» »

SDHC kartica

SDHC kartica

sokel ::

Lp!

Bi mogoče kdo vedel, kaj bi bil vzrok: Kupil sem novo sdhc 32gb class 10. Posnel sem celo kartico in na koncu prazna. Ko sem menjal baterijo med snemnajem, mi je napisalo "data repeair". Dal sem ok in nato pogledal, kaj je na kartci. Bili so posnetki. Ko sem kartico menjal z drugo, je bila tema in je pisalo wait ... in nato sem lahko nadaljevel. Ko sem kartico z prsti potegnil po kontaktih, se je plastika premikala. Ko sem hotel pogledat, kaj je posneto, je pisalo no image, prazna. Hec je pa v tem, da piše na statusu od kamere da je polovico kartice zasedeno. Kaj naj to pomeni?
Da so še podatki na njej ali ne?

Čitalca kartic nimam, da bi jo stestiral.

Hvala za pomoč.

norfeks ::

kakšno karico si pa kupil da ti kontakti migajo ?

Priklopi kamero na pc... pa poglej kaj je na kartici... drugač pa tak čitalec kartic pride 1 EUR.

Sam vse skup je mal čudno... si mogoče kupil kartico kje na kitajskem ?

sokel ::

Kamere ne morem priklopit na pc, ker ni usb kabla. Čitalec sem včeraj naročil v uk in dobim čez en teden. Kartico sem vzel v anglije. Kontakti ne migajo, plastika ki je okoli kontaktov. Pa ohišje od kartice ni kompaktno. Tud men se čudn vse skup zdi. Kartica deluje in lahko snemam na njo in tud posnetki so na njej. Ne verjamem, da bi lahko z menjavo baterije naredil kak stik in zbrisal poatke. Še vedno pa kaže da je polovica kartice posneta.

bukev ::

Verjetno boš moral uporabiti kakšen free program za reševanje podatkov.(recimo Easus ali Recuva)- seveda z računalnikom - rabiš navaden usb čitalec kartic
Ni mi pa čisto jasno zakaj naročaš iz anglije robo za katero pri nas daš drobiž - 5 do 10€ ?
recimo tole: http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_25...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

sokel ::

Pol se še da kaj rešit? To mi je že sama kamera naredila, ko sem baterijo manjal. To mi ni jasn, zakaj kaže kamera da je polovico kartice posneto, v predvajalniku pa ni slik?

Čitalec sem zato naroču, ker je pol cenej k pri nas, pa tud samo za enkrat ga bom imel, tolk da dobim podatke dol. Bom vse skupaj prodal. Kartici sem pa kupil 2 in ena je ok, druga je pa problem.

kurjač ::

Se upam stavit da si kupil fake SD kartici

sokel ::

Ne vem če, ker imam garancijo za kartici. Sam one druge ne morem nazaj poslat, ker sem plastiko dol potrgu, da ne bi bilo kaj narobe ali se zatikal pri vstavljanju v kamero. Sam če ta kartica ne bi delala, potem ne bi mogel snemat na njo in bi sigurno kazal, 0:0:0 time. Sem kupu v trgovini, ne od privat osebe. Ne kupujem od kitajcev ali pa privat oseb, rabljeno. Ker take stvari morajo bit nove.

Bi te pa lepo prosu, ko dobim čitalec, da mi poveš kak program za popravilo podatkov.

Hvala

Pyr0Beast ::

Snemaš lahko z njo še vedno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Furbo ::

sokel je izjavil:

Lp!

Bi mogoče kdo vedel, kaj bi bil vzrok: Kupil sem novo sdhc 32gb class 10. Posnel sem celo kartico in na koncu prazna. Ko sem menjal baterijo med snemnajem, mi je napisalo "data repeair". Dal sem ok in nato pogledal, kaj je na kartci. Bili so posnetki. Ko sem kartico menjal z drugo, je bila tema in je pisalo wait ... in nato sem lahko nadaljevel. Ko sem kartico z prsti potegnil po kontaktih, se je plastika premikala. Ko sem hotel pogledat, kaj je posneto, je pisalo no image, prazna. Hec je pa v tem, da piše na statusu od kamere da je polovico kartice zasedeno. Kaj naj to pomeni?
Da so še podatki na njej ali ne?

Čitalca kartic nimam, da bi jo stestiral.

Hvala za pomoč.


A ti kar pri prižganem aparatu menjaš kartico?

Kupi kak poceni čitalec za kartice in se loti reševanja. Do tedaj nič ne snemaj več na kartico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bukev ::

Fantje, po moje je tole zaj..acija.
Je plastiko dol potrgal, ha,ha

lp

Furbo ::

Sam res, katero plastiko je tale dol potrgal. Verjetno je iz SD naredil mini SD.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sokel ::

Vi ga pa pokate:))))

Nisem pet let star, da bi take počel.
Nisem tako nor, da bi pri prižganem aparatu menjaval kartice. Vedno povsod, pri vsaki napravi piše, da je treba napravo izkopit in potem menjavat. Nisem naredil mini sd, ker sem potegnil dol plastiko , ki je med kontakti. Ohišja pa ne morem, ker bi jo pa res uničil, če bi jo čist razdru. "NI NOBENA ZAJEBANCIJA", ker ni forum temu namenjen. Kartico nisem nič vstavljal in snemal na njo. Dokler ne dobim čitalca, je ne bom uporabljal.

bukev ::

1.Svetujem ti, ta tole "sfrizirano" kartico zavržeš. Tisti plastični grebenčki, ki si jih odstranil, so v bistvu vodila za kontakte v napravi (v tvojem primeru kamera). Sedaj, ko jih ni več, je možno, da narediš kratek stik med kontakti. Menim, da se lahko v najslabšem primeru uniči kamera.
Je pa res, da je to povsem tvoja zadeva. Tvoja kamera, tvoja kartica, tvoja odgovornost.
2. To o menjavi kartic ob vklopljenem aparatu tudi ni čisto res. Seveda trditev za nekatere aparate drži, ne pa za vse. Sam uporabljam SD kartice v avtoradiu že dobri dve leti in še nikoli nisem pred menjavo kartice izklopil radia. Sedaj sem ponovno prebral navodila za uporabo avtoradia in ni takega napotka v navodilih enostavno ni. Pa nikoli ni še nobena kartica odpovedala.
lp

Kron ::

@sokel

In od katerega proizvajalca je ta kartica?

Drugače je pa ne uporabljaj do takrat ko misliš z nje reševat podatke na PC-ju.
=**=C64=**=

Pyr0Beast ::

Avtoradio na kartico ne piše podatkov.

Fotkič pa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sokel ::

Imam digitalni fotoaprat in xd kartico, ki jo uporabljam že 6 let in še sedaj deluje. Pač iz varnostnih razlogov, prej ugasnem zadevo, preden kaj delam ali menjavam. Mogoče bi lahko tudi pri vklopljeni kameri to naredil, samo raje ne probam. Rad bi spravil podatke iz nje, če bi se le dalo. Vsekakor, ko potegnem iz nje podatke jo vržem stran. Prav si ugotovil glede plastike okoli kontaktov. Bomo vidl, ka bo čitalec kartic povedal.

Vseeno hvala za pomoč.

sokel ::

To bi še vprašal:
Če čitalec kartic podpira sdhc, prebere vse sdhc razrede in velikosti ali ne?
Jaz sem samo gledal, da podpira sdhc.

Hvala

sokel ::

Jo, prek drugega fotoaparata mi je uspelo zagnat kartico. Vsi posnetki so na kartici in tud ujema se z kapaciteto v gb. Samo fora je pa sedaj to, da jih ne morem pogledat. Je možno da bi to bilo navidezno ali je v čem drugem problem?
Iz druge kartice sem tud prenesel na pc in jih lahko pogledam, iz te kartice pa ne.

sokel ::

Pogledal sem še enkrat strukturo obeh kartic. 1. dobra 2. slaba

1. ima v strukturi samo eno mapo AVCHD
2. Ima mapo AVCHD in mapo AVCHD BK.
V mapi AVCHD BK so filmčki v mapi AVCHD je pa prazna.
Na kartici 1, je samo ena mapa AVCHD in je prazna, ker je tudi kartica resnično prazna.
Na disku imam sedaj posnetke iz kartice 1 in kartice 2. Vsi filmčki so istega formata, samo da iz kartice 1 normalno predvaja vlc, iz kartice 2,pa ne predvaja. Vlc se odpre in hoče zagnat, ampak takoj skoči nazaj.
Kaj lahko iz tega skelpam, Da potrebujem posebej software za obdelavo in pretvorbo formata ali so te filmčki uničeni? Bi bili vseeno na kartici 2 ali ne?
Bi bilo kaj drugače, če bi imel usb čitalec kartic ali bi bilo isto?
Se opravičujem, če tečnarim, samo rad bi rešil zadevo.
Hvala za pomoč

norfeks ::

Glede nato da imaš 6 let staro kamero... misliš da ti podpira SDHC kartice do 32gb ?

Povej natančno kakšno kamero imaš... in znamko kartice.

Glede tvojega opisa... bi rekel da imaš težave z kartico (fejk kartico...piše 32gb spravioš gor pa samo 1gb... ostalo sicer vidiš da je gor... sam nemoreš pa predvajat :) )... in ti tud noben drug usb čistalec nebo pomagal... pretvorba formata je tud nesmiselna... če ti že zdej ne deluje... ti bo pol še majn...

harvey ::

Ko je že debata o karticah, bi se pridružil debati, če ima kdo kakšen link do ugodne cene prave, ne kake fake china style, micro SDHC 32Gb kartice vsaj class 6. Hvala.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

sokel ::

Malo ste pomešal. Jaz sem anpisal, da imam xd kartico staro 6 let in še sedaj vse dela. Govor je pa o sdhc kartici. Prvo sliko ki sem jo naredu z kamero na poškodovano kartico, mi jo je včeraj pokazalo prek drugega fotoaparta, ki jo pa full hd kamera ni pokazala in mi je kazala, da je kartica samo na pol polna in da ni nič posneto gor. Na začetku uporabe te kartice, je kazalo vse v redu in je snemala, dokler nisem menjal baterije. Nato se je pojavilo besedilo, repair data in sem dal ok. Nato je pisalo wait... in sem šel nato pogledat, če so slike gor in je bilo vse gor. Ko sem prišel domov, da bi pogledal prek tv posnetke, je napisalo- no imgae.

Mene samo to zanima, če so te datoteke filmčki ali samo navidezni filmčki? En je velik 23mb in naprej.

Kamera je bila Sony hdr cx130E.

kurjač ::

Filmi, ki si jih posnel na SD kartico so zapisani z končnico MTS. V tvojem primeru ne more bit to navidezen filmček.
V kateri mapi in podmapi se nahajajo MTS-i moraš sam poiskat.
Pri Panasonic gre tako: Imaš 3 osnovne mape DCIM MISC PRIVATE
PRIVATE ima podmapo AVCHD ta pa še tri podmape AVCHDTN BDMV IISVPL
V mapi BDM imaš še tri podmape CLIPINF PLYLIST STREAM
Posnetke shranjuje v mapo STREAM z končnico MTS (00000.MTS, 00001.MTS,00002.MTS)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19235966 (11022) LuIK
»

Hd kamera, tv .... itd

Oddelek: Zvok in slika
353366 (3008) JOKER
»

nakup kamere SD SDHC Praktica HD

Oddelek: Zvok in slika
62681 (2572) overheat
»

Težave s SD kartico!

Oddelek: Pomoč in nasveti
72622 (2482) OCCULT
»

katero kamero predlagate?

Oddelek: Kaj kupiti
282745 (2157) Calligulla

Več podobnih tem