» »

Kitajska SD kartica primarna velikost ?

Kitajska SD kartica primarna velikost ?

kratos ::

Na ebay auction sem dobil 32 gb sd kartico class 10 za tam 8 dolarjev, danes jo prejmem in seveda po pričakovanju je fejk kartica z slabih 8 gb uporabnega prostora, zdaj pa me zanima če je možno da jaz tiste fejk gigabyte pobrišem tako da mi pokaže dejansko velikost kartice ?
Se je kdo že s tem kdaj igračkal in ali je to sploh možno ?

še slikca testa:

an3333 ::

pejt ti lepo na paypal pa odpri item not as described dispute in pober nategunom denar nazaj

hojnikb ::

kar omenjaš se da nardit z usb kjučki, za sd kartice pa žal nwm če..
kr lepo dispute pa ti nej keš vrne
#brezpodpisa

stb ::

an3333 je izjavil:

pejt ti lepo na paypal pa odpri item not as described dispute in pober nategunom denar nazaj

In to čimprej, brez odlašanja in pregovarjanj s prodajalcem (kjer jim je taktika bodisi zavlačevati da obupaš ali zamudiš roke, ali pa denar vrniti le tistemu procentu kupcev, ki prevaro opazi in se pritoži, med tem ko isto robo veselo prodajajo še naprej).

SOSFakeFlash

kratos ::

Ubistvu sem 1 dan nazaj odprl dispute ker je tale kartica potovala več kot 2 meseca do mene in je ravno danes prišla, se da zamenjat razlog disputa ker zaenkrat je, da je nisem prejel?
Drugače sem pa itak vedel da bo fake kartica, kdo ti bo pa prodal class 10 32gb kartico za pičlih 5EUR.

Drugače pa če bo kdo kupoval od wentuan2003 lahko pričakuje fejk sd kartico hehe, zanimivo pa je da ima 98.3% positive feedback. Verjetno folk sploh neve kaj dobi oz. sploh ne testira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

an3333 ::

a si podpisu kj ko si jo prejel?
će nisi ostan kar na tem pa daj takoj ko lako escalate to a claim

kixs ::

Z diskpart zbrisi particijo in naredi novo velikosti malo manj kot 8GB in jo formatiraj. Potem pa jo uproabljaj kot normalno MicroSD kartico. Ampak priporocam, da ne za kaj prevec pametnega.

lp

hojnikb ::

kixs je izjavil:

Z diskpart zbrisi particijo in naredi novo velikosti malo manj kot 8GB in jo formatiraj. Potem pa jo uproabljaj kot normalno MicroSD kartico. Ampak priporocam, da ne za kaj prevec pametnega.

lp

Ne tega počet, ker krminik kartice še vedno misli, da je 32GB placa in bo ob razmetavanju podatkov še vedno pisal v prazno, kjub omejeni partriciji.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kixs ::

Js tako uporabljam eno fake kitajsko 32GB/8GB MicroSD kartico ze pol leta. Dela cisto brez problema.

AnriK ::

Imam enak problem. Sam sem naročil 64GB spominsko. Ko sme kartico prejel sem opravil test, rezultat je bil enak tvojem. Takoj sem kontaktiral prodajalca, ki mi je zagotovil "full refund". Seveda po cca 3 dneh denarja od nikoder. Napišem v petek še eno sporočilo, počakam čez vikend, odgovora ni bilo. Tako sem želel odpreti "dispute" ampak sem presegel rok, sem pa oddal na paypalu zahtevo za vračilo denarja, bomo videli kako se bo izteklo.

Če že maš odprt "dispute" da spominska ni prišla, kar pusti tako in boš dobil denar nazaj.

hojnikb ::

kixs je izjavil:

Js tako uporabljam eno fake kitajsko 32GB/8GB MicroSD kartico ze pol leta. Dela cisto brez problema.

Ti pa jst povem, da ti tak način lahko slej ko prej naredi celo štalo.
Kartica še vedno obravnaa flash kot 32GB. Z 8GB limitom pač omejiš, da potencialno nemorš zapisat več, kolker je dejanskega placa. Ampak to še vedno ne pomeni, da bo recimo 2GB fajl, ki ga zapišeš gor razmetal po "celi" kartici in bo tudi kak košček fajla pristal na lokacijah, ki v resnici ne obstajajo (ampak kontroler pa misli, da so tam).
#brezpodpisa

kixs ::

Sej je mozno... ampak, ce ti pravim, da ze pol leta uporabljam kartico za non-essential zadeve in deluje cisto brez problemov. Ocitno ima en "dumb" kontroler ali pa js sreco ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

hojnikb ::

Nekaj takega ja.. Vseeno se je dober izogibat takim karticam, ker fejk kapaciteta ni njihov edin problem :)
#brezpodpisa

kratos ::

Hvala za pomoč, sicer mi za teh 8 dolarjev res dol visi vendar bom pa seveda dal escalate to claim ter opozoril druge na prodajalca in kapaciteto kartic.

Potem je brezveze omejevat kartico na 8gb ?

hojnikb ::

Potem je brezveze omejevat kartico na 8gb ?

Če ti je kaj mar za podatke, jo boš vrgu stran
#brezpodpisa

kratos ::

Seveda nebom imel nobenih takih podatkov gor saj nisem neumen, namen je bil imeti kartico za glasbo na neki upokojeni nokiji ki bi jo uporabljal kot mp3 saj ima zelo vzdržljivo baterijo :) Tako da mi je malo mar če dela samo en dan hehe

hojnikb ::

Potem pa preformatiraj v ~8GB (raje tam ~7.2GB za ziher) in ko kej gor skopiraš, nared md5sum, da se prepričaš, da je vse ok. Itk če je muska gor, je stvar statična in kartica potem ko enkrat daš gor, nebi smela več šarit okol.
#brezpodpisa

kratos ::

Ok, hvala za pomoč:)

še ene screenshot hitrosti:



To so hitrosti tam klasa 6 oz. 8 če se ne motim ?

hojnikb ::

Tole je clasa4
#brezpodpisa

kixs ::

Steje samo prvih 25% kartice. Se vidi tudi po grafu, da je potem kar nekaj. Moja je bila rated Class 10 in ima tudi res 10MB/s write speed.

kratos ::

Evo sem naredil novo particijo z 7,5GB in mi gre h2test lepo čez brez errorjev :)



Hvala še enkrat za vse informacije ter pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19236123 (11179) LuIK
»

Full HD kamera - slaba resolucija

Oddelek: Zvok in slika
51099 (932) RatedR
»

pregrevanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312508 (1503) stewo
»

Motorola v razred niže z Moto G (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8332485 (27056) krucymucy

Več podobnih tem