» »

Wifi + IP

Wifi + IP

kunigunda ::

Oj, uporabljam tri wifi tocke, kje potrebujem fiksni IP (so razlicni), drugod mi fino sluzi DHCP.
Zanima me ali obstaja enostaven nacin, da se glede na SSID samodejno nastavi, da mi ni treba vedno na roko vnasat,
ko spremenim lokacijo. Se pravi, ce ssid ni tisti ki ga rabim za fiksne nastavitve, je dhcp.
OS: Win7

SeMiNeSanja ::

Gledam stekleno kuglo.....ampak vidim vse megleno!

Kje bi ti rad nastavljal fiksni IP? Si že slišal za DHCP rezervacije?
O čem se sploh pogovarjamo? Telefon? tablica? prenosnik?...?

kunigunda ::

Si prebral zadnjo vrstico ? OS Win7

Sicer pa zdaj na adapterju ipv4 nastavitve skoz stelam.
Pa nimajo vsi ruterji moznost ip na mac vezat

AndrejS ::

S pomočjo steklene krogle - če ne laže , vidim da potrebuješ 3 WiFi in 1 DHCP.

N4m31355 ::

katere AP-je imas? os na njih?

Frenckie ::

A AP točke uporabljaš na različnih lokacijah ali na eni lokaciji v večjem objektu.
Si zelo slabo definiral lokacijo(e) in tudi naprave, ki jih uporabljaš.

Mavrik ::

Ter seveda niti nisi razložil a imaš sploh dostop do APjev in njihovih nastavitev.
The truth is rarely pure and never simple.

SaXsIm ::

Js ne vem, kaj tukaj ne razumete. Avtor se ob različnih priložnostih povezuje v različna wifi omrežja. Pri nekaterih uporablja DHCP, pri nekaterih pa mu ta opcija ni na voljo in mora vsakih ročno vpisovat IPje brezžične mrežne kartice. Zanima ga, če obstaja možnost, da mu glede na ssid omrežja windowsi avtomatsko nastavijo preddoločen IP. Ne DHCP server, ampak windowsi.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

s6c-gEL ::

mitjau ::

kot ti je že prvi povedal lahko na WIFI MAC naslov tvojega prenosnika vežeš rezerviran IP naslov!
Moraš pa to nastaviti v DHCPju... Lahko na vseh treh lokacijah pa imaš tri "statične" IPje ;)

kunigunda ::

Bravo SaXsIm :)

@mitjau, kot sem ze povedal, se ne da na vseh ruterjih stelati dhcpjev, bodisi nimam dostopov, bodisi tega ne omogocajo...

@s6c-gEL thx, pomoje je to to, ze instaliram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

SeMiNeSanja ::

Na androidu to gre, vsaj na mojem Samsungu.

Na Win7 prenosniku pa rabiš dodatna orodja, ali pa si jih kar sam 'napišeš'.
Moj stari Lenovo je tako prišel z enim orodjem, ki je prepoznalo 'lokacijo' in temu primerno uporabilo posebne nastavitve omrežja.

Če bi googlal, bi verjetno našel še kakšno tako orodje, ki ga lahko daš na katerikoli prenosnik.

'doma spacana' alternativa pa je ta, da si napišeš lokacija.bat datoteke za vsako lokacijo:

lokacija1.bat:
netsh interface ipv4 set address name="Local Area Connection" source=dhcp

lokacija2.bat:
set address "Local Area connection" static 10.0.0.9 255.0.0.0 10.0.0.1 1

itd.
Ko prideš na določeno lokacijo samo poklikaš ustrezno lokacijax.bat datoteko.

Podobno se da naresti tudi s powershell-om, ampak glede na to, da se na kakšnem mal bolj ubogem prenosniku bolj počasi zažene, bo netsh v .bat datoteki hitrejši.

kunigunda ::

Sej to je da nocm klikat, ta netsetman zna avtomatsko glede na ssid, kar mi odgovarja, cajta da sam spisem pa zou ni

imagodei ::

Rešitev z netsetman je po svoje elegantna, ja... Ne razumem pa, kako nimaš časa spisat (oz. copy-pastat) enovrstičnih skript za posamezne lokacije, kot ti je predlagal SeMiNeSanja? Tisto, kar je tam vzorčno napisal, je praktično že točno to, kar potrebuješ. Samo BAT datotekam daš smiselna imena in pa v primeru statičnega IP-ja izbereš takšnega, ki je dejansko veljaven v konkretnem omrežju (plus seveda masko, gateway in verjetno še DNS naslov).
- Hoc est qui sumus -

SeMiNeSanja ::

Pri lokacija2.bat je napaka - bi moralo bit:

lokacija1.bat:
netsh interface ipv4 set address name="Local Area Connection" source=dhcp


lokacija2.bat:
netsh interface ipv4 set address "Local Area connection" static 10.0.0.9 255.0.0.0 10.0.0.1 1

kunigunda ::

imagodei je izjavil:

Rešitev z netsetman je po svoje elegantna, ja... Ne razumem pa, kako nimaš časa spisat (oz. copy-pastat) enovrstičnih skript za posamezne lokacije, kot ti je predlagal SeMiNeSanja? Tisto, kar je tam vzorčno napisal, je praktično že točno to, kar potrebuješ. Samo BAT datotekam daš smiselna imena in pa v primeru statičnega IP-ja izbereš takšnega, ki je dejansko veljaven v konkretnem omrežju (plus seveda masko, gateway in verjetno še DNS naslov).

Ker se na eni lokaciji nonstop premikam in moram potem najprej pogledati, na katerem ssidu sem, in potem se klikniti ustreznega.
Ce bi, bi spisal tako, kot ima tale program netsetman, a mi bo ocitno dobro sluzil :)

SeMiNeSanja ::

Ena lokacija pa tako sranje? Adio pamet....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomatizacija vpisa DNS IP naslova

Oddelek: Pomoč in nasveti
6771 (636) crniangeo
»

Domače/javno omrežje statika/dinamika

Oddelek: Omrežja in internet
343429 (2720) Pithlit
»

Povezava na statični ip doma in na dhcp v službi

Oddelek: Omrežja in internet
141470 (931) Bizkit45
»

VBS skripta za IP nastavitve

Oddelek: Programiranje
373313 (2827) Malajlo
»

iz dhcp v fiksni ip

Oddelek: Omrežja in internet
161813 (1521) Good Guy

Več podobnih tem