal XBOX One igre. Če pa kupiš XBOX One, boš pogrešal PS4 igre.

Če bi res rad imel konzolo in ti ni škoda denarja, vzemi obe.

Runnagain ::

Hm, mene pa zanima, ali ima PS4 sedaj tudi že kakšno takšno kamero kot xbox, ki je imel kinect?
Pa da ne rabiš posebnih kontrolerjev, s katerimi mahaš pred PS4, kot je bilo to na začetku.
Kinect na xbox je majka, ker ne rabiš ničesar drugega. Ima PS tudi takšno varianto?

XsenO ::

xseki je izjavil:

XsenO je izjavil:

Katere špile misliš igrat?

Največ Fifa in še kakšne streljačine...


Kupi kontroler in igraj naprej na PC. Če se prav spovnem od Fifa11 so PC in konzolne Fife enake. Streljačine boš lažje igral z miško+tipkovnica.
Če hočeš Halo igrat si boš moral Xbox nabavit. Sam zase nameravm nabavit PS4 enkrat naslednje leto ko izide Bloodborn in novi uncharted. Poleg tega imam že nekaj iger zaradi PSN+

Hm, mene pa zanima, ali ima PS4 sedaj tudi že kakšno takšno kamero kot xbox, ki je imel kinect?
Pa da ne rabiš posebnih kontrolerjev, s katerimi mahaš pred PS4, kot je bilo to na začetku.
Kinect na xbox je majka, ker ne rabiš ničesar drugega. Ima PS tudi takšno varianto?


Se, da dokupit kamero in lahko uporabljaš ps4 plošček, samo "prostoročno" kot kinect to ni. Sicer razen, če imaš froce ali tripaš na te zadeve je kinect neprecizna bedarija.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

xseki ::

Za PS4 moraš doplačat kaj če želiš uporabljat net?

XsenO ::

Na obeh imaš naročnino za online igranje. Na PS ti šenkajo 2 igri na mesec za xbone ne vem kako je če dobiš še kaj zraven
1 + 1 = 1

xseki ::

Hvala @Xsen0!

Brudol ::

Seveda, če želiš igrati z PS4 ali XO preko neta moraš kupiti naročnino. Pridružujem se mnenju da resno razmisli o PC-ju (tam tega ni). V kolikor ti bolj leži kontroler ga lahko brez problema priključiš na PC, prav tako lahko igraš na TV ali klasičnem ekranu.

Cene originalnih iger za PC so v primerjavi z konzolami cenejše. Cena jih pade precej hitro po izidu. Pri PC-ju imaš na voljo ogromno izbiro, konzole pa nažalost ne podpirajo iger prejšnjih generacij. Tudi igranja direktno z DVD-ja mislim da ni več, vse je potrebno naložiti (kakor pri PC-ju).

Kar se tiče kvalitete grafike zmaga PC v istem cenovnem razredu. Večina iger na konzolah je omejena na 30fps, nekatere ne dosegajo resolucije 1080p. Za okoli 350€ lahko sestaviš PC ki presega grafične kapacitete konzol. V kolikor bi želel več informacij in pomoč pri izbiri PC-ja lahko brez problema predlagam kakšno konfiguracijo.
LP Brudol

Velki ::

Pa kaj vam ni jasno, človek je spraševal ali xbox ali ps in ne računalnika. Se ne strinjam z trditvijo da če kupiš eno boš pogrešal drugo, odvisno je kakšne igre rad igraš. Za "bolj resne" imaš ps (uncharted, last of us,...) za "manj resne" imaš xbox (halo style). Imel sm xbox 360 in sm ga kasneje zamenjal za ps3 in mi ni niti malo žal, vse je odvisno od tvojega okusa. Pogooglaj ps4 exclusives in xbox one exclusives.

XsenO ::

Velki je izjavil:

Pa kaj vam ni jasno, človek je spraševal ali xbox ali ps in ne računalnika. Se ne strinjam z trditvijo da če kupiš eno boš pogrešal drugo, odvisno je kakšne igre rad igraš. Za "bolj resne" imaš ps (uncharted, last of us,...) za "manj resne" imaš xbox (halo style). Imel sm xbox 360 in sm ga kasneje zamenjal za ps3 in mi ni niti malo žal, vse je odvisno od tvojega okusa. Pogooglaj ps4 exclusives in xbox one exclusives.



Lih iz tega namena sem, dal prvo vprašanje kaj hoče igrat. Glede na odgovor (en določen špil in žarn, ki se načeloma boljše igra na PC) se trenutno splača, da gre na PC.
Pa ne mislit, da sem kakšen console hater. Lastim si prejšnje generacijski trojček(z načrti za PS4 konec leta) in trenutno je igralni čas razdeljen 50/50 med pcom in PS3. OPju sem enostavno glede na njegove igralne želje priporočil, kaj je IMHO trenutno najboljša izbira in to bo PC. Konec koncev je s steam big picture izkušnja več ali manj enaka konzolni.
1 + 1 = 1

XsenO ::

V čem so prednosti konzole itd...

Hmm na kratko:
- popolnoma plug and play
- cenejši prvotni (hardwarski) vložek (toda dražji software)
- lokalni coop je bolj prisoten

Med ps4 xbone pa trenutno nimam konkretnih izkušenj kaj ti svetovati. Toda, če nimaš v očeh na kakšni konkretni ekskluzivi ti priporočam PS4:
- je uradno na slo tržišču (xbone uradno ni-> rabi profil druge države, kar lahko prinese do določenih težav)
- rahlo močnejši hardware
1 + 1 = 1

Tomson ::

Mogoče bo tale vodič v pomoč, sicer pa, kot so že pisali, precej je odvisno od naslovov, ki se bodo igrali, sploh če gre za ekskluzive ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347296119 (15833) filip007
»

Nakup Xbox One X ali PS4PRO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9517412 (14376) kevin55
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532672 (22105) greeenmaster
»

PlayStation 4 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5622095 (17337) Doc123

Več podobnih tem