» »

Lumia-prosim informacije

Lumia-prosim informacije

loveJDM ::

Lp, ne vem zakaj vendar mi je najbolj vsec windows phone in me zanima ce mi lahko kdo pove kako dolgo drzi baterija ob normalni porabi? Razumem ce si na netu cel dan, da ne prav dolgo ampak da recimo pogledas malo na fb in klicanje, kako dolgo zdrzi v tem primeru?... Sem malo brskal po forumu ampak mislim da ni noben konkretno odgovoril... Zanima me pa za katerikoli nokiin wp

Hvala za odgovore
  • polepsal: Mavrik ()

nejcek74 ::

nokia 920:

1. kar nekaj klicev cez dan (dan = od 8h do 20h), recimo pol ure pogovora, posilanje sms-ov, pregledovanje mailov, aplikacije za komunikacijo etc: domov se vrnem z recimo vsaj 1/3 baterije
2. 2-3 ure intenzivnih aplikacij recimo: zajebavanje s fotkami, ali igranje pa je baterija v smeri 10%
3. 8 ur nativne Here navigacije, samo glasovno vodenje (uporabljam preko slusalk na motorju) porabi ravno tako cca 2/3 baterije.
4. kadar sem v tujini in jo imam bolj ali manj za par sms-ov zdrzi se nekam v tretji dan.

Ce skrajšam, ob zmerni uporabi, brez procesorsko ali zaslonsko bolj zahtevnih aplikacij zdrzi normalno do nočnega polnjenja, lahko pa jo tudi skurim v parih urah.

Tilen ::

3 dni, L920.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jericho ::

3dni, L820

pegasus ::

3dni, 1020

bluefish ::

Fino bi bilo, če vsak napiše še kaj o načinu uporabe kot je to storil nejcek74.

duque ::

2,5 - 3 dni L925
gre za služben telefon (klici cca 2h dnevno, maili).

Wox ::

L920... Baterija zdrži dokler se ne izprazni. Nonstop vklopljen Wifi, blutooth, GPS, okoli ura pogovorov na dan, par SMSov, ura brskanja, mail... zdrži dan komot. Itak kdor normalno uporablja pametni telefon ga polni v času počitka vsak dan.
Commodore 64

Tilen ::

Bluefish, OP v začetnem postu sprašuje po specifični uporabi (... recimo pogledas malo na fb in klicanje, kako dolgo zdrzi v tem primeru?). Temu primeren je tudi moj odgovor.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tiran2000 ::

lumia 625. Vklopljen podatkovni promet (12 ur dnevno, doma imam izklopljenega), par klicev (10-20 minut dnevno), par SMS, brskanje, fb... zdrži 3-4 dni, včasih tudi 5.

pegasus ::

1020 - z eno baterijo ne morem napolnit 32gb s snemanjem videa. Največ kar sem do sedaj posnel je bila slaba ura, s tem da mi je ostalo manj kot tretjino baterije.
Tudi navigacija s prižganim zaslonom deluje manj kot 3h, a je v avtu gotovo kje na voljo usb vtič. Navigacija čisto lepo dela z ugasnjenim zaslonom, pač poslušaš teto in voziš. Kar je včasih še bolje, ne odvrača pozornosti.

Binji ::

Lumia 920.
Ob nonstop vklopljenem wifiju, nekaj telefonskih klicih in redni uporabi IEja pridem domov ponavadi z nekje 30-10%. Se pa jo da z navigacijo komot skurit v 1h.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

sajmon ::

L625: stalno prižgan wifi, prenos podatkov, bt. V službi in doma povezan na wifi, drugje uporablja prenos podatkov. V avtu se poveže na prostoročno. Mail (službe in privat) je nastavljen na avtomatično prenašanje. Ob takšni uporabi zdrži baterija nekje dan in pol. Tako da iz praktičnega vidika se polni telefon vsak večer. Ob nekoliko bolj skromni uporabi bi se dalo spravit baterijo na 2 dni.

loveJDM ::

hvala vsem za pomoc,v pondeljek bom slucajno kupil 520,staro 2meseca pod garancijo še,ker je dobim za 50e telefon pa kot nov...pa bomo vidli kako je kaj ta WP,če bom zadovoljen bom pa vzel 1020glede na to ,da vidim da so ljudje kar zadovoljni z njo...

hvala vsem

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Tilen ::

520 je res najosnovnejši. Niti flasha nima. Včasih je žepna lučka zelo uporabna.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

loveJDM ::

s6c,telefon bom kupil od znanca in mi ga prinese v pondeljek,torej ne kupujem na slepo kot preko bolhe
tilen ja vem da je najosnovnejsi,sem ga mislil pred casom ze kupit novega potem pa sem videl da nima led bliskavice pa sem si premislil...za 50e pa mi je cisto vseeno ce jo ma ali ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Lonsarg ::

Lumia 930: lih komaj 2 dni, kar je uredu, to pomeni da bo življenska doba baterije dvakrat večja, kot če bi polnil vsak dan... Proti večeru ponavadi pride pod 20% in imam nastavljeno, da gre v battery saving mode, tako da maile samo enkrat na pol ure čekira in podobne zadev, baterija tako potem zelo počasi pada od 20% do 0%, ponavadi imam zvečer tam od 15-25%.

Drugače 930 ima precej slabo zdržljivost kar se tiče časa prižganega ekrana, nič kaj več kot 5ur, medtem ko marsikatera konkurenca je pri 10ur... Po drugi strani ima pa kar precej boljšo avtonomijo v stanju pripravljenosti(z instantnimi Facebook/maile stuff), tak da se pomoje nekje izenači za povprečnega uporabnika, za take, ki imajo veliko aktivne uporabe je slabši, za take, ki nucajo predvsem instantne notifikacije, nimajo pa dosti aktivne uporabe je pa celo boljši, najverjetneje lahko tudi 3 dni. Če ti je pa zadosti maile sihronizirat na pol ure in podobne fore pa imaš lahko battery saving vklopljen vedno in najverjetneje zdrži skoraj cel teden! Vsaj kolikor sem gledal procente, ki padajo - nič več kot procent na uro!

Skratka če boš več kot 2 ure dnevno brskal na Lumia 930 boš polnil telefon dnevno. Fotkanje tudi žre baterijo ko noro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529524660 (20970) Leko
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104649723 (263493) mat11
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8726245 (22867) zadetek
»

Izbira mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
144710 (4415) Chev
»

Smartphone za potovanja

Oddelek: Mobilne tehnologije
234620 (4033) harmony

Več podobnih tem