» »

Prvi posnetki Windows 9

1 2
3
4 5

Markoff ::

hojnikb je izjavil:

Vsi proti win8.x... To veste da obstaja desktop mode ? In celo nastavitve, ki kompletno preskoči metro in boota direkt v namizje..

Super. Windows postajajo Linux. Ne damo vam tistega, kar potrebujete, by default, ne, radi vas hebemo v glavo, zato si kar najdite svoje alternativne nastavitve vmesnika nekje v drobovju. Ampak do drobovja se morate prebiti skozi naš metro(seksualni) vmesnik!

MWAHAHAHAHAHAHA!

Yours truly, Ma$ter Pain AKA Betty
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

boolsheat ::

Jaz tudi ne potrebuejm 10 blinkajočih oknečkov, jih tudi nimam, ne vem kaj bi rad povedal?

svinja ::

Čakam samo še da bo Windows Explorer omogočal zavihke in razdeljena okna. Izgleda, da se bom še načakal.

opeter ::

swene, poskusi tole:
http://qttabbar.sourceforge.net/
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Seba22 ::

gddr85 je izjavil:

In kaj je tako zelo narobe z win 8/8.1 Uporabljam oba in se kvadratkov oz. metroja dotaknem mogoče 2x na teden, če seveda želim, drugače je stvar zelo podobna kot win7, manjka edino start meni.



Ja daj no koda si nemoreš namestit start meni gor in odstranit beden metro no lepo vas prosim,eni so res nesposobni ali pa nevedneži.Drugače ko sem jas še uporabljal windows 8.1 gor sem ga imel zmodanega tako da je zgledal tak kot windows 7.Sem pa ga dol vrgo samo zarad tega ker mi je po par urah ko sem imel prižgan komp nabilo uporabo rama na 100% pa mam 8GB rama in sem mogo pač restartat komp ker je zaštekal.Drugače je to znan star bug na windows 8.1 in folk piše po raznih forumah o tem bugu.ki se pojavlja naključno na nekaterih računalnikih in se ga microsoftu očitno neda popravit.Sedaj uporabljam windows 7 in bo še lep čas tako,razen če se bo microsoft spametoval pa naredil dober win 9 drugače me ne vidijo.Drugače pa win 8.1 ni slab sistem ampah ma take očitne pomankljivosti da glava peče.Drugače jas rad preizkušam nove stvari in tudi win 9 bom z veseljjem stestiral,če ga bom pa obdržal gor pa bo seveda čas pokazal
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

videc ::

Če komu Windows niso všeč mi jih ni treba uporabljati.
Alternativ je več kot dovolj. Tudi PCBSD ni slab.

Jst ::

Jaz uporabljam Osmico, odkar je bila na voljo za tist drobiž - 30 ali 50EUR (se več ne spomnim).

Metro mi je OGABEN. In čeprav sem se prav trudil nekaj mesecev, da bi se ga navadil, ni šlo. Ko sem kupil Start8, je prišlo takšno olajšanje...

Tale Start Meni, ki je prikazan, bi mi pa lahko bil celo všeč in dejankso funkcionalen.

Imaš na levi normalen Start, kot ga poznamo že desetletji, na desni si pa nastaviš live tiles za glasbo, vreme, info o sistemu, kjer imaš recimo temperaturo v ohišju, CPUja, zasedenost CPU/RAM, network,... Ali pač kar bi rad videl, ko pritisneš na Start tipko. Namesto SideBar iz Viste. (kind of)

Bomo videli, ko pride preview...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

blackbfm ::

videc je izjavil:

Če komu Windows niso všeč mi jih ni treba uporabljati.
Alternativ je več kot dovolj. Tudi PCBSD ni slab.


edina alternativa so starejši windowsi

Mesar ::

Ni res, lahko si tudi svoj OS napišeš.
Your turn to burn!

boolsheat ::

antonija je izjavil:

Daj, prosim.



No bravo, na podlagi iskanja GIFa je nastalo kup novic:
http://www.wpcentral.com/do-we-have-mor...
http://www.wpcentral.com/uk-based-my-go...
http://www.neowin.net/news/official-han...
http://www.neowin.net/news/british-bran...
http://wmpoweruser.com/windows-gofone-t...

Med iskanjem GIFa je google images vrgel to confidental stran pa sem poslal tip naprej:
http://www.my-go.co/en/project/4-7-inch...

Zanimivo je to, da očitno MS res opušča "Windows Phone" ime in se bo OS odslej imenoval samo "Windows", malo čudna odločitev.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

ni cudna. je ze bill gates v intervijuju v casu windows mobile povedal, da je nacrt en os, ki ga nosis okoli in pac "priklopis" doma ali v sluzbi. syncanje profilov z oblakom je resizev, dokler ne pridemo do tja. Vsi windowsi si zdej ze prakticno delijo "jedro" in je logicno, da se zacne furat platformo pod eni imenom in ne 3mi. Ce pogledas razvoj visual studia mas zdej ze orodje za razvoj ene aplikacije, ki deluje povsod(razlicen layout glede na napravo in zmogljivosti). Se rosyln preprisan v c#-ju(open source btw) in zadeve grejo po nacrtih. Kar jim NE gre je marketing in prodaja :)

mtosev ::

Lepo izgleda novi start meni. kr dosti me spominja na npr Pokki
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WhiteAngel ::

antonija je izjavil:


Zdej pa cist resno: koji kurac rabis kvadratke na desni, ce imas na levi cisto uporaben, ceprav grd ko smrt, meni? A je tezko z misko naciljat izbiro v meiju in rabis vecjo "tarco"? Ce je start meni nazaj res samo za desktope, potem je treba nekoga odpustiti. Upam da ni za tole odgovoren isti genij ki je zakuhal "uspeh" win8... ;(


Barve pravokotnikov so tudi meni nagravžne. Tudi v XP-jih so bile tiste modre obrobe oken z rdečim iksem nagravžne. Ne razumem, zakaj ne morejo narediti stvari "lepe" ala MacOS ali *ubuntu. Pa to je tko kukr kakšni zateženi arhitekti, ki imajo malce specifičen občutek o tem, kaj je "lepo" :| Poj imaš pa zarjavele železne plošče za fasado ali pa beton z ostankom šolnge za steno kot nekaj najlepšega, kar je človeštvo videlo...

Iz tehničnega vidika pa končno čestitke za pager. Sumim, da bo za Windows 10 uporabljen koncept plazme s KDE-ja. Se pravi imaš (animirane) widgete, ki jih lahko integriraš na namizje, v status bar ali v launcher od start menija. Isti widget s tremi obnašanji.

Aja, še en izziv za M$ Windows 10 - ali so sposobni samodejno zintegrirati menije aplikacij z zgornjim robom okna, da prišparaš tistih 20 pixlov po višini? Se pravi kot Office ali Chrome, le da se to zgodi samodejno za vse, tudi stare aplikacije. Mogoče še omogočiti iskanje po menijih ala HUD iz Unitiyja.

PlayTheGame ::

Se pridružujem tistim, ki so jim tile kvadratki ogabni. Pa mi prav dol visi kaj si mislite worshiperji Win 8.x. Meni Win 7 več kot zadošča, v dobrih 5 letih uporabe (od verzije RTM dalje) nikoli nisem imel nobenih problemov s čimerkoli in dokler bo zanj uradna podpora (extended do l. 2020), ne vidim razloga po novem sistemu.

In ne, ne sprejmem tistega argumenta češ, ti si pa za časom, če si še na "sedmici". Zakaj že, če pa lahko počnem prav vse kot nekdo, ki je na Win 8.x?! Ni vedno vsaka nova stvar boljša od stare, že večkrat videno in izkušeno. Samo bedno je, ker potem ne moreš tako geekat po forumih, ker nimaš najnovejšega, a ne... :))
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

videc je izjavil:

Če komu Windows niso všeč mi jih ni treba uporabljati.
Alternativ je več kot dovolj. Tudi PCBSD ni slab.


Točno tako, zato sem na desktopu po 20 letih oken (od 3.11E), že več kot leto na OSX. Multiple desktops brez hackov, dock, ki dejansko služi svojemu namenu in ne uničuje workflowa, unix podlaga, nemoteči in celo uporabni widgeti, odlična podpora več monitorjem, Xtra finder itd. Win vidim le še v Parallels, k sreči brez start menijev in desktopa, saj se transparentno integrira v dock.

Mesar ::

PlayTheGame je izjavil:

Se pridružujem tistim, ki so jim tile kvadratki ogabni. Pa mi prav dol visi kaj si mislite worshiperji Win 8.x. Meni Win 7 več kot zadošča, v dobrih 5 letih uporabe (od verzije RTM dalje) nikoli nisem imel nobenih problemov s čimerkoli in dokler bo zanj uradna podpora (extended do l. 2020), ne vidim razloga po novem sistemu.

In ne, ne sprejmem tistega argumenta češ, ti si pa za časom, če si še na "sedmici". Zakaj že, če pa lahko počnem prav vse kot nekdo, ki je na Win 8.x?! Ni vedno vsaka nova stvar boljša od stare, že večkrat videno in izkušeno. Samo bedno je, ker potem ne moreš tako geekat po forumih, ker nimaš najnovejšega, a ne... :))


To, da nisi imel z Win 7 problemov je bolj slab argument (mogoče pač ti maš srečo pa nisi na nič takega naletel) ... kakšne pa si imel probleme z Win 8 / 8.1 ? Pa kaj smatramo kot problem, če uporabnikom ni všeč GUI al to da sistem sam sebe pobrejka z updejti (primer)?

Mogoče res ni vsaka nova stvar boljša, ampak v tem primeru kaj je slabše na Win 8? Oziroma Win 8.1? Ok mogoče je GUI res malo čuden ampak če uporabnikom ne sede to ne pomeni da je tehnična napaka... sam sistem razen GUI pa ni tako slabo zastavljen, sicer ga ne uporabljam vsakodnevno tako da težko rečem ampak kolikor sem jaz imel opravka z njim ni blo tak hudo kot večina joka tukaj.

Dober GUI zna celo rešit M$ iz teh težav v katerih so zdaj, ampak folk že iz navade naprej nabija neki... razen če ima konkretne protiargumente in vire, potem pa ne skrivat tega... daj razsvetlit še ostale.
Your turn to burn!

mtosev ::

a so že out system req, ker me zanima, če bo tole delalo na predpotopnim mašinam z npr atom in old P4 cpuji?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

l0g1t3ch ::

WhiteAngel je izjavil:

...Barve pravokotnikov so tudi meni nagravžne. Tudi v XP-jih so bile tiste modre obrobe oken z rdečim iksem nagravžne. Ne razumem, zakaj ne morejo narediti stvari "lepe" ala MacOS ali *ubuntu. Pa to je tko kukr kakšni zateženi arhitekti, ki imajo malce specifičen občutek o tem, kaj je "lepo" :| Poj imaš pa zarjavele železne plošče za fasado ali pa beton z ostankom šolnge za steno kot nekaj najlepšega, kar je človeštvo videlo...


Če to leti na stavbo globus oz. kranjsko mestno knjižnjico, meni je zaniiva in lepa :)
Očitno sem malo čuden :)

Fairplay ::

Mogoče pa bo ta novi start meni narejen dinamično... in ti ob odstranitvi "live tiles" tistega dela ne bo prikazovalo...potem bo to praktično W7 izgled...

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

a so že out system req, ker me zanima, če bo tole delalo na predpotopnim mašinam z npr atom in old P4 cpuji?

Na p4 sigurno ne (vsaj tistimi starimi), ker že win8 ne dela..
Verjetno znajo bit podobne zahteve; eg SSE2, PAE in nxbit
#brezpodpisa

mtosev ::

sn bolj mislil na northwood in novejše Pentium 4 cpuje. ja jaz tudi predvidevam, da bo win 9 delal na old kištah,ampak me vseeno zanimajo sys req:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boolsheat ::

Looooooka je izjavil:

ni cudna. je ze bill gates v intervijuju v casu windows mobile povedal, da je nacrt en os, ki ga nosis okoli in pac "priklopis" doma ali v sluzbi. syncanje profilov z oblakom je resizev, dokler ne pridemo do tja. Vsi windowsi si zdej ze prakticno delijo "jedro" in je logicno, da se zacne furat platformo pod eni imenom in ne 3mi. Ce pogledas razvoj visual studia mas zdej ze orodje za razvoj ene aplikacije, ki deluje povsod(razlicen layout glede na napravo in zmogljivosti). Se rosyln preprisan v c#-ju(open source btw) in zadeve grejo po nacrtih. Kar jim NE gre je marketing in prodaja :)


To mi je popolnoma jano, problem zna biti, ker bodo ljudje zmedeni in bodo mislili, da gre isto zadevo kot na PCjih in bodo poskušali nameščati klasične programe, Javo, ipd. zadeve. Pač mao bolj konfuzno bo vse. Tudi iskanje rešitv problema bo težje, ker boš iskal samo pod Windows in ne pod Windows Phone. Saj vidiš kakšne težave imajo nekateri z razumevanjem kvadratkov in pravokotnikov:

eatinggrin je izjavil:

Tukaj pa me windows tipka prinese v deželo pravljic in kvadratnih palčkov, ki jih ne razume nobena živa stvar.



Tudi na GSM Arena in IBT se je pojavila novica:
http://www.gsmarena.com/windows_phone_b...
http://www.ibtimes.co.uk/windows-brandi...

Upam, da ne bo kdo izgubil šihta zaradi tega, samo po drugi strani so pa pri "My Go" dobili ogromno brezplačne reklame...

filip007 ::

Razen okvirčkov bodo prinesli še kaj?
To ni več "top of the line" je bolj kot "end of the line".

Windows 7 podpora je 2020, tako da se slišimo takrat, ko bodo okvirčki 3D touch hologramski.:D
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Lion29 ::

mislis poleg tega, da veliko bolje upravljajo s sitemskimi procesi, boljsa podpora novim usb napravam in driverjem, boljse upravljanje s SSDji in ramom, veliko bolje upravljanje s touch devici (recimo multitouch monitorjem), pa nekaterimi bomboncki kot so flight mode, etc ?

pol definitivno nic novega, razen tistih okvirckov, ja
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mesar ::

filip007 je izjavil:

Razen okvirčkov bodo prinesli še kaj?
To ni več "top of the line" je bolj kot "end of the line".

Windows 7 podpora je 2020, tako da se slišimo takrat, ko bodo okvirčki 3D touch hologramski.:D


End of line bo tvoja sedmica, ko leta 2015 več neboš driverjev dobil za njo :))
Your turn to burn!

dope1337 ::

Ko boste ljudlje doumeli razliko med "vizualnostjo" ter "funkcionalnostjo" se lahk kej pogovarjamo. Ker vidim, da je 99% negativnih kritik napram win8 in prihajajocem win9, naperjenih v smislu neokusnih vizualnih elementov.

freaking hipster art faggs ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Steampunk ::

Briga me funkcionalnkst, če me ob uporabi bolijo oči.

[D]emon ::

Ker barv se sploh ne da spremenit, ane ? Jao boze mili. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mesar ::

Mogoce pa res ne znajo spremenit barv, kaj pa ves... skusaj jih razumet.
Your turn to burn!

Steampunk ::

Barve se dajo spremenit? Tutorial prosim. Želim Store v temno sivi barvi, pa metro nastavitve v dull. Aja pa kamera tudi naj bo v mrtvih barvah.

gddr85 ::

Win 8.1 ima malo več opcij kot 8, ozadje v metro imaš lahko enako kot svoj custom desktop sliko nemsto praznih barv in pač barve za cel metro vmesnik lahko spreminjaš, barve posameznih ploščic mislim, da ne moreš spreminjat.

Steampunk ::

Seveda jih ne moreš, Windows bi moral pred loginom napisat: WARNING! Programerji z črno podlago ob 03:00 zjutraj - obvezna uporaba sončnih očal pri uporabi metro aplikacij.

Ampak tista dva zgoraj očitno vesta nekaj več.

gddr85 ::

ampak jst osebno ne uporabljam metro ploščic oz. metroja :D

Steampunk ::

Zato sem pa napisal samo tiste 3, katere se ne da izbrisat.
Preko Windows Store se posodablja (oz. se vsaj je na 8.1), Settings rabiš, ker je pol stvari v Control Panel, druga polovica pa tam, kamera pa pride pri vsakem updateu nazaj.

gddr85 ::

control panel (tam je tudi win update) imam jst pinan na taskbar in update nardim prek tega in ne metro-ja, enako lahko predvidevam nardiš z ostalimi programi, ne vem pa o kakšni kameri govoriš, sicer imam kamero tud jst ampak se vžge ko uporabljam skype (in ne tist vgrajen v win-sih)

Steampunk ::

Iz windows 8 na 8.1 je bil update preko zelenega Windows Store.

 null

null

gddr85 ::

jah sorry tukej ti ne morem pomagat, ker nisem delal update, predvidevam to narediš samo enkrat :) store pa ne uporabljam, settings ipd. ne uporabljam, pravtako ne kamere, če že kej slučajno rabim dostopam desno v kotu settings - "change pc settings". Sej pravim, kar rabim imam vse na desktop in se z metrojem ne ukvarjam.

eatinggrin ::

Metro je samo v napoto in nič drugega. Če vam je všeč sila preprost izgled in pimpanje občinstva 3 do 10 let (ki so jim barvni kvadratki gotovo všeč) je pa to presenetljivo, vsaj z mojega vidika.

aerie ::

dope1337 je izjavil:

Ko boste ljudlje doumeli razliko med "vizualnostjo" ter "funkcionalnostjo" se lahk kej pogovarjamo. Ker vidim, da je 99% negativnih kritik napram win8 in prihajajocem win9, naperjenih v smislu neokusnih vizualnih elementov.

freaking hipster art faggs ...

Končno en pameten post. Sicer nima smisla prepričevati prepričane vendar vseeno nekaj dejstev.
Ljudje smo se v zadnjem desetletju precej polenili. Polenili v tem smislu, da veliko večino informacij črpamo preko vizualnih podob. Sicer je res, da smo ljudje vizualna bitja, vendar če pretiravamo pristanemo v površinski plehkosti, ki jo je dandanes možno zaznati v vseh sferah tehnološko razvite družbe. To stanje si je možno razlagati s tem, da je življenje danes precej hitro in ljudje za dojemanje vsebine nimamo več toliko časa, da bi absorbirali še tekst ali pa bog ne daj celo brali med vrsticami, ker za to preprosto več ni časa. Zakaj ni časa je seveda drugo vprašanje.
Druga zadeva pa je slaba prilagodljivost ljudi, kar je bržkone možno pripisati lagodnim življenjskim razmeram.
Če apliciramo to dvoje na UI nekega operacijskega sistema, potem seveda naletimo na neko veliko množico ljudi, ki ji je OS všeč in drugo veliko množico, ki ji OS ni všeč. V manjšini je potem še ena tretja mala množica, ki jo vizualna podoba ne briga kaj preveč in se posveti temu, kako bi nove funkcionalnosti OS-a s pridom uporabili za povečanje produktivnosti, za kar je potrebno tudi nekaj prilagodljivosti.
S časom lahko pričakujemo povečanje tretje množice, za kar bo pa potrebno še nekaj družbenih sprememb.

Nikec3 ::

Windows 8 je zelo dober operacijski sistem pod pogojem, da iz njega izbrišeš vse stvari ki so jih uvedli z windows 8. Na ta način dobiš boljšo windows 7-ko, pa še hitreje se zažene. Ne obstaja slabša stvar kot so "metro-aplikacije", ki so izjemno počasne in povsem nefunkcionalne.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vorantz ::

Steampunk je izjavil:


Äeprav me ĹĄe moti, da Äe je en program Ĺže odprt, ga v start menuju ne moreĹĄ ĹĄe enkrat odpret, se je treba dokopat do ikone na namizju.


hint: srednji miskin gumb ni samo za scrollanje

bambam20 ::

[D]emon je izjavil:

Ker barv se sploh ne da spremenit, ane ? Jao boze mili. :))


Sej ni poanta, da ne moreš. Čoravi so s temi neskladnimi barvami. Zadaj moram pa jaz v štartu začet barve prefukavat kot en malar.

Steampunk ::

vorantz je izjavil:

hint: srednji miskin gumb ni samo za scrollanje

Scroll wheel? Gor, dol, levo, desno - nič. Noter - odpre že odprto okno. Desni klik in open in new window dela.
V W7 sem imel odprtih kup oken + Word. Potreboval sem nov dokument. enostavno sem kliknik start in Word, tukaj pa mi vrže starega, že odprtega ven. Itak, desni klik, novo okno ali pa direkt na desktop in iskat ikono. Sem pač len in neprilagodljiv, glavno da je W8 über funkcionalen.

Wox ::

Zakaj potem ne uporabljaš W7?
Commodore 64

Rias Gremory ::

Dobrodošla novost so tudi navidezna namizja

Finally!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

antonija ::

Wox je izjavil:

Zakaj potem ne uporabljaš W7?
Ker je w8 one to rule them all. Ker polovici STja prihaja vsakic ko vidijo login prompt. Duh!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PlayTheGame ::

Ma kakšna funkcionalnost neki, če moraš za določene stvari narediti več korakov kot prej?! Jaz je ne vidim. Sicer pa če je izgled res tako nepomemben, zakaj potem ne forsirate, da vam naredijo OS, ki bo imel izgled, ne vem DOS-a recimo + polno funkcionalnost vsega ostalega kot v Winsih? Še vedno se mi zdi, da je dosti takih, ki so na zadnji verziji OS zaradi namišljene potrebe po tem, da imajo vedno ja vse najnovejše, da so skladni s trenutnim trendom pa čeprav je crap. In potem bodo ti isti ljudje na veliko hvalili Win 9, kako so boljši od 8.x itd. pri vsaki naslednji novi verziji :8)

freaking wannabe trendy faggs...
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

boolsheat je izjavil:

Na:



Ploščice za mail, trgovino, novice imaš prikazane, zdaj bo pretežko sklepati kaj bi lahko prikazovala ploščice za skype, koledar, ljudje? Youtube, Onedrive in Muzika pa mislim, da so res "mrtve ploščice" oz. navadne bližnjice. Kaj počne pa MS feedback pa ne bi vedel.

E, tu imaš še GIF kjer deluje People tile:




Bolj ko berem komentarje bolj mi ni jasno, če si res nihče ne zna malo bolj optimizirat win 8 v bolj desktop oriented. Windows 7 nisem nikoli uporabljal direktno "out of the box" ampak je vedno potrebna določena mera customizacije za vsakega uporabnika posebej. Naj bo to Windows 7, 8 ali pa Ubuntu...jaz uporabljam vse in vse si optimiziram za mene. Sem pa pri Win 8 takoj odstranil vse iz star menija in obdržal samo Desktop ikono tako, da tudi, ko ni bilo opcije "boot to desktop" je bil zato potreben samo en klik. Trenutno imam pa kakšnih 10 ikon, ki jih kliknem vsake toliko, ker že X let uporabljam TASKBAR za katerega kot kaže še ni noben slišal!

Me zanima, če android telefonu tudi uporabljate out of the box, ker jst ga ne ampak si ga naštimam tako kot meni najbolj odgovarja ;)

eatinggrin ::

Seveda, vsi vemo da se da prilagoditi tvojim potrebam. Tudi drek se da spolirat pravita Mythbusterja, a še vedno imaš veliko nove neuporabne funkcionalnosti in fullscreen "aplikacij", ki samo zasedajo prostor in vsiljujejo reklame.

Me zanima, če android telefonu tudi uporabljate out of the box, ker jst ga ne ampak si ga naštimam tako kot meni najbolj odgovarja ;)


Android telefon se da vsaj uporabljati out of the box. Ne pa da ko pritisneš home gumb skoči v nek meni prelivajočih se kockic in neuporabnih statistik namesto na homescreen.

A če nameščate linux distro pa hočete naprimer KDE, a najprej naložite ubuntu s 30kg unity bloata, ali direkt kubuntu?

Najbolj mi je žal da novejše komponente ne bodo imele podpore za Win7, se bomo morali pa na ta grda neprofesionalna otroška jajca privadit...

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Ne pa da ko pritisneš home gumb skoči v nek meni prelivajočih se kockic in neuporabnih statistik namesto na homescreen.
Ko tamp pritisneš home gumb pa skoči v nek meni malih barvastih neuporabnih ikonc namesto na homescreen. A tko?
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339934 (32891) boolsheat
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140220 (33597) Key Quest
»

Predstavitev Windows 9 prihodnji teden

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
199090 (6374) Lonsarg
»

Windows 9 že aprila prihodnje leto? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17245153 (34855) AvtoR
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013427 (11167) boolsheat

Več podobnih tem