» »

VBS skripta za "podvajanje mape"

VBS skripta za "podvajanje mape"

Mercier ::

Na w2k računalniku je lokalna mapa, katere vsebino bi rad na vsake tolko časa prenesel na drugi w2k računalnik (tam je dana v javno uporabo s pravicami za branje).
Vsebina obeh map bi se morala ujemati, kar pomeni, da bi moral brisati mape in datoteke, ki jih v prvi mapi ni več.
V mapi so tudi podmape. Struktura map ni znana (oziroma se spreminja).

Recimo, da rabim zamenjavo za Second Copy 2000 http://www.centered.com/products.html


Funkcijo za kopiranje datotek iz mape v mapo z upoštevanjem kriterija datuma zadnjega shranjevanja (Modified), ni noben problem napisati. Pravtako ni noben problem funkcija, ki briše vse datoteke/podmape (po imenu), ki jih ni (več) v neki drugi mapi (prva mapa v tem primeru).

Ampak kako naj se lotim "bujno razvejane strukture poddirektorijev"?

Kakšen bojni načrt? :)

jeti51 ::

Z rekurzijo. ;)

Mercier ::

Da koplje, dokler gre. Ja, to bi bilo OK.

StratOS ::

Hja ni to tako easy kot zgleda. Odvisno je kako se problema lotiš, kakšno strukturo imaš (seveda, če hočeš da bo program hiter).

Treba malce logike na področju drevesnih struktur in malce računalniškega znanja. (Najbolj primeren način !)
Ko sem jaz prvič naredil nekaj takega sem videl da sem en velik bebec, program je bil skoraj nesposoben (strašansko počasen pri preglejevanju), no delal je !

Drug način bi bil npr. Pregled in zapis vseh mogočih poddirektorijev danega direktorija, potem pa še primerjava direktorijske strukture medseboj in primerjava datotečne strukture v strukturi direktorija.

Na koncu vidiš, kje zajec tiči ..
V kvalitetni in logični strukturi zanke iskanja in eliminaciji nepotrebnega !!Vedno

En mal primer za VB :
Primer

Svoja 2 primera pa ne najdem
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

Mercier ::

Tnx, za primer. Malo čitam tole. Čeprav...avtorju ravno ni nobelove nagrade za dajat.

StratOS ::

Yup easy primer. No vsaj eden.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Mercier ::

Evo, pa sem se lotil tele skripte. Upam, da dela (nisem še kaj dosti testiral - čisto sveže). Bug-report je zaželjen.

Če se bo tole obneslo, bom dodal še kaj kode za preverjanje lastništva, mogoče izpis kakšnega log-a... (in če ne bo, mogoče še kakšno obravnavo napak :) Lahko kaj predlagate.

jeti51, evo rekurzije. ;)


klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomanjšanje resolucije slik

Oddelek: Pomoč in nasveti
7757 (674) beni
»

Java metode;

Oddelek: Programiranje
354833 (4025) ragezor
»

Kako smiselno urediti zbirko datotek

Oddelek: Programska oprema
82171 (2013) c3p0
»

SDHC kartica

Oddelek: Zvok in slika
222535 (2140) kurjač
»

VB6 - brisanje datotek - pomoč

Oddelek: Programiranje
121147 (1019) darkolord

Več podobnih tem