» »

Težave s TP-LINK TP-WR703N

Težave s TP-LINK TP-WR703N

mersault ::

Živjo, iz kitajske sem naročil TP-LINK TP-WR703N z namenom, da ga uporabim kot wi-fi oddajno točko (vanj sem hotel vstaviti USB dongle z mobilnim interenetom preko SIM kartice). Ko sem vanj vstavil USB dongle, ga je rečunalnik (telefon) zaznal, se povezal na wi-fi, vendar interneta ni bilo (najbrž bi kje moral vtipkati pin od SIM kartice?). No v glavnem začel sem brskati po netu in ugotovil, da so nastavitve za ta router na IP naslovu 192.168.1.1. Uspelo mi je priti v nastavitveni meni, vendar je bil v kitajščini. Potem sem na netu našel tole stran: http://wiki.villagetelco.org/Flashing_t... in inštaliral VT SECN firmware, ki sem ga dobil na povezavi (in sicer datoteko "openwrt-SECN-2_0-GA-01-wr703n-v1-squashfs-sysupgrade.bin" iz mape SECN-2.0). Ko mi je naložilo ta firmware, sem poskušal priti do nastavitvenega menija na IP naslovu 10.130.1.20 (kot piše na citirani spletni strani), ampak se mi noče povezati. Poleg tega se mi noče povezati niti na osnovno TP-LINK stran IP 192.168.1.1. Tako da sem sedaj čisto izgubljen...

V meniju Network (operacijski sistem Ubuntu 14.04), imam sedaj med wi-fi omrežji na izbiro VT-SECN-AP, ki je zavarovana z geslom (na netu sem izbrskal, da naj bi bilo začetno geslo potato-potato, a ne prime) + omrežje vt-mesh, ki ni zavarovano, a se nanj noče povezati. Omrežje TP-LINK_4665CC (ki je bilo dostopno pred nastavitvijo VT SECN firmwarea), ni več dostopno.

A mi lahko kdo pomaga? Zdaj, ko za nazaj razmišljam, sem mogoče zaribal, ker sem naložil sysupgrade verzijo (v SECN-2.0 mapi je bila edina datoteka, ki je imela v imenu wr703n), ne pa factory verzijo...
Če je kdo bolj domač v windows sistemu, imam tudi dual-boot možnost iti v windows 7 sistem...

blackbfm ::

najboljša varjanta je pomomoje da si zrihtaš serijski vmesnik in restotraš original firmware

mersault ::

A lahko to poveš tako, da bo jasno nepoznavalcu:)...kako si "zrihtam serijski vmesnik"?

A to je mišljeno, da dobim firmware od TP-LINKa za ta router in ga naložim? ker to sem dobil, ampak ga ne morem naložit, ker ne morem priti do nastavitvenega menija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mersault ()

blackbfm ::

serijski vmesnik izgleda kot usb ključek - če boš kupoval preveri kompatibilnost z OS.. ta ključek ima izhode katere povežeš direkt na ploščo od routerja in nato prek tega flashas drug firmware. da se tut z arduinom improvizirat če je pri roki.. tako se ponavadi rešuje brickane routerje, najboljše da pogledaš na youtube postopek

mersault ::

Kaj pa preko failsafe mode, kot je razloženo na tej strani?
http://blog.lincomatic.com/?p=1253

mersault ::

Očitno je router ok, saj sem danes poskusil nanj priklopiti LAN kabel in sem se brez težav priklopil na wi-fi povezavo ruterja in uporabljal internet. Torej moje naslednje vprašanje: kako omogočiti, da bo ruter deloval z USB donglom (z vstavljeno SIM kartico)? A lahko kdo pomaga?

techfreak :) ::

Dunno kaj je SECN firmware (na linku), ampak na teh routerckih brez tezav deluje openWRT (na openWRT wikiju so navodila za namestitev). Po namestitvi je preko wifija in LANa dostopen preko 192.168.1.1, dodatno lahko namestis se LuCI za graficni vmesnik.

mersault ::

Ja, to bi rad namestil, pa ne vem kako...ker ne znam brez web menija (tisti osnovni od ruterja, ki je bil na naslovu ni več dostopen na 192.168.1.1, od tega novega SECN pa tudi ne deluje 10.130.1.20). A je možno naložiti OpenWRT in LuCI brez web menija? Bodisi v Win 7 ali v Ubuntu, ker imam dual-boot...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Vodič] Router v študentskem domu (Eduroam) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6661382 (9455) kremsnitka
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167118 (32011) hojnikb
»

OpenWrt ip naslov?

Oddelek: Omrežja in internet
252817 (2336) lebang1
»

Router brickan?

Oddelek: Omrežja in internet
174207 (1530) AštiriL
»

Router v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
183128 (2399) johny92

Več podobnih tem