» »

Full HD kamera - slaba resolucija

Full HD kamera - slaba resolucija

RatedR ::

Zdravo,
od firme smo kot darilo dobili kamero na foro GoPro-ja. Kamera naj bi snemala do 1080p videe in delala slike z visoko ločljivostjo.
Štos je v tem, da ko sem šel za probo snemat so te videoposnetki na računalniku v slabi kvaliteti (govorim na pamet - okrog 500x300), slike tudi.

V navodilih piše, da kamera sprejema microSD kartice 4GB - 32GB, imam pa samo 2GB in sem s to posnel te videe, je mogoče tu težava?

Kamera je pa takšna:


  • spremenilo: RatedR ()

feryz ::

Na to foro!?
Kamer na to foro je na tisoče. Kako pa naj človek zvoha, katero imaš in kakšne so njene specifikacije.

Jaz imam SJ4000. Tudi v HD načinu je vse skupaj bolj bogo. GoPro je pač Gopro. Ne brez razloga.
Zakaj pa govoriš na pamet? Nič ne piše na videu, v kateri resoluciji je posnet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

shadeX ::

Imam to in na 1080p je slika vrhunska (4k nisem še poskusil), tako da ne vem v čem je problem pri tvoji.

Edini problem je recimo, če ni svetlobe, kar se potem kaže pri zelo slabi sliki oz. dost "noisa".

Poglej v nastavitve če imaš nastavljeno na 1080p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

RatedR ::

@feryz
Akcijska kamera HD DV
video: do max.1920x1080
vodotesna do 30m
micro SD 4-32GB
video format AVI
video kompresija M-JPG
leča 120° + HD širokokotna

Glede kakovosti videa je bil to samo primer kako slaba je slika, videa nimam več da bi ti povedal točno.

@shadeX
Nastavitve sem imel seveda na 1080p.

Drugače pa ne pričakujem vrhunske kvalitete, že 720p bi bilo čisto okej a je kvaliteta videa podpovprečna.
Še to:
V navodilih piše, da kamera sprejema microSD kartice 4GB - 32GB, imam pa samo 2GB in sem s to posnel te videe, je mogoče tu težava?

darksamurai ::

Nekatere kamere zahtevajo class 10 kartico, da ti snema v 1080p. Če tega nimaš, ti bo snemalo samo v nižji resoluciji ne glede na to kar imaš v nastavitvah. Poskusi vstavit neko normalno SD kartico +8Gb class 10.

RatedR ::

Sem kupil 8GB microSD kartico class 10 pa še vedno ni razlike.
Če snemam / slikam na različno nastavljenih kvalitetah si upam rečt so te na računalniku ob predogledu vse enake, čeprav ob kliku na lastnosti datoteke piše da ima npr. video kvaliteto 1280x720, slika je pa primerna 640x480.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero akcijsko kamero kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23956772 (5227) Jebac18
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19236186 (11242) LuIK
»

GoPro "alternativa"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12937253 (12264) BivšiUser2
»

Gopro hero 3 black slowmotion

Oddelek: Pomoč in nasveti
121564 (1388) kurjač

Več podobnih tem